Her şeyi kısıtlayan eşim

Bende bunlara benzer yaşadim ve yaşiyorum.Her yapacağim şeyde danişma ve ONAYLANMA isteğim var.
Istiyorumki eşimde beni teşvik etsin.
Istiyorumki eşim bana afferim çok iyi düşünmüssün,tabiiki git ve öğren desin.
Bu aslinda bir özgüven eksikliği ve asiri derecede onaylanma isteği.
Bu eksiklerde bizim eğitim tarzindan gelen bir durum Maalesef yeterlice koşulsuz sevgi görmemişiz.Maalesef yeterli popolanmamişiz.
Ben eşime herşeyi anlatirdim ve hatta izin alirdim.Eşim birşeyi yasaklamaz ama gönülsüz ve yikici konuşmasi bile bana vazgecmek için yetiyordu.
Çok şeyden vazgectim ,hatta ailemi bile istediğim gibi göremedim ,ihtiyaclarinda yardimci olmadim.Birde onlarla bir kusur yaşadiğim zaman öfkemi eşime anlatti.
Ben birde yaptiğimin normal olduğunu düşünüyordum Herkes böyle zannediyordum.KK okuyarak dertlerimi paylaşarak ,tavsiyeleri öneme alarak biraz olsun düzeldim.
Mesela buğün kizlarla bir başka şehire gezmeye gittim.Eşime anlatmadim söylemedim.Ben biraz çarşiya cikiyorim dedim .Şimdi izin alir gibi anlatsaydim
Eşim şimdi on ton gitmemek için bahane sayardi sonra kavga çikardi VE ben vazgecerdim.Ha ..gittim ama içim huzursuzdu.

Konuyu kendime cekmek istemiyorum.
Sorularina tavsiyem,ben öğrendim sende öğrene bilirsin.
Eşine mümkün olduğu kadar az daniş.
Bazi şeyleri söylemeden yap.
Evet biraz sivri olmalisin.Isterse 10 gün surat assin.
Senin korkularin eşin hangi tepkiyi gösterecek.
Bu durumda eşinin egosunu tain ediyor gibi.Kendini böyle daha güclü hisediyor.
Lütfem endişelerinin korkularin üstüne git.Kafana ne koyduysan yap.Elbet bir takim sorunlar çikar.Sorunlar cözülmesi için değilmi.
Birde çocuk konusunu erteleme artik .Korkma sende herşeyi başara bilirsin.
Artik netten herseyi öğrene bilirsin ,hem hata yapsan ne olurki .Hatasiz kul yoktur.

Kavga gürültü ederek bu konuları asamazsiniz...
Oturup konuşmanız lazım..
Senin yapmandan korktuğu herşeyi kendisi de yapabilir..
Insaniz başımıza bin türlü şey gelebilir..
Koruyucu tavır güzeldir..
Mesela bende nisanliyim.
Nisanlim toplu taşıma araçlarında bir kaç kez kötü olaylar yaşadım diye beni kendisi kursa yazdırdı.
Kilo aldım diye spora yazdırdi.
Evde sıkılıyorum diye kitaplar, dergiler almış..
Ama bakcak olduğunda deli gibi kıskanç..
Tedaviye gitmeyi teklif ettim.
Sizde edin .
Birlikte kaliteli zaman geçirin..
Ingilizce kursuna gitmek istiyor iseniz durumunuz müsait ise gitmek istiyorum deyin gidebilir miyim değil...
Arkadaşınızla kavga ettiniz anne babamizla da ediyoruz çocuğumuzla da ..
Çok büyük bir sorun olmadığı sürece anlatmayin...
Saçınızı boyatmak istiyor iseniz izin yada fikir almayın canınız ne renk ister ise yapın..
Eşinizin size aferin demesine ihtiyacıniz yok ..

Son düzenleyen: Moderatör:
ay ne alakası var Allahaşkına ? Eşimi ikna edemiyorum ne yapabilirim diyorum. Tutup da bana o adam baba olmayı haketmiyor derseniz kusura bakmayın haddinizi bilin derim. Ben eşimi kötülemiyorum yaşadığım sorunu anlatıyorum.

