Hıdrellez 6 Mayıs

Kızlar konuyu arıyordum ben de şükür buldum:) Ya kafam her yıl olduğu gibi karıştı benim.Kimi gül ağacının dibine gömüp dilekleri sabah alıyomuş,ben hep gömüp bırakıyorum orda ondan mı olmuyo dileklerimin bazıları acaba?

gömdükten sonra sabah ezanında galiba almamız gerekiyormuş
kağıdın içine koyduğumuz o bozuk parayı cüzdanda saklayınca (ayrıca çizimleri de saklamak lazımmış) bereket getiriyormuş deneyeceğiz bakalım

kızlar hıdırellez bu gece:KK64:dileklerinizi falan bu gece yapın yarın sabah ezanında alın yaptıklarınızı....

Kızlar geniş bir açıklama getireyim sizlere; bugün annem sarma yapıyor, içine de iyice temizlenmiş ufak bir para koyacakmış o para kime çıkarsa yemekte onun bu yıl bolluk ve bereket yaşayacağı rivayet edilirmiş, ben bugün akşam ezanından hemen sonra bahçemizdeki gül ağacına topladığım ufak kırmızı kiremit taşları ile dileklerimi çizeceğim, birde kağıda hem yazdım dileklerimi hemde çizdim, onuda kırmızı ip ile gül dalına bağlayacağım, 1 bardak suyu gece terasa bırakacağım sabah kalkınca herkes birşey yemeden bir yudum içsin diye, sonra akşam 8 gibi uyuyup gece 3 gibi kalkacağım abdest alıp sahur yapacağım, yarın oruçluyum kısmetse, gece 3 ten sabah ezanına kadar dua edip sabah ezanında evin kapısını ve bazı camları açacağım , cüzdanımı açık bırakıp uyuyacağım. Sonra sabah ezanında gül dalına bağladığım kağıdı toplayıp cuma günüde akşam üstü gidip denize atacağım. Umarım yardımcı olabilmişimdir :KK16:

Aklıma geldikçe yazıyorum, birde kırmızı uçan balon alacağım dileklerimi ipine bağlayıp onu da gökyüzüne salacağım :KK31:

bende bu konuyu arıyordum buldumm
birde bu akşam ateş yakılıp üstünden atlanır . ertesi günde piknik yapılır .. herkesin dileğini ALLAH KABUL ETSİN denemişimdir kısmen tutmuştur hep

peki kızlar akşam ezanında yaptığımız dileği gül ağacına bağlayıp sabah ezanında alıp saklıyoruz ya pencerenin mermerine çizdiğim dileği sabah ezanında ne yapacağım silecekmiyim???
şimdi ben şöyle yapmayı düşünüyorum etrafımda gül agacı yok apartmanın bahçesinde ağaç var fakat meraklı 2 komşum olduğu için arkamdan gidip bakarlar dileklerime o yüzden penceremin mermerine kurşun kalemle dileklerimi çizip evimdeki saksımada küçük taşlarla dileklerimi çizeceğim bak işte onları sabah ezanında toplar cüzdanıma koyarım.
ama mermere çizdiğimide öyle bırakırım zaten zamanla silinir.

peki kızlar akşam ezanında yaptığımız dileği gül ağacına bağlayıp sabah ezanında alıp saklıyoruz ya pencerenin mermerine çizdiğim dileği sabah ezanında ne yapacağım silecekmiyim???
şimdi ben şöyle yapmayı düşünüyorum etrafımda gül agacı yok apartmanın bahçesinde ağaç var fakat meraklı 2 komşum olduğu için arkamdan gidip bakarlar dileklerime o yüzden penceremin mermerine kurşun kalemle dileklerimi çizip evimdeki saksımada küçük taşlarla dileklerimi çizeceğim bak işte onları sabah ezanında toplar cüzdanıma koyarım.
yakınında deniz varsa deniz kenarına taşlardan yapabilirsin veya dediğin gibi yap gönülden isteyince tüm dilekler kabul olur inş.
ben taşların toplandığını ilk defa duydum biz yapardık ve deniz kenarında kalırdı zaten denize çok yakın yere yapınca kendiliğinden gidiyo hatta dileklerimizi yazar suya aatrdık gül ağacına kırmızı kesede bozuk paar koyar onu sabah alıp cüzdanımda sakları benim cüzdanımdan senelerdir hiç eksik olmadı kesem ALLAH MURADINI TEZ ZAMANDA VERSİN İNŞ.

