Her şeyi 2 bacak arasına bağlayan kocam

Ben esime diyorum, beni uzersen seni uzerim, bana nasil davranirsan aynisini gorursun, erkek egosu bu evde sokmez, hakimiyet kurabilecegin kadin secseydin ya da begenmiyorsan gidersin diye :) Hala tam alisabilmis degil buna, o erkek ne yaparsa kadin alttan alir, disi kus yuvayi yapar zihniyetiyle buyumus cunku. Ben de tam tersi :) tavrini net ortaya koyup, sinirlarini cizersen ve vazgecmeye hazir oldugunu anlarlarsa kisiligine ve tercihlerine saygi duymaya basliyorlar.
Mesela burada ayrilma konusu gecince kadinlarimiz babami aradim beni alsin diye vs yaziyorlar.
Biz ayrilma noktasina geldigimizde esyalarini topla babanlara git dediginde, sana mi soracagim nereye gidecegimi, istersem dunya turuna cikarim, ben ayaklari uzerinde durabilen bir kadinim ailem dahil kimseye muhtac degilim, ayrica ben degil sen gideceksin demistim ve anlamisti beni egip bukemeyecegini. Ya boyle kucuk nuanslar cok onemli, bilincaltina yerlesiyor insanlarin.

Dunya kadar borcu varken hala dusuncesizce eksiye gecmeye devam eden bir adamdan adam olmaz. Hesabini kitabini bilmeyip ayagini yorganina gore uzatmayandan korkacaksin.
Sizin durum ne yazik ki degismez. Bu adam ailesine omur boyu verir. Degisen tek sey su olur. Siz ise girersiniz maasiniz direkt ailesine gitmese de onlar yuzunden olusan borclara gider.

Halime şükrettim okuyunca desem yeridir.
Tamam, ailesine her erkek destek verecek amenna. Ama insan önceliklerini de bilecek tabii ki.
20 bin TL borç ödemek, başkasına 18 bin borçlu olmak, habire ailesinden birinin az ordan az buradan istediği gerekli/gereksiz borçlar.

Bir öğretmen olarak iyi yetişiyor doğrusu. Bir noktada da eşinizi taktir ettim.
Biz aynı durumda olsak iflas bayrağını kaldırmıştık...

Ben senin yerinde olsam katlanamazdım herhalde.
Ama sende bile bile lades demişsin, o yüzden yapacak birşey yok...

Bence sen kocayı mocayı bırakda dersine asıl.. Kızım anlasana sana çalışmaktan başka kurtuluş yok gelmiş burda çene yapıyorsun. Git iki deneme çöz de atan. Yoksa delirirsin o adamla o evde.

Aynısını söyleyeceğim ben de ona.
O da her işine gelmediğinde çek git diyor
Bu sefer ben ona çık hayatımdan git dedim

çok gereksiz bir kocan var..tanımadan evlendiysen ok tanıyarak evlendiysen vay haline.

Siz calısmadıgınız ıcın soz hakkı sahıbı degılsınız dusununce evet
ama o aıle nasıl bır aıle ya 500 tl takım elbıse aldırmıs babası ınsan utanır pes
bence sız ya bu adamı bosayın ılıgınızı kemıgınızı curutur bu adam ya da kpss calısmayın kocanız nasılsa yakında borctan hapse duser o surece kadar ye kurkum ye yapıp kıcıne tekmeyı basın.

Ne bıcım adamlar var bu dunyada Yarabbi

Evli bir ciftten bahsediyoruz.Kadın çalışmayabilir.Bu neden onun söz hakkı olmadığı anlamına gelsinki????

Evli bir ciftten bahsediyoruz.Kadın çalışmayabilir.Bu neden onun söz hakkı olmadığı anlamına gelsinki????
Bence kazanmadıgı parada cok fazla soz hakkı olamaz kadın sonucta esı calısıyor o kazanıyor ancak bu demek degıldır kı kazandıgınızdan fazlasını mılyarder gıbı aılsıne harcasın bu kısımda bayan haklı , fazlada uzerıne gıttıgını dusunmuyorum sanırım calısmıyor olusundan kaynaklı tamam verırse versın ama haberım olsun dıyor.
Oysa ben bundan bır ıkı sene evvel bır gun esımden bısey almamız gerektıgınden dolayı para ıstemıstım ev gıderıydı o donem acemıyız paramız ortak havuzda yok dedı bu ay sıkısıgız 1 gun sonra babasına 300 tl benzın parasını odedıgı ıcın onu ogun bugundur 3000 kusur tl maasımdan kuruş koklatıyorum.
Ben bayanın pasıf kaldıgını bunununda sebebının calısmıyor olmasına baglıyorum

Canım senin esin değişmez. Adamın bilincine işlemişler. Sen bize para verdikçe degerlenirsin diye. Esin bundan vazgeçmez. Seni de seviyor ama gene de vazgecmez. Ya bu deveyi gudeceksin yada bu diyardan gideceksin .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…