Daha açık konuşayım eşim kuzey iraktan geldi! Şuan ruh hali zaten iyi değil. 9 ay hapis hayatı yaşadı ve 2 haftadır gerginliği geçmedi. Aşırı korumacı olmasının altında mesleği de var. Eşim hatasız demiyorum. Burda eşimi ikna etmek ya da istediğimi yaptırmak için neler yapabilirim diyorum.

Bak herkes yazmış esin de sen de normal değilsin diye. O yorumların hepsini beğendim çünkü katılıyorum. Kusura bakma 10 yıllık hayat arkadaşıma da hakaret ettirmem. Boşansak bile ilk arayacağım insan yine o olur. Bana verdiği güven sonsuz .

Evet bana aciz biriymişim gibi davranıyor. Buna çok sinirleniyorum. Benim yapamayacağım mesajını veriyor sürekli özgüvenimi kırıyor. Ama bu onun baba olmayı haketmediği anlamına gelmiyor.

Şimdiye kadar ailesine beni bi kere bile ezdirmedi . Şimdiye kadar bir sorunum olduğunda bi kere bile beni yari yolda birakmadi. Haksiz ben olsam bile özür diledi çiçekler aldı. Hayatıma kendi annemi bile karıştırmadi.sabah uyanamazsam kalkar tostumu bile yapar işe gider.

Bu evlilikte kısıtlanması dışında hicbir ihtiyacımdan beni yoksun bırakmadi.

Evet kocam baba olmayı hakediyor. Bu sorunları aşıp hamile kalacağım. Mükemmel de bir baba olacak. Çünkü çocukları nasıl sevdiğini biliyorum. Kucağına aldığı her bebek uyuyor buna defalarca şahit oldum.

3 hafta yoğun bakımda yattım altımi bile aldı eşim. Bana de ki eşinin sorunlari var kabul ederim. Eşin saplantılı de kabul ederim. Eşin seni çok uzuyor bunaltıyor sana zarar veriyor kabul ederim ama bu adama baba olmayı hak etmiyor diyemezsin.

Sonuçta şuan eşimle tartışmalıyız orta yolu bulamadık evet. Belki ilerde ayrılacağız boşanacağız ama yine de hayatımdaki en sağlam tas benim eşimdir.

Açıkçası kimse benim kadar kısıtlamaya gelemeyeceğini söyledi. Neyse ya lütfen yorum yapma bana.

Kuzey Irak a gidip hapis yatınca böyle olmuyor hanımefendi. Erkek arkadaşım da suriyede daha gelemedi hapisten çıktı direk oraya gitti nişanlanıcaz aylardır bekliyoruz ama sizinki gibi bir psikolojik sorunu ne o ne ben ne de ailesi yaşıyor. Evli değilsiniz diyeceksiniz aynı şartlarda evli olan dostlarımız sağlıklı ilişkilerine kaldıkları yerden devam ediyorlar. Duygu sömürüsü yapmaya gerek yok.

ben artik ona kafes diyorum vo o kafesi kırmaya çalışıyorum
ben de esime herseyi anlatirim, fikrini alirim. benim goremedigimi o gorur mutkaka ama o da bana anlatir fikrimi alir.

bakin birseyleri anlatmayarak biyere varamazsiniz. sizin en yakin arkadasiniz da esiniz olmus bizde de oyle. ama esinize bu durumdan rahatsiz oldugunuzu soyleyin.

benim esim kontrol manyagidir. biraz once tatil icin hazirladigim valizi doktu kontrol etti. 5 yildir bunu mucadelesini veriyorum ben de beni boyle kabul et diyor. etmiyorum ben de. tartismiyoruz ama ben geriliyorum. bu durum cocuklarimiz ilk dogdugu zamanlarda da oldu. sanki 10000 defa alt degistirmis emzirmis gibi kontrol kontrol kontrol. bakti ki ben benden geciyorum kendine engel koydu bu konuda uzzuuuunnn bir sohbet yaptiktan sonra ama.

demem o ki hersey degismeyecek ama en azindan konusarak adim atabilirsin. ilk evlendigimiz zamanlarda kullandigim deterjandan tut yemegin tuzuna kadar kontrol ederdi. zamanla konusarak duzeldi. ama evet ben yiprandim zamaninda...

ben de cok seviyorum esimi. kendi ozannem bile beni yalniz biraktiginda o yanibasimdaydi anliyorum sizi.

biraz empati isteyin esinizden. belki ise yarar...

