hiç yapmadığım birşey yaptım.

Bence güzel bir tatile çık
Bir süre bu konuyu rafa kaldır
Kafa sakin olunca herşey geliyor merak etme

aman be kıtlık mı var enerjısı dusuklerle ugrasmayın guldurrmek ıcın ugras cabala saklabana donuyor ınsan rahatsız eden bısey bu yıllara yaydıgında.. trafıkte ya da bı ortamda hatr hutur hareket eden bagırıp cagıran karakterler de bı kac bulusmada bısey yapmaz belkı de hasta eder ınsanı. gergın ınsanla yasanmıyor. sureklı kendını ıfade etme cabası guduyorsun. ıyy dusunurken yoruldum ınan kı... sankı omrunu yıyormus gıbı hıssedıyor ınsan. senı bırakmayacagı konusuna nasıl geldıgınızı de anlamadım dırek donuste kendın gıt mı dedı? benzıne de zam gelıp duruyor valla hak vercem nerdeyse su araba sahıplerıne kapının onunde durcak yakında sus gibi

Kaçıngan bağlanma stiline sahip insanlar, yakın ilişkide oldukları kişilerin psikolojilerini bozarlar. Sizin bu itilince çekilen, çekilince itilen kaçıngan haliniz de adamı yıpratmış ve sonuç olarak bu noktaya gelinmiş. Kaçınma probleminizi çözmedikçe hiçbir ilişkinizin normal ilerleyeceğini sanmıyorum

En iyi tanışma yüzyüze tanışmadır.şu ana kadarki bende etki bırakan ilişkilerimin tamamı yüzyüze tanıştığım ilişkilerdi. Ama bir umut bu şekilde de deniyoruz işte.10 tanesinden 9'u da tutmuyor zaten. Baştan kabullenmek lâzım.tabi gönül isterdi ki erkeklerimiz özgüvenli olsa, ilişki yaşamayı bilse, günlük hayatın içinde yüzyüze tanışabilsek.hem ısınma sorunu da ortadan kalkıyor bu şekilde.bizim ülkenin halleri.

Ay benim evlenmeden onceki iliskimsi bir seyimdeki sahis da en cok kopegini seviyorsun, en cok onunla zaman geciriyorsun diye bana trip atiyordu surekli o aklima geldi simdi. Oyle yapacagim tabii oglum o benim deyince de kusuyordu falan, ha bi de bu tipin bir onceki iliskisinden kendi oglu vardi ona ragmen benim kopegimi kiskanirdi :))
Kalkip giderek iyi yapmissiniz, ben olsam o son mesaji atmazdim ama.

yok benimkisi öyle beni evden al falan tarzı değil. araba ailesine ait, bu ara sıra kullanıyor. işyeri ile evi arası normalde servisle gidip geliyor. işyeri zaten şehrin bi ucunda. benim yaşadığım yer de onun hem evine hem de işine uzak. araçla 30-40 dk öyle diyeyim evi ile benim ev. ben evden çalışıyorum, bazen ofiste çalışıyoruz. normalde ben hafta sonu görüşelim dedim ama laf arasında pazartesi ofise gidicem deyince bana, senin ofis bana yakın, istersen ben işten çıktığımda seni ofisnden alayım buluşalım dedi. benim ofis de evime bayağı bi uzak toplu taşıma ile 3 vasıta falan. neyse işte bu öyle araba bende olacak falan deyince ben de tamam dedim, dönüşte beni eve bırakıp oradan kendi evine geçer diye düşündüm ve ona da öyle söyledim. bana dedi ki, ben seni eve bırakamam yolda çok zaman geçer dedi. böyle deyince o zaman başka zaman buluşalım çünkü ben akşam saati oralaradan (buluştuğumuz yer benim ofise yakındı) eve 3 vasıta uğraşmak istemiyorum hafta sonu görüşelim ortak bir noktada, dedim. bunun üzerine sitem etmeye başladı, hafta sonuna daha çok var ama ben seni görmek istiyorum falan filan. biz buluşmasak da sen evine toplu taşımayla döneceksin zaten ne farkeder ha gündüz dönmüşsün ha akşam dönmüşsün falan dedi. ben de samimiyetine inandım aptal gibi. evet haklısın en başından bana böyle saçmalayan birine zaman ayırmamam gerekiyordu.

