Her şeyi kısıtlayan eşim

daha önce de yazdım. eş olarak yapması gerekenleri elbette yapacak, bunlar lütuf değil. sorun senin hayatını kısıtlaması, sınırları aşması.

eşin asker ve psikolojisi normal değil. sen de biliyorsun.
bu durumda karı koca olarak önceliğiniz tedavi. çocuk en son iş olmalı.
sen hala şunu yapayım mı, ya eşim şöyle derse vs ürkek cevaplar yazarken, eşin hasta olduğunu kabul etmezken anne baba olmak size zarar verir.

haketmemek değildi kastettiğim, yanlış karar olur.

sanane diyebilirsin.
bu zamana kadar yaşadıklarınızdan ders almamışsınız, derim.

teşekkür ederim. Çok geç oldu ama bunu yapmamak için uğraşacağım. Sanırım bu hatalarımın yarısını oluşturuyor.
Rica ederim. Bu arada bende de kaygı bozukluğu var senelerdir tedavi görüyorum benim de en yakınım eşim (bir üyeye verdiginiz cevaba ithafen söylüyorum). Ama hiç sizin gibi değilim. Herseyle kendim başa çıkarım yardım aldığım zaman kendime hakaret etmişim gibi geliyor. Deneyin bence oluyor yani :)

11 yıldır eşim yurt dışında
6 ayda bir gelip 15 gün kalıp dönüyor
3 kızım var 14-10-4 yaşlarındalar
Yani neler yapabildiğimi sayamam sayfalar yetmez siz tahmin edin işte ama şu kadarını söyleyeyim
Evvela rabbimin izni ve yardımıyla kızlarımı tek başına büyüttüm iki büyük kızım lisanslı basketbol oyuncusu kendi sınıflarının birincisi ayrıca büyük olanı keman diğeri gitar çalıyor
Ev satın aldım eşimin bana verdiği genel vekaletname ile kredi çektim ödeme planını ben yaptım zaten eşimin maaşının tamamı benim hesabıma yatar
eşyalarımı yeniledim taşındım hamal tuttum nakliye tuttum kızlarımın okul hastane a dan z ye tüm işlerini ben hallettim
Eşim gittiğinde 26 yaşındaydım ve hayatımda bir defa bile gece evde yalnız kalmamıştım
Tek düşündüğüm şuydu " yapmak zorundayım yapan nasıl yapıyor?"

Uzun lafın kısası evvela kendinize güvenin gerisi gelir inşallah
Allah biz kadınlara her gücü vermiş inanın o güç içimizde bulun çıkarın

Bir de hiç korkmadınız mı derseniz eğer bir defa korktum
Prensiben faize para koymuyoruz maaşımız dolar olarak geliyordu ve vadesiz hesapta tutuyordum bir de altınlarım çoktu
Ev alacağım sıra peşinat yatıracağımda şansıma hem altın hem dolar fırladı
Yalnız bir bankadan çekip ayrıca kuyumcuda da altınlarımı bozdurup diğer bankaya yatırmak gerekiyordu
Bankadan çektim gidip altınlarımı bozdum tek başınayım bu arada
Üstümde 100 bin lira para ile 15 dakika yol yürüdüm o an korku hissettim
Ama geçti
O da bitti
Yapabilirsin dedim hep kendime

haklisiniz . Kendi başıma bir şeyler yapabilmem için mağdur olmama gerek yok. İnsanlar güvenilmez olabilir , dış dünya kötü olabilir ama ben hepsiyle mücadele edebilmeliyim.

Size de maşallah gerçekten. Her kadın sizin gibi de olamaz. Siz de çok güçlü sağlam durmuşsunuz

zaten gebelik için doğru zaman olmadığının farkındayım. Buna hazır olması gereken benim. Sonuçta karnimda onu ben taşıyacağım. Ben mutlu olmadan da böyle bir adim atmam

Kaygı bozukluğu ya da panik atak gibi bir rahatsızlığınız falan mı var? Her ailede olmuyor ama bazı ailelerde bu rahatsızlığa sahip olanlar sürekli bir kaygı/korku halinde oldukları için yalnız kalamıyorlar, kendi başlarına iş yapamıyorlar, kendi bireyselliklerinin sorumluluğunu aileden birine yıkıyorlar. Aile yapınızda da ciddi bir işlevsizlik olduğu için aile terapisine de alabilecek bir klinik psikologa gitmeniz gerektiği düşüncesindeyim.

Sen eşini çok önemsiyorsun.
O kızmasın o üzülmesin diye diye kendini kisıtlıyorsun.
Çok zor bir durum biliyorum.Bende halen tam kurtulamadim.Sürekli içimde bir korku var ,sürekli huzursuzum.
Ben artik şöyle yapiyorum ,planim var ve eşim yine tantana yapiyor ,elbette öfkeleniyorum konuşuyorum ama kapiyida cekip gidiyorum.
Yani inadina gidiyorum ,o söylendikce kizdikca ben istediğimi yapmaya çalişiyorum.
Bir kac gün surat asiyor ve geciyor.
Ama ben huzurlu oluyorum.
Şimdi sen yapmazsan içinde öfke birikiyor ve bu bir gün boomm diye patlar.
Alişirsin kulağini tikka içindeki olumsuz sesleri susdur ve yürü.
Eşinde alişir zamanla.Korksanda yap ölüm yok ya ardinda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…