Kuzey Irak a gidip hapis yatınca böyle olmuyor hanımefendi. Erkek arkadaşım da suriyede daha gelemedi hapisten çıktı direk oraya gitti nişanlanıcaz aylardır bekliyoruz ama sizinki gibi bir psikolojik sorunu ne o ne ben ne de ailesi yaşıyor. Evli değilsiniz diyeceksiniz aynı şartlarda evli olan dostlarımız sağlıklı ilişkilerine kaldıkları yerden devam ediyorlar. Duygu sömürüsü yapmaya gerek yok.

siz evlenin ben sizi görecem. İlk evlendigimizde 5. Bölgedeydik. Hic böyle sorunlar yaşamamıştık. Şimdi yıprandı.

Allah mutluluğunuzu daim etsin. En içten dileklerimi söylüyorum size. Allah eşinizi korusun ve sabir versin.

Ayrıca savaştan gelmiş bir adamı bir de kendi dertlerinizle yormak gerçekten acı verici. Onlar orada neler yaşıyorlar en iyi siz bilirken bir de adama yok iş yerinde bunla kavga ettim yok kadınlar gününde şu bana şunu dedi yok otobüsle kayboldum bilmem ne diye görüşebildiğiniz kısa zaman aralıklarında adamı yiyip bitirmişsiniz. Bu adamlara bu kadar derdi yüklemek hakkınız değil. Siz kesin hapisteyken de 10 dakikalık telefon ve yarım saatlik görüşleri bu aptal şeylerle doldurup adamı yemişsinizdir.

siz evlenin ben sizi görecem. İlk evlendigimizde 5. Bölgedeydik. Hic böyle sorunlar yaşamamıştık. Şimdi yıprandı.

Allah mutluluğunuzu daim etsin. En içten dileklerimi söylüyorum size. Allah eşinizi korusun ve sabir versin.

Biz daha evlenmeden malesef sorunlarımız başladı izne çıkıp da nişan yapmamak gibi, 5 aydır görüşmemek gibi. Evlenince göreceğimi de görürüm dediğim gibi aynı durumdaki evli dostlarınızın böyle problemleri yok. Kendinize çeki düzen verin şöyle adamları sıkmayın. Bağımsız olun biraz. Ben böyle bağımsız olmasam göreceğim muamele bu kadar aşırı olmazdı eminim. Eşinizi yıpratmayın

Yıpranan, yorulan adam ayrıntılarla uğraşmaz ki. Aksine başından iş atmaya bakar. Karısı hangi otobüse binmiş, altın gününde ne olmuş umursamaz. Hayret. Yıpranma ile ilgili değil bu durum. Bence size ne kadar müdahale ederse kendini o kadar evin reisi hissediyor.

ben de esime herseyi anlatirim, fikrini alirim. benim goremedigimi o gorur mutkaka ama o da bana anlatir fikrimi alir.

bakin birseyleri anlatmayarak biyere varamazsiniz. sizin en yakin arkadasiniz da esiniz olmus bizde de oyle. ama esinize bu durumdan rahatsiz oldugunuzu soyleyin.

benim esim kontrol manyagidir. biraz once tatil icin hazirladigim valizi doktu kontrol etti. 5 yildir bunu mucadelesini veriyorum ben de beni boyle kabul et diyor. etmiyorum ben de. tartismiyoruz ama ben geriliyorum. bu durum cocuklarimiz ilk dogdugu zamanlarda da oldu. sanki 10000 defa alt degistirmis emzirmis gibi kontrol kontrol kontrol. bakti ki ben benden geciyorum kendine engel koydu bu konuda uzzuuuunnn bir sohbet yaptiktan sonra ama.

demem o ki hersey degismeyecek ama en azindan konusarak adim atabilirsin. ilk evlendigimiz zamanlarda kullandigim deterjandan tut yemegin tuzuna kadar kontrol ederdi. zamanla konusarak duzeldi. ama evet ben yiprandim zamaninda...

