Her gune mutsuz uyaniyorum

Sizin çocuksuz versiyonunuz da benim. Çok mutsuzum, sanki hayat amacımı kaybettim. Eşimle de sizin durumları yaşıyoruz üstüne üstlük o şu an çalışmıyor da! O ilgisiz durdukça benim dilimin ayarı kaçıyor, ağır konuşuyorum. Dünyası oyun, bilgisayar ve araba videoları üstüne kuruldu, hatta geçenlerde konu açmıştım ama linçlediler beni adam depresyonda üstüne gitme diye. E peki ya ben? Ama sizin aksinize ben terapinin işe yarayacağına inanıyorum. Maddi olarak sizi zor duruma sokmayacaksa terapi öneririm. Bizim için malesef o da lüks.

Ustlerine gidilip sert cikildi mi daha beter oluyor. Iyice kendilerini kapatiyorlar. Benimki agiz tadiyla kavga da ettirmiyor. Ya dalga geciyor ya hiic cevap dahi vermeyip ortadan ikiye catlatiyor. Terapi konusunda da beni ciddiye almayacagindan eminim. Cocuktan once de bazi seyler sinyal vermeye baslamisti ama ben umursamadim. Oldurmaya calistim ama bir yerden patlak verdi iste...

Sorumlulukları zorla paylaştırmayı denediniz mi?
Çocuğun her yükünü sırtlamayın. Gece uyutma işini yavaştan ona satabilirsiniz. Ben gece uyuymadan önce bir kitap da baban okusun mu? diye başlayıp, bir gece ben bir gece baba uyutsunla uyku işini eşime kilitledim.
Yada o çıkmıyorsa çocuğu bırakıp arada çıkabilirsiniz.
Alkol konusunda da eşinizin eşlik etmesini beklemeyin. Ben eskiden öyle yapardım şimdi canım çekiyorsa açıyorum bir kadeh şarap kendi dizilerimden birini de açıyorum yanıma mis gibi takılıyorum. O da zevk aldığı oyunlarını oynuyor. Akşam en azından ikimiz de ayrı keyiflerimizi yapıyoruz haftada bir iki kere

Esim cocuga tek bakamaz. Altini degistiremiyormus bu konuda da cok tartistik. Beceremiyorum deyip isin icinden cikiyor. Yemegini yediremez ya bogulursa yutamazsa diye korkuyormus vs vs liste uzar gider...
Bilerek bahane uyduruyor. Keyfin bilir canım bakamazsan da bakmayı öğrenirsin, ben hastaneye gitsem komşu mu bakacak dersin.
Ben öyle yaptım. Ben arkadaşımla kahve içeceğim geç gelirim. Bakmal zorundasın, hastaneye gittiğimi varsay dedim. O günden beri de bakıyor. Aç bırakırsa da keyfi bilir.
Sorumluluğu almayana zorla vereceksin

Benimkiyle de edilmez, o sustukça ben uzatırım bu sefer 100 desibelle bağırır ödüm kopar. İletişim sorunları çözülmeden huzur olmuyor ama malesef.

Denedim ama hep geri tepti. Yapamiyorum bak olmuyor iste vs diye o beni bezdirmeye calisti. Sabirli bir insan degilim bunu biliyor. Bir noktadan sonra dayanamayip isi benim ustlendlecegimi bildigi icin de yalapsap yapiyor. Evlenmeden once ev isleri konusunda daha fazla sorumluluk verip bu konuda kararli olmadigima cok pismanim.simdi cok zorlaniyorum her anlamda.

