Herkesin beni cıkcıklaması haksiz miyim sizce ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana saydiriyor adam el hareketi yapıyor. Bu yaşa kadar gelmiş giyim kuşamı düzgün. Görseniz istanbul beyefendisi dersiniz. Hicbir sağlık sorunu gözükmüyor. Dimdik yürüyor gösteris olsun diye şekilli de bastonu var. Bu kadar giyinmeyi biliyorsa illa da konfor istiyorsa bu yaşına kadar para biriktirip araba alsaymış. Hastalıktan ölsem kimseden yer istemem. Bazı kadınları görüyorum bir kotluğa kendisini öbür koltuğa kucağa alınabilecek küçük çocuğunu diğerine de esyalarını oturtuyor. Kalkıpta yer istemiyorum yer dilenmek istemiyorsam ya arabam olacak ya taksiye bineceğim. Arabam olmadığına taksiye de bütçem olmadığına göre çenemi kapatıp bekliyorum. Kimseye muhtaç olmamak için cok zor durumda kalırsam taksi tercih edebiliyorum. Bu yaşıma kadar da hicbir beyefendiden veya başkasından otobüste istifra ettiğimde dahi yer istemedim.

Muhtemelen benden mi yaptı ki bu kadar çocuğu da beni yerimden kaldırıyo diye düşünüyolardır o “alık alık” baktıkları esnada :)))

Aman o yorgunlukla demiş gitmişsin o sinirle, boşver, adam da üstelemiş biraz iyice ayar olmuşsun... Bir dahakine daha uygun cevaplar verirsin, takma kafana.

Yok valla anasının gözü anne babayı parmağında oynattıgı belli şımarık bi veletti :)

Çocuklar da ama yer verilmesi gerekenler arasında.
Çok ufak kucağı alınacak çocuklardan bahsetmiyorum ama 6-7-8 yaş çocukları tutamaklara boyları yetmiyor, arada sıkışıyorlar. Herkesten ufaklar nefes bile alamıyorlar. Kendinizden bir metre büyük devlerin arasında sıkıştığınızı bir hayal edin bence.
Ben hamile, küçük çocuklu, 70 yaş üstüne yer verdiğim gibi ufak çocuklara da yer veriyorum.
Çocuklar da insan ve hatta geleceğimiz en çok özeni onlara göstermeliyiz

Hamileyim dede deseydin saka bir yana bu amcalar neneler çok atarli bastonla dover valla bir gun kizimla durakta beklioz yasli bir alman geldi kizimda Anne bak Oma (nene) dedi Kadin delirdi soylenip duruyo sen neden bana nene dedin sende yaslanacan bende küçüktüm gectim ve guzeldim ama annen sana ogretmemis diye bana laf soktu ama varya kizimin kapsonunu isirdim gulmekten gozumde yas geldi kizimda hic anlamio guluo Kadin iyice delirdi teyzeler neneler dedeler bas tacidir bise olmaz kusura bakma amca çok yorgundum desen aslinda bitecek

Ben hiç çocuklara yer verilmesi gerektiğini düşünmemiştim. Simdi cok mantıklı geldi yaşlılardan ziyade onlara yer verilmeli. Biz bile sıkışıyoruz arada diye cok rahatsiz oluyoruz cocukcağız napsın. Bir de okul cikisi falansa sırt cantaları çok ağır oluyor. Farkındalık için teşekkürler.

Omaya bayildim yalnız kendimi gördüm Orada da belirttim ya dedim zaten yorgunum sırtım ağrıyor diye. Birden "neyse geç gec"deyip el hareketi yapınca ben de patlayiverdim. Saygı isteyen saygı göstermeli bence

Ben teşekkür ederim empati yapabildiğinix için. Okuldan yorgun çıkan ağır çantalı çocuklara hele hiç dayanamıyorum ben de.