araba ailesine ait, bu ara sıra kullanıyor. işyeri ile evi arası normalde servisle gidip geliyor. işyeri zaten şehrin bi ucunda. benim yaşadığım yer de onun hem evine hem de işine uzak. araçla 30-40 dk öyle diyeyim evi ile benim ev. ben evden çalışıyorum, bazen ofiste çalışıyoruz. normalde ben hafta sonu görüşelim dedim ama laf arasında pazartesi ofise gidicem deyince bana, senin ofis bana yakın, istersen ben işten çıktığımda seni ofisnden alayım buluşalım dedi. benim ofis de evime bayağı bi uzak toplu taşıma ile 3 vasıta falan. neyse işte bu öyle araba bende olacak falan deyince ben de tamam dedim, dönüşte beni eve bırakıp oradan kendi evine geçer diye düşündüm ve ona da öyle söyledim. bana dedi ki, ben seni eve bırakamam yolda çok zaman geçer dedi. böyle deyince o zaman başka zaman buluşalım çünkü ben akşam saati oralaradan (buluştuğumuz yer benim ofise yakındı) eve 3 vasıta uğraşmak istemiyorum hafta sonu görüşelim ortak bir noktada, dedim. bunun üzerine sitem etmeye başladı, hafta sonuna daha çok var ama ben seni görmek istiyorum falan filan. biz buluşmasak da sen evine toplu taşımayla döneceksin zaten ne farkeder ha gündüz dönmüşsün ha akşam dönmüşsün falan dedi. ben de samimiyetine inandım aptal gibi. evet haklısın en başından bana böyle saçmalayan birine zaman ayırmamam gerekiyordu.

yok ya ben öyle düşünmüyorum. normal seviyede ilgi gösterildiğinde rahatsız olmuyorum ama boğucuydu onunki. toplantıdayım dememe rağmen zır zır arayan, çalışıyorum yoğunum dediğimde bozulan, aileme zaman ayırdım diye trip yapan hatta onunla aynı saatte uyumuyorum diye laf eden birinden bahsediyorum. sence bunlar ilgi göstermek mi yoksa başka bişey mi?

Neden size asiri uzak bir yer sectiniz, onun fikri miydi?
Gerci sizin fikriniz bile olsa eve birakmamayi daha bastan mizmizlanarak yol cok uzak diyerek soylemesi beni de moddan dusururdu ama bu, bu bulusma icin cok minnos bir sorun olarak kalmis. Ben bile gerildim.

Bence adamin reddedilmeye karsi asiri bir takintisi ve korkusu var ve o yuzden yaptiginiz her hareketi reddedilmek olarak algilayip sahsilestirmis.
Hatta cok dolu ve tavirli gelmis sanki. Ben kesinlikle o gunku modunu size yansittigini dusunmuyorum, kasitli kotu davranmis cunku doldurmus kendini, pasif agresif davranmayi secmis.
Neye kizdigi neye kizacagi belli olmayan bir tipmis bana kalirsa ve bu tarz insanlar siz her seyin yolunda gittigini dusunurken birden tepe taklak edebilirler.

Analiz kastım ama dumduz enerjiniz de tutmamis olabilir tabii.
Bende uyanan intibasi bu sekilde yine de.

Hayirlisi olsun.

benim eski flörtlerimden birinin de köpeği vardı ve gün boyu o işte olduğu için köpek evde yalnız kalırdı. yanımda 1 saat kalıp köpeğim evde yalnız sabahtan beri diyerek gitmişliği çok oldu, hiç de ses etmedim. kıskanmadım da.

diğer üyelere yazdım sana da direkt kopyalıyorum aynen şu şekilde oldu:
araba ailesine ait, bu ara sıra kullanıyor. işyeri ile evi arası normalde servisle gidip geliyor. işyeri zaten şehrin bi ucunda. benim yaşadığım yer de onun hem evine hem de işine uzak. araçla 30-40 dk öyle diyeyim evi ile benim ev. ben evden çalışıyorum, bazen ofiste çalışıyoruz. normalde ben hafta sonu görüşelim dedim ama laf arasında pazartesi ofise gidicem deyince bana, senin ofis bana yakın, istersen ben işten çıktığımda seni ofisnden alayım buluşalım dedi. benim ofis de evime bayağı bi uzak toplu taşıma ile 3 vasıta falan. neyse işte bu öyle araba bende olacak falan deyince ben de tamam dedim, dönüşte beni eve bırakıp oradan kendi evine geçer diye düşündüm ve ona da öyle söyledim. bana dedi ki, ben seni eve bırakamam yolda çok zaman geçer dedi. böyle deyince o zaman başka zaman buluşalım çünkü ben akşam saati oralaradan (buluştuğumuz yer benim ofise yakındı) eve 3 vasıta uğraşmak istemiyorum hafta sonu görüşelim ortak bir noktada, dedim. bunun üzerine sitem etmeye başladı, hafta sonuna daha çok var ama ben seni görmek istiyorum falan filan. biz buluşmasak da sen evine toplu taşımayla döneceksin zaten ne farkeder ha gündüz dönmüşsün ha akşam dönmüşsün falan dedi. ben de samimiyetine inandım aptal gibi.

