Hiç evlenmemiş kadın hiçbir yere sığmaz, pişman olur mu mutlaka?

anneliğin getirdiği sorumluluk duygusunu kaldırabilecek mental ve fiziki güce sahip olmadığımı düşünüyorum
Bunu hepimiz dusunduk cocuk olana dek.
Toplum baskısına gore onun bunun ne dedıgıne gore lak diye fütursuzca coxuk yapanlar hariç hepimiz boyle dusunduk korktuk istemedik.

Ama işin rengi oyle degılmıs
Daha guclu oluyorsun oyle soylim.
Hatta egom tatmin oldu vay ben neymısım beeeeh fılan İnsan bı yukselıyor nıyeyse

Ailenizle uzun ve mutlu bir ömür diliyorum size. Evliliğin, özellikle anneliğin müthiş bir cesaret ve güç gerektirdiğini düşünüyorum. Annelik, kadının artık birden fazla parçaya bölünüp hem kendisi hem de evlatları için yaşaması, düşünmesi, mücadele etmesi etmesi demek. Bunun belirli bir süresi de yok, ömrü boyu süren bir durum. Bütün bu sorumluğu yüklenen, altından kalkabilen anneleri tebrik ediyorum.

Çok teşekkür ediyorum yorumunuzu ve tecrübenizi paylaştığınız için. Ailenizle birlikte çok mutlu, uzun bir ömür diliyorum size.

Siz çok güçlüsünüz bence. Anneler gerçekten de çok güçlüler, fedakarlık, sorumluluk, kendisinden önce çocuklarını düşünmek, yaşı kaç olursa olsun çocukları için çabalamaktan yorulmamak… Bütün bunları layıkıyla yapan anneler kahramandır benim gözümde.

Ben yeğen meğen de sevmiyorum anca gürültü yapıp kafa sisiriyorlar çocuk işini asla anlayamicam sanırım

Ben yeğen meğen de sevmiyorum anca gürültü yapıp kafa sisiriyorlar çocuk işini asla anlayamicam sanırım
İşte yeğen kafa şişiriyor
Icınden kufur edıyosun
Cocugun kafa şişirince evimin neşesi oy cıvıl cıvıl, kuş sesleri gibi anneeeem Ebubekir sıddıkim haticetül kübraaam filan oluyosun.

Valla boyle milletin gazina gelip sevmedigin bi adamla evlenip anlasamadigin icin iki cocukla ortada kalirsan o begenmedigin evde kalmis 33 yasini cok anarsin.

Valla boyle milletin gazina gelip sevmedigin bi adamla evlenip anlasamadigin icin iki cocukla ortada kalirsan o begenmedigin evde kalmis 33 yasini cok anarsin.
Sanırım tamamen yanlış anlamışsınız beni. Allah kimseyi sizin bahsettiğiniz duruma düşürmesin Etrafımdaki insanların bu tarz söylemleri beni evlilik düşüncesine sevk etmedi hiçbir zaman. Şu anki (33 yaşımda, bekar, yalnızlıktan keyif alan ve sadece kendimden sorumlu olduğum) halimden oldukça memnunum çok şükür. Kararlarımı kendim alırım her zaman, herhangi birinin, benim özellikle bu konudaki kararımı etkilemesi mümkün değil. Sadece örnekleri merak ettim, kendi isteğiyle bekar bir hayat süren insanlara dair örnekleri. Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.

Kesinlikle katılıyorum evlilik erkeğin rahatı konforu için kadınından baba evinden baskıdan kurtulmak için toplum içinde statüye kavuşmak için yapılan bir şey

Peki cinsel hayatın var mı? Evlenmek istenmeyebilir ama cinsellik büyük ihtiyaç bence.sırf meraktan.istersen de cevap vermeyebirsin.

Peki cinsel hayatın var mı? Evlenmek istenmeyebilir ama cinsellik büyük ihtiyaç bence.sırf meraktan.istersen de cevap vermeyebirsin.
Hayır, hiç olmadı. İnancım ve kendi görüşüm gereği de yaşamamış olmamdan ötürü herhangi bir rahatsızlık duymuyorum, ihtiyaç olarak da görmüyorum.

Evlenmek evlenmemek sorun değil bence
Yani insanın evli kalacağının da garantisi yok ki
Belki evleneceksiniz evlilik uzun sürmeyecek..
Ama sevme sevilme, romantik bir ilişki yaşama, bunlar insanın ihtiyaç duyduğu duygular.
bu ihtiyaç karşılanmadığında bir süre sonra yalnızlık hissiniz derinleşebilir ve olumsuz yönde etkilenebilirsiniz. O yüzden sonu evlilik olup olmamasından bağımsız olarak aşık olma deneyimini yaşamaya kendinizi kapatmayın derim.

Yok yok öyle değil adamına denk gelmek lazım hayat müşterek birini sevince öyle olmuyor o sizin dediğiniz eski zurna insanlar karilarina değer vermeyen insanlar yeni nesil daha anlayışlı he tabii okuz olan el elbette Var ama artık kadinda erkek de çalışıyor herkesin ortak söz hakkı var geneli en azından böyle benim çevrem böyle.

Hayır, hiç olmadı. İnancım ve kendi görüşüm gereği de yaşamamış olmamdan ötürü herhangi bir rahatsızlık duymuyorum, ihtiyaç olarak da görmüyorum.
Değerli arkadaşım öncelikle herkes evlenecek diye bir kural yok bu tamamen kısmet işi.
Isınız gücünüz var kimseye yük olmazsınız aksine insanlar size yük olur.
Ayrıca daha yaşınız cooookk genç ben 28 de evlendim 1 ay sonra doğum günümdu 29 diyelim şu an 35 yaşındayım daha yeni çocuğum oldu senelerdir uğraşıyorum çocuk için.
33 yaş çok tatlı bir yaş ne erken ne geç.
Kalbinizi pir pir ettirecek biri çıkarsa ne güzel çıkmazsa kendi bilir 45te evlenenler de mutlu 20 de evlenenlerde omun için takılmayın hiç hayat kısa

Ben de sosyal medyada gördüğüm sarı kafa renkli göz bebeklere aşık olup onlardan istiyorum ama benden öyle bişey çıkması imkansız. Ama Anne olmak istemediğimi, aslında oyuncak istediğimi anımsatıyorlar bana
Zaten çocuk istemiyorsan evlilik bana biraz anlamsız geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…