Her şeyi kısıtlayan eşim

Mutlu olmakla akıllı olmak aynı şey değil malesef bunu bile ayırt edemeyecek durumdasınız. Deliler de çok mutludur unutmayın. Sizin çok acil tedavi görmeniz lazım normal değilsiniz

mutluluk ve akıl bence doğru orantılı. Gayette ayrımına varabiliyorum. Geçmişe bakın mutsuz olduğunuz anlara. Şimdi o günlere dönseniz daha farklı davranırdınız mutlu olmak için yani daha akıllısınız şuan.

Bu konuda pek aklımı kullanamıyorum evet zaten destek almak için başlık açtım. Bu konuda mutsuzum evet

ben eşimin baba olmayı hakettiğini düşünüyorum. Evet fazla korumacı ama bebeği gönül rahatlığıyla ona emanet edip arkadaşlarımla buluşabilirim. O konuda eşime güveniyorum.

ben yapamam demiyorum eşim yaptırmıyor diyorum. Bu da işime geliyor veriyorum eline yapıyor
ben de ev işi sevmem.
keşke o işleri benim yerime biri yapsa.
ancak bu tembelliğim sosyal hayatıma etki etmez.
ev işinden bana kalan zamanı kurs, spor, sinema, arkadaşlarla cafe vb şekilde değerlendiririm. eşime sormam sadece haber veririm.
bilmediğim yerse yolu tarif et derim ya da taksi tutar giderim. ya da google da adresi yazar harita yardımıyla giderim.

başta seni el üstünde tutması hoşuna gitmiş. belki kendini pamuk prenses gibi hissediyordun. ancak şimdi kuleya hapsolmuş, kısa saçlı rapunzelsin.

sen bu hayata mı layıksın?
eşin seni gerçekten sevseydi seni sürekli engellemek, korkutmak yerine cesaretlendirirdi. teşvik ederdi iyiliğin için.

yolundaki dikenleri temizlerdi, aksine yolunu dikenlerle kapatan bizzat eşin.

bir japon atasözü sanırım:
pirincin içindeki siyah taşlardan değil beyaz taşlardan kork.

işte eşin o pilavdaki senin dişini kıran beyaz taş.

bilinçli veya bilinçsiz, eşin senin düşmanın.

Mutluluk eşit değildir akıl diyorum ve destek derken kk yı değil bir psikiyatrik destekten bahsediyorum

ben eşimin baba olmayı hakettiğini düşünüyorum. Evet fazla korumacı ama bebeği gönül rahatlığıyla ona emanet edip arkadaşlarımla buluşabilirim. O konuda eşime güveniyorum.
iyi de eşin arkadaşlarınla buluşmana izin vermiyor ki.
arkadaşlarınla buluşmana zaten izni yokken, bebekle çıkmana asla izin vermez.
bebeğini de seni hapsettiği gibi eve hapseder.

iyi de eşin arkadaşlarınla buluşmana izin vermiyor ki.
arkadaşlarınla buluşmana zaten izni yokken, bebekle çıkmana asla izin vermez.
bebeğini de seni hapsettiği gibi eve hapseder.

veriyor izin. Sadece daha önce sorun yaşadığım arkadaşlarımla görüşmeme izin vermiyor. Normalde sosyal çevrem çok geniş.

veriyor izin. Sadece daha önce sorun yaşadığım arkadaşlarımla görüşmeme izin vermiyor. Normalde sosyal çevrem çok geniş.
aynı şey.
mesela arkadaşının biri bebeğe zayıf der, diğeri kilolu der, biri öyle biri böyle der. aaa bir bakmışsın eşin onlarla görüşmeni de yasaklamış.
çünkü sen yanlışı doğruyu, iyiyi kötüyü ayırmaktan aciz birisin, öyle mi?

Lorentz senin eşin hiç hata yapmıyor mu, aksi giden işi yok mu, sorun yaşadığı insanlar yok mu?
sen onun sana davrandığı gibi, ona davranabiliyor musun?

sence burada yorum yazan bu kadar insan yanlış şeyler mi söylüyoruz, tek doğru eşinin doğruları mı?

eşin mükemmel, evliliğin muhteşem de biz kıskançlıktan ayırmaya çalışan insanlar mıyız?

gecmiste bunlar mi oldu? Hmm o zaman durum gorundugunden daha derinmis.
Ama seviyorsaniz aranizda anlasma yapin, bir kagida karsilikli maddeleri beklentilerinizi yazip ikiniz de uzlasip imzalayin bence.

