Herkes mi böyle bi tek ben mi

Ama sürekli mutfak toplamak istemiyorum. Çok kötüysem yapmıyorum öyle duruyor sabah erken uyandım o zaman yaptım misal. Eşim laf etmeye kalsa dalarım....

en azindan camasir kurutma ütu komple kocada olmali.
Benim de aklıma ilk gelen her akşam çamaşır atıp yıkananları kurutmaya koyabilir oldu. Bu bile çok fark eder, konu sahibinin kafasından bir iş eksilir. Makine düğmesine basmak için vajina sahibi olmaya gerek yok yani.

Eşim devamlı şikayetçi.
Evde sadece bulaşıkları kaldırıp, onu da doğru düzgün yapmayan, sonra da şikayet...
Paşa hazretleri maşallah evlenince hem hizmetçi hem cariye aldığını falan düşünmüş sanırım.
Bir zahmet totosunu kaldırıp bir iki işin ucundan tutsun, size dinlenmek için alan açsın da ondan sonra konuşsun.
Yorgunluğu geçtim bunca iş üstüne yıkıldığı için insan içerler de değil koynuna girmek adamın suratına bakmak istemez.
Valla az mı çok mu diye kendinizi sorgulamayı bırakın, bundan sonraki ilk şikayet cümlesinde evde iyi bir kriz çıkarın derim.
Belki aklı başına gelir beyzadenin. Bu ne düşüncesizlik be, kan beynime sıçradı yemin ederim.

Valla bende aynıyım.Ben de sabah 6:30 da kalkıp 8 yaşındaki oğluma ve eşime beslenme hazırlıyorum.sonra gıyınıp okula bırakıyorum.Tekrardan eve gelip evı topralıyorum eşimi kaldırıyorum.Kendım giyiniyorum işe gidiyorum.Akşam 6 da çıkıyorum kayınvalıdeme gıdıyorum çocugu okuldan o alıyor sağolsun.Sonra kayınvalidemın rahatsızlıkları var doktor kontrolu ılaç düzenlemesı vs.onları yapıyorum.Eve geliyorum çamaşır yemek faslı.Ütü hafta sonu yapıyorum yoksa yanmışım.Çocukla ılgılen eşe vakit ayır.Hep aynı

Ama sürekli mutfak toplamak istemiyorum. Çok kötüysem yapmıyorum öyle duruyor sabah erken uyandım o zaman yaptım misal. Eşim laf etmeye kalsa dalarım....
Yiyecekler tezgahta masada duruyor mu? Ben öyle bir şey yapsam evi karınca basar maalesef

Çalışma saatleriniz çok uygun,memur olduğunuzu düşünüyorum masa başı işi çok yormaz.Sizi asıl yoran robot gibi ev, çocuk işlerini sürekli sizin yapmanız.Esiniz sadece eve gelip yediğini kaldırıp yayıla yayila yatıyor.Siz oturmuş adamın sex durumunu dert ediyor bu adam ne kadar vicdansız,tüm yük bende diye isyan etmiyorsunuz???? Adamı güzel alistirmişsiniz aferin,hiç kendinize acımak yok.Önce kafayı değiştirin ev çocuk ortaksa işlerde ortak olmalı hafta sonu yemek,temizlik,alış veriş ütü işleri tamamen halledilmeli.İş planı yapılmalı , kocayı pohpohlayıp durmayın.......

Yok canım, sadece bulaşık. Hatta onları da Sudan geçirmiş oluyorum çoğu zaman bulaşık makinesine dizmek zor geliyor.
Ahaha evet bunu yapmışlığım var makineye sığmayan tencereleri de elde yıkayıp deterjanlı bırakmıştım, sabah kalkınca durulamıştım

Bende mesajın sonuna geldiğinde eşinin var olduğunu anladım,pasama bak hem karnım doysun hem pastam dursun.Sende bir sıkıntı yok canım tüm sıkıntı kocanda bir bulaşık yerleştirerek iş yaptım ohhh valla...Tabi yorulmuyor adam o yüzdende kafayı size takıyor.Ev işlerine daha az vakit harcarsam sana daha fazla vaktim olur deyin.İş bölümü yapmak zorundasıniz.Ona yapması gerekenleri verin yapmıyorsa da o işlere elinizi sürmeyin.Arti tamam yardımcı almak maddi olarak zorlayabilir ama kendin için haftalık olarak düzenli alman senin konforun ve ruh sağlığın açısından önemli.Yani niye çalışıyorsun o zaman,daha iyi hayat yaşamak için çalışır insan maddi manevî.Kocaya bak evi temizleyen yemek yapan bebesine bakan üstüne para getiren bir köle bulmuş.

Şöyle yapıyorum AVM tuvaletlerinde yapılacaklar işin listesi oluyor ve yapılınca işaretliyorlar o şekilde liste yaptım.mutfakta yapılması gereken işlerinin listesini koy yapınca tik koysun.Valla işte analarının babalarının egitemedigini eğitmeye çalışınca, ilkokul seviyesinde somut olarak çocuğa nasıl anlatilip alışkanlık kazandırılmaya çalışılıyorsa öyle yapcaz

vitamin ve kan değerlerinize baktırın kim olursa olsun can dayanmaz ayol kocan sadece topluyor onu da yarı yamalak işin ucundan tutsun yoksa yarım gun kadın tutun ölür insan yorgunluktan, çoçukta yalnız uyumayı öğrenmesi lazım

Şu an hamileyim ama ben de 8/5 çalışırken sabahları sadece kahvaltı yapıp çıkıyordum, çünkü dışarıdan eve gelince hemen duş alırım, yemeğin hazırlığını zaten önceki gün akşamdan yaparım, buzlukta her zaman soyulmuş doğranmış soğan ve soyulmuş sarımsak olur bunlar bile kurtarıcı oluyor

Ben, akşam 9'da uyumaya kadar olan bölüme kadar neredeyse aynı şekilde günümü yaşıyordum.
9'da çocuğumla uyuduysam sabah kalkardım çünkü bir eşim yoktu.