Kuzum sanki iki cocugun var ama derler zaten erkekler assiri bencillermis tablet vermemesini soyle yine ver cocugu babalik yapsin birde sen calisiyormussun yazik gercekten kendini dusun ne istiyorsan yaptir alisir, babaligi ogrenmesi lazim

Aslında kendiniz söylemişsiniz hep miskin bir insandı ama birazcık istek gaz verme ile herşeyi yapabiliyorduk diye adamın yapısı baştan beri buymuş ama o zaman sizin çabalarınız bu halini azaltıyormuş sonra çocuk olup sizin sorumluluklar arttı sizde onu iteklemek için çaba göstermediniz daha dogrusu buna zaman ve enerji bulamadığınızdan adam dogal sistemine geri dönüp buna alışmış. Ona dogal geliyor çünkü en başından zaten böyle biriymiş sizin zorunuz ile farklı davranıyormuş. Bence kendisine sorumluluk verin çocuga baksın siz de kendinize zaman ayırın eglenmek için onun keyfini beklemeyin yalnız yada bebeginle beraber eglen üzerindeki stresi atmanın bir yolunu bulman lazım

Esim cocuga tek bakamaz. Altini degistiremiyormus bu konuda da cok tartistik. Beceremiyorum deyip isin icinden cikiyor. Yemegini yediremez ya bogulursa yutamazsa diye korkuyormus vs vs liste uzar gider...
Uyanığa gel... bunlar kadınların genlerine kodlanmış yetiler değil. 2 kez deneyip 3. de öğrenilen beceriler.

Adam bariz en çok kendini seven tiplerden. Madem ne çocuğa ne eve hiç hayrı dokunmuyor, konuşmaktan da anlamıyor, ben en azından onun işini görmezdin sanırım. Ütüsünü falan yapmayın, yemeğini hazır etmeyin. Hayatı hiç bir şekilde onun için kolaylaştırmayın. Enerjinizi kendine ve evladınıza saklayın sadece.

Anlattıkların benim eşimi tarif ediyor. Eşim kızım doğduktan sonra senin eşin gb ilgisizleşti, acaba annem babam lohusalığımın ilk zamanları evimde olduğu için mi ilgisizleşti diye düşündüm annemlere kendim bakabilirim çocuğa dedim ama eşim değişmedi, çocuğun hiçbir sorumluluğunu almadı ne gece uyanması ne gündüz oyalayıp beni uyuttuğunu gördüm altını değiştirmeye hiç yeltenmedi kız bebek olunca bende bulaştırmadım enfeksiyon kapar vs. Çocukla birlikte o da kendini soyutladı belki onunda endişeleri oldu, yada özlediği aktiviteleri yapamadı. Ne zamanki çocuk büyüdü artık öğle uykusu, yemeği , tuvaleti sorun olmadı eşim düzeldi daha çok ailecek vakit geçirebiliyoruz
Emin ol senin de eşin değişecektir, biraz daha zaman tanı eşinden beklediğin desteği ailenden al kendini kapatma çocuğu annene bırakıp arkadaşlarınla çıkıp kahve iç sana da iyi gelecek. Çalışan bir bayansın çocuk ve pandemi seni de etkilemiş olabilir, ücretiz izin almadıysan pandemi olmasa çalışmaya devam edecektin, işten geldiğinde eşinin bazı davranışlarını görmeyip önceliğin çocuk olacaktı.

Kızım 6 aylıktı, birkaç saatliğine işe uğramam gerekti ( aslında izinliydim) . O gün için eşim işe gitmedi bebekle ilgilendi, ben işimi halledip geleceğim sözde.
Eve döndüğümde kızımın uyku saatiydi, anahtarla çok sessiz bir şekilde girdim hani uyuyorsa uyandırmayayım diye.
Salona bir girdim ki eşim kanepede horul horul uyuyor. Kızım ana kucağından kayıp yere inmiş, neyse ki düşmemiş yoksa ağlardı herhalde. ( çocuğun ağlamasına da uyanırdı diye düşünüyorum çünkü) Düşünün ki o çocuk kaç zamandır kıvranıyorsa ortada badisinin çıtçıtları falan açılmış, kaka ensesine kadar çıkmış. O lar tabiki her yere bulaşmış. Bana bir cinnet geldi orda tabi bağır çağır aldım çocuğu kucağıma, eşim ha geldin mi diyerek yatak odasında uyumaya devam etti.
Uzattım ama erkeklerin sorumluluk almamak canına minnet. Zorla alıştıracaksınız. Eşim de çok çabaladı kaytarmak için ama çok da güzel bakar, ilgilenir. Öğrenmek zorundaydı, öğrendi.

