Her Gün Yeni Bir Kaynana

la arkadas mesefe koyuyoruz gene anlamıolar gece esıme anlattınca sabah kahvaltıda esım soguk davranıo kı kendılerı bılırler ben ne olursa anlatırım kendı agzımlada soledım ben herseyı solerım ole saklamam eşşimden duymasından cekındıgınız bıseyı bana solemeyın ben dayanamam gunaha gırmeyeyım dedım yanı bılıolar....nese kızlar kociş şofben takıo salak kaynımda yanında konusup duruo gıdeyım uzaklastırayım olay mahalınden:KK1::KK1::KK1:

iyi demişsin mervecim.
kimse tutamaz bizi.
he şöyle biraz sesin çıksın..

bunlar adamı verem eder. her şeye karısırlar.
sonrada ben senın neyıne karısıyorum kı derler.
ohh senden rahatı yok derler.
senı döven yok söven yok derler.

halbuki bilmezlerki bizleri laflarıyla dövüyolar.
sesin çıksın cnm sakın susma SUSTUKÇAA SIRA YİNE ONLARA GELİYOO :85:

$vztymv.jpg

birazda gülün kızlar :KK60::KK60::KK60::KK60:

paraniz var ki ödüyorsunuz... canim kusura bakma nolur ama söylemezsem catlarim...
o ne ya??? yüzsüzlükte son nokta.................. insan tesekkür eder, kuru bi tesekkür...

De canım de hakediyorlar, ben de söyledim ya içim rahatladı. Teşekkür etmeyi bilmezler benim bütün maaşımı çekip harcarlar ama kendi aldıkları üç kuruşluk şeyi yüzüne kakarlar. Biz iyiliği yüze kakamıyoruz. Bir muhasebe yapsak bana borçlu çıkarlar da neyse. Bir sefer eşimle tartışırken hiçbirinize hakkımı helal etmiyorum demiştim, o da biz de etmeyiz dedi. Ben de etmeyin öbür dünyada herşey tartılacak, kimin hakkı kimde kalmış ortaya çıkacak dedim. Bu sefer aklı başına geldi yalvardı helal et senin hakkın çok diye. Hepsini Allaha havale ediyorum. Bu arada yüzsüzlükte son nokta sevdim bu lafı.

selam arkadaslar dun kaynımla kavga ettım bakın haklımıyım haksız mıyım......
kaynım bana burnumdan estetık olcam dedı(kendısı sözde dınıne cok bağlı biri)
bende gulerek cevap verdım günah falan dedım
oda guldu erkeklere gunahdeıl dedı
sakalaşıyoruz yanı
bende o zzaman bende dizimden amelıyat olcak kucukken kırılmıstı seklını begenmıorum dedım
güldükk
buraya kadar bişey yok
kalktı arkamdan 'Allah kötü niyetli insanlardan korusun' dedi
bende dedımkı sakalastık gulduk nıe kalkıp böle bişi söylüosun dedim iyice sınırlendım
buda kalkmış bana cevap verıo yok öle yok böle dedli etti bende bende zaten senle samımı olnada kabahat dedım kalktım odadan gıttım
odama geldım kaynanam geldı
ki burdan sonrası felaket:KK47::KK47:
bana dio ki o sana bişey demedı dedı bende anne ben salak deılım dedım bundan sonra susturamazsınız benı dedım yeter ben ona yeterınce tavız verdım artık vermem dedim.
bu basladı e sana bu evde ne yapıorlarkı dıo bıde ne yapmıosunuz kı Alla Allah
ondan sonrada bak dio başka kayınlar neler yapıo sen bulmussun bunuosun falan fılan ben tabı dınledım sonra dedımkı benım kocam bıle bana bagıramıo o kim oluo ki bana bağırıo dedım böle böle bayağı bi tartıstık sonra gıttı gece esım geldı anlattım iyi demişsin dedi bende konusacam dedı
ama eşimin en kotu yonu bana hak verır arkamda durur ben konusur hallederım der ama hiç konusmazda halletmezde offf offfff neyse kaynımdaaaannnn neeeffrrreettt eeediiiooorrruuummmmm....ssaaygggııııssssııızzzz .......................(daha başka neler yaptı bana yerı gerınce anlatırım)

Bu kayınlarla bu kadar samimi olmak niye? Sen eşinle samimi ol yeter.. yüz verdin mi astarını isterler....Ver cevabını otursunlar...

kızlar biz yarın annemlere gidecektik kaynanamıda alıp..
ne zamandır gitmiyorya basımın etini yiyor götürelimde çenesinden kurtulayım dedim.
eşim araba ayarlıcaktı arabayla çok daha rahat gidecektik.
çünkü kaynanam otobüsle gidemiyor.

