Herkesin beni cıkcıklaması haksiz miyim sizce ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de artık engelli, hamile ve ayakta duramayacak kadar yaşlı olanlara yer veriyorum sadece. Diğerleri kusura bakmasın biz de can taşıyoruz.
doğru olanda bu zaten. biz nasıl onların hakkını gasp etmiyorsak onlarda bizimkini edemez. deli oluyorum böyle insanlara.

Hamileligimin ilk ayında kanamam oldu belim kopuyor midem fena hastane eve yakın ama yürümeye dermanim yok taksi gelmiyo dedim 2 dk lık yol minibüse bindim boş yere oturdum, ama nasıl kötüyüm kafamı öne yaslamışım bi kadın kucağında bebekle geldi resmen yan tarafima yaslandi sırtıma cikicak, allahim basimda bir konusuyorlar cıkcık fln ağzımı acamiyom kafam kalkmiyo ki ama suratından belli hasta olduğum elim karnimda, yani kimse kimseyi düşünmez bakmaz bile herkes sadece kendini düşünür, kimseyi de bu kdr takma ağzı olan konuşuyor

haddinizi bilin ya. siz kimsiniz insanlık dersi veriyorsunuz? kimse kimseye yer vermek zorunda değil. insanlar keyiften binmiyor otobüse. otobüste oturma arzusu olan insan boş otobüs beklesin,saatlece ayakta çalışmış,günlerce ders sebebiyle ayakta kalmış öğrencileri kaldırmasınlar.
İnsan olmak için ZORUNDA MI olman gerekiyor? Ben de öğrenciyim daha bi yaşlıya hamileye yer verdim diye ölmedim.

Kaldırmasınlar tabii, gerek yok zaten. 4 koltuk var her otobüste en az, 4 tane hamile ve engellinin aynı anda denk gelmesi çok olasılık dahilinde değil. Özel alanlara oturan hamile ve engelli olmayan poposu kıymetliler oturmazsa gerek kalmaz kimsenin yer vermesine. Engelli ve hamile diyorum, yaşlı bile demiyorum. Bu kadarı da insanlıktır zaten.
o doğrudur,haklısınız. mesela ben de o yerlere oturmamaya çalışırım,çünkü orası özel olarak ayrılmış bir alan. ancak kimi insanlar var sanki yer vermek zorundaymışız gibi davranıyorlar.

sizin yerinizde oturmuyorsa kimseden yer isteme hakkınız bulunmuyor,çünkü o insanlarda sizin gibi para vererek biniyorlar. Boş otobüse binip oturmak istiyorsanız boş otobüs beklemelisiniz,insanları yerinden kaldırmanız anlamsız.
Bi kaç sayfa öncesi yazmış olduğunuz cevabın cevabı mevcut teşekkürler şimdiden

o doğrudur,haklısınız. mesela ben de o yerlere oturmamaya çalışırım,çünkü orası özel olarak ayrılmış bir alan. ancak kimi insanlar var sanki yer vermek zorundaymışız gibi davranıyorlar.

Yani ben de sinir oluyorum tam işe gidiş, dönüş saatlerinde akşam gezmesine çıkmış ileri yaşta hanımlar beyler yer bekleyince. Zaten bütün gün müsaitsin git o saatlerde işini hallet. Kalabalığa kalma. Ekstrem durumlar hariç tabii. Ama karnı burnunda kadının da ayakta gitmesine içim elvermez açıkçası oturuyorsam kalkar yer veririm, birşeyim eksilmez ayaklarım tutuyor şükür.

İnsan olmak için ZORUNDA MI olman gerekiyor? Ben de öğrenciyim daha bi yaşlıya hamileye yer verdim diye ölmedim.
hanımefendi,anlamak istemiyorsunuz ya da anlayamıyorsunuz ama anlatayım. kimse kimseyi otobüste kaldıramaz. kendi özel alanlarına oturmadığı sürece kimsenin buna hakkı yok. yer vermek sizin tercihiniz,vermemek bizim. ben günde 3 vesait değiştiriyorum,yeri geliyor şehirler arası otobüslere biniyorum içim dışıma çıkıyor,onlarda bizim,öğrencilerin halini anlasınlar. ben zorunda değilim,vermekte istemiyorum. bunun insanlıkla ya da insan olmamakla alakası varsa ben bayılmak üzereyken ayakta sendelerken 'yereeeğğ çööğğğmm yereeeğğğ' demek yerine kalkıp bana yer verselerdi. kalkıp millete insanlık dersi vereceğinize önce bir kendinize bakın.

