Her gune mutsuz uyaniyorum

Eşim çok ilgili bir baba olmasına rağmen arkadaşlarının bunu eleştirmesi sonucu yaptığının yanlış/fazla olduğunu düşündü kısa bir dönem. Baktım çocuğumuzla yarım saat ilgilenmek sanki bana lütuf. Başbaşa kaldıktan beş dakika sonra Annesiiiiğğğğ seni istiyor diye bir ses geliyor. Size dediğim şeyi uyguladım. Tabi buna ilave olarak yemeğimi gündüz yedim, ütüsüne dokunmadım. Madem bebek bakmak sadece benim görevim, kendi bakımımı da bebeğimin uyuduğu saatlerde yapar keyfime bakarım dedim. Akşamları da ilgilendim ona göre uyudum uyandım. Eşim dış kapının dış mandalı gibi kaldı. Bekarlık hayatını özlüyorsa evlat sevgisi ve eş ilgisinden de mahrum kalmalı. Sonuçta bekarken onlar yoktu. Benden böyle bir tepki görünce sakince konuştuk. Ben de güzelce anlattım hatta ağladım, hayal kırıklığı yaşadığımı söyledim. O gün son oldu. Yaklaşık bir haftalık bir krizdi bizimki ama çözüldü çok şükür. İnşallah siz de çözersiniz. Suçlama değil de yaptıklarının sizi ve bebeğinizi etkilediğinden bahsetmeyi deneseniz? Sonuçta siz kendinizi de parçalasanız aynı evde babası varken onun yerini doldurmak pek mümkün değil gibi.

Pandemiden once duzenli gelen bir yardimci vardi ona da laf ederdi cok para gidiyor diye. Simdi kadin korkudan gelemiyor ben de hak veriyorum ona. Buyuk capli temizlik yapamiyorum tekbasima. Umrumda da degil evde tozlar ucusmasin yeter modundayim bu ara. Ona paraharcatmanin ucu bana da dokunuyor. Butce ortak sonucta.cocugumuzun gelecegi soz konusu...

Direk birakip cikmaya kiyamiyorum. Karnini.doyurup altini degistirip oyle bi iki saat kacarim belki iyi olabilir. Sikayet edip soylemmemdem bikti zaten cogunlukla cevap bile vermiyor. Niye susuyosun dedigimde zaten sen kafanda sabitlemissin ne soylesem bos diyor. Haydaa ben daha cok delleniyorum...boyle bir kisir dongudeyiz. Ama artik az laf cok icraat donemine gecmeliyim sanirim

Bahsettiğim harcamalar altı ayda rahatsız edici olmaya başlar karşı taraf için geleceğinizin yapısını değiştirmeyecek ama eşinizi rahatsız edici ölçüde olabilecek harcamalar. Ayrıca bu yardımlar manevi açıdan da sizi rahat ettirecek stresinizi azaltacak şeyler. Şöyle söyleyeyim ilk bebekte haftada iki tam gün kadın gelirdi evime, eve geldiğimde yemeğin hazır olması evin mis gibi olması çok büyük motivasyondu benim için.

Ufak capta cinnet gecirdigim oldu ama o zmn daha beter oluyor her sey. Ofkekontrolu sorunu yasadigimi dusunuyor. Haksizliga ugramis modunda takiliyor uste cikiyor gene. Magduru mu oynasam.daha etkili olur dye dusunuyorum artik

Ev islerine dokunmadan sadece bebekle ilgilensem de pek umrunda olmaz. Ev kirli olsa umursamaz, yemek olmasa disardan soyler. zaten ev yemegi sevmez. Utusunu kendi yapar. Cinsellik ztn olmadigi icin o konuda bir yaptirimim olmaz. Ben ruh gibi yasasam umursamaz yeter ki basini sisirmeyeyim. Bebekle buyuyunce daha cok ilgilenecegini soyluyor. Buyuyunce soyle boyle yapicaz dye planlar kuruyor ama daha kucukken pek ise dahil olmak istemiyor. Bir sekilde benim idare etmemi bekliyor...

Eşiniz aslında böyleymiş. Çocuk ona kılıf olmuş sadece siz başından gitmişsiniz.
Buda işine gelmiş.
Çocuktan önce hadi şunu yapalım dediğinizde bahanesi yokken çocukla istediğine kavuşmuş aslında. Yani belli ki huyu bu.
Allah yardımcınız olsun inşallah düzelir.
Yoksa çok zor bu şekilde yürütmek çok iyi anlıyorum

Onun zevklerine ayak uydurun biraz da bakön gecmişte o size ayak uydurmuş. Play station oynayın siz de mesela en basiti.

