Her Gün Yeni Bir Kaynana

yemeği o yapıyor çalıştığım için.

temizlikle alakası yok.
temizlıkten anlamıyo zaten.
zaten istesede yaptırmam içim rahat etmez.
temizlığı haftasonları ben yapıyorum.

bnmki yapsa güzel temizlik yapar sonuçta ben yokken o yapıyordu yaptığı zamanda güzel yapar neyse insan yediği yeri toplamazmı allah aşkına ya yer öylece masada bırakır yada tabağını çanağını alır lavabonun içine koyar evde bulaşık makinesi var yaşlı başlı değilsin elin ayağın var ne diye toplamıyorsun sinir oluyorum ya ooof:KK4::KK4::KK4: ya eşimle dışardan geliriz bakarımki mutfak dağınık yemiş içimiş toplamadan çıkmış gezmeye giymiş sanki eline yapışır bi kere olsa neyse genelde hep öyle bana güveniyor :63: dün yoktuk uzun yola gittik eşimle geldik ama uykusuz per perişan halde yedik içtik bulaşık makinesi yıkanmış boşaltılmamış duruyor bende yorgunum yediğimiz içtimizi topladım elimde yıkadım zaten azdı makineyi boşaltmadan yattım öğlen zor kalktım başımın ağrısından kalktımki makine boşaltılmamış yemiş içmiş yine lavobaya doldurulmuş sinirlendim ayıp yaa her zaman niye benden bekliyorki benimde cnm can bana muhtaç değilki:KK19:

sen nerelerdesin yoksun bu aralar :) maşallah mı desekk:KK1::KK1:
yok anam yok nerde bende o sansEn Büyük KK
bnmki yapsa güzel temizlik yapar sonuçta ben yokken o yapıyordu yaptığı zamanda güzel yapar neyse insan yediği yeri toplamazmı allah aşkına ya yer öylece masada bırakır yada tabağını çanağını alır lavabonun içine koyar evde bulaşık makinesi var yaşlı başlı değilsin elin ayağın var ne diye toplamıyorsun sinir oluyorum ya ooof:KK4::KK4::KK4: ya eşimle dışardan geliriz bakarımki mutfak dağınık yemiş içimiş toplamadan çıkmış gezmeye giymiş sanki eline yapışır bi kere olsa neyse genelde hep öyle bana güveniyor :63: dün yoktuk uzun yola gittik eşimle geldik ama uykusuz per perişan halde yedik içtik bulaşık makinesi yıkanmış boşaltılmamış duruyor bende yorgunum yediğimiz içtimizi topladım elimde yıkadım zaten azdı makineyi boşaltmadan yattım öğlen zor kalktım başımın ağrısından kalktımki makine boşaltılmamış yemiş içmiş yine lavobaya doldurulmuş sinirlendim ayıp yaa her zaman niye benden bekliyorki benimde cnm can bana muhtaç değilki:KK19:

benım kaynanam da ellemz bıseye hanı ellesın dıe demıorum ben elımden gelenı yaparım ama temızlık yaparken ha bıre basımda durur burayı sildin mi burayı temızledın mı dıe sorar tv sılerken gordugu halde gelır tv nın basına burayı sıldın mı der gecen gun delı ettı zaten benı.......begenmıosan kalk sen sıl bak mesela tekerlek kaynanasının temızlığını begenmedıgı ıcın kendı yapıo benım kı yyyyyookk anca otura böle die

yok anam yok nerde bende o sansEn Büyük KK

benım kaynanam da ellemz bıseye hanı ellesın dıe demıorum ben elımden gelenı yaparım ama temızlık yaparken ha bıre basımda durur burayı sildin mi burayı temızledın mı dıe sorar tv sılerken gordugu halde gelır tv nın basına burayı sıldın mı der gecen gun delı ettı zaten benı.......begenmıosan kalk sen sıl bak mesela tekerlek kaynanasının temızlığını begenmedıgı ıcın kendı yapıo benım kı yyyyyookk anca otura böle die

ya aslında bende ondan bişey beklemiyorum sadece yediği yeri toplasın ortada bişey bırakmasın yani o kadarınıda yapsın yemek konusunda bişey demiyorum zaten ben bişey yapınca eşim yediği zaman zorlanıyor :KK1: kendi elini sürmez yemekleri o yapıyo bizde yersek yiyoruz yemezsek ayrı yemek yapıyoprum evin temizliğini ben yapıyorum her hafta dip köşe ama bazen insan hasta olur yorgun olur halsiz olur yapamaz ya işleeeer öylece beni bekler ona sinir oluyorum ben :KK20: evi pislik götürüyo nasıl rahat ediyor bugün yapmam lazımdı temizlik ama dünün yorgunluğunu hala atamadım sadece günlük işimi yaptım şimdi kaynanam dışarda sanıyoki bugün iş yapcam :KK20: yarın yapcam bnm canımda kıymetli hıhhhhhhhh :KK76::KK76::KK76:

