Her şeyi kısıtlayan eşim

sende sorun yok. eşinin baban gibi davranmayı bırakması lazım..
gerçi şimdiye kadar nasıl tahammül ettiğin sorun..
eşim benim işyerimdeki problemim için müdürle görüşmeye gelecek velim gibi:işsiz:

bak bunu önceki konularından birine yazmışım..
yorumum hala aynı..sende izin veriyorsun..

Gerçekten bu yapamam dediklerinizi yapamıyor musunuz?
Çok ilginç
Ama eşiniz iyi biri kıymetini bilin
Fakat şu konu da bile o kadar çok yapamam edemem demişsiniz ki
Adam sizi korumaya mecbur hissetmiş kendini

İzlemeniz gereken yol şu ; yapabildiğinizi göstermek
Ve olumsuz durumları ona aktarmamak
Kendi başınızın çaresine bakmak
Yapabildiğinizi gördüğü her an
Değişecek tavrı ve düşünceleri

bir insanın tek başına her işini halledebileceğine inanmayan biriydim ben. Şuan evde elektrikle ilgili bi sorun olsa mesela tek başıma elektrikçi bulamam ve işimi halledemem. Eşim yurt dışındayken bile arkadaşlarımdan yardım istedim. Yeni yeni tanımadığım yabancı sosyal ortamlara girebiliyorum. O da eşim 9 ay yurt dışında kaldı kendimi biraz geliştirdim üzerine gittim kaçındığım şeylerin

Kaygı bozukluğu vücut yorgunluğu mu yapiyo anlamadım ben annene temizliğe göndermemek ne demek, Herşeye yoruldum mu diyosun

hayır aslında, yapılacak çok iş var taşınacak yerleştirilecek eşyalar. Gebelik istiyorum bi yandan. Bunlardan dolayı yorulmamam gerektiğini söyledi. Annemlere her geldiğimde dipli köşeli temizliğe girişirim ve çok yorulurum maalesef bunu da anlatırım. O da unutmaz

Bukadarı fazla ama özendim sana keşke eşinde azıcık yapma yorulma dese evimi süpürüp silse hem iş hem ev işi hem çocuk ölüyorum

arkadaşlarım bana çok kızıyor biz iki çocukla her işi hallediyoruz senin çok boş vaktin var ama hala kendine toz kondurmuyorsun diyorlar. Sizin gibi diyorlar yani. Gebeliğim de çok kötü geçti bu yüzden. Bir şey olacak bebek zarar görecek diye diye bebeğimi kaybettim

İyi de kendi evinizde süpürge yapmayan siz, annenizde nasıl dip köşe temizlik yapıyorsunuz

Bence "ay ben yapamam" der kıymetli olurum diye düşünüp bunu tarz edinmişsiniz eşiniz de bu aşamada bunu kullanmaya başlamış

atandığım sene de boşanma aşamasına geldik. Kabul edene kadar dönmedim ona.
iyi ki asi olmuşsun o dönem.
şimdi de kendi iyiliğin için asi olmalısın.
eğer yapmazsan yok olacaksın.

hayır aslında, yapılacak çok iş var taşınacak yerleştirilecek eşyalar. Gebelik istiyorum bi yandan. Bunlardan dolayı yorulmamam gerektiğini söyledi. Annemlere her geldiğimde dipli köşeli temizliğe girişirim ve çok yorulurum maalesef bunu da anlatırım. O da unutmaz
yorulmadan hangi işi yapabilirsin ki?
o zaman sen tüm gün sadece ye iç yat.
bu mudur yani eşinin hayali?
kaslarını kullanma karıcığım yorulma. yemeği de çiğneme yorulursun, sarece sıvı gıda al. hatta o da yorar, damardan beslen.

hadi kocan mantığını yitirmiş, sen nasıl razı olursun buna?

davayı ben açtım 200 bin liralık da tazminat davası açtım. Hakkında suç duyusunda da bulundum sinirden. İş yerine polis gidip ifadesini falan aldılar. Çekişmeli olacağını çok net anladı anlaşmalı boşandık biz de.

Sonra bana ev tuttu eşyalarımı aldı yine bütün işlerimi halletti . Her gün aramaya başladı ama hiç karışmadan. Gece 1 lere kadar arkadaşlarımla oturmama ses çıkarması. Prens gibiydi. Her şeyi yapabiliyorum sonra düzeldi diye barıştım. Yurt dışına gitti geldi aynı noktaya döndük yine.
yeniden boşa bence ikinizin iyiliği için.
birbirinizin hayatından tamamen çıkın.

haklısın her işten önce felaket senaryolarım hazır
şu anda felaketin içinde yaşıyorsun farkında mısın?
eşin sana saygı duymuyor, isteklerini önemsemiyor, baskıcı, psikojik şiddet uyguluyor, yaşadığın onun hayatı senin değil ve onun yüzünden terapi görüyorsun. ve bebek mi? Allah korusun.

daha nasıl bir felaket bekliyorsun?

