Her Gün Yeni Bir Kaynana

MeRvE_ cnm bnmmm aynı şeyleri yaşamışız.. dogumgünümde eşim bana telefon aldııı kayınvalidem benim telefonumda eskidi dedii..öyle bakakaldımmm:)hediye alamadım sonra alcam dedii hala hediye yok ortalıkta.bi kaç gün sonrada eski telefonumu istedii eşim ilk sevgililer gününde almıştı bana gözüm gibi bakıyordummm vermedimm tabii degerli benim içinn..ben görümcemin,2 oglunun,kayınpederimin dogumgünlerini kutladım pastalarını alıp gittim evlerineee amaaa eşimin dogum gününü kimse sallamadııı gecen haftaydı dogum günü 1 tanesi bile aramadı bende eşimin tüm arkadaşlarını çagırdım güzelce kutladıkkk..bundan sonra hiç birinin dogum gününü kutlamıycammmm benim dogum günümüde kayınvalidemde kutlamamasını söyleidm eşimee...insan karşısındakine nkdr deger veriyorsa aynısını bekliyorr...anneler günününe mecbur hediye alacagım çünkü hediyesini istedi anneler gününde blender seti ald dedi..diger anneler gününde yemek takımı dogum gününde mikrodalga fırın alacakmışımm...ama çok bekler dogumgününü kutlamıycam:)

eeee güzelım artık kaynanalarında gözü acılmıs ben ogluma okumus çalışan kız alayım hem calıssın evıne baksın cocuguna baksın gıderlere ortak olsun hemde banada baksın verdıgım sıparıslerı alsın ohhh bırde sıparıs verıyor ya hayter bısey ya

valla ne yalan söyleyeyim benim kayınvaldem çok iyi:) yemez yedirir, giymez giydirir:)))
böyle kötü kayınvalde yorumlarını okuyunca şaşırıyorum, böyle insanlar olabilir mi die:S

prensesler gibi el üstünde tutuluyorum, eşim 2 erkek o yüzden mi bilmiyorum ama 2 geliniz ikimize de aynı değer veriliyor... 1 gün konuşmasak çok özledim kızım nerdesin diyor:))) asla başkalarının yanında gelinim demezler ne kayınvaldem ne kayınpederim, kızımız bitanemiz derler:)))

Kötü kayınvaldesi olanlara Allah sabır versin ama şunu da söylemek lazım tek taraflı hiçbişey olmaz:93:

ben elimden geleni yapıorum ama olmuo anne anne dıye peşinde dolaşıyorum. o bana baskasının yanında kızım dıo tek kalınca hey şşşt baksana falan dıe seslenıo adımı bıle vermeye tennezzul etmıo bende biraz onun gıbı olsaydım eger ıçımde kıskanclık yada kotuluk olsaydı bu yaptıklarının bırını bıle yapmazdı bundan emınım

bide spariş mi veriyo Allahım yarabbım ya..bende benımkıne ne aldıysam kullanmaz hemen kaldırır.kıyafette alsam hemen sandıgaa

aynen ona sinir oluyorum yaaa agzıyla istiyor..benim annemde sakın masraf yapıp hediye alma dedii..aradaki farka bakarmısınız biri nasıl asil digeri nsl çirkef:)birazdan hediyesini almaya gitcem en ucuzu hangisiyse onu alcam:KK70:
cidden kızlar bi insannnn durduk yere sinri olmaz karşılıgında gördügü şeyler vardıır.. iyi olsunn cigerimi yesinnnn amaa yokk sürekli yeni bşiyini görüyorummm:):KK19:

aynen ona sinir oluyorum yaaa agzıyla istiyor..benim annemde sakın masraf yapıp hediye alma dedii..aradaki farka bakarmısınız biri nasıl asil digeri nsl çirkef:)birazdan hediyesini almaya gitcem en ucuzu hangisiyse onu alcam:KK70:
cidden kızlar bi insannnn durduk yere sinri olmaz karşılıgında gördügü şeyler vardıır.. iyi olsunn cigerimi yesinnnn amaa yokk sürekli yeni bşiyini görüyorummm:):KK19:

daha dur ne yaptın boşuna mı topiğin adını hergün yeni bi kaynana bıraktım:KK1::KK1:

:KK1::KK1: peki bişy mrk ettim banyonuz odanızdamı bizm evde 1banyo var oda kaynanamların odasının yanında:KK47:

hah işte aynı dert..bizimde kaynannın yanındaa. gecen bi kandıldeydı oruc tutacaktık gece sahura kalktık olay:
kaynana:kızım(oglunun yanında diye kzım dıo) banyo yaptın mı
gelin:KK43:şaşkın)evet
kaynana:eek:glum sende yaptın mı
oglu:KK43:exstra şaşkın)yaptım anne
kaynana:aferim

