Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

Günaydınlar ne kadan enerjiksin bu sabah maşallah :))))
inşallah iyi çıkacak sonuçların...

Hamilelikte özellikle sol yana yatış pozisyonu önerilir. Neden sağ tarafa değil de sol tarafa? Çünkü vücudun ortasından hafif sağ tarafta en büyük toplar damar (vena kava inferior) geçer. Sağ tarafa doğru yatılırsa bu toplar damara rahim bası yaapr ve kalbe dönen kan miktarı azalır, bu da bebeğe giden kan miktarının azalmasına neden olur. Sağ tarafa yatıldığında kalbe dönen kan azalacağı için vücuttaki şişlikler artabilir. Sol yana yatıldığında tersine plasentaya (bebeğin eşine) giden kan artar, böylece bebeğe daha fazla oksijen ve besin maddesi ulaşır. Sol tarafa yatmak kan dolaşımındaki sirkülasyonu arttırarak vücuttaki şişlikleri (ödem) azaltır. Hamileler için en rahat uyku pozisyonu sol yana yatarak bacakların karna doğru çekildiği pozisyondur. Sol yana yatarken sırtınızın arkasına büyükçe bir yastık koyarak hem daha rahat edersiniz hem de uykudayken sağa dönmeyi engelleyebilirsiniz.

günlük 1 muz ve 1 kase yogurt 1 bardak süt kesinlikle yenip içilmeliymiş.potasyum ve kalsiyum kalp oluşumu için gerekliymiş

nasılsın gzuummmmm hadi doktora ,canım bide gitmişken yatarken nasıl yatmalısın ,neler yemeliymş sorsana ben 2 hafta sonra gidecem eger bir sıkıntı olmazsa inş.

İyiyim canım dün nasıl karnım ağrıdı aynı adet sancısı gibi... Şükür dün öğleden beri kanama durdu, sürekli yatıyorum, duş almam lazım kokuyorum artık :))) doktora gitmeden kısa bir duş alırım artık... Kv den dolay öğleden sonra gideceğim görmesin gittiğimi, tamam sorarım canım , İnan doktora nasıl yatmalıyım dersem bana tip tip bakacak gülecek bana :)))))
Ama soracağım

günlük 1 muz ve 1 kase yogurt 1 bardak süt kesinlikle yenip içilmeliymiş.potasyum ve kalsiyum kalp oluşumu için gerekliymiş

Unlugülüm iyi diyosunda beslenme tamamiyle hamileliğinin iyi gidip gitmediğine bağlı yani ben 9 ay boyunca sürekli çıkardım valla hiç çıkarmayanlarda var tabi dr söylemişti bişeyden miden ekşiyorsa tiksiniyorsan örnğn benim süte alerjim var yoğurtta yiyemem katı olduğu için ama peynir ve bol bol ayran bile buna yetiyormuş alternatifleri hep fazla düşün tamam mı göbekli:)

sorya işinin adı ne cevablasın.hatta soracaklarını yaz orda unutursun .hoş ben doktordan haber bekliyorum gel derse gideceğimde .

beianurrr sen niye bana cvb vermiyormusun ?????????????

kv ile aynı binadamısın .eşine dedinmi benimki buzdolabına test sonucunu yapıştırmış inanamıyor hala hoş bende inanamıorum şaka gibi

Kv çapraz binada, eşimin de haberi yok, sürpriz yapacağım )
Kv ye 1 ay sonra söylerim inşallah devam edersek.. Çok heyecanlı , tezcanlı, ilgili bir kadın bana bebek gibi davranıyor, ailemin toplamından daha fazla arıyor; bi de ben hamileyken neler yapar düşünemiyorum , ne kadar geç öğrenirse o kadar iyi
Dediğin gibi yazayım herşeyi... benim annemde guatr falan var, onları söylim test ister belki

günaydın kızlar taze anneler nasıl gidiyo bakalım...ya inanın ben de şoktayım.ben de hamile kalmış olsaydım bugün evlilik yıldönümüm de müjdeyi verecektim ama kısmet artık herşeyin hayırlısı..artık sizden haberleri bekliyorum bugün kim de sıra kim mutlu haberler verecek ? meraktayım.

evet canım senin onları ister şeker ister ben onları daha önce yaptırdıgım için gerek kalmadı

kv ile aynı binadamısın .eşine dedinmi benimki buzdolabına test sonucunu yapıştırmış inanamıyor hala hoş bende inanamıorum şaka gibi

Kıyamam yaaaaa ; eşin ne romantikmiş; benim eşim de ben regl olduğumda 2 kilo baklava dağıtacakmış, bir fakiri hem doyurup, hem giydirecekmiş..bu ay korunmadı, batıma 5 gün falan kala ben naptım ya demeye başladı :))))

seninde olacakkk guzummm evlilik yıldönümüne dogurursun belki.kim bilir

regl oluncamı hamile oluncamı?

Senin de olacak canım tez zamanda inşallahhhhhh

seninde olacakkk guzummm evlilik yıldönümüne dogurursun belki.kim bilir

onu hiç düşünmemiştim bak canım,kız belki de içine doğdu :) keşkeee valla iyi olur.biz nisanda tanıştık nisanda evlendik belki çocuk da nisanda olur valla süper olur.hayırlısı artık plan yapmıyom. :)))

regl oluncamı hamile oluncamı?

Regl :))
Güllllll geçen aylardan hatırlamıyor musun ? Biz bu yaz tatile gidecektik gezecektik , sonra çocuk düşünecektik
Hiiiç strese giremem , şimdiden teyzeleri hamile misin yok dediğimde olur olur kızım dert etme diyordu.. Kv desen yine öyle dedim ki en sonunda oğlunuz istemiyor... Böyle işte... Herşey bir yana ben evlendiğimizden beri çok istiyordum bir sn önce olsun, Rabbim isteyen herkese nasip etsin...

günaydın kızlar sabah kalktım test alıp yaptım sonuç her zamanki gibi. sinir oluyorum tek çizgiyi görmekten....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…