Her Gün Yeni Bir Kaynana

8 haftalık evet hamileyim canım bebek yok içinde oluşmamış o yüzden kurtaj olacağım

canım cok ama cok gecmıs olsun ınankı cok üzüldüm rabbım sana hayırlıs saglıklı sıhatli bebekler nasip etsın ıns üzme kendını unutmakı her işde bı hayır vardır

kızlar ailecek evde otursanız eşiniz kaynana kaynata bide misafir akraba kadın ve adam bi konu açılsa bu konu sizide ilgilendirse ortaya fikrinizi söyleseniz akraba olan adam sizi terslese azarlasa sesini yükselterek kızsa bi söyleyip bin işitseniz:KK36: haklı olduğunuz halde napardınız bu durumda eşiniz ve evdeki herkeste sussa öylece azarlandığınızla kalsanız tepkiniz ne olurdu..........

kızlar ailecek evde otursanız eşiniz kaynana kaynata bide misafir akraba kadın ve adam bi konu açılsa bu konu sizide ilgilendirse ortaya fikrinizi söyleseniz akraba olan adam sizi terslese azarlasa sesini yükselterek kızsa bi söyleyip bin işitseniz:KK36: haklı olduğunuz halde napardınız bu durumda eşiniz ve evdeki herkeste sussa öylece azarlandığınızla kalsanız tepkiniz ne olurdu..........

acardim agzimi yumardim gozumu:84:

hakli oldugum halde esimde susacak ve ben buna seyirci olacagim oylemi:KK53:iste orasi biraz zor Allah yaratti demem veririm agzinin payini o akrabama:63:

acardim agzimi yumardim gozumu:84:

hakli oldugum halde esimde susacak ve ben buna seyirci olacagim oylemi:KK53:iste orasi biraz zor Allah yaratti demem veririm agzinin payini o akrabama:63:

eşimin akrabasıydı neye uğradığımı şaşırdım bide adam öyle sinirli konuştuki öyle bi tepki hiç beklemiyordum olay uzamasın diye öylece sustum şok oldum yaptığına :KK53: sanki fırsat kolluyodu bana bulaşmak için ben öylece sustum sonra :KK14::KK14::KK14:

ne konusunde seni azarledı pamuk kimse kimseyi azarlayamaz yaşı büyük olsa dahi evine misafir geldiği için susmuş olabilirsin ama bir daha böyle birşeye izin verme

benim kaynanamin da seninkinden assagi kalir yani yok..
beraber yasarken, jilet almis paketle, getirdi oglum jilet aldim size (hani yüz icin degil de vücut icin) kullanin kardesinle dedi.. buraya kadar tamam.. sen g..nün killarini kesersin karin da biyiklarini demez mi???? varya onu orda bogabilirdim..ama sabrim ne sabriymis bilmiyorum :KK57::KK57::KK57:

kopppptuuuuuuuuuummmm

Son düzenleme:
bebek için tedaviye başladık.benim şimdiye kadar yaptırdığım testlerimde bi sorun çıkmadı.dün akşamda yemekte bu konu vardı.kaynanam eşime iyi oğlum güzünüz aydın tahliller temiz çıkmış dedi.eşimde evet anne sorun bendeymiş dedi gülerek kaynanamın tepkisini görmeniz lazımdı ne sorunu ,öyle şey olmaz, sende bişey yoktur, allah korusun...nolduuuu dedimm daha düne kadar sorunlu benmişim gibi davranıyodunuz (eşim öle bişey yapmıyoda arada oda kaynadı) ortada hiçbişey yokken dedim oğlunda sorun çıkınca hemen nasılinkar ediyon.nerden biliyon dedim sorun olmadığını?ya allahım gülüyo ya saf saf.ne bu şimdi?bi çorba içtim kalktım masadan eşim sordu niye yemiyon diye iştahım kaçtı dedim.kaynanamda kim kaçırdı iştahını dedi.içimden sen dedim ama dışa vuramadım eşimin yanında ona kaynanama meleğim :):KK36:

amannnnn ben olsam daha çok yerdim sorun olmazda inş ek kısa zamanda hamiş kalırsın:emir_bebek::emir_bebek:

bir kaç incide benden ben kaynanamla oturmuyorum yani dünyanın en şanslı kadınlarından biriyim:KK1:

kaynanam umre dönüşü evine gitti tabi bizde peşinden adettendir
neyse misafirler gelmeye başladı ama bir misafir aman allahım yemiş sarımsakları
gelmişlerrr öfff hamileyim nasıl kokuyo öpmedim kadınları öpemedim anacım
2 saat nasıl nefes aldım bi ben bilirim:KK1: neyse bunlar kalktılar gene öpmedim
kaynanam kızım sen öpmedinmi deyiverdi :KK52: bende yok anne çok kokuyodu mahfoldum dedim
vayy efendim nasıl öpmezmişim adetmiş saygısızlıkmış dedikodumu yaparlarmış
dedim anne misafirliğe giderken sarımsak yenirmi öff öpemem ben öle kimseyi :63::63::63::63::63::63:

evlendik 3. ay hamile kaldım düştü 2 ay sonra gene hamile kaldım oda kimyasal gebelikti kaynana başladı kızım neden düşüyo bu bebekler doktora gidin sende sorun var taşıyamıyosun bebekleri :KK53:demezmi öyle zoruma gittiki 1 hafta sonra köye yanına gittik ben boynu bukuk kederli bi şekilde anne sana söylemem gereken bişey var dedim :KK1:sorun bende değil oglundaymış onun spermleri sağlıklı değilmiş ondan ölüyo bebekler dedim ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhh kadın şokta:KK53::KK53:olmaz öyle şey nasıl olur diye kendini yedi akşam esimede söyledim dedim bozuntuya verme :KK1::KK1:kadın yememiş içmemiş arastırmış sonra bana tel açtı kızım bi yanlışlıklık var falan diye :KK60::KK60::KK60:nasıl konuşmussam kadının agzının payını vermişim:KK60::KK60::KK60:

nasıl yanı ya anlamadım sen sımdı 8 haftalık hamılesın ama bebekmı yok ortada ayy benım ıyıcene kafam karıst:KK52:ı yanı hamılemısın degılmısın bebek vardamı gorunmuyor yoksa yokda bünyen varmıs gıbımı görüyor ayyyy ben anlamadım ya
eee peki sonu ne olacak ya varmı su anda bu sorun için gördüğün bı tedavi falan gecmıs olsun :44::44:

yalancı gebelik deniyor canım. genelde bebek olmuyor ama tüm gebelik belirtileri oluyor. karın büyüyor, sancılar oluyor vs. bi arkadaşta rahim eriyor mu demiş. bildiğim kadarıyla öyle birşey yok, kürtaj yapılıyor, rahim duvarı kazınıyor böyle durumlarda. kürtaj olmazsa 9. aya kadar devam eder, tıpkı gerçek gebelik gibi. çok zor bir durumdur allah kimseye yaşatmasın. umarım arkadaşların da böyle bir durumu yoktur.

dun persembe gunu dıe mezarlıga gıttık. gıdıp gelırken de arabayla gıtmeyelım yuruyelım dedık cıktık yola:
1:ben eşimin yanında yuruorum koluna gırıorum yok neymıs efendım burası kucuk yermıs eşime demıo haa kulagıma soluo esım ne var deyıncede pıs pıs gulupp bıseee yoook dıo
2:bende esimin kolundan cıktım baktım aramızda yurumeye calısıodu bende yapıstım elıne esımın kol kola yurumek ayıpsa bende elele yururum der gıbı bı baktım buna :nazar:
3:bayagı yuruduk ben cok yoruldum kocısımde aman aman ben kıyamam sana arayalım arabayı getırsınler dedı daha ben cevap vermeye kalmadan yok haa ben istemıorum araba ben yurucem dedı sınır oldum sankı sana soran var alla alla neyse
4:bayagı bı asagı indik demez mı oglum ben cok yoruldum dıee :KK47:beklıo kı oglu hemen araba cagırsın pışşıııkkkk.....koçısımde az kaldı cagırsam soverler dedı gelmıs gelmıs burda cagırmıs derler dedı daha bişi demedi
5:yolda gıderken hamıle olan bı akrabasıyla karsılastık eşim onden gıttı bız durduk kadın bana sende yokmu bısıler dedı daha ben cevap vermeden kalktı yok o beceremez dedı ya aglıcaktım zor tutum kendımı diğer 4 tanesini hadı salla gırgır olsun dıe anlarrım ama beceremez o ne demek :KK50:

dun persembe gunu dıe mezarlıga gıttık. gıdıp gelırken de arabayla gıtmeyelım yuruyelım dedık cıktık yola:
1:ben eşimin yanında yuruorum koluna gırıorum yok neymıs efendım burası kucuk yermıs eşime demıo haa kulagıma soluo esım ne var deyıncede pıs pıs gulupp bıseee yoook dıo
2:bende esimin kolundan cıktım baktım aramızda yurumeye calısıodu bende yapıstım elıne esımın kol kola yurumek ayıpsa bende elele yururum der gıbı bı baktım buna :nazar:
3:bayagı yuruduk ben cok yoruldum kocısımde aman aman ben kıyamam sana arayalım arabayı getırsınler dedı daha ben cevap vermeye kalmadan yok haa ben istemıorum araba ben yurucem dedı sınır oldum sankı sana soran var alla alla neyse
4:bayagı bı asagı indik demez mı oglum ben cok yoruldum dıee :KK47:beklıo kı oglu hemen araba cagırsın pışşıııkkkk.....koçısımde az kaldı cagırsam soverler dedı gelmıs gelmıs burda cagırmıs derler dedı daha bişi demedi
5:yolda gıderken hamıle olan bı akrabasıyla karsılastık eşim onden gıttı bız durduk kadın bana sende yokmu bısıler dedı daha ben cevap vermeden kalktı yok o beceremez dedı ya aglıcaktım zor tutum kendımı diğer 4 tanesini hadı salla gırgır olsun dıe anlarrım ama beceremez o ne demek :KK50:

ayy buneyaa senın kaynana tam sopalık..
alıcan ona bi kızılcık sopası ağzına ağzına.
ne biçim laflar onlar yaaa
beceremez falan.
sen neden susuyosunkı haklı oldugun halde.
sana cık kolundan demiş çıkmışsın, beceremez demiş bişey dememişsin.
buneya ayy sinir oldum şimdi.
çık kolundan deyince kime ne kocam değilmi kimene dicektin..
kim ne dıyebılırkı gelsin desinler bakalım deyip postayı koyacaktın..

bak bısey dıyebiliyomu..
beceremez ne demek.. ne dıyosun sen yaaa bunedemek deseydın.
ağzının payını vermen gerekıyodu.
sendede suç var çok sessiz kalıyosun. böyle çok ezilirsin. bak ben sana söyliyim....

bak ben biraz adam ettim.
dün aksam yıne eşimle konusuyoruz bişeyler anlatıyoruz yüzyüze...
lafın arasına gırmeler yıne her zamankı gıbı...
bende dedim bi dakka bısey konusuyoruz dedim (yuksek sesle.)
hiççç bişey dıyemedı...:63:
öğrensin lafımızın arasına girmesin muhabbet etmemizi istemıyomuş gıbı..
bune yaa.
böyle böyle adam ediceksin yoksa çokk başın ağrır mervecimmmmm
uğraşır durursun..
benımkıni ilk zamanlar görseydin.
nasıl borusu ötüyodu bi görsen.
şimdi biraz duruldu böyle bi sakinleşti sanki...:KK61:

bu lafın arasına girme sorunu bizde de var.ne zmaan ben konuşacak olsam oda konuşuyo hayır gerçekten konu hakkında bi bilgisi olsa neyse dicem ama yok.çok sinir bi durum sözünün kesilmesi gıcık oluyorum o huyuna o yüzden o yanımızdayken eşimle muhabbet etmem gerekmedikçe,eşim bişey sormadıkça.yalnız olduğumuz zamanlrı kollarım anlatmak için.bide işin yoksa ona laf anlat.

