Her şeyi 2 bacak arasına bağlayan kocam

Bir Türkiye gerçeği.. Evlenirken eşle değil de, aileyle de evlenmiş oluyorsun. Eşin bir aile olduğunu idrak edememiş.. Hala ailesini düşünüyor.. Ailesi de eşine sülük gibi yapışmış vaziyetteler. Eşin gibi erkekler hiç uslanmazlar ve ömürünün sonuna kadar, ailesine bakmaya devam ederler. maddi ve manevi olarak..
Senin yapacağın 2 şey var. Birincisi, bu evliliği devam edeceğim eşimi seviyorum diyorsan; elini bollaştıracaksın.. Büyüklerimiz boşuna dememiş, erkeğin iki tabağı varsa birini kıracaksın diye. Mümkünse ikisini de kıracaksın.. Borca sokacaksın, ev, araba yazlık aldıracaksın.. Yurt dışı tatillerine gideceksin.. Hiç maddi olarak rahata erdirmeyecek sin.
İkincisi ise, yollarını ayırmak. Bu boşanma sebebi olurr mu? diyeceksin. Gayette olur. Ailesinin durumu olduğu halde, evinin barkının rızkını dağıtırsa, eşten gizli işler çevirirse, tabi boşanma sebebi olur. Hadi seni geçtim, ileri de çoluğunuz çocuğunuz olaacak. O zaman daha zor olur..
Karar senin. Bu arada da sakın çocuk için acele etme. Umarım bu sene atanabilirsin.

Ya siz ailesiniz artık tabbiki önrmli şeyler olur yardım edilir ama bu cok fazla olmus.resmen sizin sırtınızdan geçiniyorlar.bişey sorucam aldiklarını geri vermiyorlar herhalde.??cok sabırlısınız ben 8,5senelik evliyim eşim bana sen kadınsın kendi calıstıgın parayı bile benden habersiz harcayamazsın diyor.1 siz ikini birainiz cebiniz eviniz bir.2.kendi harcıyorsa sende harcarsın anana babanada verirsin(kendi harcamasa bile verirsin)
İnan sana cok üzüldüm ya adami böyle kabul ediceksin yada cekip gidiceksin.
Ben 4 aenedir çalişmiyorum eşimin kredi kartlar banka kartları bende maaşini ben alır ben dağitirim o uğrasmak istemediğinden.hiçte sormam şunu yapıyom mi diye ama oda bilir bizi sarsıcak seyler yapmiyvagımı bunu anlatmamın sebebi aile oldugunuzun farkına varıp kendi evinizi geçindiriceksiniz.ailenizi değil

Allahım ya nasıl insanlar var !!
Allah yardımcın olsun ama cidden çekilmez,
Ya bukadar olamaz abim memur olduğunda babam tek kuruşuna dokunmadı
Evlendirdi gönderdi tek emekli maaşı ile borçsuz
Şuanda tüm yaptığı masrafları babam tek tek ödüyor
Aile mutlulukları daim olsun kızım ödenir yeterki mutlu olsunlar diyor
Ve şuana kadar tek kuruşlarını bilmez babam, hatta babamın evine geldiğinde babam elini cebine attırmaz abimin!!1
BU insanlar madden iyiler ve halen eşini didikleyip aile saadetini resmen bozup huzursuzluk yapıyorlar.
Burada aile hatalı olduğu kadar EŞİN bunun başta gideni adam durdurak bilmiyor ve buna bir rest çekmiyor.
Bence bunun tek çaresi atanıp paranı cebinee alman haddini bildirmen tüm parayıda annene verecen ki adam ben neyapıyorum dicek.İnsan o evin içinde sinir hastası olur ya kendimi düşündüm sabrınıza hayran kaldım.KOlaylıklar dilerim.

Ben katlanamazdım şahsen, eşim de çalışıyor , ben de onun anne babasının geliri var, benim babamın geliri var fakat annemin yok, evlenmeden önce dedim her ay anneme harçlık veririm diye. Çünkü beni okuttu, her zaman yanımda dedim. Sağolsun eşim ikiletmedi. Kendi kredi kartıma ek kart çıkarttım. Her ay 150-200 lira harcıyor annem. Eşim de benimkiyle beraber ödüyor. Daha hiç sesi çıkmadı, bir şey demedi. Kendi ailesine de yapmayan biri. Zaten ihtiyaçları da yok.

Her şeyi iki bacak arasına bağlamak farklı bir şey. Farklı durumlarda kullanılır. Konunuzla alakalı değil.
Eşinizin yaptığı ayrımcılık. ve bencillik, evlenmese daha iyiymiş, çalışıp kardeşlerine baksaymış, sizinde hayatınız kabusa dönmeseymiş keşke.

