Her şeyi kısıtlayan eşim

Bana biri bileğim ağrıdı ama önemli değil dese demagoji yapiyo derim,daha işi yapmadan açıklamasının derdindesin ağrımaz bileğin korkma

yani Lorentz psikolojik sorunlarının kaynağı eşin. o düzelmeden sen kurtulamazsın.
çünkü yorumların gayet makul, öğretmenlik yapan sağlıklı bir insansın. ancak eşin seni hayata karşı savunmasız bıraktığı için kaygılanıyorsun, bence kaygı bozukluğun yok, böyle hissettiren bir eşin var. panik atağın da yok. eşinle tartışmaktan, kısıtlanmaktan bunalıyorsun ve normal tepkiler veriyorsun.

eşin tedaviyi ve özgürlük şartlarını kabul etmeden asla barışma bence.

10 senedir panik atak bende var ben böyle değilim bilakis üstüne gitmeye çalışıyorum,sürekli kırılacakmışım gibi davranılsa 3 aylık ömrüm kaldı kesin der hepten ataklarda boğulurum

Kaygı bozukluğun var
Eşine tüm olumsuzlukları anlatıyorsun
Adam da aman bı aksilik olmasın diye koruyor

Annene temizliğe gidip yorulma demesi seni düşündüğünden
Tupperware dust.ile tartisabilmeniz büyük başarı :)
Bulunduğun ortamda gerginlik ciktimi sen bunu anlatirken kaygıyı izleyen esin...

Hiç birşey anlatmamayi dene . Bana eşinin çok karıştığı değil de duruma göre öyle davranması gerekiyormuş gibi geldi

Ona birşey anlatmazsan düzelir bence

Bukadarı fazla ama özendim sana keşke eşinde azıcık yapma yorulma dese evimi süpürüp silse hem iş hem ev işi hem çocuk ölüyorum

Ya ben hayatımı arıyordum bu konu bulana kadar... Acaba neyim eksik diyordum ne derdim var diye. Hemen hemen bende aynısını yaşıyorum eşim çok aşırı korumacı. Bir yere çıkmami izin vermiyor kursa gitmek istedim evde çocuğuna bak diyor çocuğa bakacak biri var zaten çarşıya gitmek istedim onada vermedi bende baktım ki anlatmama karar verdim en kısa bişey sözler geçerim şunu aldım diye ama ne aldığımı söylemiyorum artık. Eşimle tartıştık çünkü çok araştırıyordu. Ben çıldırttı en son patladim ne bu ya dedim yinede buraya iyice okudum önlem aldım bu konu olmasaydı aklım neredeydi benim... İnsan duse Kalka öğrenir sorumluluk lazım ben bekarken herşeyi yapardım bırak ben yapayim izin ver Suna dedim verdi artık naparsaniz yap dedi ondan bişey de beklemiyorum. İster yaparım ister yapmam kime ne? Bak sen öğretmensin nasıl sorumluluk sahibi olamıyorsunuz nasıl öğretmen olabildim sen bunu esine anlat insan duse Kalka öğrenir de

Hayat boyle bisey deil ki hayatin icinde zaman zaman kendi basiniza da varolmaniz lazim.kendinize guvenmeniz lazim ileride esinizin basina bisey gelse yalniz kalsaniz hayatla baş etmeniz zor olur kolunuz kanadiniz kirilmis gibi hissedersiniz.
Ne bileyim tek basina alisveris yapmayi bilmeniz lazim tek basina hastaneye gitmeyi bilmeniz lazim dolmusa,otobuse binmek size yabanci olmamali boyle kucuk bi cocuk haline gelirsiniz onsuz bisey yapamazsiniz ona bu sekilde anlatin bence.boyle kadinlar eslerine bisey oldugu zaman sudan cikmis baliga donuyor kendilerine yetemiyorlar yada zor durumlarda eslerine yeterince destek olamiyorlar maalesef

Böylesi otur evinde çıkmanı istemiyorum diyendende kötü be ölürsün nee... Insanin ozguvenini emiyo resmen ama sizde bunu cok guzel destekliyosunuz bilemiyorum hosunuza gidiyodur heralde yer süpürmesi cam icin kadin tutmasi her yere götürüp getirmesi vs... Cok mu citkirildimsiniz oyle gibi geldiniz bana cam sildim bilegim agridi ama ben iyiyim derseniz adam da agrimasin ne gerek var der yani herkesin yaptığı şeyleri bir tek siz yapiyosunuz cok zor şeyler gibi davranmayi birakin ve biraktirin

Ben bi ara oyle bir bunalimdaydim ki
Esinin sana yaptigini ben kendime yapiyordum....simdi donup bakinca o kadar uzuluyorum ki o halime ve bosa giden o yillarima....ne olursun sivril kafanın dikine git...hata yaparsan da ben yaptim arkasindayim dersin....baskalarinin hatalarini cekmekten daha az koyuyor

Hepsini sonuna kadar okuyamadım. Ama anladım neticede siz öyle bir yapmışsınız ki , tek başınıza hiç bir şey hal edemez diye bir durum yaratmışsınız.adam da haliyle tek başınıza bir şeyler yapmanizdan korkuyor çünkü başınızı derde sokucağınızdan korkuyor .bu algıyı siz yarattınız siz kaldıracaksiniz.bir kac gun surat yapar .sizde elinize yüzünüze bulaştırmadan hal edin de bu adam güvensin size ..

