Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

canım ben yumurtlama akıntısına göre hesapladım ovulasyon olduktan 14 gün sonra adet oluyorum. bu ay erken yumurtladım. benim adet tarihim bu günlerdi yanılma payım var tabi ama iki gün geçti gibi düşünüyorum...

bakalım ne olacak pazartesi kan verecem artık. tabi o zamana kadar olmazsam ki inşallah olmam.

bu arada bende de öyle çok bi hamilelik belirtisi falan yok hatta yüzümde kocaman sivilce falan çıktı. çıban gibi resmen.

canım bakma sen o sivilceye :) bendede öyledi 3 tane sivilce cıkmısdı :) ve hicbir belirti olmadı...bende gebe degilimdir dedim hic gebelige kondurmadım adetim 1 hafta gecikdikden sonra doktora gittim doktorada dedim gebelik degildir :) kist vardı felan filan dedim...kisten dolayı gecikme var zanettim..ama hamileymisim :) ve halende sivilce cıkıp duruyo yüzümde birtane cıkıyo kocaman oluyor geciyor sonra baska yerden birtane cıkıyor :) ve bendede hicbir gebelik belirtisi yok halen..ha keske olsa belirtiler :KK43: belirti olmayıncada insan korkuyor :KK43: sen en iyisi pazartesi kan tahlili yapdır canım...

Sen direk kana git canım hiç bekleme eminim haişsindir bizede sonucunu bildir.Ovi testleri bu konuda çok yardımcı oluyor ben bu ay kullandım dünde bugünde aynı koyuluktaydı ilişki oldu gerisi allaha kalımış inş hayırlı zamanlarda bizde hamiş kalırız:)

canım bende iki ay ovu. testi kullandım. ama bu ay almamıştım evde de yok ben de çok isterdim keşke diyorum 1 tane de olsa saklasaymış ne 30 lu 20 li paketler bitirdim oysa ki.

ah ahhh tek bi tane olsaydı denerdim şimdiye.

neyse kırmızılar gelmiyorda allahtan ben de ümitleniyorum kendi kendime :)))))

hiç sıkma canını demedimmi bebeğim sana :KK1:
ayyy çok sevindim valla haberini bekliyordum

aysbozz sıra sende bak gör sende mutlu haberi alacaksın boşuna yediniz kendinizi:KK54:

cooooooook tsk ederim canım benim...İNSALLAH böyle devam eder...canım ya ben Clxane 0,4 kulanıyorum ama her seferinde ki damla bosuna gidiyor :KK43: ignemi vuruyorum hemen cıkarmıyorum icimden 10 kadar sayıp öyle cıkarıyorum ama yinede en az 2 damla bsuna gidiyor :KK43: ne yapmalıyım :KK43: buda korkutuyor ben...ay benim icene piskolojim bozuldu ya :KK43: ALLAHIM İNSALLAH bebegimi korur bize bagıslar...aynen canım aysbozda yarın veya salı iyi haberlerle gelecek buna inanıyorum...İNSALLAH ALLAHIM tüm anne adayların bebegini sag saglim kucagına almasını nasip eder...vede tüm gebe kalmak istiyenlerinde İNSALLAH en kısa zamanda göbislerini doldurur...

cooooooook tsk ederim canım benim...İNSALLAH böyle devam eder...canım ya ben Clxane 0,4 kulanıyorum ama her seferinde ki damla bosuna gidiyor :KK43: ignemi vuruyorum hemen cıkarmıyorum icimden 10 kadar sayıp öyle cıkarıyorum ama yinede en az 2 damla bsuna gidiyor :KK43: ne yapmalıyım :KK43: buda korkutuyor ben...ay benim icene piskolojim bozuldu ya :KK43: ALLAHIM İNSALLAH bebegimi korur bize bagıslar...aynen canım aysbozda yarın veya salı iyi haberlerle gelecek buna inanıyorum...İNSALLAH ALLAHIM tüm anne adayların bebegini sag saglim kucagına almasını nasip eder...vede tüm gebe kalmak istiyenlerinde İNSALLAH en kısa zamanda göbislerini doldurur...