Biz araba kiralayacagimiz zaman ben esimle boyle yapmistim, olumsuz bir sey yasarsak sorumluluk alacagiz birbirimizi suclamayacagiz diye =))

Benim anlamadığım şey siz bir işe giriyorsunuz tartisiyosunuz, güne giriyorsunuz kavga çıkıyor her adiminiz olumsuzluk dolu bence negatif enerji yuklusunuz olumsuzlukları cekiyorsunuz kendinize. Adam da ne yapsın başımıza yine iş açacak diye sınırlamaya çalışıyordur . Rahatsızsaniz bu durumdan kavgaya gerek yok tavrinizi ket koyun yeter kavga bişey çözemez

ay ne alakası var Allahaşkına ? Eşimi ikna edemiyorum ne yapabilirim diyorum. Tutup da bana o adam baba olmayı haketmiyor derseniz kusura bakmayın haddinizi bilin derim. Ben eşimi kötülemiyorum yaşadığım sorunu anlatıyorum.

Daha açık konuşayım eşim kuzey iraktan geldi! Şuan ruh hali zaten iyi değil. 9 ay hapis hayatı yaşadı ve 2 haftadır gerginliği geçmedi. Aşırı korumacı olmasının altında mesleği de var. Eşim hatasız demiyorum. Burda eşimi ikna etmek ya da istediğimi yaptırmak için neler yapabilirim diyorum.

Bak herkes yazmış esin de sen de normal değilsin diye. O yorumların hepsini beğendim çünkü katılıyorum. Kusura bakma 10 yıllık hayat arkadaşıma da hakaret ettirmem. Boşansak bile ilk arayacağım insan yine o olur. Bana verdiği güven sonsuz .

Evet bana aciz biriymişim gibi davranıyor. Buna çok sinirleniyorum. Benim yapamayacağım mesajını veriyor sürekli özgüvenimi kırıyor. Ama bu onun baba olmayı haketmediği anlamına gelmiyor.

Şimdiye kadar ailesine beni bi kere bile ezdirmedi . Şimdiye kadar bir sorunum olduğunda bi kere bile beni yari yolda birakmadi. Haksiz ben olsam bile özür diledi çiçekler aldı. Hayatıma kendi annemi bile karıştırmadi.sabah uyanamazsam kalkar tostumu bile yapar işe gider.

Bu evlilikte kısıtlanması dışında hicbir ihtiyacımdan beni yoksun bırakmadi.

Evet kocam baba olmayı hakediyor. Bu sorunları aşıp hamile kalacağım. Mükemmel de bir baba olacak. Çünkü çocukları nasıl sevdiğini biliyorum. Kucağına aldığı her bebek uyuyor buna defalarca şahit oldum.

3 hafta yoğun bakımda yattım altımi bile aldı eşim. Bana de ki eşinin sorunlari var kabul ederim. Eşin saplantılı de kabul ederim. Eşin seni çok uzuyor bunaltıyor sana zarar veriyor kabul ederim ama bu adama baba olmayı hak etmiyor diyemezsin.

Sonuçta şuan eşimle tartışmalıyız orta yolu bulamadık evet. Belki ilerde ayrılacağız boşanacağız ama yine de hayatımdaki en sağlam tas benim eşimdir.

Açıkçası kimse benim kadar kısıtlamaya gelemeyeceğini söyledi. Neyse ya lütfen yorum yapma bana.

Eşinize herşeyi anlatmayarak işe baslayabilirsiniz. Karı kocasiniz diye her detayı bilmesi gerekmiyor

teşekkür ederim. Çok geç oldu ama bunu yapmamak için uğraşacağım. Sanırım bu hatalarımın yarısını oluşturuyor.

En başta bu duruma siz sebebiyet vermişsiniz malesef .. Esinize başiniza gelen her aksiligi anlatmakla. Birazda sanirim derler ya hani caniniza düşkün bir yapiniz var.
Alin karşiniza konuşun siz kari kocasiniz. O sizin babaniz degil , babalar bile bu kadar korumaci degil zaten. İnsan iz her an hersey başimiza gelebilir ama biz hayati yaşamak zorundayiz. Bu tavirlar normal degil. Yikici degilde yapici bir şekilde halletmeye calisin işi inada bindirmeden dogrusunu ogretin eşinize

aynen sürekli negatif yüklüydum. Sürekli sorun yaşıyordum eskiden . Kafama çok takıyorum her şeyi. Gerçi eskisinden çok daha iyiyim. Artik sorun yaşamıyorum insanlar bana laf soylediginde aman aman üzülmüyorum. Ya da biriyle sorun yaşayınca pasif değilim cevap verebiliyorum. Ama eşim bunları görmüyor. Hala beni eski lorentz sanıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…