Her şeyi 2 bacak arasına bağlayan kocam

bebosss

EdeP ;MutLuLuğa SebeP...
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2015
1.085
487
Başlık=kocamın sen kadınsın sus bilme ,etme karışma demesi.özellikle maddi konularda
Eski konularımda var.Eşimle parasal konularda sıkıntımız vardı.Sebebi ise ailesi.
bugün yine çok kötü tartıştık.
Öncelikle belirtim 2 yıllık evliyim ve kpss hazırlanıyorm.evde çalışmayı tercih ettim.3 sınava gircem.Klasik düğünümüzü A'dan Z'ye eşim yaptı.asıl sorunlar düğünden sonra başladı.aileye yardım edilmesi taraftarıydm.Çalışınca ben de her iki tarafa vereceğm.Ama eşimin ailesi bu normal durumu anormalleştirdi.Köyde ev araba arsa hayvan sahibi insanlar.Allah daha da versin.evde okuyan 6 kardeşi var 1üni 3lise 2 ortaokul(kaynana hiç boş durmamış )Evli abisi var alt katlarında.o da hayvan arsa vb var.Kp ise var yemez.Bu 2 yıl içinde isteklerinden bi kaç örnek vereyim.

Babası:elektrik borcumuzu ödicem para ver
Abisi:acil 500 lazım
Kardeşi:1milyar borç ver atanınca verim
Annesi:çamaşır mak süresini uzatcam 150 ver
Kardeşleri;kitap alcam,boya lazım,ayakkabı alcam,kontörüm yok,kaydımı yap
Babası: (balayında aramış)düğüne gelen parayı ver
Abisi: (düğünden 1 ay sonra)araba alcaz 1500 eksik borç ver.
Vb vb yazsam roman olur.O kadar çok şey varki.
Eşim ise:20 bin düğün kredisi var.seneye bitcek.10bin bi ark borcu var bu sene vermemiz gerekiyo,18 bin bedelli ödedi düğünden gelenlerle,kiradayız.öğretmen.Ama kendini milyoner sanan biri
Ben istedim yeri gelince hayır demeyi bilsin.Ama o hep verme taraftarı cebinde 10 lira varsa onu çıkarır verir gider kendine borç harçlık edinir bi yerlerden,maaşa kadar.ailesi yüzünden eşimi sürekli didikleyen biri haline geldim.bu yüzden 2 ay önce kötü tartıştık.sonra konuştk.söz verdim değişcem ,sınavım bitene kadar maddi konulara karışmicam ama o da gereken şeyleri gelip söylicek.
Sonuç;2 aydır hiiç bi şeye karışmıyorum.Ama eşim bana bırakın gerekmeyen şeyleri gereken şeyleri bile söylemiyor.zaten 2 ay önce benden gizli bi haftada 600 lira harcama yapmıştı biz çok sıkışık olmamıza rağmen.o gün ona güvenim sarsılmıştı o yüzden tartışmıştk.bu 2 aydır karışmıyordum ama içimde hep bi soğukluk vardı.eskisi gibi değildim.günler geçtikçe o gelip benimle maddi hiç bişey paylaşmadıkça daha da doluyordm.Ama o gayet mutlu.Hiç bi şey umrunda değil.Ve sonunda bugün patladım.Eve geldi.Abisi aradı bi işe gircekmiş 5bin lazım.kredi çek diyo.2 hafta sonra vercekmiş.Eşim yok çekemem ama bi arkadaşıma borcum var onu her ay topluyoruz.şuan 7bin olmuş.sana ordan vereyim dedi kapadı.Sinirlendim.çünkü o paradan kimseye bahsetmeyecektik.güya bana söz vermişti.Sen karışma parasal konulara gör bak haziranda tam toplicam onu diye.o borç çıkarsa aradan araba için kredi çekecektik.ha onu da geçtim versin ama hiç gelip fikrimi alma ihtiyacı bile duymadı.patladım.2aydır bekliyorm ama bişey söylediğin yok.bunu da evde olmasaydın belki hiç bilmicektim dedim ve başladık tartışmaya.Diyaloğumuzu yazayım biraz.Ben:sözünü tutmuyorsun 2 aydır.ben değiştim ama sen de üzerine düşeni yapmıyorsun
O:hayır değişmedin.Sana bi şey söylemek istemiyorum.kafam böyle rahat
Ben:böyle karılık kocalık olmaz.ben ailen yüzünden bu hale geldim onların bitmeyen isteklerinden
O:işine gelirse.ben ölene kadar vercem onlara.Onlar vermese de vercem.Duysalar bu dediğini yüzüne tükürürler.
Ben:terbiyeli ol.Sana verme diyen mi var.Ben gizli saklı iş yapma bana dış kapının mandalı gibi davranma diyorum.Asıl çık millete de ailemin durumu iyi ben ise borç içindeyim.ona rağmen her ay bi kaç tanesi muhakkak arayıp benden para istiyor üstelik evimin huzurunu bozacak şiddette istiyorlar
Bakalım kimin yüzüne tükürüyorlar
O:gerizekalı.Sen anne babama öyle diyemezsin.Seni döverim.kimsin onların yüzüne tüküresin.
Ben:yazıklar olsun Sana be.tükürcem diyen mi oldu.hem benim yüzüm tükürülecek yüz,ama onların değil he.ki sen önce söyledin bu saçmalığı.kimsenin kimsenin yüzüne tükürmesine gerek yok.benim yüzüm de tükürülecek yüz değil şükür.Ama sen bu laflarınla bna değer vermediğini gösterdin.Sana artık güvenmiyorum.Sen burayı ailen olarak görmüyorsn.Senin gibiler gitsn ana babasının dizinde otursun.Ben çalıştığımda aileme vercem.Sana da söylemicem tıpkı Senin gibi.
O:Sen kadınsın veremezsin.Ama ben erkeğim vereceğim.
İşte böyle uzadı da uzadı.Yazıklar olsun ddim.odaya gittim.peşimden gelmiş sarılıyor sen yanlış düşünüyon sen önemlisin kardeşim atansın istemezler bi daha.ailedir ölene kadar bu böyle olcak ben de sürekli vermiyom istediklerinde çoğu zaman yok diyorum.ben de ksr bkm ama Senin ailen çook abarttı.beni bu hale onlar getirdi.Sen de onlar yüzünden gizliyosun herşeyi.

