Hıdrellez 6 Mayıs

Kızlar bu soğana ip baglama meselesi nedir :/ nasıl yapılıyor.Birde 5 mayısta akşam ezanından sonramı yoksa 6 mayısda sabah ezanı olmadanmı gül ağacına dileklerimizi gömücez? ben geçen yıl yaptım hatta dileklerim kabul oldu ama sabah ezanındamı gittim akşammıydı onu hatırlayamıyorum :KK70: lütfen yardımm :/:KK30::KK69:

kizlar yaa bende yapmak istiyorum daha once dedigim gibi ama bazi sorularim var.

yazmak mi gerekiyor? bir kagida cizmek mi? kimisi balkona yaziyorum diyor dileklerini, kimiside resmini yapiyorum diyor. hatta kimileride cizdigin resmi eksik yapmayin dilekleriniz eksik olur diyor. kimiside mesela ev isteyen maket ev araba isteyen maket araba koyuyormus. hangisi yani?

kimi gul agaci gerek diyor, kimisi sart degil diyor. simdide bu sogan olayini duydum.

ben normal balkona yazsam olur mu? bi bilgi verin arkadaslar, sonucta surda bir kac gun kaldi ayin besine :KK1:

Son düzenleme:
geçen sene ben giriş katta oturuyodum camın önünde gül saksım vardı 3 katlı bir ev çizmiştim ev 2 cepheliydi yani iki yanlara balkon yapmıştım şimdi 3 katta oturuyorum ve aynen çizdiğim cephedeyim bilseydim diğer tarafa işaret koyardım resmim güzel olmuştu balkonuma çiçekler falanda çizmiştim :KK60: önceki yılda bebek çizmiştim kız resmi çok şükür kızım oldu benim dileklerim şimdiye kadar oldu,bide o gece tuzlu salatalık yiyip su içmeden yatarsan evleniceğin kişiyi rüyanda görüyomuşsun deneyen ark var ben hiç denemedim :KK50: buyılda gazeteden satılık ev resmini kesicem onu koyucam gül ağacına
bide zayıf olan resmimi koyucam zayıflarım inşallah bu yıl...60:KK60:60:

Son düzenleme:
bildiğimiz soğana ip mi bağlıyorsunuz 1 gün sonra falan o ipli soğanı atıyor musunuz peki ??

topraktaki 3tane yeşil soganı aynı boyda kesiyorsunuz
3ünede farklı dilekleri söyleyip ip baglıyorsunuz
5mayısta akşam ezanından sonra yapın
sabaha kalktıgınızda soganlara bakın ezanda bakmanızz şart degil
kabul olacak dileginizin oldugu sogan digerine göre azbifarklada olsa uzamış oluyorr

[sıze="3"]kizlar yaa bende yapmak istiyorum daha once dedigim gibi ama bazi sorularim var.

Yazmak mi gerekiyor? Bir kagida cizmek mi? Kimisi balkona yaziyorum diyor dileklerini, kimiside resmini yapiyorum diyor. Hatta kimileride cizdigin resmi eksik yapmayin dilekleriniz eksik olur diyor. Kimiside mesela ev isteyen maket ev araba isteyen maket araba koyuyormus. Hangisi yani?

Kimi gul agaci gerek diyor, kimisi sart degil diyor. Simdide bu sogan olayini duydum.

Ben normal balkona yazsam olur mu? Bi bilgi verin arkadaslar, sonucta surda bir kac gun kaldi ayin besine :KK1:
[/sıze]
hiç önemli degil neyi nasıl yaptıgın yeterki o niyetle yap
canım önünede çizebilirsin makette koyabilirsinn farketmezz

geçen sene ben giriş katta oturuyodum camın önünde gül saksım vardı 3 katlı bir ev çizmiştim ev 2 cepheliydi yani iki yanlara balkon yapmıştım şimdi 3 katta oturuyorum ve aynen çizdiğim cephedeyim bilseydim diğer tarafa işaret koyardım resmim güzel olmuştu balkonuma çiçekler falanda çizmiştim :KK60: önceki yılda bebek çizmiştim kız resmi çok şükür kızım oldu benim dileklerim şimdiye kadar oldu,bide o gece tuzlu salatalık yiyip su içmeden yatarsan evleniceğin kişiyi rüyanda görüyomuşsun deneyen ark var ben hiç denemedim :KK50: buyılda gazeteden satılık ev resmini kesicem onu koyucam gül ağacına
bide zayıf olan resmimi koyucam zayıflarım inşallah bu yıl...60:KK60:60:

ya ben anlamadım şimdi biz ateşten ne zaman atlıcaz 5 mayıs mı 6 mayıs mı ? hangi gün ve ne zaman

soğan şu marketten aldığım olur mu ?

