Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

ayyyyyyyyyyyy canım benim gözünaydın cok sevindim..ama dedim ben sana :) benimde ilk gebeligimde öyle olmusdu diye...malesef bazı doktorlar bizi bosuna stresse sokuyor cok cok sevindim sekerim yaaaaaaaa...ALLAH sag saglim yavrularımızı dünyaya getirmeyi nasip eder İNSALLAH....ne kadar büyük bebegin ?? kese ??? tekrar ne zaman gideceksin kontrole ??

bende bundan sonra dikkat ederim İNSALLAH canım...simdilik bulantı yok belirti yok huylandırıyo beni ama bugün googleden arastırdım bulantı var diye illede bebek iyi demek degilmis....ama bulantı yok degip panige girenlerde yanlıs düsünüyormus...her insan farklı her bünye farklı felan filan okudum..ama ilk gebeligimde cok bulantı halsizlik vardı basımı yastıkdan kaldıramıyordum yemek yapamıyordum kokuya gelemiyordum felan simdi hicbiri yok...ister istemez huylanıyorum İNSALLAH iyidir melegim...sıkacagım yok aslında aldırayım esime taze sıkıp iceyim deme...meyve ile aslında benim pek aram yokdur ama bugün oturdum meyve yedim :) bundan sonra öyle yapcam hergün meyve yemege dikkat edecem...canım ben soda asitli icecekler gebelikte iyi olmadıgını sanıyordum ??? ben simdi her aksam sade maden suyumu iceyim ?? sen iciyormusun ?? günde birtane folic plus kulanıyorum aslında doktora sormadım unuttum keske sorsaydım nasıl kulanmalıyım diye gebelik yokken baslamısdım günde birtaneye..aslında ben folbiol kulanmalıyım degilmi?? ayyy onuda sorayım bu cuma gidince...hep aklım cumada cuma olsada gitsem doktora İNSALLAH hayırlı haberlerle gelirim yine İNSALLAH....

her gebelikte farklı oluyor canım insan.ben bundan önceki gebeliğimde hiç bulantı yaşamadım ama bu kez o kadar olduki hala hamile kaldığım günki kiloma gelemedim.yemek kokusu alınca direk çıkarıyordum ama geçti.maden suyu dediğim mineralli su canım.sodaların üstüne bak eğer bikarbonatlı yazıyorsa alma,doktorum bana doğal maden suyunu tavsiye etti.onda o kadar gaz yok.ve sütten daha çok kalsiyum var.folbiol verdi bana.günde 3 tane içiyorum,daha bıraktırmadı bana.
en güzeli al bi meyve sıkacağı taze taze iç canımcım hele ben havuç ve elma ile yapıyorum süper oluyor

Masallahh canimbenim cok sevindim

Haydi hayirli olsun canim bakuzuldugunle kaldin

Kizlar bende19 ya da20mayisdayumurtladim.Bugun 14gun gecti tam olmam lazim olmadim/Eve gelirken ikifarkli marka gebelik testi aldim ikisi dnegatif cikti.Aslinda beklemiyordum bu ay disciye gidicem diye calismadik bile sIk SIk ama yine deumutiste...Bu ay daolmadi

Çok çok gözün Aydın canım... Nasıl sevindim.... Allah mutluluklarının devamını nasip etsin....

Dr değiştirmen de iyi olmuş, güvenebileceğin bir Dr çok daha iyi....

Hayırlı olsun canım... Gözün Aydın.... Darısı tüm isteyenlerin başına...

Canlarim hepimize cook tesekkur ederim :)) aysbozcum senin icin de cok sevindim :)

Nursaycim tam fasulye tanesi :) fasulyenin bir ucu basi, diger ucu pitpit atan kalbi :) giremiyorum cunku coook midem bulaniyor. Icim disim grisini oldu bebis asagi tutunmus, biraz riskli oldugu icin isten de kaytariyorum mumkun oldukca. Sen napiyorsun? Ozledim arkadasim seninle yazismayi.

Nurdancim besleyemiyorum bebisi, yemek midemi mahvediyor yiyemiyorum

Merhaba nurdan kusura bakma yeni gördüm msjnı canım ben 300 tl ödedim ve yanımda 3 kişi kaldı onun parası bebeğin ilk muaneleri aşıları herşey dahil 300 tl hatta 295 tl :) ayrıcada irina hanım çok iyi gerçekten onun sayesinde normal doğum yaptım ve acayip moral veriyor doğumla ilgili ona devam et bence neyse canım inşallah hayırlısıyla bebeğine kavuşursun.hoşçakal

özelden yazamadım 100 msjı geçmek gerekiyormuş:) umarım yardımcı olmuşumdur.

olsun annesi o zaman sen bol bol dinlen, grisini de olsa mümkün oldugunca bişeyler yemeğe çalış. Nasılsa bikaç haftaya toparlıcaksın o zaman bunları telafi ederiz bol bol :) Ben de bir dğeişiklik yok, yarın diyetisyene başlıyorum ama :)

hmmm sen günde 3 defa folbiol alıyormussun...ben günde bir defa folic plus alıyorum sanırım bu az ay mutlaka cuma doktora sormalıyım...belki banada folbiol yazar....canım peki kek börek tatlı türü yiyormusun arada kacamak yapıyormusun ??? tamamen mi kesdin yemiyorsun ??? ay sende benim doktorum oldun :) herseyi sana soruyorum degilmi :) sen agzının tadını biliyorsun :) ohhh afiyetle ic meyve suyunu bebisine yarasın...bebisinin cinsiyeti belli oldumu ?? isim düsündünmü??