yol meselesi haricinde, tamam onu dert etmedim sorun etmedim. ama gerçekten dolu gibi geldi bana da ya. ya da dümdüz karakteri bu belki de, böyle bir insandır. ben iğneleyici konuşuyormuşum bi de öyle dedi. kimseden duymadığım lafları duydum ben bu şahıstan kendim hakkında. yorumuna katılıyorum ya, gerçekten ömür törpüsü biriydi bence.

Konu sadece bu adam değil ki, önceki konunuzu çok sağlam takip etmiştim bağlanma kuramına ilgimden dolayı. Söylediğim çıkarımdan eminim o yüzden. Benim için de aynı durum kaygılı bağlanmada geçerliydi, bağlanma stilimi güvenliye çekmek için çok çabaladım daha iyiyim şimdi ilişkilerimde. Bu yanlış bağlanma stilim yüzünden 9 senemi iğrenç bir adamla geçirdim mesela. Kimse farkındalıkla düzeltilebilecek bir durum yüzünden mutsuz olsun istemem o yüzden belirtmek istedim

Abla benzin kac para olmus biliyon mu sen? Yemek ismarla kahve ismarla arabayla km lerce uzaga evine birak bunlar artik gercekten erkeklerin yaptigi zor seyler sartlar cok agirlasti. Ben sizden pek elektrik almadigini dusundum.

Abla benzin kac para olmus biliyon mu sen? Yemek ismarla kahve ismarla arabayla km lerce uzaga evine birak bunlar artik gercekten erkeklerin yaptigi zor seyler sartlar cok agirlasti. Ben sizden pek elektrik almadigini dusundum.
hayatım yemeği ödemedi :) ilk buluşmadaki yemeği ve kahveyi de ödemedi. ayrı ayrı ödedik.
bu kez de yemeği ayrı ayrı ödedik. kahveyi de aynı şekilde. kart bile uzatmadı.
yani yorum yapmadan önce bi düşünsek öyle mi konuşsak acaba?
elektrik alamayan insan ilk buluşmadan sonra her dk yazma kafasına girmezdi.
neyse dün bayağı bi çarptı onu merak etme sen.

ben kaçınganlara tavsiye edilen şeyleri uygulamaya çalıştım açıkçası. ha artık bir süre ara vericem bu işlere o ayrı konu da.
mesela bizim kafamızda idealize ettiğimiz bir profil oluyormuş, o profilden çıkın gibi bir öneri var. ve bir ilişkiye başlamak için her şeyin mükemmel olmasını ya da çok derin hisler yaşamayı beklemeyin, öyle böyle bir ilişkiye başlayın diyorlar. zaten bu hödüğe şans verme sebebim buydu. bende hemen kesip atma huyu vardı, çok zorladım kendimi kesip atmamak için. yaşadığım en ufak bişeyde işi ilişkiyi bitirmeye götüren bir insandım. bunda bunu yapmamak için çok uğraştım ama o kadar yoruldum ki anlatamam. hatta ters teptiğini bile düşünüyorum kendimde bunun. bende mesela hayatta eve girip çıkarken, bir yere giderken haber verme gibi bişey yoktu ve bu nedenle hep tepki alıyordum. kendiliğimden arayıp sormazdım bu konuda da başkalarından tepki aldım. bunları iyileştirmeye çalıştım mesela. ya bana denk gelenler ya aşırı umursamaz ya da boğucu oluyor. bu ilk başlarda çok boğuyordu mesela beni. aşırı bıkkınlık veriyordu. günde 5-6 kez arıyordu sesini duyucam bilmem ne diyerek. ben ilk başlarda açmıyordum, neden açmıyorum diye olay çıkarıyordu. sonra sonra açmaya başladım telefonu. ben açtıkça o daha az aramaya başladı bence dengeli olmaya başlamıştı. yaptığı bir iki saçmalık sonucu ben kaçar gibi oldum, baktı gidiyorum uzun uzun anlattı, konuşmaya çalıştı falan bi çaba gösterdi. ben de dedim kendi kendime herhalde gerçekten değer veriyor ki bak kendini anlatıyor. sonra bunun hayatı biraz daha dolmaya başladı ailevi işlerle falan. bana boğar gibi mesaj atamaz oldu. aşırı aramaz oldu. yine konuşuyorduk ama öyle dk başı değildi. bu denge hoşuma gitti mesela böyle olunca benim de onu özlemeye fırsatım oluyordu, atıyorum birkaç saat konuşmamışsak ben yazıyordum, ben arıyordum falan. o da bana şey demişti, bak sende olumlu değişim var falan diye. fena değildik şu buluşma olana kadar. sonrasını biliyorsun zaten.