Cevabınız olmamış. Hiçbir alakası yok konuyla o cevabın.

Yer vermemek sizin tercihiniz tabiki ama bizim ülkemizde herkes herşeye karışır, herşeyin en iyisini bilirler. Ben de yer vermiyorum eğer müsait değilsem. Napiyim millete yaranacam diye kendimi paralayamam.

Bir kere otobüste ayakta telefonla uğraşırken oturan bi amca bana laf etmişti. "Elinizden telefon düşmüyor " diye. "Ya sabır " dedim geçtim hiç cevap vermedim. En iyisi kaale almamak aslında.

Boşver insanlık büyüklük sende kalsaydı. Ben orda olsam o amca beye bana gelip rica etmen yeterli bu davranışlara girmene gerek yok ama sende haklısın terbiye saygı yaşla gelmez der sustururdum çenesini.

Bir akrabamın oğlu istanbulda yaşıyor. Onun yanına gezmeye gidiyordu ve kendine ücretsiz kartlardan çıkarttırmıştı. Otobüsten otobüse tüm gün dolaşıyorum, neresi gezilecekse gidiyorum. Zaten gitmeden önce bir sürü program izleyip güzel yerleri, mekanları hep listeledim dedi. Oradakilerde sen nasıl dayanıyosun ki tüm gün gezmeye, gençler bile yorulur deyince de ne var ki otobüste hep birini kaldırıp oturuyorum. Dinlenmiş oluyorum gideceğim yere kadar dedi. O saatten sonra yaşlılar benim için bitmiştir. Ayakta duramıyorsa yer veririm. Diğer türlü istediği kadar cık cıklasın. Çok üstüme gelirlerse de yalan söylüyorum valla. Düşük riskim var, bu 2.hamileliğim diyorum. Gerisini o düşünsün.

Valla hamileler engelliler başım. Gözüm üstüne ama artık yaşlıların 10undam 5ine acımıyorum. Adam bir ilçeden bir ilçeye bedava kartla namaz kılmaya ekmek almaya gidiyor otobüsün %60 yaşlı. Çık gez ama 8 de 9 da öğrencinin işçinin en yoğun olduğu saatte değil de 1 saat sonra çık tüm otobüs zaten senin. Bazıları da iş edinmiş bunu eşek gibi kalkacaksın modunda çocuk 40 kilo çantayla dershaneden çıkmış beyamca x ilçedeki parkta gezip evine dönüyor kalk yer ver. Keşke yer hakkını bildikleri kadar kul hakkını da bilseler

Öncelikle otobüste hamilelere,elinde yükü olanlara,yaşlılara sıklıkla yer veririm. Hayatimda ilk defa büyüsehirde yasiyorum yer bilmiyorum toplu tasima duraklarini bilmiyorum her yere navigasyonla ulasim sağlıyorum.bugünde derhsaneye kitapciya falan gideceğim sirtimda 4 tane kitap kirk bes dakikaya yakin sağdan sola yürüdüm ayagimda da alcaktopuklu hem sirtim hem de ayaklarim agriyor. Otobüse bindim oturdum benden bir durak sonra yaşlı bir amca bindi on on bes saniye yerimden kalkmami bekledi kalkmadım en sin "yaslilar dururkende gençler oturuyor" dedi geçti. Bir de bir etti sustum. Neyse sonra bir durak sonra kalktim kapiya yürüdüm ayni amca gene "madem kalkacaktin neden az önce bana yer vermedin"dedi. İki de iki etti sirtim agriyordu dedim. Bu defa da "Neyse geç geç dedi" ve eliyle gec gec isareti yapti. Ücte üc edince susmadim artik "Bu yasina gelene kadar kendine araba alsaydin"dedim. Otobüsteki teyzeler beni cık cıklamaya başladı. Teyze drdigim de 40-45 yasindalar maksimum yanyana oturmus dedikodu yapıyorlar. Cok sinir oldum durakta inmeyecek olsam "madem siz kalksaydiniz"diyecektim. Haksiz miyim sizce ? Ben o kadar yorgunum sirtimda kitaplarim elimde posette kitabim var. Amca gayet iyi giyimli boynunda kirmizi salı basinda sapkasi güzel de bir kabani var. Bu yasa gelene kadar birikim yapip araba alsaymış.
Yer verip vermeme konusu size kalmış vermek zorunda olduğunuzu düşünmüyorum ama orda çemkirmenize ne ğerek vardı. Hic bir şey demeden geçip gitseydiniz haklı olmasanız bile haksız da olmayacaktınız ama son hareketinizle haksızsınız