Bunlarda hiç vicdan yok, yanlız olunca daha çok eziyorlar. Eşimin çok eski bir arkadaşının eşiyle tanıştım, dertleştik biraz. O kadar güzel, hanım hanım, konuşması, giyimi dört dörtlük. Küçük yaşta evlenmiş, eşi üniversiteye gitmesine izin vermeden nikah yapmış, kaçırmamak için. Kayınvalidesi sürekli, benim oğlum hakim, sen nesin vs şeyler diyormuş, sürekli sen hazıra kondun, kızlar hiç okucam diye uğraşmasın okumamış çalışmayan kızlar daha şanslı senin gibi diyormuş. Ayyy bir sinir oldum. Kızı sürekli aşağılıyormuş. Ben de dedim ki bak aynısı benim başımda da var, benimkiler aşağılamaz ama iğneler, sürekli laf sokar, sürekli kendilerini överler, eşimle biryere gidicez diyelim ikimizde hazırlanırız ona bir iltifatlar, maşallahlar, bana hiç bir şey diyen yok, bir seferinde de bana dikkat et kapmasınlar demişki ablası. Ki o zaman benim işim gücüm vardı, eşim işsizdi. Yani bunlara sen değil hakim, doktor, öğretmet milletvekili olsan beğendiremezsin. Çünkü aşağılık kompleksi var. Kıskanıyorlar.
Canım benim kayınpederim yok, çok uzun süre önce vefat etmiş. Ben hiç görmedim.

anladim canim.. belki de en iyisi tamamen ortadan kalkmalari.. tövbe tövbe...

ne olursa olsun, gelin yine gelindir... gecen dergide bi yazi okudum. brad pitt le angelina jolie cok daha büyük yeni bi ev almislar, hani malum kalabalik aile... B.pitt'in ailesi de oraya tasinmis birlikte yasayacaklarmis.. yazmislar ki: A.jolie'nin kortugu basina geldi ve hic anlasamadigi kayinvalidesi bilmem kimle ayni evde yasamaya baslayacak diye.... güldüm ya resmen...

KAYNANA HERYERDE KAYNANA:))))
İş arkadaşımın düğünündeyiz.Nikah kıyılıyor,imzalar atılıyor,gelin ve damadı teb...rik etmek için ayağa kalkıldığında elektrikler kesiliyor.Biz hep beraber ''Aaaa!'' diye tepki gösterirken, arkadaşımın annesi oldukça yüksek sesle düşüncelerini dile getiriyor. ''Oğlumun daha ilk dakikadan hayatını kararttı''

günaydın kızlar cnm çokk sıkkın..

bu kayganalar insanın cinsel hayatını bile etkiliyor.
dün akşam yatak odama geçtim..
hazırlandım 5 dakika sonra eşimde geldi.
tabi kaygana ayaktaydı gezınıyodu.
eşim kapıyı kapattı.
kaygana duydu tabii.
iş yapacagımızıda anladı..
(tamam başka zamanda duyuyor odada oldugumuzu anlıyor ama en azından odasında kapısı kapalı oluyor)

yaz geldi diye artık kapısınıda kapatmıyor.
bi ayy desen duyacak.

o kadarrahatsız oldunki anlatamam.
mutfakta bıseyler yapıyor tuvalete girip cıkıyor.. ses çıkartıyor.
insanın konsantresi bozuluyor.

diyeceksinizki e tabiki gezinecek mutfaga girip çıkacak ama odaısnın kapıısnın açık olması bıde odamıza gırerken bizi görmesi benı cok rahatsız etti..

hiçbişey yapmadık dedim ben rahatsız oldum dedim eşime..
yani zaten zor giriyoruz ilişkiye zorlanıyoruz benım konsantremde gitti.
acaba duyacakmı falan derken adamda iştah kalmıyor.
(çok müstehcen olmadı umarım)

sonra eşim gitti oturma odasına.benle konuşmadı hiç.
sabhta ne konuşatu ne gece sarıldı nede öptü..
çıktım geldim işe.. :KK59:

günaydın kızlar cnm çokk sıkkın..

bu kayganalar insanın cinsel hayatını bile etkiliyor.

