Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

kızlar bişi sorcam ama bu sefercvp bekliyorum benim bat 21i ama sabah kalktığımdan 2 damla kapkara çamaşırıma gelmiş aha hastalanıyorum dedim ama bu saat oldu hala bişi yok sizce bu ne=(((((((((

inşallah hamişsindir ne gibi belirtilerin var batına ne kadar var yada geçtimi inşallah bebişin vardır ya bak şimdi heyecanlndım

inşallah bat geçeli bugün 4. gün sorma bende heyecanlıyım ama işde heyecanda belli edemiyorum.

birimde 6 kişiyiz 1 kişi hamile bende hamileyim deyince şirket çalkalanacak aynı birimden 2 kişi :))))

Canım sabah sabah havalara uçurdun beni sevinçten.. Hayırlı uğurlu olsun canım arkadaşım o çizgiyi görmek bişey yoksa kolay kolay herkese nasip olmaz :) Rabbim sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin inşş.. Nisan yağmurları gibi uğurlu oldu sana bu başlık
:KK34: Maaşallah maşallah :KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

ahhhh ahhhh sorma dünden beri test kitine bakmaktan şaşı oldum kaldım ama bekliyorum şimdilik bakalım ne olacak cumartesi en geç pazartesi net sonuçları alırım rabbim hayırlısıyla nasip edecek sanırım bu ay :)))
senide mayısta aynı heyecanla karşılarız umarım

Gebelik başlangıcı yumurtalıklardan atılan yumurtanın uygun zamanda (atıldıktan 12-24 saat süre içinde) cinsel birleşme olması ile erkekten gelen spermin (dişi genital yollarında 48-72 saat yaşayabilir) döllenmesi (fertilizasyon) ile başlar. Yumurta ve sperm Fallop tüpünün içinde buluşur ve döllenme burada olur. Döllenen yumurtadaki hücreler bir yandan bölünerek çoğalırken diğer yandan rahime (uterus) doğru yolculuğunu sürdürür. Yaklaşık 6. gün uterus içine gelir ve rahim iç zarına (endometriyum) yapışır ve buraya yerleşerek gelişmeye başlar.

Endometriyuma yerleştikten (8-9. gün) sonra anne rahmindeki kan damarları ile ilişki sağlar, işte bundan sonra gebelik hormonu olan beta-hCG anne kanında tespit edilebilir

Beta HCG döllenmeyi takiben 8-9.günlerde salgılanmaya başlar.2 ye katlanma şu şekilde olur.
Beta HCG <1200 …………. 2-3 günde bir
1200-6000………….3-4 günde bir
>6000…………. >4 gün den fazla aralıkta
Progesteron hormonu tayini de yapılabilir. Başlangıçta bu hormon beta HCG etkisi ile yumurtalıklardan salgılanır gebeliği plasenta görevi üstleninceye kadar 3. Aya kadar artarak devam eder. Değer 25ngr/ml altında olmaması gerekir. Tanı için günümüzde küretaj ve küldosentez çok tercih edilmez.

doktorcum varsa doçentliğini vericem ben zaten sana

Hayırlı olsun canım sağlıklı bir bebeğin olur inşallah

amiiinnnn inşşaallllh hayırlısıı artık

işareti yanlış koymuşum :)))) üşüttüm hastayım canımya

dikkat etsen biraz kendine nasıl olur acaba diyorum

amiiin inşallah çok teşekkür canım yaa

düşünüyorum bu sefer daha ferafım allah var şimdi ama ne bileyim yinede insanın aklına geliyor

çok teşekkür ederim canım

kan testi için beklicam canım ya. kimyasal gibi durum varsa yinede gerilmeyeyim dedim

yok ben yinede eklemeyeyim. haftaya eklerim sadeece bilin istedim sizden başka da kimseye söylemedim zaten

bende hiç bir belirti yok sadece karın kısmında bir boşluk olur bende regli döneminde o yok.