clexane 0,4 ün yapısından kaynaklı bir durum bende her kapağını çıkardığımda iki damla boşa gidiyor.ama hiç sıkma canını.ben 4 aydır kullanıyorum daha bir sorun çıkmadı.zaten Allah korusun bigün ufacık biyerin kesilirde kanarsa iğnenin tesirini farkedeceksin çok sulanmış halde ve kanamayı durdurmakta oldukça zor oluyor.

tavsiyelerim olacaktı sana nacizane dinlersen.

1-) ayda bir kere doktorundan aptt (kanda pıhtılaşma süresi) testi yapmasını iste.gebelikte ilk 3 ay değil ama sonraki aylarda kan basıncından pıhtılaşma süreleri artıyor.bu nedenle 0,4 karşılayamayabliyor,bazılarında 0,6 veriliyor gebeliğn 2. döneminde sanırım bendede öyle olacak.

2-) kesinlikle doktoruna söyle sana rapor çıkarsın.bu şekilde hem 3 aylık ilacını toptan alırsın,hemde ücret ödemezsin clexane pahalı bir ilaç ona vereceğin para ile biriktir bebişine bişeyler al :)

3-) diyet uygula.bazı yiyecekler ne yazıkki kanda pıhtılaşmayı arttırıyor,bu nedenle iğnenin etkisini azaltabiliyor.
et ve tavuğu haftada bir kere tüketmeye dikkat et.mercimek,fasulye vb. baklagillerde aşırıya kaçma.kiraz tüketmemeye çalış.
browserinden 'folat fakiri diyeti' diye aratırsan orada göreceksin bize uygun olan yiyecekleri.

4-) iğne vurulmadan önce 2 saat ve vurduktan sonraki iki saat yeşillik tüketme.marul,kıvırcık,ıspanak.bunlar iğneyi etkisiz hale getirir.alarm kur ve hergün iğneni aynı saatte vurmaya çalış.

5-)iğneyi vurduğun an acı hissediyorsan fazlaca o kısma vurmadan geri çek.90 derece dik açı ile vur.yan yapılan iğneler tesir etmiyor.

umarım çok başını ağrıtmadım.ama senin iyiliğin için bunları bilmen şart :KK66:

hatunlar bende bu ayda tık yok anlaşılan 3. denemede başarısız olacak bat 6 haziran ama tıpkı geçen ay ki gibi adet belirtileri başladı :KK43: bu ay kafaya çok takmadım, rahat davrandım çok denk getirmek için de uğraşmadım yinede iki güne bir falan olunca ovulasyona da denk getirdim sanırım ama yine tutmadı:KK43: korunmayı bırakır bırakmaz gebe kalanlara hayranım valla bizi epey uğraştıracak galiba :KK43:

ben kırmızı kartı gördüm arkadaşlar. bu ayda bitti bende bittim...

keşke şu saatler sonra çıkan silik çizgileri görmesydim.kimyasalmıydı bilmiyorum ama benim iyice kimyam bozuldu.

etrafımda benden aylar sonra bebek işlerine girişenlerin 5. ayları doluyor bana hadi sende hamile kal da beraber büyütelim diyorlar...

bende istiyorum ama olmuyor işte sevgili akrabalarım ve yakın arkadaşlarım...

allah herkesinkini analı babalı büyütsün ne diyelim...
:KK43:((((((((((((((((((((((((((((((((((((

keşke şu saatler sonra çıkan silik çizgileri görmesydim.kimyasalmıydı bilmiyorum ama benim iyice kimyam bozuldu.

etrafımda benden aylar sonra bebek işlerine girişenlerin 5. ayları doluyor bana hadi sende hamile kal da beraber büyütelim diyorlar...