O:yok gizlemiyom.sadece bi şey var.Madem konu açıldı söylim.Babama sözüm vardı atanınca tkm elbs alcam die.geçen gittik aldık 500 e habern olsun.Ben de şarteller yine attı.ya yap ama insan gelir bi söyler.hani böyle büyük şeyleri söylicektin bna dedm.espriye vuruyo yok bilmem zaten dicektim sana yok bilmem ne.
O sırada tli çaldı.abisi aradı gel parayı ver die.Gidip vereyim gelince konuşurz ddi.çıktı gitti.demin geldi.hiç bişey yokmuş gibi gelmiş sarılıyor başka şeylerden konuşuyr.gitti odaya.Uyuyor şimdi.ben konuşmuyorum.ya ben geçen gün kitap al ddedim param yok ddi bugün gelmiş babama elbise aldım diyor.ve biriktirdiğimiz o paradan harcıyor.Çook sinirliyim.bıktım artık ailesinden.Ondan da bıktım güvenimi sarstı.bugün abisi aramasaydı bunları da hiç bilmicektim.kim bilir başka neler saklıyor benden.Ona karşı o kadar doluyum ki.Bi mektup yazacağım.o kadar laf saydı bana.hiç bi şey yokmuş gibi gelmiş davranıyor.Ona güvenimi sarstığını,bu şekilde devam ettiği müddetçe ona soğuk olacağımı vb söyleyeceğim.Gerçekten de artık çok sıkıldım.Beni hiiç anlamıyor Napayım siz söyleyin Allah aşkına :-(
Kafası sadece şuna çalışıyor"sen kadınsın sus,karışma,etme,bilme,yapma..."
Not:ben sınava daha rahat hazırlanabilmek için çalışmadım.en az 82 almam lazım.Ama tek o kazanıyor diye beni hiç bi şeyde söz hakkı yapmamaya çalışıyor.
Ayrıca şunun sinyalini de veriyor.Ben çalışsam yine aynı düzen devam edecek.Kadınım o yüzden hiçbişeye karışmicam

