Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

GEBELİK
Döllenmeden sonra, döllenmiş yumurta (zigot) yaklaşık 30 saat, dıştan tespit edilebilir bir değişiklik olmaksızın sessiz kalır. Bu sırada erkek ve dişiden gelen kromozomlar birleşmiş, yeni canlının kromozomları oluşmuştur. Rahim tüplerinin içinde gerçekleşen döllenmeden sonra, zigot tüpün içinde rahime doğru ilerler. Rahme ulaşması 3-5 gün sürer. Bu aşamalarda zigot, bölünerek çoğalır. Hücre sayısı 2, 4, 8, 16... olarak artar. Yuvalanma aşamasındaki zigot, bir boşluğu çevrelemiş, tek tabaka halinde dizilmiş hücrelerden oluşur. Bu hücre topluluğunun bir tarafındaki hücreler sayıca ve tabaka olarak daha fazla gelişir. Bu bölge rahime yapışma bölgesidir. Bu aşamadaki yeni canlıya embriyo adı verilmektedir.
Yuvalanma döllenmeden sonra 5-8’ inci günlerde başlar, 9-10’ uncu günlerde tamamlanmış olur. Yani kadının adetine daha 4-5 gün varken, döllenme ve yuvalanma işlemi tamamlanmıştır. Kadın, adetinin olmaması ile gebeliğini fark ettiğinde, embriyo yaklaşık 15-20 günlük olmuştur.

Embriyo Gelişimi ve Rahime Tutunma - Dailymotion video

alkol çok zararlımıymış canım gebelik için ya da gebe kalmak için.senin bilgin vardır..

ama canım rahim parmak ulaşacağı kadar yakın değildirki,senin anlattığın fitil koyduğumuz şekil o da sanırım rahime ulaşmıyordur diye düşünüyroum

son durum nedir canım :)

ben de bir durum yokki canım,daha adetime var 5 gün..kendimi çok yorgun hissediyorum,sürekli uykum geliyor,bir de bacaklarımda bir ağrı var böyle ağırlık gibi sanki adetim gecikmiş gibi vucutumda ağırlık var.ama bunları gebeliğe yormak istemiyorum.belki de havalardandır.

ya şöyle umutsuz olmayın valla üzülüyorum yaaa
az kalmış 5 gün dediğin ne ki geçer inş. hemencecik.bi bakmışız bize güzel haberlerle geliyorsun haftaya

Kizlar dün idrar testim negatifti bugun gittim kan testi yaptirdim 81.91 cikti ve normalde adet. gunumde yarin doktoe gebelik olabilir dedi sizce hamilemiyim

inş.canım benim yaaa buda ilk defa geldi başıma c.tesi gözümü açar açmaz önce idrarı yaparım=))))çıkmazsa genede kan vereyim demi hee kanda verdim çıkmazsa sabahlar olmasın derim artık=(((((((((((((((((((((((((((((

Son düzenleme:
hamilesin tebrikler canım senle konuşmuştuk dimi hatırlamıyorum neler yazmıştın ama.gözün aydın.ne kadar ilginç ya dün negatif bugün 81 :) hani 15-20 değil 81 maşallah

Kizlar dün idrar testim negatifti bugun gittim kan testi yaptirdim 81.91 cikti ve normalde adet. gunumde yarin doktoe gebelik olabilir dedi sizce hamilemiyim

tabi canım idrarda çıksada çıkmasada kan ver inşallah hadi bakalım

bunları duydukça doktorun kapısına dayanasım geliyor betahcg için

ağrım var reglinin ilk iki gününde yaşadığım ağrıların aynısı

bence gitmelisin önce düşük oldugu için progesteron vs.. veriyorlar canım önlüyorlar.sen bilirsin yinede ama ben senin yerinde olsam kaç kere gitmiştim.

bunları duydukça doktorun kapısına dayanasım geliyor betahcg için

ağrım var reglinin ilk iki gününde yaşadığım ağrıların aynısı

adetine kaç gün var ,belirtiler nelerdi alalım canım :)

Adetimin yarin olmasi lazimdi cnm bu arada tesekkur ederim darisi isteyen herkese..benim bi belirtim olmadi herkes göguslerim felan yaziyo ama benim ayni..bende sadece akinti cok bide bel ve karin agrisi oluyo..gece bile agriyo. :)

hamilesin tabikiiiiiii :)

hayırlı olsunnnnnn

Tesekkur ederim..senide takip ediyorum bence sende bi kan testi yaptir bence hic belli olmuyo sen kimyasal gebelik diye korkuyosun...ben pcosluyum ve ilk ayda hamile kaldim ve inanamiyorum Allah verdikten sonra veriyo bence hic korkma hayirlisi de ben hep oyle dedim..ve halada inanamiyorum cuma tekrar kan testi yaptircam o zman kesin dicem:)

bence gitmelisin önce düşük oldugu için progesteron vs.. veriyorlar canım önlüyorlar.sen bilirsin yinede ama ben senin yerinde olsam kaç kere gitmiştim.

haklısın canımsın aama progesteron 15,2 iyiydi onda korkum yok kahvede içmemeye çalışıyorum. ne yapacağımı bilemedim bir türlü.
hafif kanaamam oldu lekelenme gibi ((

hayırlısı haktan tabiki o ol derse oluyor. senin için çok sevindim allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
ama ben 15 aydır bu durumdayım hep tam sevinirken üzülmek sıkıyor beni

ama canım rahim parmak ulaşacağı kadar yakın değildirki,senin anlattığın fitil koyduğumuz şekil o da sanırım rahime ulaşmıyordur diye düşünüyroum

Canım ben geçen ayda denemiştim bunu gerçekten hemencecik elime bi engel geldi ama bu seferki çok farklı bomboş bişey sanki bakalım yedirenk yoksa bu rahimde mi bizimle dalga geçiyorrr:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…