üzülme canım takdir-i ilahi yapacak bi şey yok benim arkadaşların çoğuda öyle evlendiler hemen hamile kaldılar bizde heyecanla bekliyoruz çok istiyoruz ama uğraştırıyor işte bakalım bu yaz geçsin eğer bir netice çıkmazsa sonbaharda bizde doktora gidicez bende 32 yaşındayım boş boş bekleyip zaman kaybetmek istemiyorum bir şey varsa çıksın ortaya çözülebilecek bi şeyse çözelim :KK43:

canım lütfen üzülme, doktora gittin mi. Genel itibarı ile doktorlar 6 ay çalışıp sonuç alınamazsa gelin diyorlar. Belki de sorunu çok basit bir şekilde çözebileceğin bir durum vvardır lütfen ihmal etme ve doktora git.

clexane 0,4 ün yapısından kaynaklı bir durum bende her kapağını çıkardığımda iki damla boşa gidiyor.ama hiç sıkma canını.ben 4 aydır kullanıyorum daha bir sorun çıkmadı.zaten Allah korusun bigün ufacık biyerin kesilirde kanarsa iğnenin tesirini farkedeceksin çok sulanmış halde ve kanamayı durdurmakta oldukça zor oluyor.

tavsiyelerim olacaktı sana nacizane dinlersen.

1-) ayda bir kere doktorundan aptt (kanda pıhtılaşma süresi) testi yapmasını iste.gebelikte ilk 3 ay değil ama sonraki aylarda kan basıncından pıhtılaşma süreleri artıyor.bu nedenle 0,4 karşılayamayabliyor,bazılarında 0,6 veriliyor gebeliğn 2. döneminde sanırım bendede öyle olacak.

2-) kesinlikle doktoruna söyle sana rapor çıkarsın.bu şekilde hem 3 aylık ilacını toptan alırsın,hemde ücret ödemezsin clexane pahalı bir ilaç ona vereceğin para ile biriktir bebişine bişeyler al :)

3-) diyet uygula.bazı yiyecekler ne yazıkki kanda pıhtılaşmayı arttırıyor,bu nedenle iğnenin etkisini azaltabiliyor.
et ve tavuğu haftada bir kere tüketmeye dikkat et.mercimek,fasulye vb. baklagillerde aşırıya kaçma.kiraz tüketmemeye çalış.
browserinden 'folat fakiri diyeti' diye aratırsan orada göreceksin bize uygun olan yiyecekleri.

4-) iğne vurulmadan önce 2 saat ve vurduktan sonraki iki saat yeşillik tüketme.marul,kıvırcık,ıspanak.bunlar iğneyi etkisiz hale getirir.alarm kur ve hergün iğneni aynı saatte vurmaya çalış.

5-)iğneyi vurduğun an acı hissediyorsan fazlaca o kısma vurmadan geri çek.90 derece dik açı ile vur.yan yapılan iğneler tesir etmiyor.

umarım çok başını ağrıtmadım.ama senin iyiliğin için bunları bilmen şart :KK66:

coooooooook tsk ederim canım bu bilgiler icin...hmm etle pek aram yokda ay ben tavuk cok yerim :KK43: cok severim tavugu cesit cesit yemeklerde fırında felan filan kızartması felan filan mangal bayılırım ama olsun bebegim icin su saatten sonra dikkat edecem canım İNSALLAH....ayyyy gebe oldugumu ögrendigimden belli dikkat ediyordum cok fazla abur cubur yememete ama dün dankek yedim cikolatalı cilekli :KK43: canınız cekmesinde birde 2 kocaman parca yedim :KK43: sonrada pisman oldum :KK43: ama ne bilim birden icim istedi :KK43: canım meyse suyudamı fazla icilmemesi gerek meyve suyuda cok severimde....özelikle karısık meyve suyu...biliyorum sekerli :KK43: ama normal suda cok iciyorum en az 2 bucuk litre iciyorum günde...gelelim rapora canım bana 10 tane yazıyorlar her gitmemde devamlı kontrole gelim diye herhalde...ilkinde 10 yazdılar 20 milyon ödedim ikincide yine 10 tane yani bir paket yazdılar 15 milyon ödedim ikinci raporda baska bisey yazmıslardı...artık o ikinci rapora göre alırım 1 paket 15 milyon..yani ben bedava alamıyorum :KK43: sen bedavamı alıyorsun ??? ama yinede canımız sag olsun yeterki bebegimiz iyi olsun...esim diyo hic önemli degil yeterki bebegimiz sag saglim dünyaya gelsin diyor...İNSALLAH iyidir suan karnımda kalbi pıt pıt atıyordur İNSALLAH...hep aklım onda :KK43: ister istemez korkuyorum :KK43: ama dualarımı eksik etmiyorum...ben aspirine 12 bucukda alıyorum dün unutmusum :KK43: 3 bucukda geldi aklıma nasıl unuttum :KK43: ignemi 6 bucukda vuruluyorum dün onuda unutmusum 7 de geldi aklıma :KK43: offffffffffffff bisey olmaz deme ??? dün nedense tuhaf günüdeydim :KK43: unutkan hic degilimdirde dün terslik oldu :KK43: canım sana cok cok tsk ederim İNSALLAH bende senin gibi o haftalara gelirim İNSALLAH sonuna kadar saglıklı gebelilk gecirir bebegimizi kollarımıza alırız...cümlemiz hakkında hayılısı olsun...haaa sey dicekdim ben cok sogan severim yesil kuru fark etmez :) zararlımı ?? tamam herseyin cogu zararlıda yani cok cok yemiyorumda ama hemen hemen hergün yiyorum zararlımı sence ???

ayyyyyyyyyyy ben gecen oturdum baya bi kiraz yedim :KK43: korkuttun simdi beni :KK43: yok yemem ozaman kiraz felan :) ben doktora sormusdum yememem gereken bisiler varmı diye yok rahat ol normal yemene devam et demisdi bana :KK43: offff amannn sen bunları hep netten mi arastırdın ??? doktorunmu söyledi??? ay tamam ozaman ignemi vururkende dikkat edim 2 saat öncesine ve sonrasına cok tsk ederim....

sevgili arkadaşlarım, cumartesi doktora gittik eşimle. bebeği gördük, kalp atışlarını da duyduk. darısı Aysbozun başına. Rabbim dileyen isteyen herkese bu mutluluğu yaşatır inşallah. güzel haberlerinizi bekliyorum.

ayyyyyyyyyyy ben gecen oturdum baya bi kiraz yedim :KK43: korkuttun simdi beni :KK43: yok yemem ozaman kiraz felan :) ben doktora sormusdum yememem gereken bisiler varmı diye yok rahat ol normal yemene devam et demisdi bana :KK43: offff amannn sen bunları hep netten mi arastırdın ??? doktorunmu söyledi??? ay tamam ozaman ignemi vururkende dikkat edim 2 saat öncesine ve sonrasına cok tsk ederim....

doktorum söyledi banada bunları zaten canım bende bilmeden 8. haftama kadar yedim biçok şeyi sonradan öğrenince bıraktım.soğanın bir zararı olmaz kan dolaşımına iyi geliyormuş ye :)
ilerde bulantılar başlayınca yiyemeyeceksin nasılsa :KK1: iğneleri alarm kur ve düzenli olarak yap,aspirini unutma sakın.meyve suyuda zararlı değil ama evde sıkacağın olsa onunla yapsan yada kendisini yesen meyvenin daha iyi bence.
her gece yatmadan önce sade maden suyuda iç ohh yarasın bebişe kalsiyumları:KK1:
folik asit kullanıyormusun?