bende tekerlek gibi düşünüyorum.sustukça tepene çıkıyorlar o yüzden başla sende artık yavaş yavaş :) çok ayıp etmiş gerçekten kendimi senin yerine koydum bi anda kötü bi durum.:96:

bu lafın arasına girme sorunu bizde de var.ne zmaan ben konuşacak olsam oda konuşuyo hayır gerçekten konu hakkında bi bilgisi olsa neyse dicem ama yok.çok sinir bi durum sözünün kesilmesi gıcık oluyorum o huyuna o yüzden o yanımızdayken eşimle muhabbet etmem gerekmedikçe,eşim bişey sormadıkça.yalnız olduğumuz zamanlrı kollarım anlatmak için.bide işin yoksa ona laf anlat.

kesinlikle çok doğru.
demekki sadece benimki yapmıyomuş..
hepsi doğru konuyla ilgisi olmasa bile ne zamn bişey desem ortadan kesiyo lafı
eşime ne zaman bişey sorsam o cevaplıyo araya giriyoo.
delı oluyorum.
dediğin gibi o yanımızdayken azımı açmıyorum artık sus pus yemek yıyoruz..
kocama askım nasıl gectı gunun neler yaptın bile diyemıyorum atık.
herşeyide artık ona söylemıyorum eşimde biliyo.
bi yere gitsek bile ona söylewmıyoruz artık.
sadece biz dısarı cıkıyoruz dıyoruz..
işin yoksa ona laf anlat.
ona laf anlatmak birleşmiş milletleri ayırmaktan daha zor :KK14:

yemekleri genelde ben yapıyorum.kaynanam nadir yapar geçen gün pırasa yemeği yaptı.kuşbaşı et koymuş,pirincini doldurmuş,pırasalarıda ince ince doğramış pırasa olduğu bile belli olmıcak nerdeyse ,bide içine nohut koymuş.bende tam tersi yaparım zeytinyağlı,çok az pirinçli,pırasalarıda verev doğrarım biraz iri iri olur.eşim beğenmedi tabi yemekte ayy dedi nasıl pırasa bu et niye koydun,pırasayı niye böle küçük doğradın.kaynanamın suratı düştükçe düştü:KK60::KK62::KK62: içine nohutmu konur bunun içten içe gülüyorum zevkten dört köşe ben:KK64::KK64:

Konuya löp dıye dalacagım ama bana bır fıkır veren olursa memnun olurum.
Canım, bıtanecık kayınvalıdemle bır takım sorunlar yasadık.
Falan fılan derken, esımın hatırına ıyılıgı elden bırakmayayım dedım.
Dedım ama nafıle, bızım burnu havada kayınpeder ve aılesi bana öcü gozuyle bakıyorlar.
Gecenlerde beyaz bayrak kaldırdım, yemege davet ettım, kayınpeder mıdem agrıyor dedı,
bır yıl once tasındıgımız evımıze davetım uzerıne gelen beyefendı, bır tas corba bıle ıcmedı.
Hadı bunu da gectım, kayınvalıdemı anneler gununde aradım, tebrık ettım.
O vakıt ben kendı annecıgımın yanında, sehır dısındayım. Ve bundan haberı yok.
Yok, cunku bana donup 'sen nasılsın, ne yapıyorsun' dahı demedı.
Bunu da gectım, hanımefendı benı en son taaa subat ayında aramıstı, yalandan oda.
Ne vakıt benı arasa, ogluna ılla duyurur, gor bak ben karını arıyorum der gıbı.
E sımdı butun bunları nıye anlattım. Analız yapabılesınız dıye.
Bu sartlar altında, canınız bıtanecık kayınvalıdenızı gormek ıstemese,
ama nezaketen gıtmenız gerektıgınızı dusunsenız, hangısını dınlerdınız.
ıyı kalplı melegı mı, kotu kalplı seytanı mı?

X