ben de cok seviyorum esimi. kendi ozannem bile beni yalniz biraktiginda o yanibasimdaydi anliyorum sizi.

biraz empati isteyin esinizden. belki ise yarar...

konuşarak aşabildiniz mi bu durumu ? Ben de konuşuyorum ama benimle öyle bi konuşuyor ki haksiz çıkıyorum . Sonra deliriyorum

konuşarak aşabildiniz mi bu durumu ? Ben de konuşuyorum ama benimle öyle bi konuşuyor ki haksiz çıkıyorum . Sonra deliriyorum
defalarca haksiz ciktim defalarca hem de... tamamen duzelmedi ama, duzelmeyecek de ama azaldi.
inancliyim ve inatciyim.
mesela ben ayna gibi hareket ettim bir donem. ben de kontrol ettim herseyi. ama evden bile cikamaz hale geldik bu sefer. bir de sen dene ayna gibi ol. aynisini yap belki anlar.

Yıpranan, yorulan adam ayrıntılarla uğraşmaz ki. Aksine başından iş atmaya bakar. Karısı hangi otobüse binmiş, altın gününde ne olmuş umursamaz. Hayret. Yıpranma ile ilgili değil bu durum. Bence size ne kadar müdahale ederse kendini o kadar evin reisi hissediyor.

yani görseniz nelere dikkat ettiğini beni anlarsınız. Bineceğim otobüsün numarasına kadar arayıp söylüyor.
Bende bunlara benzer yaşadim ve yaşiyorum.Her yapacağim şeyde danişma ve ONAYLANMA isteğim var.
Istiyorumki eşimde beni teşvik etsin.
Istiyorumki eşim bana afferim çok iyi düşünmüssün,tabiiki git ve öğren desin.
Bu aslinda bir özgüven eksikliği ve asiri derecede onaylanma isteği.
Bu eksiklerde bizim eğitim tarzindan gelen bir durum Maalesef yeterlice koşulsuz sevgi görmemişiz.Maalesef yeterli popolanmamişiz.
Ben eşime herşeyi anlatirdim ve hatta izin alirdim.Eşim birşeyi yasaklamaz ama gönülsüz ve yikici konuşmasi bile bana vazgecmek için yetiyordu.
Çok şeyden vazgectim ,hatta ailemi bile istediğim gibi göremedim ,ihtiyaclarinda yardimci olmadim.Birde onlarla bir kusur yaşadiğim zaman öfkemi eşime anlatti.
Ben birde yaptiğimin normal olduğunu düşünüyordum Herkes böyle zannediyordum.KK okuyarak dertlerimi paylaşarak ,tavsiyeleri öneme alarak biraz olsun düzeldim.
Mesela buğün kizlarla bir başka şehire gezmeye gittim.Eşime anlatmadim söylemedim.Ben biraz çarşiya cikiyorim dedim .Şimdi izin alir gibi anlatsaydim
Eşim şimdi on ton gitmemek için bahane sayardi sonra kavga çikardi VE ben vazgecerdim.Ha ..gittim ama içim huzursuzdu.

Konuyu kendime cekmek istemiyorum.
Sorularina tavsiyem,ben öğrendim sende öğrene bilirsin.
Eşine mümkün olduğu kadar az daniş.
Bazi şeyleri söylemeden yap.
Evet biraz sivri olmalisin.Isterse 10 gün surat assin.
Senin korkularin eşin hangi tepkiyi gösterecek.
Bu durumda eşinin egosunu tain ediyor gibi.Kendini böyle daha güclü hisediyor.
Lütfem endişelerinin korkularin üstüne git.Kafana ne koyduysan yap.Elbet bir takim sorunlar çikar.Sorunlar cözülmesi için değilmi.
Birde çocuk konusunu erteleme artik .Korkma sende herşeyi başara bilirsin.
Artik netten herseyi öğrene bilirsin ,hem hata yapsan ne olurki .Hatasiz kul yoktur.