kızlar 4. ayki denememiz bu.

adet günüm bugün, 4 gündür karnım ağrımadığı kadar ağrıyor. acaba yerleşme ağrısı mı diyorum. ve hiç gecikmez. yarın olmazsa test alacağım çok heyecanlıyım

canım sor tabi yeri gelir bende senden fikir alırım güzel bişey insanın yolarkadaşı olması :)
benim zaten kek börekle hiç aram yok ekmek dışında unlu birşey yemiyorum canım.dikkat etsen iyi olurda aradaki kaçamaklardan bişey olmaz,canın çekince ye abartmadan.
bebişimin cinsiyetini 10 gün falan oldu öğreneli erkek :)
isim olarak hasan talha düşünüyoruz ama henüz netlik kazanmış değil :) (hasan kayınpederimin ismi)

genelde ilk zamanlar ağrıyor inş pozitif çıkar

19 u ya da 20 sinde yumurtladim.Ustunden 15 gun gecti gelen giden yok.Dun iki marka test aldim negatif cikti.Stresden mi gelmiyor nedir anlamadim.Regl olmadan bir iki damla akintimolurdu bir iki gun onceden o da yok bu sefer.Hadi hayirlisi

tabi canım sende bana sorabilirsinde ama galiba senin benden daha cok fazla bilgin var canım :) ama yardımcı olabilcegim bisey olursa tabiki cvplarım...oyyy erkek demek...benimde ablamın oglunun ismi hasan kadir hasan ablamın kayınbabası...kadirde kadir gecesinde dogmusduda o yüzden :) hasan talhada cok güzel isim...bu arada arkadaslar hepinizin mirac kandili mübarek olsun..ALLAHIM İNSALLAH cümlemizin dualarını kabul eder İNSALLAH....ha tamam dikkat ederim benim tatlıyla börekle aram cok iyidirde :) ama bundan sonra tabiki dikkat etcem fazla kacırmayım :)

Kandiliniz mübarek olsun anne adayları mevlam bu güzel günün hatırına kalbinizdekileri kabul etsin,kusurlarımızı affetsin inşAllah dualarınızı eksik etmeyin.

19 u ya da 20 sinde yumurtladim.Ustunden 15 gun gecti gelen giden yok.Dun iki marka test aldim negatif cikti.Stresden mi gelmiyor nedir anlamadim.Regl olmadan bir iki damla akintimolurdu bir iki gun onceden o da yok bu sefer.Hadi hayirlisi

canım yakın tarihlerde yumurtlamışız benimde 23 falan gibi oldu sanırım ama yine adet belirtileri var bugün yarın kırmızı kartı görücem bu ay da olmadı bakalım yaz sonu bizde bi doktora gitmeyi düşünüyoruz

kızlar 4 aydır eşimle çocuk için çalışıyorduk,fakat olmadı en son sevgili arkadaşımız gülün tavsiyesiyle doktora gittim hormonlara falan baktırmak için.ADetim düzenli bir sıkıntım yok.Ama hormon değerlerim yüksek çıktı.sonra doktora yorumlatmak için gittim.Doktor bir sonraki ay da yaparız bir ayla hormon için net bişey diyemeyiz dedi.Ve eşimden sperm testi benden rahim filmi istedi.Eşim testi yaptırdı.sperm hareketini yavaşmış.Damar genişlemesi varmış.ameliyat gerekliymiş.Bir ay sonra ameliyat olacak.Ameliyattan en az 3 ay sonra hamile kalabiliyromuşum.Anlayacağınız erkenden doktora gittiğime sevindim sizde bence hemen doktora gidin yapmanız gerekenleri yapın.Çünkü bir sorun çıktığında biraz daha zaman kaybı oluyor.Bilginiz olsun diye paylaştım

kızlarr

4 aydır deniyoruz. bu denemede eşim zature idi sürekli antibiyotik kullandı, ben geçen adet günü hastaydım haplar şuruplar kullandım.denedik zorla 1 kere ama umudum yoktu.adetim hiç aksamazdı bu ay 2 gün geçti. gerçekten midem bulanıyor ve 5 gündür adet olacağım gibi ağrı var, akıntı fazla, idrar rengi koyu. bunlar benim belirtilerim. bugün test yaptım tek çizgi çıktı. ama kendimi %90 hamile hissediyorum.hakkımızda hayırlısı olsun.

Kandiliniz mübarek olsun anne adayları mevlam bu güzel günün hatırına kalbinizdekileri kabul etsin,kusurlarımızı affetsin inşAllah dualarınızı eksik etmeyin.

canım sana sunu sormak istiyorum ben son 3 gündür cok fazla domates yiyorum...cok hosuma gidiyor...sen bana demisdin ya clexaneyi vurmadan 2 saat önce ve sonra yesil sebze yeme demisdin ya...peki domatesin zararı olurmu ??? o yesil sebze degil biliyorumda sormak istedim domates cok SIK yiyorum biraz önce ignemi vuruldum sonra yine domates yedim arkasından??? yanlısmı ?? doktora sorcam cuma günü ama sanada sorayım dedim...birde bulgur pilav bize tamamen yasakmı ??? arada kacamak yapılırmı ??? sanki bulgur kesinlikle yasak diye duydum...ama gecen cumartesi az bisey bulgur pilav yemisdim yedikten sonra aklıma geldi yasak oldugu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…