Hani kendince bi çabası olsa da siz sıkboğaz etmiş olsanız keşke. Neden kıyafetlerimi kirli sepetine atmamı söylüyorsun sen öğretmen misin (!), neden yediğimi içtiğimi ortalıkta bırakmayayım, neden sıfır araba almama engel oluyorsun böyle insan davranışlarına kişi beş yaşındaysa katlanılır o da bi yere kadardır. İşiniz zor, keşke verebileceğim bir tavsiye olsaydı çok üzüldüm bu konuya ve sizi çok iyi anlıyorum hayatın yükünü paylaşmayı geçtim yetişkin bir insan öz bakımını nasıl yapamaz da başkasına yıkılır anlamıyorum

+1
Sizin de canınıza yazık konu sahibi, bir de karşılayamayız bu kadar gideri stresini düşünmeyin çocukla ilgilenin gerisi taşeron-hakediş usulü.

Bu durum onun sadece isine gelir. Zaten istedigi de bu. Her ssyi kendim halledeyim ondan hicbi beklentim de sikayetim de olmasin.

Evet annem en buyuk sansim.o da olmasa tirlatirdim herhalde. Ofke problemimi nasil yenerim bilmiyorum esime karsi cok cabuk parliyorum. Hak ettigini de dusunuyorum aslinda tas olsa catlatir o.

Biraz daha sabır öyleyse..

Merhabalar canım kendini çok güzel ifade eden güçlü bir kadınsın ve bence depresyon geçiriyorsun o yüzden bu kadar yorgun bitkin ve mutsuzsun.Eşin takıntılı ama sen de onu kafana takmışsın biraz başka alanlara yönelsen dikkatini eşinden ve evden çevirsen.Örneğin aletli plates yüzme vs gibi çocuğu anneye de bırakma şansı varmış madem

tesekkur ederim Evet ben de depresyonda olabilirim. Gunluk yorgunluklarimi hafifletmedigi icin odak noktam esim. Tum kizginligim ona yonelik. Pandemi boyunca evde oldugumuz icin de oldu biraz aslinda. Ikimz de disarda calisirken evet fiziken yoruluyordum ama ona bu kdr ofkeli degildim. Cunku temizlige gelen vardi, annelerimiz donusumly bakiyor yukumuzu hafifletiyorlardi. Simdi uzun zmndr sadece ikimiziz.

Lutfen boşanmayı aklinizdan gecirmeyin evlilik kolay kurulmuyor aldatma yok hakaret yok pskolojik yada fiziki siddet yok. Mesleğin varsa cekme diyenleri anlayamiyorum oyle olsa calisan bayanların kaçı evli kalırdı acaba ? Evliligi ben denize benzetiyorum her zaman sakin ve yolunda olmaz kimi zaman dalga olur sular bulanir ama sabredip bekleyince elbet durulur. Ayni problemleri bende yasadim esimle uzun bir beraberlikten sonra cok severek evlendik cok isteyerek cocuk sahibi olduk ama çocuğumuz olunca o büyü birden bozuldu ben yorulduğum icin daha tahammulsuz oldum ben tahammulsuz oldukca esim daha cok icine kapandi ve gittik ce birbirimizden uzaklastk bosanma karari aldik ... iyi ki bu kararimizdan vazgecip bir sans daha vermisiz birbirimize cok şükür eski gunlerimiz geri geldi sizinde gelecek cocugunuz daha küçük hala size bagimli bu yuzden surekli sizin uzerinizde ama 2 yasindan sonra artik yavas yavas bagimsizlasmaya baslayacsk kendi kendine oyun kuracak oynayacak yada sadece sizinle oynamaktan be sizle olmaktan sıkılıp babasini da oyuna katacak onunla olmak isteyecek. Yazdiginiz kadari ile esiniz siz soyleyince yapan biri degil ama size de uyumlu yani siz biseyler yaptiginizda size bir sekilde uyuyor cocukla planlar yapin ama esinizi de katin ornegin cocuk ebde cok sıkıldı bende ayni sekilde hadi yuruyuse cikalim diyin cocugu arabaya koyup sakin bir yere gidebilirsiniz yada onun teklif etmesini bekle.eyin hagta sonu icin plan yaptim cocugu anneme birakacam aksam da suraya gidelim diyebilirsiniz bir zaman sonra esiniz bu yeni tempoya alisacaktir . Kendisi sizle ilgili plan yapmaya baslayacaktir . Sadece uzun zamndir evde oldugunuz icin esiniz disarda zaman gecirmeyi unutmuş evde de her sey size bakıyor biraz daha sabir sadece 1 yila kalmaz hersey yoluna girmis olur cocugunuzda bebeklikten cikip cocuk olacagi icin birbirine daha cok vaktiniz kalir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…