çizmek yerine yazabilir miyim ?

ya okudum yorumları ama herkes farklı bir şey söylemiş... bide şu ateşi şöyle yapsam tencerenin içine kağıt flaan koysam yaksam öyle atlasam üstünden ?

bende daha küçükken erkek arkadaş çizmiştim hiç manitam yoktu çünkü :KK9: oldu ama omndan mı bilmem gül ağacını bende derya baykalda duymuştum geçen sene bu sene bende mermere dileğimi çizerim hemde yazarım üstelik cam ayrıca balkonumada bakıyor rahat olur..inş olur..olursa seney ömrüm yeterse sizinle paylaşamak isterim..inş..:KK16::76:

kızlar bişey sorabilirmiyim:KK9: çizdiğimiz kağıdı kaldırakcakmıyız ALLH herkesin duasını kabul etsin

şimdi kağıdamı yazcaz yoksa mermeremi? onu anlayamadım ide o saatte ben işteyim yatsıya yakın yapsam bişey olurmu??

bende yapıyorum her sene kızlar,bu senede yapacam hayırlısıyla,ALLAH hepimizin dileklerini kabul eder inşallah.
ben kağıda yazıyorum,çiziyorum çok şükür şimdiye kadar olanlar oldu.Birde dilek kağıdımın içine demir para koyuyorum,sabah kağıdı akan suya atıyorum parayıda cüzdanıma saklıyorum,böylece bir yıl boyunca çok şükür cüzdanımdan para eksik olmuyor.tavsiye ederim arkidişlerim:KK19:

merhaba kızlarrr yaa benim kafam çok karışıkk.bende bu sene Allahımdan saglıklı bir bebek isteyecem hısıellezde ama nasıl yapılıyor gül agacının dibine ne zaman gömülüyor kagıda yazılıyormu çiziliyormu sabahta gömdügümüz yerden alıp suyamı atacaz yani akarsumu normal su olurmu???birde tam hangi gün 5 mayıs mı6 mayısmı saat kaçta ayrıntılı ayzarsanız sevinirim

ben gecen sene sanırım yanlış yaptım hiçbiri gerçekleşmedi.
gül agacının dibinede gömmüştüm halbuki ama bu sene öyle yapmıcam dileklerimin resmini cam kenarına çizeceğim ama resmim pek iyi değildir neyse niyet önemli.

ben gecen sene sanırım yanlış yaptım hiçbiri gerçekleşmedi.
gül agacının dibinede gömmüştüm halbuki ama bu sene öyle yapmıcam dileklerimin resmini cam kenarına çizeceğim ama resmim pek iyi değildir neyse niyet önemli.

nasıl yani canım pencere camına mı çizecen anlamadım ben??

bu yıl bende yapmak istiyorum ilk defa yapıcam ve nasıl yapıldıgını bilmiyorum 5 mayıs mı yoksa 6 mayıs mı saat kacada birde camın mermerine iç tarafına yazsak yada resmi çizdigimiz kagıdı iç tarafa koysam benim ev giriş katı kagıdı çocuklar alır ki üff kafam karıştı iç tarafa çizsek olur mu

geçen sene canım annem hep ev hemde bebek çizmişti benim için :) 1 sene içinde ikiside oldu ikiside aynı ayda oldu hemde :) :KK69:
Allah herkesin dua ve dileklerini kabul etsn inşallah

Çocukken ateş falan yakarlardı mahallelerde atlardı çocuklar..
Ben takip etmediğim için nisan ayı sanıyordum hıdrellezi..
Şu anda anladım ki yarın mış..
Çok şanslıyım..
Bir derdim var bölümüne konu açan arkadaş sen olmasaydın unutmuştum bile:)araştırmadımda..Teşekkür ederim.Kklar bu günler için miş:)

Nasıl yapıldığını bilmiyorum..
Lakin ben kapının yada camın kenarına birşeyler çizmek istiyorum olur mu?
İlla gül ağacının altına mı gömmek gerekli?

Nerden bulacam gül ağacını?:2:

Gül ağacı yok ki hiç biryerde arkadaşlar..Nerden bulmalı?
Sadece çizsek olmaz mı?

Gül ağacı olmazsa onun niyetine başka bir bitki veya ağaç olabilir yada saksıdaki çiçeğiniz :KK28:

Son düzenleme:
X