Her Gün Yeni Bir Kaynana

mrb arkadaslar.
anlatacağım konuda çok ikilemde kaldım.yanlışmı düşünüyorum haklımıyım lütfen yorum yapın..

biz 2 kardeşiz.ben gecen sene abim ise 2 sene önce evlendi.benim evim kira değil kaynanamla oturuyoruz.abim ise kirada fakat kiralarını annemler ödüyolar şöyleki;

babamın üzerine bir ev var.şuan kirada onun kirasını abim alıyor.
abim nişanlıyken annemler abime ve yengeme o ev satılacak o parayla size ev alınacak dediler.fakat ben o zamanlar evli değildim.

şimdi aradan zaman geçti.ev almak istiyorlar bende ev almak, ayrı eve çıkmak istiyorum.o evi yani babamın evini satın almak istiyorum.başkası satın alacagına ben almak istiyorum.
fakat düşünüyorumda benimde o evde hakkım var.20 sene o evde oturduk.bende çalıştım eve ekmek getirdim.annemle bir olup abimin borçlarını ödedik.nice şeylere katlandık.benım o evde hakkım yokmu?
sırf baştan öyle dediler diye neden bu ayrımcılık.ben evın satılıp 2'ye bölünmesinden yanayım.mesela ev 80 mılyar 40-40 olacak ben abıme 40 mılyar verecgım.oda peşin fiyatına ev almış olacak.bende ev sahibi olmuş olacagım.
annem ve babm evı benım almamı istiyorlar fakat huzurlukluk cıkmasın dıye baştan böyle dedik diye henüz söylemedıler nevı benım alacagımı yada 2ye bölünme mevzusunu..

ben bu konuda abımle konuşup daha annem babam ölmeden sanki mirasa düşmüşüm izlenimi vermek istemıyorum.aramıızn kötu olmasını ıstemıyorum..

sizce annemlermı konuşmalı önce onlarla? ben hak istemekle haksızmııym?

ARKADASLAR BEN BU KONUYU BASKA BI YERE ACMISTIM AMA BURDANDA YORUM ALMAK ISTIYORUM.
YANLIŞMI YAPIYORUM BILMIYORUM AMA KOPYALA YAPIŞTIR YAPTIM..
seninde hakkın var annene söyle

Kızlar benim kaynanadan bir bomba daha. Anlamıyorum kadının takıntısı nedir. Dün eşim, ben, annesi, kızkardeşleri falan bir yere gidiyoruz. Eşim kullanıyor arabayı, kızkardeşleri arkaya oturdu, sonuçta karısı benim öne oturdum. Annesi daha gelmemişti. Eşim sen arkaya geç, annem öne oturcak dedi. Şok oldum. Neyse geçtim arkaya. Annesi özellikle diyormuş ben öne oturmak istiyorum diye. Ya arabayı alırken 3 te 2 sini ben ödedim, ehliyetim var ama kullanmayı bilmiyorum. Sürekli eşim için X'in arabası diyorlar, benimle konuşurken de sizin araba değil eşimin adını vererek x'in arabası diyorlar. Sinirlerim zıplıyor. Bir gün çok kötü bozmak istiyorum ama kendime yakıştıramıyorum açıkcası, çocuk değilim. Ne var bunda dicekler.

burası dıkkatımı çektı yazayım dedım öncelıkle soleyeyım benın kaynanam ben nişanlıyken felçten vefat etti,ama melek gibiydi kızlarından çok benı tutardı ben çalışırken geldi yanımda kaldı bana bakmaktan kendını alamazdı bir düğüne gıtsek gelıne bakmaz benım oynayısıma ayagımdan basıma kadar ole bakakalırdı zaten bole olsunlar canımızı yesınler dimi ben araba kullanırken eşimı arkaya oturtur kaynanamı o felçli halıyle öne yanıma oturturdum kendi solemezdı ben oturttururdum belkı de bana zıt gıtseydı benle anlaşmasaydı bende arkaya atardım herhalde

kız sen öbür topikden burlara mı geldin yavvvv orda hıncını alamadın burdada mı çekiştircen kim tutar seni
naptın halloldu mu eşinle peki adama anlayışlı ol kız adamın sesi çıkmıyo