Çok ama çok teşekkür ederim yorum için. İnanılmaz motive oldum söylediklerinizden dolayı. Gerçekten dediginiz gibi sürekli bana aferin desin onaylasın teşvik etsin istiyorum. O da kontrol etmeyi seviyor. Sonra ortaya boyle kavgalar çıkıyor.

Şimdi eşimden habersiz planlar yapabilmeliyim di mi?

Eşimden izin istemiyorum ama olumsuz yorum yapınca hevesim kaçıyor. Bundan vazgeçmemeliyim

Tartışsak bile dik durmalıyım.

Ama tartışınca bütün modum düşüyor. Barışana kadar moralsiz oluyorum. Bunları asmak için ne yapmam lazim . Esim bana kızınca nasıl normal hayatıma dönebilirim ? Kafami bir şeye yogunlastiramiyorum

Son düzenleme:
Ayrıca savaştan gelmiş bir adamı bir de kendi dertlerinizle yormak gerçekten acı verici. Onlar orada neler yaşıyorlar en iyi siz bilirken bir de adama yok iş yerinde bunla kavga ettim yok kadınlar gününde şu bana şunu dedi yok otobüsle kayboldum bilmem ne diye görüşebildiğiniz kısa zaman aralıklarında adamı yiyip bitirmişsiniz. Bu adamlara bu kadar derdi yüklemek hakkınız değil. Siz kesin hapisteyken de 10 dakikalık telefon ve yarım saatlik görüşleri bu aptal şeylerle doldurup adamı yemişsinizdir.

yaptım dediginiz hataları yalan değil. Hapis yatmadı hapis hayati yaşadı. Artık güçlü olmak istiyorum. Ona da destek olabilmeliyim. Biraz yükünü hafifletebilmeliyim. İnşallah bir gün hepsini başarırım .

Biz daha evlenmeden malesef sorunlarımız başladı izne çıkıp da nişan yapmamak gibi, 5 aydır görüşmemek gibi. Evlenince göreceğimi de görürüm dediğim gibi aynı durumdaki evli dostlarınızın böyle problemleri yok. Kendinize çeki düzen verin şöyle adamları sıkmayın. Bağımsız olun biraz. Ben böyle bağımsız olmasam göreceğim muamele bu kadar aşırı olmazdı eminim. Eşinizi yıpratmayın

haklisiniz. Şimdi askerle evlendiğimiz için hayatımız çok zor. Şimdiden soyleyim eve her gelişi bayram oluyor. Ayrı yattığınız geceler sürekli dua ederek uyuyorsunuz. Sürekli döneceği günün hayaliyle yaşıyorsunuz. Bizim evliliklerimiz normal olmuyor. Çok zor insan oluyorlar meslekleri çok zor. Biz güçlü olmak zorundayız . Benim yaptığım hataları yapmayın zaten anlattığınıza gore güçlü birisiniz. Bizim kadar zaten sorununuz olmaz da. Allah sizi birbirinize bagislasin.

haklisiniz. Şimdi askerle evlendiğimiz için hayatımız çok zor. Şimdiden soyleyim eve her gelişi bayram oluyor. Ayrı yattığınız geceler sürekli dua ederek uyuyorsunuz. Sürekli döneceği günün hayaliyle yaşıyorsunuz. Bizim evliliklerimiz normal olmuyor. Çok zor insan oluyorlar meslekleri çok zor. Biz güçlü olmak zorundayız . Benim yaptığım hataları yapmayın zaten anlattığınıza gore güçlü birisiniz. Bizim kadar zaten sorununuz olmaz da. Allah sizi birbirinize bagislasin.

Amin sizi de ve Allah eşinizin görevinde yardımcısı olsun

Korumacılık saplantıya dönüşmüş. Ben de korunmayı seven bir kadınım, korunurum da her türlü sevgilim tarafından ama korumak için biyerlere göndermemektense hep telefon başında olur mesela.. Kaza yaparım kendi şehir dışındadır yardım etsin diye başkasını gönderir.. araba kullanamazsın demez.. sizin hissettikleriniz normal, bende de kaygı bozukluğı var ama bu tavırdan dolayı ben azaltabiliyorum az da olsa, sizi ise daha kötü yapar eşinizin tavrı.. belli ki seviyor, ama keşke kendini sınırlayabilse... yoksa en büyük zararı o verecek istemeden ..