neyse eşim araba ayarlayamadı.
dolayısıyla eşimle ben otobüsle gidecez.
dedik nasıl söylesek acaba annene oda ümitlenmişti çok.
sonra eşim söyledi.
dedi anne araba işi olmadı.
haftaya ayarlıcam arabayı.
ama tekerleğin buhafta gitmesi lazım (miras meselesi konusulacak)
bende onla gidecem yanlız bırakamam onu dedi.
bozuntuya vermedi pek ama bozulmuştur kesin..

haftaya eşim araba ayarlarsa beraber gidecez.
buhafta eşimle gidecez zaten miras meselesi konuşulacagı için aile arasında kaynanam olsaydı pek konusamazdık :KK64:

kızlar biz yarın annemlere gidecektik kaynanamıda alıp..
ne zamandır gitmiyorya basımın etini yiyor götürelimde çenesinden kurtulayım dedim.
eşim araba ayarlıcaktı arabayla çok daha rahat gidecektik.
çünkü kaynanam otobüsle gidemiyor.

neyse eşim araba ayarlayamadı.
dolayısıyla eşimle ben otobüsle gidecez.
dedik nasıl söylesek acaba annene oda ümitlenmişti çok.
sonra eşim söyledi.
dedi anne araba işi olmadı.
haftaya ayarlıcam arabayı.
ama tekerleğin buhafta gitmesi lazım (miras meselesi konusulacak)
bende onla gidecem yanlız bırakamam onu dedi.
bozuntuya vermedi pek ama bozulmuştur kesin..

haftaya eşim araba ayarlarsa beraber gidecez.
buhafta eşimle gidecez zaten miras meselesi konuşulacagı için aile arasında kaynanam olsaydı pek konusamazdık :KK64:

Emin ol Rabbim o arabayı size nasip etmedi ki konuşmalarınız güzel geçsin sonuç hayırlı çıksın diye....
Senin patavatsız (kaynanan yani) olaydı işe şeytan karışmış gibi olurdu uğursuz neyim gelirdi haha:KK53:
Eminim sende benim gibi sevinmişsindir

Son düzenleme:
De canım de hakediyorlar, ben de söyledim ya içim rahatladı. Teşekkür etmeyi bilmezler benim bütün maaşımı çekip harcarlar ama kendi aldıkları üç kuruşluk şeyi yüzüne kakarlar. Biz iyiliği yüze kakamıyoruz. Bir muhasebe yapsak bana borçlu çıkarlar da neyse. Bir sefer eşimle tartışırken hiçbirinize hakkımı helal etmiyorum demiştim, o da biz de etmeyiz dedi. Ben de etmeyin öbür dünyada herşey tartılacak, kimin hakkı kimde kalmış ortaya çıkacak dedim. Bu sefer aklı başına geldi yalvardı helal et senin hakkın çok diye. Hepsini Allaha havale ediyorum. Bu arada yüzsüzlükte son nokta sevdim bu lafı.

ya canim sen bir de her seye iki taraftan bakan birisin.. yazilarindan anliyorum bunu.. yani kaynanasini cekistiren, yani sikayet etmeyen dedikodu yapan biri oldugunu düsündügünde müdahale ediyorsun.. yani tepki gösteriyorsun onlarin pebceresinden de bakin diye.. yani senin gibi adil bi insana bile bunu yapabiliyorlarsa yuh derim artik... keske benim esim de ailesine agzini acip tek laf edebilseydi.. yok ya annesi bana hayvansin dedi hem de bu sefer iyice asti haddini esimin yaninda dedi..inan varya öyle televizyona bakti... keske o zaman cikip gitseydim,, niye cekiyorum bilmiyorum..sevgimiz öldü onu da biliyorum.. öldürdüler her seye ama her seye burun soktular halen de sokuyorlar.. birgün patlicam inan birgün ya cok kötü olacak ya da cok iyi.. :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Emin ol Rabbim o arabayı size nasip etmedi ki konuşmalarınız güzel geçsin sonuç hayırlı çıksın diye....
Senin patavatsız (kaynanan yani) olaydı işe şeytan karışmış gibi olurdu uğursuz neyim gelirdi haha:KK53:
Eminim sende benim gibi sevinmişsindir

evet cnm ne yalan söyliyiym sevindim :KK64: çünkü ailevi bi mesele bu hatta aeşime bile ben tek gideyim istersen dedim
hayır dedi.:KK53:

yaa pislilk içindeyiz mesela akşam tuvalete girmiş çıplak ayaklamı bilemem en azından ayağı ıslanmış taşlarıma basmış iz kalmış sabah görünce beynim döndü yaa
dün lastik papuçlarını lavoboda yıkadı lavaboyu çamurlu bıraktı
ilk geldiği gün sabah kendi annemle hastaneye gittim öğlenden sonra döndüm neymiş valizde bişeyler getirmiş oğluyla geldi ya onun kıyafetlerinin altında hepsi pis elbiseler ıslaktı eşime köy suyu getirmiş burda su yok yaonlardaki su acı eşim bile sevmez o döküldü herhalede bi araba laf etti neymiş buzdolabına koymuyormusum getirdiklerini vıcık vıcık su akıyor dolabımı pisletecekmişim daha neler 50 defa dedi benim buzdolabım tertemiz pisletmeyede niyetim yok kesme makarna getirmiş neymiş ben onu bilmezmişim bilirim yaparımda ama yapmıyorum gerek yok hazırı daha ucuz dedim iki kişiyiz sonucta gelen giden yok ne yapayım ot getirmiş bir torba kocaman ama ot neymiş pancar ne pancarı be bildiğin madımak otu benle alay etti kınadı neymiş öbür gelinine sormuş buradakine o ben yemem demiş buraya getirmiş ben hayatta yemem sevmem dedim biz yariz sanamı getirdim dedi manyak valla daha neler neler
bende açtım ağzımı yumdum gözümü ben 15-20 yaşında değilim senden öğrenecek değilim mbenim annem ailem öğretmen kültürlü insanlar dedim 32 yaşındayım öğrenmediğim bilmediğim şey kalmadı dedim benim evim burası dedim ne yapacağımı sana soracak dedğili,m dedim çok sinirlendim ama yemek koydum önüne benim yemekelerimi herkes beğenir bu yemiyor mecburiyetten gibi yapıyor domuz gibide yiyor valla ilk gün sarı mecimek çorbası ve türlü yaptım çorbayı iteliyor bu ne dedi mercimek çorbası dedim inanmadı süzme gibi oluyor pişince ya yakıştıramadı yani neyse dün sabah eşim ben bide o hastaneye gittik en çok ben koşturdum buraya getiren oğlu sardı başıma resmen gitti ilk geldiği gün neyse biz bunu bahçede oturttuk gitttik şabanla işini yapmaya geldik bana diyorki bi sen bilmiyorsun pancarı burda kadınlara anlattım herkes kınadı seni nasıl bilmez dediler diyor eşim vardı bende dedimki onun adı buralarda pancar değil madımak ben öyle biliyorum eşim dediki o istanbul kızı bilemdiği yok sen öbür oğluna köyden kız aldın güya oda yeşil nohutt bilmiyor deyince bozuldu
bu sabah kalkmış zaten günaydın demez o terbiyesi yok öbür oğullarını soruyor bana neymiş gidecekmiş onlar gelmeyecekmiymiş ne bileyim dedim aramadılar sormadılar bile bilmem ben dedim kahvaltısını hazırlamıştım kendi getirdiği ekmeği yiyecekmiş koydum kuru diye benim iş yaparken kullandığım plastiğe su doldurmuş anladım ne yapacağını sordum yinede görürsün şimdi sakın ekmek koyma ona iş yapıyorum ben onşla dedim koydu inadıma yaa eşime anlattım herşeyi taktın anneme dedi bana yaa deli olucam valla deli olucam
benim evimde kalıyor ekmeğimi yiyor nankör susayım huzursuz etmeyeyim yok oğlunun yanında konuşuyor o yokken susuyor gitse bir öncede rahat etsem valla stresden başım dönüyor huzur istiyorum
deminde geçmiş içeride getirdiği otu ayıklıyor söylene söylene bişey mi dedin dedim bunlar çürümeye başlamış d,yor dedimki ıslatmışsın kurutmamışsın poşette kaç saat yol geldi o sıcakda heralde yani o dolaba koymadım onu dinlemedim diye diyor aslında bende ıslak hayatta dolaba koymam dedim düşünsene poetini değiştim hala su damlıyor içi ıslak harmanladım banamısın demiyor kokuyor birde birde karabiberli gibi ağır baharatlı bir kokusu var kendiliğinden burası benim evim hakimiyet elbette benim hizmet ediyorum yediriyorum içiriyorum yatak verdim yatsın diye koltukda yatırmayı bende bilirdim hastaneye kosturdum hallettim burda 3 tane daha abisi var neden ilgilenmiyorlar dedim çocuk neyapsın yaa
mesela bir çuval çeviz getirmiş neden yememişiz diyorumki bir oturuşda bitmez arasıra yenir ham ceviz taze gibi mide ağrıtıyor yok neden bitmemiş töbe töbe
gitcem ben diyip duruyor kadın yapacağım bişey yok oğulların aramıyor ben ne yapayım şaban arar konusursun ona anlat dedim durmam ben bağlasınız durmam diyor git bende meraklı değilim çocuk düşürmüşüm hiç geçmiş olsun bile demedi önceki gün durdu durdu gıııı neneni son kez göremeceydin hemii vaahh ne diyorsun yaa dedim baktım kibar olunca olmuyopr haKKININ HAKKI hakkıya hesabı babannem öldü aramadınız ananem öldüğü aramadınız şimdi bu ne dedim bişey diyemedi şaban annemi bikere hastanden almaya gitti 40 yılda bir vallahi kaç ayda annemin yanına uğrar telefon etmez ben bukadar ilgilendim g..ü kalktı karının bitti ama teyzeminde dediği gibi seni nasıl yetiştirdiyssek öyle yedir içir ama iyide davranma tek enayi sen değilsin başına kalmasın rahat etmesin fazla bidaha gelecek yüz bulamasın böyle davranana öyle kızım boşver dedi