geçen ay kimyasal da bir sürü belirtim vardı :)))

sabah yaptım 5 dk sonra baktım bişi yoktu işe geldim akşam eve gitttiğimde silik çizgi vardı.

gebelik testi tecrübelerim çok eğer beta hcg yoksa 2 günde beklesen ekran hep aynı kalır tek çizgi yani :))

ama bu öyle değil

hadi bakalım inş.hamilesindir...canım haber bekliyrouz senden

kızlar bişi sorcam ama bu sefercvp bekliyorum benim bat 21i ama sabah kalktığımdan 2 damla kapkara çamaşırıma gelmiş aha hastalanıyorum dedim ama bu saat oldu hala bişi yok sizce bu ne=(((((((((

1-2 Bekle bakalım benimde öyle oldu.

hatta reglini bekle rabbim umarım dileklerini gerçekleştirir

slm kızlar biliyorsunuz su aralar çok yogun ve gergin günler geçiriorum ama sizsizde kalamıyorum arada girip dertleşmek istiyorum.. dün dr a kontrole gidemedim ameliyetı varmış.bugün sabahtan gittim.batın 12 . günü.klomenden sonra yumurta baktı solda hiç oluşmamış dedi.sagdada yok diyecek derken birtane oldugunu söledi. pregnylleri vurun bugun saat 10 da dedi..bir kaç ilaç başladı..ancak hormon test sonuçlarıma göre prolaktinim çıkmış yine.onu baskılamak içinde ilaç başlıycak sanırsam çünkü igneden önce onu sölemişti.yumurta bulnca çatlatalım dedi ilacı bıraktı ve iğne vurdu.ilişki günleri verdi 19 -20 diye.ama ben 19 unda yola çıkıyorum veee 21 i dönüyorum seminer için.... off kadersiz başım offf

Özlemcim reglin geçti değil mi ne kadar süre geçtikten sonra testi yaptın canım:)

3 gün geçince yaptım canım ben,

slm kızlar biliyorsunuz su aralar çok yogun ve gergin günler geçiriorum ama sizsizde kalamıyorum arada girip dertleşmek istiyorum.. dün dr a kontrole gidemedim ameliyetı varmış.bugün sabahtan gittim.batın 12 . günü.klomenden sonra yumurta baktı solda hiç oluşmamış dedi.sagdada yok diyecek derken birtane oldugunu söledi. pregnylleri vurun bugun saat 10 da dedi..bir kaç ilaç başladı..ancak hormon test sonuçlarıma göre prolaktinim çıkmış yine.onu baskılamak içinde ilaç başlıycak sanırsam çünkü igneden önce onu sölemişti.yumurta bulnca çatlatalım dedi ilacı bıraktı ve iğne vurdu.ilişki günleri verdi 19 -20 diye.ama ben 19 unda yola çıkıyorum veee 21 i dönüyorum seminer için.... off kadersiz başım offf

hayırlısı inan bundada bir hayır vardır. hiç kafan takma ve olması gerektiği gibi yaşa. stres en büyük düşman bunu çoğu kez söylemişlerdir ama bende hatırlatayım

Evet canım bu ay ovulasyon testi kullandım , 3 nisanda yumurtladım ve tam 14 gün sonra regl oldum :KK43:(

Anladım cnm bende bu ay ovulasyon ile gebeliği yakaladım amaerkenkaybettim hayırlısı bence mayısda olur stres en büyük düşman stres yapma lütfen çokzararlı bende yapmamaya çalışıyorum

impilitasyon kanaması olabilir dikkat et canım

valla içimden gecen yerleşme kanaması senin %90 ve cumartesi sabahtan testi yaptır çıkar varsa zaten.olduya çıkmadı sakın alkol alma ! hatta cumartesi sabah önce idrarda test yap almayı unutma ama .impilitasyon kanaması olduktan 3-4 gün sonra idrara gecebiliyor bir ihtimal çıkabilir .inşallah çıkar kanlada kesinleştirirsin.inan çıkacak eger lekenin sonu adet başlamazsa cumaya kadar cumartesi ilk işin önce idrar sonrada kan olsun.

