Herkesin beni cıkcıklaması haksiz miyim sizce ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her zaman şartlarımız aynı olmuyor çok kalabalıkta iken tacizi göze ala ala yer vermem, hasta isem yer veremem. İşten çıkmış ve yorgunluktan ölüyorken yer veremem. Amaaa bazen öyle bir görüntü olur ki deli gib hasta olsam bile kalkarım yer veririm bellidir gençtir yeni hamiledir bulantısı yüzünden okunuyordur yada gerçekten yaşlılığı muhtaç durumdadır. Elbette veririm. Ben okuldan çıkmışken günden çıkan teyze yer vermeyi tercih etmem. Bazen kendim zorda iken yer verirsem bile bi başkası kalkıp yer veriyor ama ben de onun yardımın bereketi olduğunu düşünüyorum.
Ama araba almak zorunluluğu olmadığı gibi süremiyor olabilir. Veya o sizin yeni geldiğinizi akşama kadar yürüdüğümüzü anlamayabilir. Bu durumda kendimi haklı görüyorsa cık cık sesini duymamak için gayret ederim.

Süt izninden sonda bende çalışmaya devam edeceğim arkadaşım çalışmayan biri değilim keza konu sahibine de linç atmış biri değilim
Araba çıkışının saçma olduğunu belirttim.
Kendimdense örnek verdim
Ha bak ne diyorsun ?
Hamile ve çok yaşlıya yer verilir diyorsun dimi
Benimde savunduğum zaten bu bak şu konuya aksini idda eden bisey mi yazmışım da ???
Çok merak ediyorum lütfen cevap ver

Bu otobüsde yer verme konuları belirli aralıklarla açılır oldu. Artık art niyetle açıldığını düşünüyorum. Millet gelip bu konularda yaşlılara saydırıp saydırıp gidiyor. Herkesin kafasında şöyle bi düşünce mevcut. Biz çalışıyoruz biz öğrenciyiz biz yoruluyoruz, yaşlıysa evinden cıkmasın o zaman. Çöpe atalım da yaşlıları hepten kurtulalım o zaman. Hepimiz çalışıyoruz ama hergün aynı derecede yorgun olmuyorum ben. Kendimi iyi hisseditorsam veririm yer. Lafa 40 lı yaşlardaki ev hanımlarını katıp da yaşlılar gün gün geziyor demek cidden terbitesizlik. O bedava otobüs hakkı da 65 yaş üstüne veriliyor. 65 yaşın üstündeki bir insanda da zibilyon tane hastalık oluyor zaten. Hele ki kadınsa. Sizler bu yaşta yorgunuz ayakta gidemiyoruz diyorsunuz onlar o yaşta nasıl gitsin? Ama sizin gibiler asla o yaşa gelip aynı şeyi yaşamadan anlamaz. Merak ediyorum hiçbirinizin yaşlı anne babası akrabası yok mu? Benim annem 75 yaşında. 3 ameliyat geçirdi kalp piliyle yaşıyor. Aracımız yok. Ben memlekete annemin yanına gidince kontrollerini yaptırmak için mıtlaka hastaneye götürüyorum. Üniversite hastanesine gidiyoruz mecburen ameliyatlarını orda oldugu için. Çogunlukla bir şekilde eşden dosttan araba ayarlarım ya da taksiyle gideriz. Ama her günümüz bir olmuyor ve arada ayarlayamadığım günler de oldu ve mecburen otobüsle gittik. Bereket ki doğuda yaşıyoruz da hala gençler yer veriyor çok düşünceliler. Üniversite otobüsleri öğrenciler ve hastaneye giden yaşlılarla karma şekilde. O öğrenciler için de üzülüyorum ben. Neredeyse hepsi ayakta gidiyor. Belediyelerin yeterince ek sefer yapmaması yüzünden. Ama malesef durum bu. Yaşlılar geziyor deniliyor da kimin nereye gittiğini niye gittiğini bilemezsiniz. Dün de yazdım alınlarında yazmıyor. Ben yaşlıların da tıklım tıklım otobüsde bulunmaktan zevk aldıklarını sanmıyorum. Heekesin bir mecburiyeti var. Ben toplu taşımada bir yaşlı görürsem hemen annem gelir aklıma ve yer veririm. Sonuçta bi yerlerde de benim anneme yer veren insanlar var. Hastasındır çok yorgunsundur olabilir yer vermezsin o gün ama Allahın günü de bu şekilde değiliz hiçbirimiz kendimizi de başkalarını da kandırmaya çalışmayalım. Aman bananecilik vicdansızlıktır başka birşey değil. Ve düşmez kalkmaz bir Allah. Hepimiz yaşlılık yolundan geçeceğiz. Bu kadar vicdansız olmaya gerek var mı?

Cool yahut luabali olmak görecelidir ve burada yazdiklarimla değil yaşantımla övünülecek dikkat çekecek biriyim o konuda kafanı yorma
Üzdüysem de şu iki kelimemde kusura bakma.
Okuduysanız eğer yine yazdım.tekrar yazıyorum hak tanınan yerde sen oturuyorsan kalkacaksin mecbursun.
Hamilenin oturacağı yerde sen varsan bende problem bende değil.
Ve evet yine benim yerimdeysen yineliyorum.
Mec bur sun.
Çünkü bi can taşıyorum ve hamile yaşlı gazilere ayrılan yer senin değil dogurana kadar benim hakkım.
Net

Hamile ve yaşlı koltuğuna mecbur yer verilir diğer yerler kişilerin kendi isteğine kalmıştır
Başka yerde oturan birinin karşısına zeballah gibi dikilip bir müsaade eder misiniz demek yerine dürtmek bir de alık alık bakıyorlar demek tepki alma sebebiniz
Karşınızdakilerden yer saygı vb. Bekliyorsunuz ama sizin onlara zerre saygınız yok

