Her şeyi kısıtlayan eşim

Lorentz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2014
2.058
3.442
Bayanlar derdim çok büyük

Ben çok panik ve kaygılı bir insanım. Adım attığım her şeyden vazgeçiyorum küçük bir sorun yaşayınca. Eşime de her şeyi anlatıyorum maalesef. Sonra da o kaygılanıyor ve sürekli beni engelliyor.

Mesela bi ara tupper satmak istedim , ama distrübütörle tartıştım diye yasakladı

Bir kaç arkadaşımla sorun yaşıyorum onlarla barışıyorum ama eşim görüşmeme izin vermiyor

Bir kaç kez güne katıldım. Günde kavga çıktı eşim artık güne katılmamı istemiyor.

Bir kaç kez kayboldum , artık her yere o götürüp getiriyor.

Annemler taşınacaktı mesela, yardıma gitmek istedim temizlik için göndermedi yorulacağım diye.

Sürekli bi korumacı tavır ! Kendimi kafese kapatılmış gibi hissediyorum.

Bunun artıları eksilerinden fazla bakınca çünkü evi süpürmüyorum ağır iş diye kendi yapıyor, cam silmek için bayan geliyor bi kere bileğim incindi silerken, sonra otobüs dolmuşa binmek zorunda kalmıyorum her yere götürüp getirir.

Ama bi hayatım yok benim (

En son ehliyet yüzünden kavga ettik . Ben kursa yazılmak istedim. Asla olmaz sen araba süremezsin dedi bana. Ben kendimi motive etmek isterken çok yıkıcı davrandı . Kaza yaparsan çok kötü olur dedi, seni ölüme göndermem dedi. Ben de inatla gittim yazıldım parasını da peşin ödedim. Ama bu sefer de sivrilmiş asi biri oldum.

Şimdi küsüz. Ben de yatırım yapmak istiyorum para biriktirmek ufak ufak kendime altın almak istiyorum . Sen zarar edersin diyor. İzin vermiyor .

İngilizce kursuna gitmek ve kur atlamak istiyorum diyorum . Boşuna kendini yoracaksın evde otur diyor.

Pilatese gitmek istiyorum diyorum, kursla görüşüp saatlerini öğreniyorum gidip başlamak kalıyor bana, eşim bu sefer buna da karşı çıkıyor, evde yap sporunu boşuna kendini yorma diyor. Yüzme kursuna gitmek istiyorum , boğulursun bensiz havuza giremezsin diyor. Bütün tatil kızdığı için kıyıda yüzdüm . Makarnayla bile açılamadım. Ayaklarıma kaya değiyor acıyor dedim gitmiş deniz ayakkabısı almış.

Şuan annemin evine geldim çok büyük kavga ettik. Sürekli beni suçluyor . Özgüvenime zarar veriyor. Yapamazsın edemezsin başarısız olursun , ölürsün seni ölüme göndermem bilmem ne bilmem ne!

Eşimi nasıl ikna edeceğim birey olduğuma, hata da yapsam arkamda olması gerektiğine ! Ağlamaktan bıktım artık. Ehliyet neden alamayım ? Neden yüzme öğrenemeyim? Neden kendim yatırım yapamayım? Neden pilatese gidince kötü şeyler olsun bana? Ben nerde hata yapıyorum ??

Aslında sormak istediğim şey şu, sivrilmem ve burnumun dikine gitmem doğru mu ? İnat etmeli miyim? Kavga ederek iyi mi yapıyorum ?

Son düzenleme:
Tüm korku ve kavgalarınızı paylaşmakla hata etmişsiniz.
Şimdi de sivrilin sorun yok,yaparım diyeceksiniz,
Tek taraflı bakmasın,size bir şey tabi ki olmasın ama Allah korusun ya ona olursa acil şekilde araba kullanmanız gerekse ya da denizde yanınızda her zaman olamadığında,,,,
Bu ihtimalleri de aklına sokun.

Esine her seyi soyleyerek ordugu duvarlarin tuglalarini kendi elinle veriyorsun. Mesela benim esim de asiri korumacidir ama basima gelen kotu olaylari asla anlatmam. Ne geregi var ki?

kaygı bozukluğum var ve en yakınım eşim. Son 2 3 aydır anlatmıyorum zaten. Kendim çözmeye çalışıyorum. Kendimi daha iyi hissediyorum böyle yapınca . Ama anlatma ihtiyacımı bastıramıyorum çoğu zaman. Çok zayıfım bu konuda

Esiniz size bisey olmasindan korkuyo sizde herseyi ona anlattiginiz icin bu seferde surekli her isi yaptiginzda sorun ciktigi icin size izin vermiyo olabilir kotu bisey oldugunda ona soylemeyin yada biseyleri basardiginizi kendinize guvendiginizi ona ispatlayin tek basiniza bisey yapabildiginizi gorun ona muhtac olmadiginizi anlasin

ben sizi hatırladım adama bineceğiniz otobüsün numarasını sormuştunuz ki o yurtdışındaydı..
bunu kendinize yapan sizsiniz.

ben sormadım gideceğim yeri haber verdim o kendi söyledi bineceğim otobüsün numarasını. Sonra yanlış yöne binmişim eve çok geç ulaştım. Geldi şimdi kavgalarımız devam ediyor

Bunun için o kadar çok uğraşıyorum ki. Kendimi ispatlayamadım hala ona. Hala güvenmiyor bana.

Bu tarz başka bi konu daha açmıştınız sanki?Bence bu insanların akıl vermeleriyle düzelecek bi mevzu değil eşinizin de sizin de yardım alması lazım.Hiç normal bi iliskide değilsiniz ben okurken bunaldım nasıl yaşıyorsunuz böyle yapmayın kendinize bu kötülüğü.Destek şart...

aslında tam olarak sormak istediğim şey bu sivrilmem mi lazım ?

daha önce de konu açmıştınız o zaman da söylemişlerdi siz çok kaygılı olduğunuz için eşiniz size çocuk muamelesi yapıyor siz de o sürekli yönlendirdiği için özgüven geliştiremeyip daha çok kaygılanıyorsunuz bu kısır döngüyü kırmanız lazım. ikinizin de psikolojik desteğe ihtiyacı var acilen.

Oteki konularda ne alakaysa o alaka.

Her yapmak istedigini haber veriyorsun. Onune bir set cektiriyorsun. Evet bu sekilde yapamazsin cunku seni kontrol eden bir kocan var. Isin kotusu sen ona izin veriyorsun.

ben eski imajımı nasıl düzelteceğim peki ? Kavga etmek çözüm mü ?

Artık anlatmıyorum mesela. Ne zaman düzelecek bu kavgalarımız

Okurken fenalık geçirecektim. Bu korumacılık değil başka bir şey olmuş artık. Siz onun çocuğu değilsiniz, eşisiniz ama sizde her durumu eşinize anlatıp, şikayet ederek bu duruma ortam hazırlamışsınız. Hepimizin en yakınları var ama internet çağında yaşıyorsunuz bineceğiniz otobüsün numarasını gayet ordan bulabilirsiniz. Şöföre sormanız bile kafi.

Eşiniz de normal değil. Destek alın derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…