yaaa c.tesi akşam eğlenmeye çıkcas c.tesi öğlenden kan testi yapsam çıkarmı peki umarım bende senin gibi hamileyimdir canım =)))))

Kızlarrrrr bişey söylicem şimdi benim aneannem çok çok eskilerden ebe şimdi 80 yaşnda :))) hatırlarım yanına gelirlerdi oda elle muayene ederdi bir gün anneme sordum evlendikten sonra tabi oda parmakla muayene ettiğini söylemişti şimdi ben geçen ay kendi kendime yaptım o işlemi hemencecik elime sert bi et geldi şimdide yaptım ama sanki boşluk vardı hatta dayanamayım biraz daha ileri götürdüm çok çok yumuşacık bi et parçası geldi eğer hamileysem ben buna gerçekten inanacağım çünkü geçen ayla çok fark etti sertliği bunu yazdım diye lütfen kimse bana kızmasın sizde yapın diye yazmıyorum sadece paylaşmak istedim.

nasıl yaptın anlamadımki :)))

Kızlarrrrr bişey söylicem şimdi benim aneannem çok çok eskilerden ebe şimdi 80 yaşnda :))) hatırlarım yanına gelirlerdi oda elle muayene ederdi bir gün anneme sordum evlendikten sonra tabi oda parmakla muayene ettiğini söylemişti şimdi ben geçen ay kendi kendime yaptım o işlemi hemencecik elime sert bi et geldi şimdide yaptım ama sanki boşluk vardı hatta dayanamayım biraz daha ileri götürdüm çok çok yumuşacık bi et parçası geldi eğer hamileysem ben buna gerçekten inanacağım çünkü geçen ayla çok fark etti sertliği bunu yazdım diye lütfen kimse bana kızmasın sizde yapın diye yazmıyorum sadece paylaşmak istedim.

nasıl yaptın anlamadımki :)))

Canımın içi ellerimi güzelce sabunlu suyla yıkadım uzandım yatağa orta parmak varyaaa:))) allah seniii...unlugül yavaşça parmağımı ileri ittim gerçekten geçen ay hemen sert bi et değidi elime şimdi bayağı bi içeri doğru soktum boşluk vardı gelmedi çok çok yumuşacık bişey geldi onu bile zor hissettim.Ama hamileysem gerçekten inanacam şimdi hiç bişey diyemiyorum paylaşacam inş sizlerle değilsem zaten hiç kimse yapmasın boşuna.

evet bu doğru ebe muayeneleri böyle olurmuş hatta eski topilerde de bu konu olmuştu. yaparken hijyene ve dokunduğunuz yere dikkat birde regli geçtikten sonra oda sonuç veriyor ya da tam regli olacağınız zamanlar o değen et parçası rahmin kendini aşağı salması ile ilgili.

eskiden testmi var dı :))))))))))))))))):KK1:

Selam kızlar maşallah hamile haberleri artmış allah daha da arttırsın inşallah :))
Biz de dün kalp atışlarını duyduk gümbür gümbür :)) o minnnacık şeyden nasıl o kadar ses çıkıyo hayret yani allahın hikmeti.. Bu arada 2 kilo aldım doktorum şimdilik fena değil dedi. Haftaya kadar kilo almazsam diyetisyen yolları gözüküyo bize. Şu an hamile olmayanlar cidden tadını çıkarın bu günlerin çünkü bulantılı hamilelik çok zor buzdolabının kapağını bile açamıyorum o yiyeceklerin karışmış bi halde tadı aklıma geliyo öğğğğ :KK43: her öğün tek çeşit yiyebiliyorum
Her gece sizler için de dua ediyorum allahım bu güzel duyguyu hepinize tattırsın inşallah

X