Son düzenleme:
hah işte aynı dert..bizimde kaynannın yanındaa. gecen bi kandıldeydı oruc tutacaktık gece sahura kalktık olay:
kaynana:kızım banyo yaptın mı
gelin:KK43:şaşkın)evet
kaynana:eek:glum sende yaptın mı
oglu:KK43:exstra şaşkın)yaptım anne
kaynana:aferim

:KK60::KK60::KK60: alem yaa sankii ona kalmş siz bilmiyosunuz :KK1:

benim kaynanada emri vakiliği çok sever.
bana çay koy. ya ben o kanalı izliyom onu aç. al şunu falan
eşim 1-2 kere uyardı ama nafile.
bide şöyle yaptığı hareketleri görmeyıpte emrivaki konuşan insanalrı hiç sevmem ben' demiyomu
gebert beni dıyo:KK1:

benımkıde tam bir yalaka.
milletin yanında ayy kızım bilmem nee.
eşimin yanındada. sen yap salatayı sen güzel yapıyosun...
kıızm istedi sarma yaptım.. allah razı olsun yapar eder ama kıızm için yaptım demesi yanlış çünkü kendi için yapıyo.. eşimin yanında onun için yaptım diyo. yalaka şey..
hiç inanmıyorum böyle yapmacık konuşmalara...

bide badem alıyo mesela.
senın için aldım sen sevıyosun dıye diyo. halbukı ben bademi sevmiyorum ve
hiçbirzamanda ben badem sevıyorum demedım.
sana aldım siz çalısıyosunuz sen yemıcende kım yıcek dıyo... halbukı kimin badem sevdiği belli.. niye aldın badem bu kadar demeyelım dıye dıyo galıba.. bi akıllı o tabii.
muz alıyo sıze aldım senın için aldım dıyo eşimin yanında. e hepımız yıyoruz muzu sonuçta.bana özel degılkı. nasıl benım için oluyo anlayamadım...
kurnaz karı...:KK52:

daha dur ne yaptın boşuna mı topiğin adını hergün yeni bi kaynana bıraktım:KK1::KK1:

valla tam benlik bi topik olmuşş kaynanamm del ediyo benii...1 senelik evliyimmmm ilk aylarda acaip kafama takıyordumm.. şimdi çok sallamamaya çalışıyorummm:)

peki banyonuzu gecemi yapıyosunuz grçi gecde yıknsak anlarlar şarıl şarıl su akıyo insan utanyo tabi:83:

:KK60::KK60::KK60: alem yaa sankii ona kalmş siz bilmiyosunuz :KK1:
ilk evlendiğimde gerdek gecesı regl oldum. bana kalktı sakın bişey yapmayın çok gunahtır dedi sonrada sabah geldı sordu bısey yapmadınız demı diye. ölünmü öldürünmü..seninki bişey diyomu
benim kaynanada emri vakiliği çok sever.
bana çay koy. ya ben o kanalı izliyom onu aç. al şunu falan
eşim 1-2 kere uyardı ama nafile.
bide şöyle yaptığı hareketleri görmeyıpte emrivaki konuşan insanalrı hiç sevmem ben' demiyomu
gebert beni dıyo:KK1:

benımkıde tam bir yalaka.
milletin yanında ayy kızım bilmem nee.
eşimin yanındada. sen yap salatayı sen güzel yapıyosun...
kıızm istedi sarma yaptım.. allah razı olsun yapar eder ama kıızm için yaptım demesi yanlış çünkü kendi için yapıyo.. eşimin yanında onun için yaptım diyo. yalaka şey..
hiç inanmıyorum böyle yapmacık konuşmalara...

bide badem alıyo mesela.
senın için aldım sen sevıyosun dıye diyo. halbukı ben bademi sevmiyorum ve
hiçbirzamanda ben badem sevıyorum demedım.
sana aldım siz çalısıyosunuz sen yemıcende kım yıcek dıyo... halbukı kimin badem sevdiği belli.. niye aldın badem bu kadar demeyelım dıye dıyo galıba.. bi akıllı o tabii.
muz alıyo sıze aldım senın için aldım dıyo eşimin yanında. e hepımız yıyoruz muzu sonuçta.bana özel degılkı. nasıl benım için oluyo anlayamadım...
kurnaz karı...:KK52:

bayağı kurnazmıs aferin ona:KK1::KK1:bende havuc cok severım ama bademı daha cok severım.bizimki cuvalla (abartmıyorum)havuç alır ama bi kılo badem goremedım:KK1:fiyat farkı galıbaa:KK1:

peki banyonuzu gecemi yapıyosunuz grçi gecde yıknsak anlarlar şarıl şarıl su akıyo insan utanyo tabi:83:
basta utanıodum ama 2-3 aydır yapıorum çekınmıorum. bı akraba gaza getırdı benı utancak ne var dedı :KK60::KK60:

bakın kurnazlığını burdan da çözebilirsiniz.
bişey anlatıyo mesela
ikide bir 'senin dediğin gibi' dıyo.
iyide ben öyle bişey demedimki.
adamı felç edıyo bu sefer ben çelişkiye düşüyorum acaba demişmiydım dıye.
adamın kişiliğini kaydırıyo vallahı bu kaynanalar..

mesela bıızm akrabalardan konusuyo..
!''ayy onlar çok dedıkodu yapıyolar senın dedığın gıbı''
yahu ben oyle bısey demıyorum ki..
ne demek bu yaa..
ben nıe akrabalarım hakkında oyle konusayımkı..
yanı kurnaza bak. eşim ona kızsa bıle kızamıyo çünkü bende öyle düşünüyomuşum gibi laf yapıyo.yanı bana kızamassın çünkü ayşede aynı fikirde...demek istiyor.

yada annenın dedıgı gıbı..diyo
şimdi bende çelişkide kalıyorum annem acaba gercekten boyle dedımı dıye..
gelde inan...
offff
çöz bakalım 4 bilinmeyenli denklem..:KK52:

bakın kurnazlığını burdan da çözebilirsiniz.
bişey anlatıyo mesela
ikide bir 'senin dediğin gibi' dıyo.
iyide ben öyle bişey demedimki.
adamı felç edıyo bu sefer ben çelişkiye düşüyorum acaba demişmiydım dıye.
adamın kişiliğini kaydırıyo vallahı bu kaynanalar..

mesela bıızm akrabalardan konusuyo..
!''ayy onlar çok dedıkodu yapıyolar senın dedığın gıbı''
yahu ben oyle bısey demıyorum ki..
ne demek bu yaa..
ben nıe akrabalarım hakkında oyle konusayımkı..
yanı kurnaza bak. eşim ona kızsa bıle kızamıyo çünkü bende öyle düşünüyomuşum gibi laf yapıyo.yanı bana kızamassın çünkü ayşede aynı fikirde...demek istiyor.

yada annenın dedıgı gıbı..diyo
şimdi bende çelişkide kalıyorum annem acaba gercekten boyle dedımı dıye..
gelde inan...
offff
çöz bakalım 4 bilinmeyenli denklem..:KK52:

adını da yazmıssın:KK1::KK1::KK1:sende yoo ben öle demedım de bozz:KK53:

basta utanıodum ama 2-3 aydır yapıorum çekınmıorum. bı akraba gaza getırdı benı utancak ne var dedı :KK60::KK60:

kaynanam ilk zamanlar banyonuzu yapın öyle durmayın günahtr diyodu adetlyken yapmayn günahtr falan diyodu böyle şeyleri benle konuşunca bozuluyodum ben biliyorum diyodum artık bişey söylemiyo çünkü eşim bana soğuk davranıyoo:97:

kaynanam ilk zamanlar banyonuzu yapın öyle durmayın günahtr diyodu adetlyken yapmayn günahtr falan diyodu böyle şeyleri benle konuşunca bozuluyodum ben biliyorum diyodum artık bişey söylemiyo çünkü eşim bana soğuk davranıyoo:97:

esinin soguklugu konusunda cıddımısın sen ben öle söluosun sanmıstım...kaynanan yuzundenmı soguksunuzz:KK50:

esinin soguklugu konusunda cıddımısın sen ben öle söluosun sanmıstım...kaynanan yuzundenmı soguksunuzz:KK50:

eşimn bahaneleri bilmiyorumki güya banyodan dolayıymış üşeniyomuş annesi babası vrmış haaaa bide dün cuma akşamı günah deyip çekildi nasıl kötü oldum anlatamam:26:

eşimn bahaneleri bilmiyorumki güya banyodan dolayıymış üşeniyomuş annesi babası vrmış haaaa bide dün cuma akşamı günah deyip çekildi nasıl kötü oldum anlatamam:26:

cuma akşamı günahmıymış aslında çokkkkkkkkkkk sevap aylesindende utanıyosa ayrı eve çıksın canm
sen geç kadın napcakmışın ayy bu kaynanalara bide bu kocaları asmak lazım

bende kaynanamdan nefret ediyorum şimdi burdan saymakla biterememki yaptıkların allaha haval ediyorum

X