şükür eşimle bir problem yok hiçbir şey olmamış gibi davranıyor bana ben görümcelerimin hışmından korkuyordum ama pazar günü aradılar benden büyük olmalarına rağmen kutladılar anneler günümü güzel güzel konuştuk falan ama eşim ablalarıyla bu konuda konuşuyor galiba telefonun sonuna denk geldim kapıdan girerken biz alıştık ne yapalım artık dedi sonra baktım ablasıyla konuşmuş ee ne yapsın oda arada kaldı ama baştan tavrını koymadığı için sustuğu için o suçlu

burası dıkkatımı çektı yazayım dedım öncelıkle soleyeyım benın kaynanam ben nişanlıyken felçten vefat etti,ama melek gibiydi kızlarından çok benı tutardı ben çalışırken geldi yanımda kaldı bana bakmaktan kendını alamazdı bir düğüne gıtsek gelıne bakmaz benım oynayısıma ayagımdan basıma kadar ole bakakalırdı zaten bole olsunlar canımızı yesınler dimi ben araba kullanırken eşimı arkaya oturtur kaynanamı o felçli halıyle öne yanıma oturturdum kendi solemezdı ben oturttururdum belkı de bana zıt gıtseydı benle anlaşmasaydı bende arkaya atardım herhalde

ne kadar doğru tespit yaptığınız size kötü davransaydı siz de ona göre davranırdınız tabiki ölçü bu olmamalaı ama biz de etten kemikteniz bizde insan evladıyız bizde el bebek gül bebek büyütüldük dimi ama...
allah rahmet etsin böyle anneler kayınvalideler yaşamıyor işte

bende anlatam bariiii
benimde sevgili kaynanacım şehir dışında oturur senede3 yada 4 defa gideriz oda gelir gitsem kadın ayakta kalır ne yersiniiz ne yapim öksürsem bakarım elinde ballı su gelir yatsam uyusam üstümü örter meyve yersek o soyar verir kendinde fazla bişe olsa bana verir en son bi akrabası eşimin ona şu tefal in yeni fritözü varya ona hediye getirmiş al sen kullan diye bana verdi sağolsun yaşıda gençdir süslüdür kendine bişe alsa banada para verir yada sende al diye çalışmama rağmen yani 4 senelik gelinim geçen sene bi gelin daha oldu eltim onada iyi ama ben daha sıcak davrandığım için benimle daha iyi anlaşıp dertleşiyormuş başkalarından duydum beni ve ailemi daha çok seviyormuş zaten birazcık belli ediyo herşeyi bana soruyo ama ayrım yapmıyo
allah binkere razı olsun kendi annem gibi yaniii

Son düzenleme:
ne kadar doğru tespit yaptığınız size kötü davransaydı siz de ona göre davranırdınız tabiki ölçü bu olmamalaı ama biz de etten kemikteniz bizde insan evladıyız bizde el bebek gül bebek büyütüldük dimi ama...
allah rahmet etsin böyle anneler kayınvalideler yaşamıyor işte

iyiler yaşamaz zaten cnm,ama kaynanalar farkında değiller onlarda vakti zamanında gelin oldular,görümce oldular,elti oldular kendıler ne çekmişse aynısını çektırmek ısteyenlere sözum yok onların cezasını allah verecek,benim buyuk gorumcemde kaynanam vefat ettı ben buyugum dıye bana kaynanalık taslamaya çalıştı ama ben buna izin vermedım vermem de herkesın yerı ayrı...