Bayanlar derdim çok büyük

Ben çok panik ve kaygılı bir insanım. Adım attığım her şeyden vazgeçiyorum küçük bir sorun yaşayınca. Eşime de her şeyi anlatıyorum maalesef. Sonra da o kaygılanıyor ve sürekli beni engelliyor.

Mesela bi ara tupper satmak istedim , ama distrübütörle tartıştım diye yasakladı

Bir kaç arkadaşımla sorun yaşıyorum onlarla barışıyorum ama eşim görüşmeme izin vermiyor

Bir kaç kez güne katıldım. Günde kavga çıktı eşim artık güne katılmamı istemiyor.

Bir kaç kez kayboldum , artık her yere o götürüp getiriyor.

Annemler taşınacaktı mesela, yardıma gitmek istedim temizlik için göndermedi yorulacağım diye.

Sürekli bi korumacı tavır ! Kendimi kafese kapatılmış gibi hissediyorum.

Bunun artıları eksilerinden fazla bakınca çünkü evi süpürmüyorum ağır iş diye kendi yapıyor, cam silmek için bayan geliyor bi kere bileğim incindi silerken, sonra otobüs dolmuşa binmek zorunda kalmıyorum her yere götürüp getirir.

Ama bi hayatım yok benim :KK43:(

En son ehliyet yüzünden kavga ettik . Ben kursa yazılmak istedim. Asla olmaz sen araba süremezsin dedi bana. Ben kendimi motive etmek isterken çok yıkıcı davrandı . Kaza yaparsan çok kötü olur dedi, seni ölüme göndermem dedi. Ben de inatla gittim yazıldım parasını da peşin ödedim. Ama bu sefer de sivrilmiş asi biri oldum.

Şimdi küsüz. Ben de yatırım yapmak istiyorum para biriktirmek ufak ufak kendime altın almak istiyorum . Sen zarar edersin diyor. İzin vermiyor .

İngilizce kursuna gitmek ve kur atlamak istiyorum diyorum . Boşuna kendini yoracaksın evde otur diyor.

Pilatese gitmek istiyorum diyorum, kursla görüşüp saatlerini öğreniyorum gidip başlamak kalıyor bana, eşim bu sefer buna da karşı çıkıyor, evde yap sporunu boşuna kendini yorma diyor. Yüzme kursuna gitmek istiyorum , boğulursun bensiz havuza giremezsin diyor. Bütün tatil kızdığı için kıyıda yüzdüm . Makarnayla bile açılamadım. Ayaklarıma kaya değiyor acıyor dedim gitmiş deniz ayakkabısı almış.

Şuan annemin evine geldim çok büyük kavga ettik. Sürekli beni suçluyor . Özgüvenime zarar veriyor. Yapamazsın edemezsin başarısız olursun , ölürsün seni ölüme göndermem bilmem ne bilmem ne!

Eşimi nasıl ikna edeceğim birey olduğuma, hata da yapsam arkamda olması gerektiğine ! Ağlamaktan bıktım artık. Ehliyet neden alamayım ? Neden yüzme öğrenemeyim? Neden kendim yatırım yapamayım? Neden pilatese gidince kötü şeyler olsun bana? Ben nerde hata yapıyorum ??

Aslında sormak istediğim şey şu, sivrilmem ve burnumun dikine gitmem doğru mu ? İnat etmeli miyim? Kavga ederek iyi mi yapıyorum ?
Genel olarak hayatındaki olayları eşinde paylaşman normalde sen abartmıssın, eşine ne gündeki kadınların kavgasından mesela anlatmana gerek yok kadınsal durumları diğer bi konu eğer ayağın acıyorsa terliğini kendin alabilirsin dimi ? Bu tür durumlarda eşine söylemeyerek başlayabilirsin mesela.
Eskiden de durum böyle miydi ?
Eşinizle oturup konuşmanız gerekiyor bence aile terapistine de gidin bu şekilde çocuk gibi herşeyinizi yapması katlanılabilir bir durum değil bence..