---------

sonra eşim gitti oturma odasına.benle konuşmadı hiç.
sabhta ne konuşatu ne gece sarıldı nede öptü..
çıktım geldim işe.. :KK59:

ah canim kendi hikayemi okur gibi oldum vallahi... bana da her an kapi acilacakmis gibi gelirdi :KK37::KK37::KK37: zaten yeni evlisin zorluklarin oluyo ister istemez. biz bi keresinde oynuyorduk hani cinsel anlamda degil sakalasip gülüsüyorduk.. geldi gicik kari kapinin agzina bas bas bagiriyo.. assagida insanlar var ayip utan biraz, oglan sabah ise gidecek diye.. yalniz bana söylüyo benimle kavga ediyo.. ya ben tek basima degilim kii.. ben de zaten utaniyorum, sesim duylumasin diye kendimi tutarken, hickirik tutardi hep.. yine hickiriyorum sesimin cikma sansi zaten kalmadi.. yaa dedigi laflari bos ver de iste neler saydi.. benim de moralim bozuldu yattim.. iste koca da bitiyo is ne agzini acip bir sey dedi, ne bana moral vermeye calisti, üstüne üstlük bana küstü :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: yahu be adam ben ne yaptim???? hem üzülen hem dislanan ben oldum yine... yani bozma moralini bu erkekler mal iste.. benim arkadasimin basina da aynisi gelmis, senin ki gibi kaynanasi gidip gidip odanin önünde öhö öhö diyormus.. kocasi da cikmis, anne yatsana ne ses yapip duruyosun sabah ise gitecem demis hani normal sekilde azarlamadan yani.. kadin bi daha yapmamis... iste diyorum ya kocalarimizda is yok bizim gülüm :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

ah canim kendi hikayemi okur gibi oldum vallahi... bana da her an kapi acilacakmis gibi gelirdi :KK37::KK37::KK37: zaten yeni evlisin zorluklarin oluyo ister istemez. biz bi keresinde oynuyorduk hani cinsel anlamda degil sakalasip gülüsüyorduk.. geldi gicik kari kapinin agzina bas bas bagiriyo.. assagida insanlar var ayip utan biraz, oglan sabah ise gidecek diye.. yalniz bana söylüyo benimle kavga ediyo.. ya ben tek basima degilim kii.. ben de zaten utaniyorum, sesim duylumasin diye kendimi tutarken, hickirik tutardi hep.. yine hickiriyorum sesimin cikma sansi zaten kalmadi.. yaa dedigi laflari bos ver de iste neler saydi.. benim de moralim bozuldu yattim.. iste koca da bitiyo is ne agzini acip bir sey dedi, ne bana moral vermeye calisti, üstüne üstlük bana küstü :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: yahu be adam ben ne yaptim???? hem üzülen hem dislanan ben oldum yine... yani bozma moralini bu erkekler mal iste.. benim arkadasimin basina da aynisi gelmis, senin ki gibi kaynanasi gidip gidip odanin önünde öhö öhö diyormus.. kocasi da cikmis, anne yatsana ne ses yapip duruyosun sabah ise gitecem demis hani normal sekilde azarlamadan yani.. kadin bi daha yapmamis... iste diyorum ya kocalarimizda is yok bizim gülüm :KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

OFF OFF BOYLE OLCAGINI BİLSEYDİM ÇIKARMIYDIM AYNI EVE AHH KAFAM AHH..
eşim küstü yattı.
dedim bana nie küsüyosun ki ben bişey yapmadımki ben ne dedim sadece rahatsız oldum dedim ...

konu annesi olunca sinir oluyo annesinin yaptıklarını anlatınca ona küsüyo dinlemiyo çünkü utanıyo..

OFF OFF BOYLE OLCAGINI BİLSEYDİM ÇIKARMIYDIM AYNI EVE AHH KAFAM AHH..
eşim küstü yattı.
dedim bana nie küsüyosun ki ben bişey yapmadımki ben ne dedim sadece rahatsız oldum dedim ...

konu annesi olunca sinir oluyo annesinin yaptıklarını anlatınca ona küsüyo dinlemiyo çünkü utanıyo..

napcan canim iste... ben de ayni ciktim ama biraz da benim elimde degildi maalesef... iste erkegin akilli olmasi lazim bizim sucumuz ne sanki.. ama anca sinirlerini bizden cikariyorlar farkinda degiller... aslinda olanlar onlarida üzüyo ama bizim durumumuz günah keciligi.. yetirstirilme tarzi midir, sevgi midir sebebi her neyse bilmiyorum ama arada olan bize oluyo o ayri....