şükür eşimle bir problem yok hiçbir şey olmamış gibi davranıyor bana ben görümcelerimin hışmından korkuyordum ama pazar günü aradılar benden büyük olmalarına rağmen kutladılar anneler günümü güzel güzel konuştuk falan ama eşim ablalarıyla bu konuda konuşuyor galiba telefonun sonuna denk geldim kapıdan girerken biz alıştık ne yapalım artık dedi sonra baktım ablasıyla konuşmuş ee ne yapsın oda arada kaldı ama baştan tavrını koymadığı için sustuğu için o suçlu

canım bak bunlar güzel gelişmeler sende sıkma canını artık kim nasıl davranmanı istiyosa öle davran çok büyük bi problem yaşanmadı zaten herşey zamanla unutulur tabi sen yaşadıklarını biliyon unutamazsın ama yapıcı ol eşinde iyi davranıyo bak çok güzel onun ve bebişini hatrına yıkıcı olma
sen eğitimli birisin hem

iyiler yaşamaz zaten cnm,ama kaynanalar farkında değiller onlarda vakti zamanında gelin oldular,görümce oldular,elti oldular kendıler ne çekmişse aynısını çektırmek ısteyenlere sözum yok onların cezasını allah verecek,benim buyuk gorumcemde kaynanam vefat ettı ben buyugum dıye bana kaynanalık taslamaya çalıştı ama ben buna izin vermedım vermem de herkesın yerı ayrı...

belki aynı şey değil ama ben kaynanayla ne kadar kötü olursam olayım inadına (ama içimden gelmese asla yapmam kimsede yaptıramaz ) k.pedere görümcelere eniştelere kim varsa onun inadına iyi davranırım her zamankinden farklı olarak görsünler diye bizimle bu kadar iyide annemizle neden anlaşamıyor diye düşünsünler bir oturup sorsunlar kendi kendilerine diye ama normalde de iyi davranırım elimden geldiğince ama onla kötü olduğumuzda daha bir özenirim davranışlarıma burdan naçizane tavsiyem olsun işe de yarıyor eşiniz farkediyor

canım bak bunlar güzel gelişmeler sende sıkma canını artık kim nasıl davranmanı istiyosa öle davran çok büyük bi problem yaşanmadı zaten herşey zamanla unutulur tabi sen yaşadıklarını biliyon unutamazsın ama yapıcı ol eşinde iyi davranıyo bak çok güzel onun ve bebişini hatrına yıkıcı olma
sen eğitimli birisin hem
evet belki eğitimli ama ani ve sert çıkışlarım var bunu kontrol etmem gerektiğini de biliyorum inşallah herşey çok güzel olacak... teşekkürler

Biraz abartmıyor musunuz? Yok arkaya otururmuş, yok öne otururmuş, parasının bilmem kacını ben verdim.

Varsın öyle desin ne çıkar, varsın öne otursun. Yaşlı başlı insanlar, belki heves ediyordur. Belki de gerçekten kötü niyetindendir. Bu kadar zor mu boş vermek, gülüp geçmek.

Ben kalabalık birşekilde arabaya bineceksek her zaman büyük olana yer veririm, istemezse öne oturmak o zaman geçerim. Yaşlıların hoşuna gidiyor böyle davranmak.

Kendi babam da arabaya bineceği vakit yine arkaya geçiyorum, eşimin ailesinden biri bineceğinde de...

O araba sizin, eşiniz de biliyor bunu. Aleme duyurmak ya da sinir olmak neden. Niye kendinizi yıpratıyorsunuz ki? Üzülen, gereksiz yere kırılan sizsiniz.

Ayrıca "kaynanayı arkaya atmak" cümlesini hiç yakıştıramadım. Biz de yaşlanacağız unutmayın, evladımızı kayınvalidemizden kıskanan bizlerin de gelinleri olacak inş. Ne ekersen onu biçersin.

Ha bu arada ben bunları sadece insani duygularla yazıyorum. Kayınvalidemle ilişkim güllük gülistanlık falan değil. Yağlayıp ballamıyoruz birbirimizi, o bana her seferinde ince ince laf sokuyor ama ben kafamı ceviriyorum. Eşime ağlıyorum(dır dır etmeden) canımı acıttı diye. O da bana sarılıyor, gülüp geçiyoruz.