Seni çok iyi anlıyorum, aynı şey benim de başımda. Sen alttan aldıkça, taviz verdikçe tepene tepene biner utanmadan. Hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız. Detayları senin konuna yazıp konuyu dağıtmayayım, yeni başlık açar yazarım sonra. Ama burda mevzu para puldan ziyade alınan kararlarda insan yerine konulup fikir sorulmaması. İnsan bir dünya fedakarlık yapınca en azından değer görüp bir fikri alınsın istiyor. Ama olmayınca olmuyor, bende olmadı en azından. Bir insanın kalıbında nankörlük varsa değişmiyor. Köpek gibi süründürseler de ailesi senden kıymetli oluyor her zaman. Bende öyle oldu en azından

Sizin dusunceniz saygi duyarım ama kadın. calismiyor die evdeki hesaba kazandığı paraya söz hakkı tanimayan adama ben erkek demem...Ortak yaşamın hayat arkadaşlığının bazı kuralları vardır...Bunun aksini düşünen ve o şekilde davranan adamın olduğu bir evlilikte durmam ben şahsen...Ki bu ortak yaşamın kadının çalışmasıyla değil adamın insanlığıyla alakasiyla oldugunu düşünüyorum..Nice evlilikler gördüm saygı çerçevesinde yuruyen yine nicelerini gördüm kadın para kazandığı halde hicbir söz hakkı olmayan..Diorumya bu karşındakine gösterdiğin saygı ve iki tarafında evliliği hayat arkadaşlığimı yoksa bir ortaklık olarak mı gördüğüne bağlı bir durum...

nasıl katlanıyorsun bu adama. evlenmeden önce böyle bir konuşma gelmişmiydi aranızda. erkekler evlenince bu aileye yardım konusunu çok abartıyorlar. burdaki çoğu konular erkek tarafı devamlı para isteyen kız tarafı da evliliği madi manevi destekleyen taraf. sanırım çalışmadığın için kazandığı parada hakkın olmadığını düşünüyor. atandığında ne yapacaksın peki. kendi maaşından da ailesine vermeye başlar eşin.

bu adam ikinizin bir aile olduğunuzu kavrayamamış. ben asla böyle bir adamla mutlu olamazdım asla. çok soğurdum. sana sonsuz hak veriyorum. evlilikte para meseleleri ortak olmalı. yediği 10 liralık yemeğin açıklamasını yapsın demiyoruz elbette, ama gidip babasına 500 liralık takım elbise alıyosa ve bana söylemiyosa ben kendimi o evliliğin içinde göremem. bilmiyorum sana ne tavsiye verebilirim.. ben devam ettiremezdim.

Kadın çalışmıyor diye neden söz Hakkı olmasın ki ?? Elbette söz Hakkı var. Adam dışarda çalışıyorsa kadın da aksama kadar yemek, çamaşır, ütü vs. evde çalışıyor.
Konu sahibi kocana taviz verme. Asla da sessiz kalma. Git alış veriliş yap. Gez dolaş. Hep anasına babasına yedirecegine biraz da sen ye, keyfine bak.

Cok da düşük değilmiş senin için dua edicem inşallah atanirsin da rahatlarsin, seni en iyi anlayanlardan biri benim sevgilimden dolayı.
Ama.şöyle de bişey var ataninca da kendin para kazanmış olsan bile kocan yine ailesine para verecek hatta sana güvenip daha fazla verecek. Sen de borç icinde kalmayalim diye kendi parani borçlara vercek sin yada evi sen gecindirceksin görürsün bak. İnsallah böyle olmaz daa ben kötü düşündugumle kalirim

Allah razı olsun canım.inşallah :-( öyle yaparsa bi dakika bile yanında durmicam onun

Kesinlikle .söyledm.ya düzelir ya da bundan böyle yeni bana hazır olur

Ben esinizin neden evkendigini anlayamafim, siz cok mu baski yaptiniz evlenelim diye? Herkes evlenmek zorunda mi. Evlenmeseydi kalsaydi ailesiyle isterse butun maasini verseydi isterse sokaklara atsaydi kim ne karisir. Lutfen kimse yanlis anlamasin ama siz bedava temizlik, yemek, cinsellik ohhh ne rahat arkadas.hayata bak tam herkesin hayal ettigi gibi.demem o ki bence bu tatz adamlar karim dedikleri karilarina beles hizmetci ve sex kolesi muamelesi yapiyolar.bunlarin hepsini kafasina silah dayayip evlemeye mecbur birakmadiginizi varsayarak yaziyorum.yok tam tersiyse kusura bakmasin bugun evlere gunluk temizlik 150 tl .sex tarlabasinda otobus beklerken 25 lira filan diue pazarlik yapani duymustum bunlarin yaninda size zaten degerde vermiyor gibi gozukuyor. Eee o zaman..

Sakın çalışmaya falan kalkma.sende kazanınca senin paranda onlara gider.valla sinir hastası olursun.demedi deme.adam bi öğretmen maaşı ile bukadar yere yetebiliyosa bence çalışman gereksiz.
Su konuda verilecek en kit en yanlis fikir bu.ne demek calismaya kalkma.omur boyu muhtac mi kalsin.ekonomik ozgurlugu olmadan esinin car cur ettigi paraya boyun egip sussun mu evde dizlerini kirip.
Aksine sinavini kazansin.esi duzelmesede yoluna baksin.kimse esir dusmek icin gelmesi bu dunyaya.biraz akil

Ay kalbım daraldı dıyologdn snrasını okuyamadım kusura bakmada bu okuz nasıl ogretmen olmus ya ne demek sen kendı calısarak kazandıgın parayı ıstedıgın gıbı harcayamazsn oh ne ala sen harcama calıs bu hoduge ver o da aılesıne versın yedırsın gercekten cok haklısın ya gtsın anasının dıbınde otrsun neden evlenıp de senın basını yakmıs acaba!!! Bence bu adamdan cocuk falan yapma duzelmez cunku omrunu buna heba eetme bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…