8-5 çalışırdım, 6'da evde olurdum, ama o 8-5 temposu o kadar yüksekti ki hakikaten yorulurdum, o günlerden aklımda kalan şeylerden biri, işin başından ayrılamamaktan tuvaletimi hep son ana kadar tutuyor olduğum.

Annem varken bir keresinde, sofrayı hazırladıktan sonra, yemek yiyemeden, koltukta uzanıp uyumuşum, annem yedirmiş, toplamış, küçücük çocuk da rahmetli annem de bana kıyamamışlar, üstüme örtü örtmüşler, uyanmayayım diye ışıkları kapatıp arka odaya geçmişler.

Merhamet ve sevgi diyorum ben buna.

Siz başkasına göre daha çabuk yoruluyorsunuzdur, olabilir, herkes aynı dayanıklılıkta olacak diye bir şey yok.
Ama yorgunluğunuz gerçek.

Hayatınızı birazcık kolaylaştırabilmek için yol yöntem arayacağına, elinizden tutup yükünüzü hafifletmek için çabalayacağına, oturup sadece kendi beklentileri yönünden şikayet ediyor oluşu, bana çok haince geldi açıkçası. Allah kolaylık versin.

Son düzenleme:
Ben de çalışan bir anneyim. 2 çocuğum var. Oğlum 3.sınıfa, kızım 1. sınıfa başladı bu sene.

Ev işleriyle ilgili hiç birşeyi görevim olarak görmüyorum. Evet, çocuklarımın sağlıklı beslenmesi, temiz düzenli yaşamaları vs benim sorumluluğumda ama geri kalanı eşimle ortak alanımız.

Çocuklara uygun yemek varsa, canım istemiyorsa bize yapmam.
Çocukların formaları temiz ütülüyse bizimkileri ertelerim, gibi..

Mutfak ağırlıklı olarak bendedir, eşim nefret eder yemek olayından. Ama bulaşıkları yerleştir yıka kaldır falan, yapar.
Evin sil süpürünü eşim yapar. Ben nefret ederim çünkü. Haftada bir detaylı silinip süpürülünce geri kalan günlerde robot süpürge iş görüyor. 15'te bir de kadın geliyor, yine eşim duruyor başında :))

Sözün özü.. eşinizi aktif kullanın :) aklına gelmesini, düşünmesini beklemeyin, gocunmayın. İsteyin, yapsın.

Eşime bu işlerde var dediğimde ben senden yemek temizlik beklemiyorum diyor. Sen beklemiyosun ama o çocuk kreşten baya aç geliyor , benim midemde kronik gastrit var sürekli dışardan yediğimde rahatsız oluyorum, kendisi de zaten ev yemeğine bayılıyor. Daha geçen gün bak bu hafta hiç dışardan yemek yemedik ne kadar iyi diyor. Çamaşır desen mecbur yıkanıyo , hadi kendi beklemese benim giyeceklerm var kirleniyo çocuğun devamlı kirleniyo, tuvalet eğitiminde çocuk geceleri altına yapıyor, haliyle her gün çamaşır yıkamak durumunda kalıyorum, kurutma makinesinden çıkan çamaşırları katlama huyu da yok , ayda 1 kere belki yapar , onu da yaptığında gelip yanıma ooo çamaşırlarda katlanmış der. Sabah bizden sonra evden çıkıyor. Ben çocuğu hazırlarken o da genellikle spor yapıyor, kahvaltısını yapıyor, telefonuna bakıyor. Çocuğum da bi acayip annem giydirsin, annem yedirsin. Asla babasından bişey istemiyor. Kreş çantasını hazırlasa bari diyorum ondada yine ne koyulcak diye bana soruyor, onu anlatasıya ben yoruluyorum. 1 gün hazırladı ondada atlet koymayı unutmuş. Bu çocuk kaç aydır kreşe gidiyo, daha çantasına ne konulacağını bilmiyor. Hadi suluğunu doldurup geldi diyelim çantasına koyuyor fermuarını çekmiyor, akşam hadi kalkta beraber yapalım şu işleri diyorum, ben yorgunum kendimi yoramam daha fazla sende yapma kalsın diyor, geçen banyoda saçlarını kesti sonrasında yıka dedim sadece saçlarının geldiği yere su tutmuş, banyo yıkama anlayışı da bu yani. İnanın mükemmelliyetçide değilim. Banyom belki en son 2 hafta önce yıkandı. Ev temizliğini 1 ay önce anca yapmışımdır. Robotum var onuda eşime diyorum her gün evden çıkmadan çalıştır. Onu bile yapmaktan aciz gerçekten. Onuda akşam gelince 50 kere söyleyerek anca çalıştıttırıyorum. Şarja vs ben takıyorum. Evin bi kaç yerinde örümcek ağı olmuş. Sabah çöp atcak onu bile tam yapamıyor. Süt şişesini bırakıyor, karpuzu at diyorum 3 gün o karpuz atılmıyo. Eline verip al çöpe at diyene kadar yok yani. Mühendisim evet masa başı ama o kafa yorgunluğunu size anlatamam, programlama vs hiç bi detayı kaçırmamam bide üstüne çoğu şeyi raporlamam gerekiyor. Kan değerlerimede baktırdım. Düşük ama çok düşük değil. Mide ilaçlarımı kullandım şimdi kan ilaçlarına geçeceğim. Bide geceleride çocul 1-2 defa uyanıyor onlarda da asla babasını istemiyor. Full bi uykuda uyuyamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…