Araba konusunda haksızsınız
Saçma bir serzeniş olmuş ama yer verme konusunda sonuna kadar destekliyorum sizi. Yaşlıların çoğu otobüse bedava bindikleri için sırf gezme amaçlı tur atıyorlar otobüsle. Benim kucağımda çocuk olduğunu görüp sen kalkta ben oturayım kızı benim kucağıma ver diyen yaşlı amcadan sonra başıma taş yağacağınıda bilsem kafamı çeviriyorum kalkayım diye gözümün içine bakanlara.

Omaya bayildim yalnız kendimi gördüm Orada da belirttim ya dedim zaten yorgunum sırtım ağrıyor diye. Birden "neyse geç gec"deyip el hareketi yapınca ben de patlayiverdim. Saygı isteyen saygı göstermeli bence
Haklisin bencede ama dedim gibi bazi insanlarla ugrasilmio ve benim bu ara bakis acim olmus he he de gec valla enerjim yok boswer unut gitsin

Yazmayacaktım ya neyse yazasım geldi;

Ben yerde gördüğümde, kendimi bk gibi hissedeceğim herkese yerimi veririm/vaktinde verdim.
(Şu an toplu taşıma mümkün mertebe kullanmıyorum)

Demek istediğimi açayım:
Ani bir fren anını düşünürüm genelde, sonra hamile birinin ayakta giderken yere düşüp kıvranmakta olduğunu, bir çocuğun kendini bir yetişkin gibi tutamayıp feci savrulduğunu ve korkusunu, yaşlı birinin düşüp yerden kalkamayışını, orada kalışını vs...

Sonra yer veririm. Ben hala kendimi sıkı tutabiliyorum, hala çok sağlam ayaklarım üzerine basabiliyorum, reflekslerim iyi.
Yer veririm çünkü o olası manzarada yer vermemiş ve oturuyor olmak, beni ayakta gideceğim dakikalardan daha çok yorar.

Belki çok sıkış tepiş olsa ben de verirdim. Ama o kadar da değildi. Yani tutunacak yer coktu. Ani frende ben de savrulabiliyorum hem minyon olduğum için boyum yetmeyebiliyor hem de elim kalabalık olunca kendimi tutsam esyalarim savruluyor. Hicbir amca da bana sen esyalarini bana ver teklifinde bulunmadı daha. Yani benim.düsme ihtimalim 10sa eli boş birinin 1 oliyor.

Abow 40 45 yasinda teyze mi olduk

Valla yaşlıya hürmetim tecavüzcü veya sapık emiceleri görene kadardı. Millet başka şeylere gelince aslan parçası. Otobüsteyken yürüyen ölü.

Alışırsınız zamanla. Büyükşehirde her çeşit insan var. Bana biri otobüste öyle yapınca suratına bakıp gülümseyip kulağıma kulaklık takıyorum. Tüm gün evdesin, emeklisin bir zahmet gezmeye yoğun saatlerde gitme

+1❤❤❤

Yaşlılara, hastalara,cocuklulara,gebelere yer veririm.Posetiniz amcanın kucaginda olsaydı. Bugun bana yarin sana hayat bu .Yarin basimiza ne gelecek bilemeyiz tek bildiğim iyi niyet bize geri dönüyor.
Bir iyilik yapınca dinime çok bağlı olduğumdan,evrenin dengesine inandığımdan yapmam.İcimden geldiği için yaparım. İcimden geldiği için yaptığımda mutlu olurum.Geçenlerde baya yaşlı birazda meczup bir amca bana otobüs kartini uzattı tam konuşamadı ama anladım demek istediğini. Neyse aldım basıp geri verdim kartını. Yaptığım ekstra bir şey yok yani ona rağmen bana "Teşekkür ederim"dedi çok tatlı bir şiveyle. Bayıldım resmen. O amcayı keske her gün görsemde yer versem. Sayesinde tüm gün suratımda gülücükle dolaştım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…