Yanlış anlamayın ama kıyıda yüzme kısmına baya güldüm :KK70: Eşiniz bi şeyden korkuyor olabilir mi? Çok ilginç açıkçası ilk defa böyle bi şey görüyorum. Resmen bebek muamelesi yapıyor :) Bence bi psikoloğa falan gidebilir, bu tip davranışlara geçmişte yaşanmış bazı olaylar sebebiyet verebiliyor. Zira hiç normal bi durum değil

Adamin sucu ne ben anlamadim. Oyle bir portre çizmişsiniz ki adam baska ne yapabilir buna karşılık

Aranızda kaç yaş fark var adam kıskanç değil korumacı çünkü bizim camlarıda eşim siler sağolsun :)
Bayanlar derdim çok büyük

Ben çok panik ve kaygılı bir insanım. Adım attığım her şeyden vazgeçiyorum küçük bir sorun yaşayınca. Eşime de her şeyi anlatıyorum maalesef. Sonra da o kaygılanıyor ve sürekli beni engelliyor.

Mesela bi ara tupper satmak istedim , ama distrübütörle tartıştım diye yasakladı

Bir kaç arkadaşımla sorun yaşıyorum onlarla barışıyorum ama eşim görüşmeme izin vermiyor

Bir kaç kez güne katıldım. Günde kavga çıktı eşim artık güne katılmamı istemiyor.

Bir kaç kez kayboldum , artık her yere o götürüp getiriyor.

Annemler taşınacaktı mesela, yardıma gitmek istedim temizlik için göndermedi yorulacağım diye.

Sürekli bi korumacı tavır ! Kendimi kafese kapatılmış gibi hissediyorum.

Bunun artıları eksilerinden fazla bakınca çünkü evi süpürmüyorum ağır iş diye kendi yapıyor, cam silmek için bayan geliyor bi kere bileğim incindi silerken, sonra otobüs dolmuşa binmek zorunda kalmıyorum her yere götürüp getirir.

Ama bi hayatım yok benim :KK43:(

En son ehliyet yüzünden kavga ettik . Ben kursa yazılmak istedim. Asla olmaz sen araba süremezsin dedi bana. Ben kendimi motive etmek isterken çok yıkıcı davrandı . Kaza yaparsan çok kötü olur dedi, seni ölüme göndermem dedi. Ben de inatla gittim yazıldım parasını da peşin ödedim. Ama bu sefer de sivrilmiş asi biri oldum.

Şimdi küsüz. Ben de yatırım yapmak istiyorum para biriktirmek ufak ufak kendime altın almak istiyorum . Sen zarar edersin diyor. İzin vermiyor .

İngilizce kursuna gitmek ve kur atlamak istiyorum diyorum . Boşuna kendini yoracaksın evde otur diyor.

Pilatese gitmek istiyorum diyorum, kursla görüşüp saatlerini öğreniyorum gidip başlamak kalıyor bana, eşim bu sefer buna da karşı çıkıyor, evde yap sporunu boşuna kendini yorma diyor. Yüzme kursuna gitmek istiyorum , boğulursun bensiz havuza giremezsin diyor. Bütün tatil kızdığı için kıyıda yüzdüm . Makarnayla bile açılamadım. Ayaklarıma kaya değiyor acıyor dedim gitmiş deniz ayakkabısı almış.

Şuan annemin evine geldim çok büyük kavga ettik. Sürekli beni suçluyor . Özgüvenime zarar veriyor. Yapamazsın edemezsin başarısız olursun , ölürsün seni ölüme göndermem bilmem ne bilmem ne!

Eşimi nasıl ikna edeceğim birey olduğuma, hata da yapsam arkamda olması gerektiğine ! Ağlamaktan bıktım artık. Ehliyet neden alamayım ? Neden yüzme öğrenemeyim? Neden kendim yatırım yapamayım? Neden pilatese gidince kötü şeyler olsun bana? Ben nerde hata yapıyorum ??

Aslında sormak istediğim şey şu, sivrilmem ve burnumun dikine gitmem doğru mu ? İnat etmeli miyim? Kavga ederek iyi mi yapıyorum ?

X