Son düzenleme:
Benim eşimin sözde şaka tripleri buna benzer,
Ben fazla cadı olduğum için işi şakaya vuruyor ama her cacığa sen kadınsın ben erkek ayrımı yapmaktan yeni yeni vazgeçti diyebilirim 3. yılımız evliliğimizde.
Sen otoriteni öyle ya da böyle kurarsan en azından hafifler tamamen silinmez ama.
Ben nasıl aştım bunu trip yapmayarak Allah ne verdiyse yüzüne olduğu gibi söyleyerek,o acımadan söylerdi ben şimdi iki kere acımadan söylüyorum.Ne kadar anlaşalım kavga olmasın diye sen direndikçe o tepeliyor,ilişkilerin özellikle evliliğin dinamiği bu yönde çünkü.
İnşallah senin eşin de anlayışlı ya da eğitilebilir gruptandır da anlar illa bir musibet yaşamadan.

Bilmiyorum hiç değişir mi.
Ama benimki şakaya da vurmuyor .Ciddi ciddi söylüyor artık.Elinden gelse ağzımı yapıştırıcıyla yapıştıracak

O kadar yoruldum ki artık .Atanayım başımı alıp gideyim diye dua ediyorum artık :-(

Konunun tamamını okumadım ama evlenirken neden katkıda bulunmadınız acaba herşeyi eşiniz yüklenmiş?
Ve bu huyu sonradan mı çıktı yani fazla eli açık olması?
İyisi mi siz girin bi işte çalışın kendinize ait bi paranız olsun.

Yerinizde olsam baştan 8 kardeş olan biriyle evlenmezdim. Kırsalda böyledir, insanların aileleri para isteyince yok dyemezler. Bunu ben dahi canlı tanık olmama ramen ordan burdan duyduklarımla biliyorum. Aynı şekide sen kadınsın ben erkeğim vs demesi de normal.
Eşinizin yerinde olsam da 8 kardeş olmam üzerine annem hakkında "maşallah boş durmamış" diyecek üslupta biriyle evli kalmak istemezdim. Yani kim bilir başka neler vardır :/
Anlaşmanız zor, umarım anlaşabilirsiniz

Son düzenleme:
Ben üniversite öğrencisiydim.Ailemin de durumu yok
Bu kpss çıksın aradan bi şe gireceğim

Eşiniz çok terbiyesiz. Yüzüne tükürmek, sen kadınsın demek, aile bütçesini gizlemek ne demek? Öğretmen olmuş ama başka şeyleri çoook eksik kalmış. Bu sekilde ömür gecirmek istemiyorsanız ciddi ciddi konuşmanız gerek.

Susmuyorum ben de aslında.Ama bazen burnundan kıl aldırtmıyor
Tabi ki aldırmayacak.
Benimki bana bir yıl boyunca aklına gelen gelmeyen tüm psikolojik şiddeti uyguladı,o aralar o kadar acizdim ki yuttum,sustum.
Sonra tak etti,açtım ağzımı yumdum gözümü,bir cinnet,iki has.ktr havaları,ne halin varsa görürsen bir görmezsen iki kere ...yim halleri...aaaa bizimki melek oldu.
Benimle baş etmek cidden zordur,ona kocam olduğu için değer verdim ama ben daha kıymetliyim ve benim de fikirlerim önemli olmak zorunda.
Ona hatırlattım tekrar kim olduğumu ,bazen hatırlatmak iyidir.
Bir musibeti görmesi gerekmeden nasihatle işin olacağını da anladı ,ya da musibeti gördü bilemedim şimdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…