oh bee yazdımda rahatladım yaaa :KK4:

yaa pislilk içindeyiz mesela akşam tuvalete girmiş çıplak ayaklamı bilemem en azından ayağı ıslanmış taşlarıma basmış iz kalmış sabah görünce beynim döndü yaa
....
....
rahat etmesin fazla bidaha gelecek yüz bulamasın böyle davranana öyle kızım boşver dedi

oh bee yazdımda rahatladım yaaa :KK4:

acıdım kadına bir an.
yazık onca yoldan erzak getirmiş.
yok madımaktı yok değildi burda ona böyle derler falan inatlaşmışsın kadınla.
hee de geç zaten senede bir geliyor.
köyden erzak getirmiş napsın..
aynı evde oturduğunu düşün bide.

vallahi ben yeterki evimi ayırayım isterse haftada 5 gün gelsin razıyım..
yeterki erzak getirsin ama onuda getirmez.
yatsın kalksın isterse, gelininmin evi der karışmaz.
ama kendı evınde oturulunca söz hakkı oluyor.

idare edeblırsın fazla tartışmaya gerek yok..

bende pislik içindeyim.
benımkıde bır yemek yapıyo heryer yemek.
bi yemek yıyıyo yanında yemek yıyemessin.
wcye giriyor tuvalet terliğiyle evde gezınıyor..
kalan yemekleri wc ye döküyor.
bi çerez yıyor heryer cerez hiçbişeye dikkat etmıyor.
bi bulasık yıkıyor soguk suyla.
yağları çıkmamış.
lekeler kalmış çatalda kaşıkta.
bı bulasık yıkıyor hesapta heruer su...

düşün bi.. bunlar yeni gelin evınde oluyor.
bence şükret haline...

bende pislik içindeyim.
benımkıde bır yemek yapıyo heryer yemek.
bi yemek yıyıyo yanında yemek yıyemessin.
wcye giriyor tuvalet terliğiyle evde gezınıyor..
kalan yemekleri wc ye döküyor.
bi çerez yıyor heryer cerez hiçbişeye dikkat etmıyor.
bi bulasık yıkıyor soguk suyla.
yağları çıkmamış.
lekeler kalmış çatalda kaşıkta.
bı bulasık yıkıyor hesapta heruer su...

düşün bi.. bunlar yeni gelin evınde oluyor.
bence şükret haline...

acıma kadıncağıza ben valla çok gıcıgım duruma düğünümü kendim yaptım babamın evindeyim ellrine cebe atıp bir şey almadı takmadılar 1 yıl oldu evleneli ama bir aramış değiller hastanede yattıgında hergün aradım sıkılmasın diye ama her aradıgımda oğlum arasın sen arama dedi durdu hiç bişey dememdim bile ben onlara köyde dediler köyde düğün yaptık azcık oturupda şükretsin diğer gelinleri (iki tanede daha varda) bakmıyor bile gelme demişler acık acık benmi tek enayiyim ezdirmem kendimi acıyorsun sen ama anlatamadığım yaptığı okadar cok sey varkı oğlu bile rahatsız oluyor ben iki laf etmişim çokmu yüz veremem öyle ezdiremem kendimi kolaysa diğerlerine yapsa ya neyse
İnşallah sende en kısa zamanda cıkarsın ayrı eve :)

X