Her şeyi kısıtlayan eşim

sosyal hayatımda öyleyim ama evde süt dökmüş kediyim

Bak benzer şeyleri yaşadım bende tekrar diyorum konuşarak hallettim ve icraat tabi ki.. Sonra da kendime dedim ki ya ben baştan hiç onunla bu duygularımı konuşup dile getirmedigim için bu noktaya gelmişim .. Öyle kolay da olmadı ama şuan Elhamdulillah kendimi kuş gibi hissediyorum .. Ya market alışverişini bile kendisi yapıyordu sebze meyve hepsini kendisi seçiyordu ben kos kos bakıyordum .. Etkisiz eleman gibi .. Neyseki hayata dahil oldum ..

Sizibilmiyorum ama bence eşinizde kaygı bozuklugu var.Sürekli size bir şey olacak diye panikliyor ve kendince sizi koruma altına alıyor.Madem siz psikologa gidyorsunuz eşinizin bu durumunu da söyleyin.Bu şekilde ikiniz de birbirinize zara verisiniz.Her şeyi anlatmayın eşinize.

Esinin icine annen kacmis. 3 yasinda oglum var ayni onun icin boyle kaygilaniyorum.
Cozum ne ola ki? Bilemedim valla adamin karakteri bu. Kavga etsen rest ceksen kendini biraz tutar ama bu seferde o cok huzursuz olur gidersin havuza adamin ici icini yer. Bi psikolaga gitsin cok fazla kaybetme korkusu kaygi bozuklugu var. Yada direk aile danismanina gidin. Bazi seyler hos ama ya ayagina diken batsa ici gider ne guzel.

aynen biz de öyleyiz . Biz konuşamıyoruz kavga ediyoruz inşallah düzelir çok bunaldım çünkü

psikolog da aynısını söyledi. Eşinde kaygı bozukluğu var tedavi olması lazım dedi. Eşim yanaşmıyor tedaviye. Eşinin kaygılarını pekiştirme git ehliyet kursuna kaydol hayatında büyük bir dönüm noktası olacak yapabilirsin dedi. Annesi 60 yaşında öğrenmiş araba kullanmayı. Gaza geldim gittim yazıldım kıyamet koptu sonrası bu işte. Farklı şehirlerde küs küs oturuyoruz

Eşinin bunları sadece senin için kaygılanarak yaptığını düşünmüyorum. Adamın senin bireyselliğine saygısı kalmamış. Sorununuz çok daha derin. Hepsini kaygıyla yapıyor diyelim, annenin evine yardıma göndermemek nedir? Annemin yardıma ihtiyacı varsa kocama halt etmek düşer. Onun ailesinin yardıma ihtiyacı olsa dur gitme yorulursun demeye hakkın var mı?

Evet yapabilirsin her şeyi yaparsın hemde ..
Sadece her şeyi kendi eline Alman lazım .. Ona ispat etmek için değil en önemlisi kendine ispat etmek için .. Ben bir iç kanaması geçirdim öncesinde sancidan baygınlık geçirdim kendime geldiğimde adam başımda kufrediyordu ölürsen seni ben öldürürüm daha sonrasında beni bırakma nolur bırakma vs gibi değişik dengesiz laflar etmisti bu durumu atlattıktan sonra o işteyken sadece bir şey sormak için arayım noldu bir şey mı oldu iyi misin diye telaslanip kendinden geçiyordu resmen ..

Sadece konuyu okudum. Saka misiniz siz? Dalga falan mi geciyosunuz? Aklinizdan hem sizin hem esinizin suphesi olacak ki boyle seyler yasiyosunuz.

Lorentz birde bundan sonra sadece icraat göster yap duraklama bekleme .. Ehliyetini al cesur ol! Altın mı alıyorsun kendince yatırım mı yapacaksın yap bunu .. Zarar da etsen sana karda etsen sana.. Ona durması gerektiği yeri gostermelisin. O seni çok değişti olarak kabul edecek .. Asi de der kabullenemeyedebilir .. Ama yuvamız için bunları öğrenecek er geç öğrenecek öyle yada böyle bu işin üstesinden geleceksiniz.. Ama yemek emek ister.. Öyle kolay olmuyor bunlar .. Başarılarına imza atarkenn etiketle beni seninle senin adına sevineyim ..