kaynananmı var derdin var ay :KK53::KK53::KK53: kaynanam eşime kızar, bazen haklı olur bende doğru derim savunurum onu hemen taraf değişir kaygana sanki az önce eşime kızan o değildi sonra ortada ben kalıyorum :KK33: banane sanki yesin dursunlar birbirlerini:KK57: bidaha karişmicam :KK20:

ay arkadaşlar okudum yazdıklarınızı gerçekten çok üzüldüm insanın özel hayatıda yok hiçmi ayrı eve çıkma ihtimaliniz yok :26::26:
gecen eşim bana işlerim bozulsa köye annemlerin yanına taşınırmıydın dedi kesinlikle hayır dedim tamam sizin anlattıklarınız kadar kötü bir kadın değil eve gelse wc ye girerken ses yapmamak için elinden geleni yapar bazı patavatsızlıkları dışında iyi kadındır ama genede insanın kocasıyla ayrı bir evi olmalı allah yardımcınız olsun :KK19:

ay arkadaşlar okudum yazdıklarınızı gerçekten çok üzüldüm insanın özel hayatıda yok hiçmi ayrı eve çıkma ihtimaliniz yok :26::26:
gecen eşim bana işlerim bozulsa köye annemlerin yanına taşınırmıydın dedi kesinlikle hayır dedim tamam sizin anlattıklarınız kadar kötü bir kadın değil eve gelse wc ye girerken ses yapmamak için elinden geleni yapar bazı patavatsızlıkları dışında iyi kadındır ama genede insanın kocasıyla ayrı bir evi olmalı allah yardımcınız olsun :KK19:

bende takip ediyorum burayı anlatılanlar gibi bir kayınvalidem yok ama yine yapıyor bir şeyler :) bende okuduklarımı eşime anlatıyorum soruyorum falan aldığım cevaplar mutlu ediyor ama yaşayan biz o9lsaydık tavır aynı mı olurdu orası bilinmez yine de allah hepimizin yardımcısı olsun:)

bende takip ediyorum burayı anlatılanlar gibi bir kayınvalidem yok ama yine yapıyor bir şeyler :) bende okuduklarımı eşime anlatıyorum soruyorum falan aldığım cevaplar mutlu ediyor ama yaşayan biz o9lsaydık tavır aynı mı olurdu orası bilinmez yine de allah hepimizin yardımcısı olsun:)

ay canim insallah hiiiiiicccc yasamazsin ve o tavirlari hic görmezsin.. ne tavir görecegini ögrenme daha iyi... tabiii lafa gelinmce her erkke karisinin tarafini tutar.. özellikle de yalnizken :KK50::KK50::KK50: ah benimkine de bi sorsannn.... benden baskasini tanimiaz.... ppeehhhhhhh nerde?????

ya off konu başka yere taşındı görüşemiyoruz artık..
MERVEE nerdessiinn...?*

neyse eşimle en son küstük biliyosunuz dün akşam barıştık.
işten geldi gayet soguk karşıladım.
sonra yatak odasına gectı benı cagırdı gittim..
dedim benle acık konuş sen seneye ayrı eve cıkıcakmıısn benımle cıkmıcakmıısn.
2 senelık kredi çekelim kredi bitince cıkalım dedi.
dedim hayır seneye cıkıcaz.
ben bu evde cocuk doğurmak ıstemıyorum dedim.

tamam anneni atamayız senın ona karşı bi minnet bi gönül borcun var seni bakmış büyütmüş almış yetiştirmiş ama bana yaptıklarından sonra ben bu evden sogudum dedim.

ben ona bugune kadar hiç saygısızlık yapmadım dedim.
depresyona girdim iyice sanki 10 senelık evli gibiyim.
eşyalarım yenı dgeılde sankı eskimiş gibi hissedıyorum dedim falan neyse konuştuk.

ikna ettim.. bide neden bu kadar herşeyden sogudun ben sana naptım ki dıyo..
dicektim acık acık sorun sen degılsin ki annen.. demedim dolaylı yoldan dedim ..

hee bide dedim gelsin yatsın haftaiçi bızde kalsın ama haftasonu bari herkesin yatacagı evı ayrı olsun.
şuraya bak duymasın diye agız tadıyla tartışamıyoruz bıle dedim..

cnm kocacım seni cok sevıyorum çok iyisinn..
dengeyı çok iyi kuruyor.
annesinin yaptıklarına karşı ne annesine laf soyledı benım yanımda nede bana söyledi annesinin yanında.
ikimizide ezmedi hiç....:nazar:

MERVEE nerdessiinn...?*

tamam anneni atamayız senın ona karşı bi minnet bi gönül borcun var seni bakmış büyütmüş almış yetiştirmiş ama bana yaptıklarından sonra ben bu evden sogudum dedim.

eşyalarım yenı dgeılde sankı eskimiş gibi hissedıyorum dedim falan neyse konuştuk.

dicektim acık acık sorun sen degılsin ki annen.. demedim dolaylı yoldan dedim ..

hee bide dedim gelsin yatsın haftaiçi bızde kalsın ama haftasonu bari herkesin yatacagı evı ayrı olsun.

dengeyı çok iyi kuruyor.
annesinin yaptıklarına karşı ne annesine laf soyledı benım yanımda nede bana söyledi annesinin yanında.

inşallah evinize çıkarsınız ya:KK64::KK64:ayrıca barışmanıza çok sevindimmm:92:

MERVEE nerdessiinn...?*

dengeyı çok iyi kuruyor.

ben kızınca eşime olur olmadık laf ediyorum senin gibi tutamıyorum kendimi kaynanamı sevmediğimide hemen dile getiriyorum konuşmalarımdan onları istemediğimi belli ediyorum seni tebrik ediyorum güzel konuşmuşsun :81: ayrı eve de yakında çıkıyoruz inş kısmetse:KK16: ama çıkınca gelip öyle sürekli bende kalmalarını istemiyorum ayda yılda bir neysede öyle her hafta hafta istemiyorum bunuda söyledim eşime bnm kaynanam yalnız değilki kaynatamda var bekar görümcem var otursunlar evlerinde aşağıya:KK33: dediğin gibi evde eşimizle tartışmamızı bile rahat edemiyoruz sessiz sessiz konuşuyoruz duyulmasın diye her türlü rahatsız oluyoruz

ben kızınca eşime olur olmadık laf ediyorum senin gibi tutamıyorum kendimi kaynanamı sevmediğimide hemen dile getiriyorum konuşmalarımdan onları istemediğimi belli ediyorum seni tebrik ediyorum güzel konuşmuşsun :81: ayrı eve de yakında çıkıyoruz inş kısmetse:KK16: ama çıkınca gelip öyle sürekli bende kalmalarını istemiyorum ayda yılda bir neysede öyle her hafta hafta istemiyorum bunuda söyledim eşime bnm kaynanam yalnız değilki kaynatamda var bekar görümcem var otursunlar evlerinde aşağıya:KK33: dediğin gibi evde eşimizle tartışmamızı bile rahat edemiyoruz sessiz sessiz konuşuyoruz duyulmasın diye her türlü rahatsız oluyoruz

gülüm benim senın adına sevındım.
ama benım bıraz mantıklı davranmam laızm eşim ve kendım için.
evimi şimdi alıcam ama seneye cıkmam lazım sabretmme lazım.
hem benım kaynana tek bılyıosun başka çocouguda yok maaşıda yok
ben çalııscam zaten arada gelsin kalsın coocuga bakacak bizde gideriz gelırız..
yeterki herkesın ayrı evı olsun.. bunu idrak etsin..
evime karışamaz en azından .böyle kendı evı olunca söz sahıbı olabılıyo..
-en azından mısafırını kendı evınde agırlarsın pazar gununu istedıgın gıbı gecirirsin kocanla..
-istersen pazar kahvaltısına arkadaslarını çekinmeden cagırabılırısn.
-gece cekinmeden banyona gırebılrıısn..
-annemler geldııgnde rahatca kıızmın evıne geldık diye düşünebılırler ama kaynananın evıne gelmek onlar için zor.
-ki annem bana cocougun olursa kaynanaın evıne gelıp öyle uzun uuzn kalamam dedi (haklı)
- gece cocuk ağladıgında sabah of nie gene ağladı duydum uyandım gibi saçma laflar işitmek zorunda kalmassın.
-çocuguna fazla karısamaz ama aynı evde çok karışır..
- gecenın 12sinde dışarıya çekinmeden kocanla çıkabılırısn.
- bi yere gıdersın gezmeye benıde goturun gene nereye? diyen bakışlar yok
-sürekli berabersin çocugu yetiştirmene karışacak.

yani anlatabılıyomuyum en azından bunlar yok diğer turlu maalesef tek kaynana katlanıcaz..
sık sık görüşmeyelım dıyemem oyle bi lüksüm yok ama ayrı ev bana saray gelecek.
inan böyle bile iyi olacak benım için...

X