Biraz abartmıyor musunuz? Yok arkaya otururmuş, yok öne otururmuş, parasının bilmem kacını ben verdim.

Varsın öyle desin ne çıkar, varsın öne otursun. Yaşlı başlı insanlar, belki heves ediyordur. Belki de gerçekten kötü niyetindendir. Bu kadar zor mu boş vermek, gülüp geçmek.

Ben kalabalık birşekilde arabaya bineceksek her zaman büyük olana yer veririm, istemezse öne oturmak o zaman geçerim. Yaşlıların hoşuna gidiyor böyle davranmak.

Kendi babam da arabaya bineceği vakit yine arkaya geçiyorum, eşimin ailesinden biri bineceğinde de...

O araba sizin, eşiniz de biliyor bunu. Aleme duyurmak ya da sinir olmak neden. Niye kendinizi yıpratıyorsunuz ki? Üzülen, gereksiz yere kırılan sizsiniz.

Ayrıca "kaynanayı arkaya atmak" cümlesini hiç yakıştıramadım. Biz de yaşlanacağız unutmayın, evladımızı kayınvalidemizden kıskanan bizlerin de gelinleri olacak inş. Ne ekersen onu biçersin.

Ha bu arada ben bunları sadece insani duygularla yazıyorum. Kayınvalidemle ilişkim güllük gülistanlık falan değil. Yağlayıp ballamıyoruz birbirimizi, o bana her seferinde ince ince laf sokuyor ama ben kafamı ceviriyorum. Eşime ağlıyorum(dır dır etmeden) canımı acıttı diye. O da bana sarılıyor, gülüp geçiyoruz.

bende katılıyorum arkadaşa benim de demek istediğim yapıcı olalım onlar kırıyorsa büyük bişe olmadıysa lütfen abartmayalım yaşlılar bebek gibi oluyolar napalım yani bizde birazcık idare
yani bu demek istediğim herkes için değil arabada öne oturdun arkaya oturdum meselesi çok komik bence amannnnn kocanla yanlız gidince sen otur nolcak ben hiç takmam öle şeyleri koca benim koca herkes biliyo yani malıda benim abartmaya gerek yok bencede

bende katılıyorum arkadaşa benim de demek istediğim yapıcı olalım onlar kırıyorsa büyük bişe olmadıysa lütfen abartmayalım yaşlılar bebek gibi oluyolar napalım yani bizde birazcık idare
yani bu demek istediğim herkes için değil arabada öne oturdun arkaya oturdum meselesi çok komik bence amannnnn kocanla yanlız gidince sen otur nolcak ben hiç takmam öle şeyleri koca benim koca herkes biliyo yani malıda benim abartmaya gerek yok bencede

ben hiç bunlar kadar kapris yapan hem de bu kadar dilli beebek görmedim hayatım...:)

Aynen öyle. Diyorum ya kötü niyetliyse de kötülük yaptığını sansın. Dediğiniz gibi. Koca benim kocam araba da bizim :)

Benim annem felçli dedeme ve babanneme tam onsekiz yıl baktı. Hem de 15 günlük gelinken hastalandılar. Çok mu mutluydu hayır, babama ve ailesine değer veriyordu. Tabi ki o da yoruluyordu ağlıyordu, çocukları vardı ama her zaman bir gün biz de yaşlanacağız derdi bana.

Ve Allah korusun onlara birsey olursa yine ilk koşacak biziz. Yaptıklarının mükafatlarını alacaktır mutlaka.

Benim kayınvalidem yurtdışında ama maşallah telefonda bile söylemediğini bırakmaz. Eşim jest olsun diye arabayı benim üzerime yaptı mesela, bunu cok kırıcı bir dille söyledi ama ben hiç takmadım. "Ne güzel işte ben senin yerinde olsam sevinirdim, oğlum karısına değer veriyor diye" dedim. Herşey bizim nasılsa tapusu ruhsatı onun üstüne olsa nolurrr olmasa nolur..