sevgili arkadaşlarım, cumartesi doktora gittik eşimle. bebeği gördük, kalp atışlarını da duyduk. darısı Aysbozun başına. Rabbim dileyen isteyen herkese bu mutluluğu yaşatır inşallah. güzel haberlerinizi bekliyorum.

amin canım umarım iyi haberini alırız biran önce sanada çok sevindim annesi aman dikkat et iyice besle bebişi çabucak büyüsün :)

Maşallah canım yerim senin o fasülye bebişini :)

Ama girmiyorsun foruma beni merakta bırakıyorsun hep girki ne olup bittiğini bilelim ya :)

Hayırlısı olsun canım üzülme bi dahaki aya nasipse olur canını sıkmanın sana bi faydası olmaz.

sevgili arkadaşlarım, cumartesi doktora gittik eşimle. bebeği gördük, kalp atışlarını da duyduk. darısı Aysbozun başına. Rabbim dileyen isteyen herkese bu mutluluğu yaşatır inşallah. güzel haberlerinizi bekliOyorum.[/QUOHO
Oh oh ne güzel maşallah bebişimize darısı doğumuna inş:)

Kızlar çok şükür kalp atışlarını duyduk çok şükür, doktoru değiştirdim başka bir doktora gittim. Neden betahcg baktılar sana anlamadım dedi. Normalde ilk gebelik tanısı için yaparız o testi daha sonrada ikiye katlanıyomu diye bakarız dedi ve kese oluşmuş bakmaları gereksizmiş. Çok ayakta kalma dedi biraz riskli olabilirmiş , şiddetli baş ağrım var ve mr çektirmem gerekiyodu diğer doktor çektir bişey olmaz demişti ama bu olmaz çektirme dedi. Yani kısacası doktoru değiştirdim tabiki herşey Allahtan o dileyince oluyor. Allah isteyen herkese versin inşallah, desteğiniz ve dualarınız için saolun

Kızlar çok şükür kalp atışlarını duyduk çok şükür, doktoru değiştirdim başka bir doktora gittim. Neden betahcg baktılar sana anlamadım dedi. Normalde ilk gebelik tanısı için yaparız o testi daha sonrada ikiye katlanıyomu diye bakarız dedi ve kese oluşmuş bakmaları gereksizmiş. Çok ayakta kalma dedi biraz riskli olabilirmiş , şiddetli baş ağrım var ve mr çektirmem gerekiyodu diğer doktor çektir bişey olmaz demişti ama bu olmaz çektirme dedi. Yani kısacası doktoru değiştirdim tabiki herşey Allahtan o dileyince oluyor. Allah isteyen herkese versin inşallah, desteğiniz ve dualarınız için saolun

yedin bitirdin kendini boş yere be canımın içi neyseki geçti :)
hayırlı olsun canım benim.sakın röntgene girme canıım zararlı bebişin için katlan biraz :)
benimde dişim kırıldı ölüyorum ağrıdan ama katlanıyorum :KK43:

Kızlar merhaba,
Uzun süredir girememiştim sayfalar ilerlemiş, topidik ve aysboz sizin adınıza çok sevindim :)) bol bol dinlenin bebeğinizi besleyin oda giderek büyüsün ve güzel haberlerinizi almaya devam edelim :))

Özlemcim , benim bat listede 16 mayıs görülüyor, ben kırmızıları gördüm, bir sonraki bat 19 haziran..

Bu ay çalışmalara başladık, ovuasyonuda yakaladım dün ve bugün bakalım hayırlısı olur inşallah, şimdi 2 hafta geçsin diye bekleyeceğim....

Rabbim benimle birlikte isteyen herkese nasip etsin :)

Bugün çok güzel haberler alıyoruz maşallah sanada bak boşuna üzmüşsün kendini bebişin seninle ne güzel:) ben hamileyken bendede çok şiddetli baş ağrısı olmuştu eşim röntgen teknisyeni ama mr de çekiyor ben çektirdim hiç bişeycik olmuyor canım sadece röntgen zararlı die biliyorum.

X