ek olarak tamam kaçıngan, kaygılı vs bunların etkileri muhakkak vardır ama benim karşıma çıkanlar da ayarsız bence. zaten zor hisseden bir insanım, geçen yaz bişeyler hissettiğim insanın aklının hala eski sevgilisinde olması ve benden bu yüzden uzaklaşması. tam da bunu doğrular nitelikte benim yakın zamanda onların barıştığını öğrenmem mesela... sonra başka biri vardı, iyiydi hoştu, ben daha da iyiye gider diye düşünürken bi baktım başka birinden hoşlanmaya başlamış falan öyle dedi. şimdi buna ne yapabilirim? ondan sonraki zaten aşırı kontrolcü ve egoist idi, hesap soruyordu resmen, ben onun kalıplarına uymadım diye ayrıldık. o da biraz bu en sonuncuya benziyordu sıkboğaz etme konusunda. en son da bu konuda bahsettiğim şahıs işte. aralarda sadece bir kez görüşüp beğenmediklerimi, iletişimi kestiklerimi saymadım bile. ben ne olursa olsun eğer doğru insan ve doğru bir ilişki ise insanı fazla yormamalı, iletişim ve duygular akıp gitmeli diye düşünüyorum. akmıyorsa demek ki bi tıkanıklık var ve bu da hislerle alakalı oluyor çoğu zaman. tabii ki ilişkide zaman zaman emek harcanması gereken noktalar olabilir ama daha ennnn başından bu kadar zorlayıcı olmamalı. açıkçası bu olan şeyler hepsi beni çok soğuttu ve bir süre tamamen kendi kabuğumda olmak istiyorum. tamam ben zaten kaçıngan isem bu bir sorun ama doğru insanın denk gelmemesi de sorun...

Mesaj atmanız gereksiz olmuş. Kafeden cıkınca numarasını silip yolunuza bakmalıydınz mesaj atarak bi umut beslemişssiniz ama adam gibi o da fos cıkmış

Mesaj atmanız gereksiz olmuş. Kafeden cıkınca numarasını silip yolunuza bakmalıydınz mesaj atarak bi umut beslemişssiniz ama adam gibi o da fos cıkmış
umut besledim mi açıkçası bunu ben hiç düşünmedim ama şimdi düşününce, sanırım bi özür dileyebilirdi beni gerdiği için. ya da benim yazdığım şeyleri kabul edebilirdi en azından, evet ya haklısın gerildik diyebilirdi. ama zaten beni suçlayan biriydi o yüzden evet, mesaj konusunda çok ikilemde kalmış olmama rağmen attım, keşke atmasaydım. gereksiz vicdan yaptım. benim başıma gelse yani karşımdaki insan kalkıp gitse herhalde çok çok üzülürdüm ve özgüvenim zedelenirdi. bu kadar mı berbat bişey yani benimle şurada 1-2 saat geçirmek diye düşünürdüm. o fincandaki kahveyi bitirmeye bile değmeyecek biri miyim yani ben derdim kendi kendime. böyle davranmasında benim ne kadar payım var diye düşünürdüm. ama diğer hareketlerini de göz önünde bulundurunca bence flörtten zerre anlayan biri değildi.

Ay valla ekonomi kötü herşey pahalı ok ama flörtümle flörtümsü buluşmada yemeği o ödemiyorsa kaçardım heralde.

Ben yorum yapmadan once dusunurum netden bilebilirim ki oyle oldugunu. Valla dun beni degil sizi carpmis bence yoksa biz neyiz niye boyle oldu dusuncelerine sahip olup buralara konu acmazdiniz.. Ayricada masadan kalkip gittikten sonrabtekrar msj atan siz olmussunuz bu cok muamma olmus. Madem bi harekette bulundunuz arkasinda dursaydiniznya da yapmicakdanz kalkip gitmek yerine duygu ve dusuncelerinizi daha anlasilir sekde onunla konussaydiniz. Adam iletisim bile kurmamis ki sizle saga sola bakinmis surekli. Var boyle sunepeler yalniz kalmayi hak ediyor onlar iliski yasamayida beceremezler iletisim kurup kadina kendini iyi hissettirmeyide..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…