Öncelikle otobüste hamilelere,elinde yükü olanlara,yaşlılara sıklıkla yer veririm. Hayatimda ilk defa büyüsehirde yasiyorum yer bilmiyorum toplu tasima duraklarini bilmiyorum her yere navigasyonla ulasim sağlıyorum.bugünde derhsaneye kitapciya falan gideceğim sirtimda 4 tane kitap kirk bes dakikaya yakin sağdan sola yürüdüm ayagimda da alcaktopuklu hem sirtim hem de ayaklarim agriyor. Otobüse bindim oturdum benden bir durak sonra yaşlı bir amca bindi on on bes saniye yerimden kalkmami bekledi kalkmadım en sin "yaslilar dururkende gençler oturuyor" dedi geçti. Bir de bir etti sustum. Neyse sonra bir durak sonra kalktim kapiya yürüdüm ayni amca gene "madem kalkacaktin neden az önce bana yer vermedin"dedi. İki de iki etti sirtim agriyordu dedim. Bu defa da "Neyse geç geç dedi" ve eliyle gec gec isareti yapti. Ücte üc edince susmadim artik "Bu yasina gelene kadar kendine araba alsaydin"dedim. Otobüsteki teyzeler beni cık cıklamaya başladı. Teyze drdigim de 40-45 yasindalar maksimum yanyana oturmus dedikodu yapıyorlar. Cok sinir oldum durakta inmeyecek olsam "madem siz kalksaydiniz"diyecektim. Haksiz miyim sizce ? Ben o kadar yorgunum sirtimda kitaplarim elimde posette kitabim var. Amca gayet iyi giyimli boynunda kirmizi salı basinda sapkasi güzel de bir kabani var. Bu yasa gelene kadar birikim yapip araba alsaymış.

Aşırı haklısın bence. Yer bekliyor insanlar sırf yaslı diye hamile diye. Afedersin de haberin var mı ben kaç saattir ayakta eşek gibi çalısıyorum. Senin gibi günde kısır yiyip esnafla oturup çay içip binmedim otobüse. Bi kere eli kolu dolu cocuklu bi kadına yer verdim. Çocugunu oturttu kendi torbalarıyla ayakta.

cocugum yokken genelde kisa mesafeyse yer verirdim ama suan cocugum var genelde onlar yer veriyor.yerinizde olsam ses etmezdim hakliyken o lafinizla sanki haksiz olmussunuz.bu zamanda ses etmeden dedigini yapacaksin

Aşırı haklısın bence. Yer bekliyor insanlar sırf yaslı diye hamile diye. Afedersin de haberin var mı ben kaç saattir ayakta eşek gibi çalısıyorum. Senin gibi günde kısır yiyip esnafla oturup çay içip binmedim otobüse. Bi kere eli kolu dolu cocuklu bi kadına yer verdim. Çocugunu oturttu kendi torbalarıyla ayakta.
Çocuğu hasta ya da rahatsız olabilir. Dengesini sağlayamıyor olabilir . Ufak bir çocuk oturmuş, iyiki yer vermişsiniz en ufak frende düşüp bir yerini vurabilirdi.
Belkide büyük bir kazayı önlediniz.

Çocuğu hasta ya da rahatsız olabilir. Dengesini sağlayamıyor olabilir . Ufak bir çocuk oturmuş, iyiki yer vermişsiniz en ufak frende düşüp bir yerini vurabilirdi.
Belkide büyük bir kazayı önlediniz.

Yok valla anasının gözü anne babayı parmağında oynattıgı belli şımarık bi veletti :)

Haklıyken araba al mevsusu yüzünden haksız olmuşsunuz. Sırtım ağrıyor yüküm ağırdı dedikten sonra bir sey demenize gerek yokmuş. Cıkcıklayanlarda suç yok aslında kimsede hata yok. Sonuç olarak yer bekleyen amca da haklı cıkcıklayanlarda haklı siz de haklısınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X