Vallaha işiniz zor. Çocuğun sorumluluğu annede olmalı zihniyeti ile yetişmiş belli.

Bana kalırsa "öyle bişey yok, sen kafanda kuruyosun, uyduruyosun" falan demek bir psikolojik şiddet. Sizin böyle düşünmenizin sebeplerini sorgulamayip, direkt sen kafanda kuruyosun diyosa zaten sizin derdinizle ilgilenmiyordur, kendisi sizinle bilerek ilgilenmiyordur ve sizin bunu dillendirmenizden kaçıp sizi başından savuyordur sadece. Sakin ol canım, düzelir, senin alıştırman lazım falan diyenler gördüm bu konuda ama kaç yaşında adama yaşadığı eve, kendi öz çocuğuna bakmayı ogretmek zorunda olan siz misiniz? Kaale almamak, cevap vermemek, dalga geçmek, bunların hepsi başlı başına kabul edilemez şeyler zaten. Geleceği kimse bilemez ama, kendi bebeğinize baktığınız yetmedi bi de bu sorumsuz saygısız adamı mı buyutmeye çalışacaksınız? Ben bosanirsaniz daha mutlu olursunuz diyorum, ki boşanma lafını açsanız bile eşiniz evet benim de hatalarım var, oturup konuşalım demez emin olun. Rahatı bozulmasın, yemeğini yapan evini temizleyen biri olsun diye size baskı kurmaya devam eder sadece, neyin eksik, dövdüm mu sovdum mu falan diye sindirmeye çalışır. Yapıp yapacağı da anca bu olur, zira ben sizi sevdiğini düşünmüyorum

Hiç mi çocuğunu sevmiyor adam. Niye ilgilenmez bir baba çocuğu ile çok şaşırdım. Ki tam ilgi beklediği zamanlar yavrucuğun. Acaba kendi içinde bunalım yaşıyo olabilir mi. Bir psikiyatrist börsün bence

Ay nasıl uyuyabiliyorlar gerçekten anlamıyorum.
Benim de oğlum üç yaşındaydı geçen kış ve ateşli hastalık geçiriyordu. Nasıl olduysa babamla uyuyacağım dedi yanına yattı. Öncesinde hiç oğlanın yatağında onla yatmadğından benim her yerimin tutuk kalkmasını “abartı” görürdü. Sen de uyuyorsun işte amma da abartıyorsun derdi. Neyse o uyandıkları sabah dedi, sen aslında uyuyamıyormışsun sırtım tutuldu resmen diye. Her gece çağırdığı zamanları düşün bir de demiştim ama düşündü mü bilmem.
Kafaları nasıl bu kadar rahat anlamıyorum ya.
Eşim kafasını yastığa koyar uyur ben bir şeyler düşünmekten uyumakta da zorlanırım. Hayret ediyorum erkeklerin cinsine ya

Evet aynen boyle. Benim yonlendirmemle oluyordu her sey. Simdi istiyorum ki biraz o bir seyleri dusunsun ama yok. Bana en son soyledigi bu evde kendimi robot gibi hissediyorum sunu yap bu u yap dye
Vallaha işiniz zor. Çocuğun sorumluluğu annede olmalı zihniyeti ile yetişmiş belli.
Evet, dort cocugun en kucugu esim. Kvalidem her seyleriylw ilgilenmis. Kayinpederim uzakta calismis. Evde her seye yardimci olan bir baba gormemis esim haliyle. Her seyini annesi yapardi. Market siparisi bile vermez cocuklarina. Dolayisiyla esim.acikca soyleyip kiyas etmese de annesi dort cocugu tek basina buyutup her ise yetisip tek bir sikayet etmemis, ben neden ediyorum, ondan neden bir seyler bekliyorum anlamiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…