Hıdrellez 6 Mayıs

2 yıl ateşin üstünden atladım ve ne dilediysem oldu
evleneyim diye tuttum geçen yıl bu yıl evlendim:)
bide ablamın ikizleri olsun dedm ve oldu. bide ev alsın dedim hiç yoktan yere ev sahibi oldu.

artık şansmıdır nedir bilemiyorum ama ben inanıyorum..

yarın gene akşam ezanı okunmaya yakın aşağı inicem ve ateşten atlıcam dilek dilicem.

Bende çok inanırım Hıdırelleze Rabbim kabul etsin tüm herkesin iyi dilek ve dualarını. başka yöntemler varmı uyguladığınız?
Paylaşırsanız sevinirim.

ben başka bişey uygulamıyorum
sadece zamanına dikkat ediyorum akşam ezanı okunmadan 10 15 dk önce iniyorum yakıyorum ateşi.

Canım ateşi nasıl yakıp atlıyorsun atlarken dilekmi tutuyorsun biraz açıklama yaparmısın?

tahta parçaları kağıt parçalarından ufak bi ateş yakıyorum boş bi alanda
dileğimi tutuyorum ve atlıyorum
bi kaç dilekte tutabiliyorum
ama her dileğe ayrı ayrı atlıyorum ateşten..

inş. duaların kabul olur seninde.
hızır a.s. ın yüzü suyu hürmetine diyede gece hep dua ediyorum yatarken yani.

yaa bence bağtıl inanç ya olacak iş degıl gıbı sadece manevi tatmin gibi bu yıl denemek istiyorum bakalım ne olcak.yaa ama saksı falan yok.camasır ipine assan olurmus sızce olurmu??? Yada pencerenın önune koysam ne fark eder

kızlar bu gece dileyeceğiz dimi dileklerimizi 00:00dan sonra abah ezanında da alcaz geri dimi

kızlar bı açıklama versın bılenler aksam ezanından sonramı yokda 00:00 damı?

ya bende yapmak istiyorum ama gül ağacı yok ne yapacağım normal toprağa çizsem olur mu ya daçiçeğin dibine falankedi:

kızlar akşam namazından sonra dilenecek
isterseniz
pencerenin dış kısmına kenar varya oraya çizin kurşun kalemle
ben yaptım gül agacının dibine dilegimizi yazdık

gülün altına taşlarla istediğim şeylerin şekillerini verdik,irmikli böreğimizi yaptık,kapımıza yeşillikler koyduk,şimdide babamın işten gelmesini bekliyoruz ateşten atlıcaz dilek dilicez zemuszemus inş. hepimizin dilekleri kabul olur :Saruboceq:

Bende bu sene ilk defa bir gul agacinin dibine, kirmizi bir kesenin icine dilegimi cizipte koydum aksam ezanindan sonra.
Gelenegi nasilsa oyle yapmak istedim.
Anladim ki umuda ihtiyacim var.

annem daha önceki yıllarda yapmış ve olmuştu soğan yapraklarına ip bağlamasını.bende yapmayı istiyorum ama bi yandanda saçma geliyo.bugün soğanların önünde durdum baktım baktım bi yapsam dedim sonra yapmasam dedim kaldı öle yapmadım.şimdide buraya girip yorumları okuyunca pişman oldum keşke yapsaydım diyeklava:

Ben pencerenın ÖnÜne koydum.......... GÜl agacı yoktu.

ben bu dilek olayini ilk defa duydum ve cok saskinim gercekten. ben batil inanc sanardim hep boyle seyleri. bu sene Allah nasib kismet ederse bende dileklerimi dileyecegim. yanliz gul agaci illaki gereklimi? balkona cizilmis bir kagit koysak olmaz mi? ya da en iyisi oyuncak olarak koyalim herseyi, ev araba, para gibi objeleri. insaAllah kabul olur dileklerimiz

ben geçen sene yapmıştım
sogana ip bagladım ve pencere önüne istedigim şeyin oyuncagını koydum
ve bu hıdrellez gelmeden dilegim olduu
kızlar dilemekle bişey kaybetmezsinizz

ben her yıl 5 mayıs ta camın önündeki mermere kurşun kalemle dilek yazarım ve inanın 3 tanesi gerçekleşti 2-3 dileğim daha var bu yıla :)
deneyin derim..

ben geçen sene yapmıştım
sogana ip bagladım ve pencere önüne istedigim şeyin oyuncagını koydum
ve bu hıdrellez gelmeden dilegim olduu
kızlar dilemekle bişey kaybetmezsinizz

bildiğimiz soğana ip mi bağlıyorsunuz 1 gün sonra falan o ipli soğanı atıyor musunuz peki ??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…