yakınında deniz varsa deniz kenarına taşlardan yapabilirsin veya dediğin gibi yap gönülden isteyince tüm dilekler kabul olur inş.
ben taşların toplandığını ilk defa duydum biz yapardık ve deniz kenarında kalırdı zaten denize çok yakın yere yapınca kendiliğinden gidiyo hatta dileklerimizi yazar suya aatrdık gül ağacına kırmızı kesede bozuk paar koyar onu sabah alıp cüzdanımda sakları benim cüzdanımdan senelerdir hiç eksik olmadı kesem ALLAH MURADINI TEZ ZAMANDA VERSİN İNŞ.

amin canım denizi evim görüyor fakat limana ait olduğu için deniz kenarına inme şansım yok.
herşey niyet allah inş dualarımızı kabul eder canım.

kızlar yedi tane minik kese yaptım iclerine bozuk paralar koydum, dileklerimi de yazdım çizdim onu da kırmızılarla sardım, şimdi iki rekat namaz kılıp dualarla çiçeğin dibine koyacağım, malesef gül ağacım yok ama evvelden kurumuş bir gülüm var sakladığım onu da keselerin arasına bırakacağım. olur ya niyet önemli, inşallah kabul olunur dualarımız dileklerimiz
sabah ezanında da kapı pencere açıp koyduklarımı toplamayı düşünüyorum nasip olursa

Kızlar tam olarak ne zaman yapılıyor bu dedikleriniz..
Birşey söyleyin lütfen!:KK59:

bende pencerenin dışına çizeceğim yatsıdan sonra arkadaşlar bide biraz önce tas kapadım göğüslerime :KK17:
biraz geçsin yine kapıyacağım
biraz daha geçsi yine kapıcam:KK17:
birisi gelir inşallah saatine
para yapıcam gazeteden cüzdanıma koycam sonra bilezik yapcam gazeteden koluma takcam:KK17:

kızlar kızmayın ama bana batıl ınanc gıbı gelıyor bıraz,bırsey ıstedıgımde dua edıyorum ben.hepınızı sevıyorum sadece fıkrımı belırtmek ıstedım.

bende pencerenin dışına çizeceğim yatsıdan sonra arkadaşlar bide biraz önce tas kapadım göğüslerime :KK17:
biraz geçsin yine kapıyacağım
biraz daha geçsi yine kapıcam:KK17:
birisi gelir inşallah saatine
para yapıcam gazeteden cüzdanıma koycam sonra bilezik yapcam gazeteden koluma takcam:KK17:

aaa bilezik iyi fikir bende yapayım:KK1:
canım pencereye dileğini çizeceksin ya sonra ne yapacaksın öyle bırakacakmısın?

yaa bende cam önüne mermere yazmayı planlıyodum ama yağmur çok yağıyo hızır gelene kadar silinir napıcam ben..
en iyisi gülağacına gömmek :KK1:

slm kızlarr banada bi arkadas bugün için aksam ezanı okunurken dilegini yaz sonrada gül agacına bagla demişti az önce ezan okunurken astım duamı okudum dilerimki rabbim hepimzin dualarını kabul eder :KK16: :KK16:
allah verede bizim siteden biri bulup okumaya rezil olurum vallaa dogumum felanda kolay olsun dedim yaa artık anlarlar benim oldugumu :KK53: :KK60: :KK60: :KK60:

X