Pekala yazdiklarimda hakkım olmayan bi yerden mi söz ettim çok merak ediyorum?
Zebellah gibi dikilmek değil mesela konunun başından beri bunun bi kültür olduğunu söylüyorum ve evet benim.yerimde oturuyorsan ki oturmasan bile arkadaş bu kadının düşük tehlikesi olabilir.
Bel ağrıları olabilir.
Yahut en kolayı tansiyonu düşüp bayılabilir forum da bana her cevap yazana bunu soruyorum.
Sana zevk mi verecek yahut hangi vicdan ile arkanı dönüp yardım etmeyeceksin ?
Ki yazılarımdan aklınız da söyle bir senaryo mu canlanıyor genç bi çocuğun karısına geçip.sinirli sinirli bakıp sonra onu durtuklemeye falan başlıyorum?
Bakın bunu yapacak medeniyette değiliz o yüzden kötü negatif senaryolar düsünmeyin.

Yahu istersen yirt kendini anlatamazsın

Siz iyi misiniz hanımefendi ? Yaşlılara kötü bie sey diyen mi oldu budada konuyu nerelere cekiyorsunuz ? Hepimizin annesi babasi dedesi ninesi var. Cogumuzda güçsüzlere yer veriyoruz.Ben diyorum ki tüm gün yürümüşüm yorgunum basimi kaldiramıyorum kendisi gayet iyi giyimli dinç bana laf sokuyor,azarlıyor,el hareketi yapıyor.40-45li yaşlardaki hanımlar oturduklari yerden kalkmayıp dedikodu yaparken beni günah keçisi seçiyor. Ben size el hareketi yapsam hoşunuza gider mi ? Cahilliğime mi verirsiniz ? Yoksa karsilik mi verirsiniz ? Herkeste konumunu bilmeli. Bana güvenerek mi otobüse binmiş ? Taksi tutamıyorsa boş otobüs beklemiyorsa metro kullanmayı tercih etmiyorsa bu onun tercihidir. Sırtınızda 5 kiloluk sirt cantanıla 45 dakika bilmediğiniz şehirde akan trafikte yürüyün. Bakin bakalim kendinizi nasil hissedeceksinuz ?

ilk sayfadaki yorumunuz, burada Gazi/yaşlı/hamileler vs diye ayrılan bölümden bahsetmediğiniz için tepkiler geliyor. Hala daha mecbursun diyorsunuz.
burada bana ayrılan yerde oturanı kibarca uyarıp kalkmasını sağlıyorum deseniz kimse dönüp tek kelime etmeyecek. Sonra her tepki gösterene yazdığınız ayrıntılı yazıyı alıntılayıp birde Nirvana’ya çıkmaktan bahsediyorsunuz. Anlamadım ben sizin ne istediğinizi. O yüzden gerçekten iyi günler.

Ilk cümlede yazmadığımı daha sonra ki yazılarımda okuyup algılayabildiysen sorun yok bencede iyi günler

Sanki hiç üni lise okumadık. ..
Kimse hele ki ben senin yorgunluğuna bisey demedi ki
Yükselişinin saçma olduğunu dile getirdik.
Ya da kendi adıma soyleyim ben dile getirdim.
Ama sen maşallah beğeni yaptığın yorumlarla kendini belli ediyorsun O kadar kasma yani..
Içine dert olmuş burada haklılığını okumak istiyorsun
Ne deyim Haklisin

Hanımlar lütfen üslûplara dikkat ediniz, polemiğe girmeyiniz.
Toplu taşımalarda yer vermenin tek bir doğrusu yoktur, herkes kendince haklı olduğu gibi herkesin haksız olduğu noktalarda olur bu sebeple rica ediyorum doğru olan benim yazdığım kabul edin tartışmasına girmeyiniz.

Ilk cümlede yazmadığımı daha sonra ki yazılarımda okuyup algılayabildiysen sorun yok bencede iyi günler

senin amacın belli birilerini banlatmak. Algılayamayan sensin ve Tek doğuran da sen değilsin. Eminim ki toplu taşımanın her noktasında ki sadece sizler için ayrılan kısımda da değil diğer yerlerde de insanlardan yer istiyorsun. Bu onun hazımsızlığı belli.

Ilginç düşüncelerdesin..

Ben yorumumda özellikle yaşlılar gün gün geziyor kimseye yer veremem diyenlere cevap verdim öncelikle. Siz de aynı şeyleri yazmışmıydınız hatırlamıyorum bir sürü yorum okudum ama yazdıysanız siz de üstünüze alının. Ayrıca yorumumda çok yorgun ve hasta oldugumuz günlerde yer veremeyebiliriz bu normaldir diye de belirtmişim. Şu durumda sizin konunuzda anlattıklarınız gerçekse yer vermediniz diye sizi suçlayamayız. Ama siz de karşı tarafı yanlış değerlendiriyorsunuz. Adam iyi giyimli diye yaşlı olmaktan çıkmıyor. Belki gerçekten ihtiyacı yok yere adamın ama yine de sen de araba alsaydın denmez Kusura bakmayın çok yorgunum sırt çantam ağırdı falan filan dersiniz olur biter. Bu şekilde bir kibar söyleme kimse cık cık yapmaz. Neyi nasıl söylediğiniz, ses tonunuz yüz ifadeniz önemli tabi.

Anlayissiz insanlara daha fazla laf anlatmak istemiyorum. Umarım sizin hic sırtınız ağrımaz otobüste mideniz bulanmaz da. Yaşlılara yer verirsiniz. Münakaşaya girip ban yemek istemiyorum Mune konuyu kapatır mısın ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…