şu anda felaketin içinde yaşıyorsun farkında mısın?
eşin sana saygı duymuyor, isteklerini önemsemiyor, baskıcı, psikojik şiddet uyguluyor, yaşadığın onun hayatı senin değil ve onun yüzünden terapi görüyorsun. ve bebek mi? Allah korusun.

daha nasıl bir felaket bekliyorsun?

bebeği kendim için istiyorum. Zaten şu gergin dönemde gebelik benim için hiç sağlıklı olmayacak . Erteledim o yüzden. Huzurlu bir hamilelik geçirmem lazım

bir insanın tek başına her işini halledebileceğine inanmayan biriydim ben. Şuan evde elektrikle ilgili bi sorun olsa mesela tek başıma elektrikçi bulamam ve işimi halledemem. Eşim yurt dışındayken bile arkadaşlarımdan yardım istedim. Yeni yeni tanımadığım yabancı sosyal ortamlara girebiliyorum. O da eşim 9 ay yurt dışında kaldı kendimi biraz geliştirdim üzerine gittim kaçındığım şeylerin

Gerçekten şaka gibisiniz sizin gibi kadınlar 1960larda son buldular sanıyordum. Herhalde Avusturalya çöllerinde yaşıyorsunuz bir şeyden haberiniz yok. Yorumları okudum da adama kızmıştım ilk yorumumda artık size kızıyorum sizin gihi bir bayanı nasıl tercih edip almış öpüp başınıza koyun. Erkekler genelde akıllı kadın isterler yanlarında. Gerçekten çok şaşkınım. Kendinizi geliştirmediğiniz sürece hiçbir zaman by evlilik düzelmez

İyi de kendi evinizde süpürge yapmayan siz, annenizde nasıl dip köşe temizlik yapıyorsunuz

Bence "ay ben yapamam" der kıymetli olurum diye düşünüp bunu tarz edinmişsiniz eşiniz de bu aşamada bunu kullanmaya başlamış

ben yapamam demiyorum eşim yaptırmıyor diyorum. Bu da işime geliyor veriyorum eline yapıyor

ben sizin suçunuz oldugunu düşünmüyorm.
haklı olarak eşinizle paylaşmayacaksınız da kimle paylaşacaksınız bu mantıktasınız.
Eşiniz sizi kendisine bagımlı hale getirmeye calısıyor hepsi bu.

Gerçekten şaka gibisiniz sizin gibi kadınlar 1960larda son buldular sanıyordum. Herhalde Avusturalya çöllerinde yaşıyorsunuz bir şeyden haberiniz yok. Yorumları okudum da adama kızmıştım ilk yorumumda artık size kızıyorum sizin gihi bir bayanı nasıl tercih edip almış öpüp başınıza koyun. Erkekler genelde akıllı kadın isterler yanlarında. Gerçekten çok şaşkınım. Kendinizi geliştirmediğiniz sürece hiçbir zaman by evlilik düzelmez

bu davranış problemleri benim tercihim değil. Ben de yere sağlam basan güçlü bi kadın olmak kimseden korkmamak , atılgan olmak istiyorum. Ama zihnimdeki felaket senaryoları bana hep geri adım attırıyor. Gayette akıllı olduğumu düşünüyorum. Eşimin kısıtlamaları dışında mutlu biriyim.

bebeği kendim için istiyorum. Zaten şu gergin dönemde gebelik benim için hiç sağlıklı olmayacak . Erteledim o yüzden. Huzurlu bir hamilelik geçirmem lazım
elbette anne ol ama bu adamdan değil.
tedavi olmalı ya da baba olmamalı.

düşün ki bebeğin doğdu. onunla ilgilenmeyi beceremiyorsun diye bakıcı tutar, yorulma diye her şeyiyle bakıcı ilgilenir. sen sadece süt anne olursun. sütün olmazsa misafir gibi arada sevdirir. şimdi evden çıkmana izin vermeyen eş, bebekle çıkmana izin verir mi?
daha kimbilir neler yaşatır sana.

bebek yüzünden boşanma aşamasına gelsen bile, boşansan bile sana hayatı zindan eder, yine her şeyine karışır.

sen er geç hatanı anlarsın da geçen yıllara yanarsın.

bu davranış problemleri benim tercihim değil. Ben de yere sağlam basan güçlü bi kadın olmak kimseden korkmamak , atılgan olmak istiyorum. Ama zihnimdeki felaket senaryoları bana hep geri adım attırıyor. Gayette akıllı olduğumu düşünüyorum. Eşimin kısıtlamaları dışında mutlu biriyim.
Mutlu olmakla akıllı olmak aynı şey değil malesef bunu bile ayırt edemeyecek durumdasınız. Deliler de çok mutludur unutmayın. Sizin çok acil tedavi görmeniz lazım normal değilsiniz

Cam silerken eli incinen sensin

Neden normal bir kişi süpürge yapamasın eşin yapamazsın deyince neden yapabilirim demedin
valla ne yalan söyleyim çalıştığım haftalar yemeğimi zor yaparken bi de süpürge olayına girmek istedim. O süpürüyor ben siliyorum. Kovayı bile getiriyor sildiğim yere. Şikayetçi olduğum konu bu değil. Ehliyet krizi yaşıyoruz şuan.

X