Kızlar benim kaynanadan bir bomba daha. Anlamıyorum kadının takıntısı nedir. Dün eşim, ben, annesi, kızkardeşleri falan bir yere gidiyoruz. Eşim kullanıyor arabayı, kızkardeşleri arkaya oturdu, sonuçta karısı benim öne oturdum. Annesi daha gelmemişti. Eşim sen arkaya geç, annem öne oturcak dedi. Şok oldum. Neyse geçtim arkaya. Annesi özellikle diyormuş ben öne oturmak istiyorum diye. Ya arabayı alırken 3 te 2 sini ben ödedim, ehliyetim var ama kullanmayı bilmiyorum. Sürekli eşim için X'in arabası diyorlar, benimle konuşurken de sizin araba değil eşimin adını vererek x'in arabası diyorlar. Sinirlerim zıplıyor. Bir gün çok kötü bozmak istiyorum ama kendime yakıştıramıyorum açıkcası, çocuk değilim. Ne var bunda dicekler.
bende istemıorum o nasıl oglunu benden kıskanıosa bende kocamı kıskanırım epkıye tepkı denır buna ben ev yayacaklar altınlarımıda alacaklar bılıorum ama ılerde kımse mervede altınını verdı demıcek o yuzden vermek ıstemıorummm:KK43:
müsaade ederseniz bu sabah itibari ile ondan nefret ettiğim hergün yazmak istiyorum buraya...

bugün 1.gün
sebeblerınıde yaz içini dök

ben abarttıgımı dusunmuyorum onlar abartıyorlar ama Allah var kaynanam hıç demez öne oturayım falan dıe ama olsun dersede oturamaz o nasıl oglu benımde kocam alla alla:KK1:

ben abarttıgımı dusunmuyorum onlar abartıyorlar ama Allah var kaynanam hıç demez öne oturayım falan dıe ama olsun dersede oturamaz o nasıl oglu benımde kocam alla alla:KK1:

Sizin düşünceniz tabi ki bize saygı duymak düşer :)

merve eee zaten herkes biliyo kocan olduğunu o da anası kız doğurmuş büyütmüş bi arabada öne oturmak hakkı deil mi ya belki heves ediyo sanki heryere mi beraber gidiyonuz o gelince o otursun onlar büyük bizde ince düşünelim onlarda bize incelsinler cnm

aynısını senin benim annelerimize yapsalar nasıl düşünürüz dimi ama doğrucu olalım

Son düzenleme:
merve eee zaten herkes biliyo kocan olduğunu o da anası kız doğurmuş büyütmüş bi arabada öne oturmak hakkı deil mi ya belki heves ediyo sanki heryere mi beraber gidiyonuz o gelince o otursun onlar büyük bizde ince düşünelim onlarda bize incelsinler cnm

aynısını senin benim annelerimize yapsalar nasıl düşünürüz dimi ama doğrucu olalım
işin gırgırındayım ben oturmaya yeltense yok oturma demem zaten ama ne o der oturayım nede esım der otur dıe benım arkadasta kocası demıs ya annem one oturcak sen arkaya gec dıe o kafama takıldı. yoksa yapmak istediği bişeye bi kere bile yapmayalım dememısımdır oncekı yorumlarımızı okumussanız anlarsınız :nazar::nazar::KK1:

herkes yerini ve raddesini bilecek.
kaynana zaten düşünceli biri olsaydı asla öne oturmazdı..
biizm annelerımız yengeme hayır kıızm sana ön yakışır sen otur der hep.
yengemde saolsun nezaketlidir çok.annem ince düşünen bir ınsan oldugu için arada tatsızlık olmadı hiç 2 sene boyunca..
düşüncesizlik herseyın başıdır..
kocanın böyle bişey dememmesi lazım.
eger kaynana cok ön meraklısıysa damadın arabasında otursun bakalım öne
yada bekarken oglunun yanına öne otursun.
evlendıkten sonra ön eşe yakışır.
herşeyın bi kuralı adabı var...:KK20:
herkes ince düşünecek...En Büyük KK

X