Sadece konuyu okudum. Saka misiniz siz? Dalga falan mi geciyosunuz? Aklinizdan hem sizin hem esinizin suphesi olacak ki boyle seyler yasiyosunuz.

sadece konuyu değil yorumları da okumuş olsaydınız dalga gecmediğimi anlardınız. Ni üye çözdü sorunu. 2 sene önce ağır bir hayati tehlike atlattım. O hastalıktan sonra eşim bu hale geldi. Önceden böyle değildi.

Bence siz biraz rehavete kapılmışsınız. Yoksa çok pasif bir insan değilsiniz. Öyleyseniz bile düzelmeye aksiyon almaya başlamışsınız.Ama asıl kaygı bozukluğu eşinizde olabilir. Kendimi hatırlıyorum dedem öldüğünde küçük değildim aslında lisedeydim, ama birkaç ay anneme kuyruk gibi yapışmıştım, aslında hiç ilgimi çekmemesine rağmen çarşı pazar heryere peşinden gidiyordum, yalnızken birşey olacak ona diye çok irrasyonel birşekilde korkuyordum. Sonra kendi kendine geçti bu durum. Eşinizde de benzer bir durum var bence ama o takılıp kalmış bu sürece.

ay inşallah her şey çok güzel olur. Ehliyetimi alayım ilk başarım o olsun. Sonra yüzme öğreneyim . Salsa öğreneyim . Çok güzel olacak her şey

Arkadaslarla gorusmeyi yasaklamak ta bu kazaya dahil mi? Siz memnun görünüyorsunuz buradan yoksa coktaaan degismisti bu duzen. Neden korkuyorsunuz degisirsem esim beni sevmekten vazgecer diye mi?

ay inşallah her şey çok güzel olur. Ehliyetimi alayım ilk başarım o olsun. Sonra yüzme öğreneyim . Salsa öğreneyim . Çok güzel olacak her şey
Her şeyin iyi olmasını dilerim yalnız birde uyarı ..

Bunların hepsini yap hayatını kendi eline yeniden al eşini de hesaba katarak tabi yalnız bu süreç içerisinde ya birbirinizden uzaklasacaksiniz - yada bir birinize yeniden aşık olacaksınız.. İki seçenek mevcut evliliğin kaldirmayadabilir bu durumu.. Yada ikinci baharinizi yaşamaya başlarsınız.

Arkadaslarla gorusmeyi yasaklamak ta bu kazaya dahil mi? Siz memnun görünüyorsunuz buradan yoksa coktaaan degismisti bu duzen. Neden korkuyorsunuz degisirsem esim beni sevmekten vazgecer diye mi?

Önceden de görüşmemi istemediği arkadaşlarım oluyordu . Ama ben inat edip rest çekiyordum sorun olmuyordu . Sonra düşünüyorm şimdi tartışmaya bile kapalı görüşme görüşmeme konusu. Kestirip atıyor.

seviyorsa evlilik devam eder. Yoksa bencil derim arkama bakmam. Acı çeke çeke yoluma bakarım

hayır kavga ederek iyi yapmıyorsun, ama iyi yapmadığın tek şey bu değil. öncelikle şu yapabilir miyim, edebilir miyim gidebilirmiyim i bırak.. adama hayır deme şansı tanıyorsun, düşünmeden hayır diyor sana...

ben platese gidicem ,ben spor yapıcam , ben yüzücem diyerek başlayabilirsin, bu şekilde ona hayır deme şansı bırakmıyorsun, sendeki kararlılık ondaki hayırcılığı yenebilir ama bence sen ipin ucunu kaçıralı çok olmuş...

ne demek temizlik için kadın çağırmak ? hayır diceksin bu evin kadını benim ne gerek var !!!!

üzgünüm adama baştannn müsade etmişsin, istediğin kadar kavga et değişmez bence...

Esim de bana kendi akli yokmus gibi davransa ben de her konuda söz hakki bulurum kendimde. O kaygılı olabilir ki önceden de karisma durumlari varmis yine size dönüyor oklar. Tamamen sizin sucunuz bence ne yaşıyorsanız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…