Esim de bana kendi akli yokmus gibi davransa ben de her konuda söz hakki bulurum kendimde. O kaygılı olabilir ki önceden de karisma durumlari varmis yine size dönüyor oklar. Tamamen sizin sucunuz bence ne yaşıyorsanız.

bu üyeye bu kadar sert yorum yapmışsınız sanki siz çok farklısınız
eşiniz izin vermiyor beğenmiyor diye gelen iş tekliflerini geri çeviren siz değil misiniz
arada bir aynaya bakın

annenler taşınacak ve eşin izin vermedi diye yardıma gitmedin. ne hayırlı evlatmışsın ya. şu kocaların ağzından ferman hükmü mü çıkmıyor ya evliler bi açıklasın bana. bekarken ailemiz gezmemize izin vermese de kapıyı çarpıp çıkıyoruz evden ama evlenince koca höt dedi mi anamıza babamıza yardıma gidemiyoruz. vay anasını.

Şimdi bu söylediklerime karşılık aa olur mu öyle şey diyebilirsiniz ama durun bi dinleyin hele. Sizin eşiniz gerçek bir manipülatör. Hayat yönlendirmek hayatındaki muhtemelen en büyük arzusu. Bunun yanısıra sizi kendisine bağımlı hale getirmek istiyor. Yani bana eşinizin ciddi anlamda sıkıntıları var gibi geldi. Çocuğunuz vs. Var mı? Eğer varsa ona da ileride bu korumacı tavırları altında manipülatif davranacaktır

Esin seni birey olmana izin vermiyor resmen. Onsuz bir hiç gibi yaşam.
Neyin garantisi var?
Bir ömür yanında olacak mı ki seni kendine bu kadar bağımlı yaşatıyor?

Hiç sağlıklı değil.
Tedavi olmalı bence.

Ciddi takıntıları var.

Öleceksek yürürken tepemize tuğla düşüp öleceğiz..
O nasıl bir mantiktir?

Küssün önceleri küser zamanla alışır.
Boşver.

Senin çocuğun var değilmi bende aynı benzeri yaşıyorum diyor ki çocuğa bak napcaksiniz dışarda hava soğuk vs vs biseyler arıyor o an ben çıldırıyorum. Geçen gün naptım biliyon mu çıkmami istemedi eşim bende çıldırdım yahu birak hava alicam dedim çıktım üst katında oturan kv ve görümceme haber verdim ben çıkıyorum gezmeye diye hatta cagirmadim görümcem yüzü sömürdü iyi sen bilirsin deyip kapıyı carpti. O an aman banane dedim sora abisini aramış yengem parka gitti diye. Oda haberim var demiş haber vermek de mi kötü inanmıyor sanki bana
Evde bunalmisim çok iyi geldi valla kızımla çıktım bide arkadaş da buldum muhabbet ettim :) yine aynı yaparım onlar umrumda bile degil

Tam bir prenseslik hayatı bu. Filmlerde olur ya onlar da yaşamak ister ama saray kuralları vardır hayatları başkaları tarafından kurgulanır. Sizin de öyle..

Eşinizi de kendinizi de bu hale siz getirmişsiniz malesef. Önce kendiniz için destek almalısınız, zamanla eşinizin güvenini kazanirsiniz

öğretmenim. Eşim beni çok seviyor , sevgisiz büyüdüğüm için maalesef onun karşısında güçlü duramıyorum
Bakın siz sevgisiz büyüyüp sonra eşiniz tarafından sevgi görünce ona bağımlı bir hale gelmişsiniz. Bir de kaygı bozukluğu eklenince üstüne, tam olmuş. Bunun da tek çözümü profesyonel yardım.

Buradaki yorumlar psikolog tan iyi demek sizin gibi eğitimli bir kadına hiç yakışmıyor. İnsanlar yıllarca eğitim alıyor bu konuda. Uzun süre de alsa en nihayetinde ilaç ve terapi süreciyle sonuç alabilirsiniz. Siz hemen, kısa vadeli çözüm arıyorsunuz ama bu imkansız. Kaldı ki burada kimse kaygı bozukluğu için bir şey yapamaz. Tedaviye devam lütfen, eşinizi de ikna etmelisiniz. Belki bak sen böyle yaparak asıl zarar veriyorsun bana beni korumak istiyorsan tedavi ol diyebilirsiniz.

Eski konularinizi hatirliyorum , esinizin de sizin de acilen destek almaniz lazim
Ikinizin d3 tepkileri normal degil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…