Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

hayırlı sabahlar arkadaslar.ben seda arkadasımız için 601 besmele cektim.Allahım kabul etsin inş

çok saolun
unutmazsam deneyim ben bu sirayi

Uhud 'da Efendimiz Aleyhisselatu Vesselamın, sözünü dinlemeyip Ayneyn tepesinden inenlere Efendimiz nasıl davranmıştı ?
Onlara bağırıp kızmamış asağilamamis üzmemis.
Müslümanlık Rasulullah SAV'i örnek almaktır. Onun gibi yaşamayı , o ahlakı özümsemektir.
Rabbim neden namaz kılmamızı istiyor. Çünkü bu namaz ın ve orucun bir görevi bir amacı var. Rabbim güzel ahlaklı ona layık kullar olmamızı istiyor ve namazda bizi arındırıyor.
Rabbe layık kul olmak , gunahlarimizdan arınmak için ALLAH Azze ve Celle bizi namazı dosdoğru kılanlardan eylesin inşaAllah duâ kardeşlerim.
Dün kaçar gibi acil çıktım şimdide gözümü acar açmaz mobilden göz atayım kardeşlerime bir kaç bişey yazayım dedim :) Hepinize günaydın hayırlı günleriniz olsun :)

sanada gunaydin ve hayirli gunler tubacim
ne guzel yazmi$in, yuregine saglik...

ne güzel bi başlık bu böyle
keşke herkes hiç bırakmadan kılsa ama nerdeeeeeeeeee
bende küçüklüğümden beri hiç bırakmazdım
evlendim eşim kılmıyodu allah(c.c) ın izniyle ona vesile oldum o bırakmıyo hiç
bende biliceğiniz gibi adet dönemindenn sonra hep zorlanıyorum bide ben ara ara kazalarımı bile kılarım
ama bazen şeytanına kanıyoruz hepimi,z
inş hiç bırakmadığımız günler olur

Bazen aksasa da çok şükür namazlarımı eda edebiliyorum.

Eşim de hafız olduğu için sürekli hatırlatır, bırakma gibi bir tehlike yok çok şükür benim için.

İnşallah herkesin ibadeti daimi olur.

Allah kabul etsin.

yaa ne kadar güzel bir konu olmuş kanayan yarama tuz biber oldu okuyunca

ben eskiden böyle değildim nasıl oldu da bu kadar şeytanın kölesi oldum ben de bilemiyorum

ara ara kılıyorum ama ne zaman 5 vaktin hepsini de eksiksiz kılayım desem mutlaka bir vakitten fire veriyorum

ve bu sefer de zaten bir vakit kaçtı diye koyveriyorum

ilk evlendiğimde ne güzeldi kaçırmadan kılıyodum bebeğim oldu yine kılıyodum zamanla bi baktım iyice salmışım

ama elbette bu böyle olmaz,olmamalı...

Rabbimizin bize sunduğu sayısız nimetlere bir teşekkür etmek,şükretmek bu kadar mı zor

biri bize ufacık bi iyilik etse kaç kere teşekkür ediyoruz

sahip olduklarımızı,çocuklarımızı Allah'ın bize verdiği emanetler olduğunu unutup kendimizin zannediyoruz

ve bunları bize nasip eden Allah'a kaç kere teşekkür ediyoruz.Ne kadar nankörüz değil mi

benim en büyük sorunum eksiksiz kılıyorum tamam ama adet olup temizlendikten sonra yeniden başlarken sıkıntı yaşıyorum

yani kopukluk orda o kadar aradan sonra başlamak Allah'ım bunları yazarken kendimden o kadar utanıyorum ki

kazık kadar kadınsın her halta vaktin var da namaza mı yok yazık çok yazıkk

inşAllah bu topik dini içerikten kapanmaz da namaza başlamak isteyenlere vesile olur

kızlar şuan adetliyim bitince bende burdayım gerçi hep burda olurum da namaz için başllayınca bildiricem
çokk mutlu olldum böyle bi topiğin olmasınaaaaaaaaa
hadiiiiiiiiiiiiii namazaaaaaaaaaaaaa
günahlardan arınmayaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
bende kendimi tanıtayım ben yaklaşık 6 buçuk senelik evliyim çocuğum yok malesef
31 yaşına girmek üzereyim inş bundan sonra bu topiğin mübdelası olmaya geldim kısmetse

ben de başlamak istiyorum her gün niyetleniyorum sabah kalkamıoyrm sonra hooppp işe gidiyrm mesai vs. derken 9-10 eve gelıorum turşu gibi oluyorum :/

çok saolun
unutmazsam deneyim ben bu sirayi

ilk zamanlar bende hatırlamakta zorlanıyordum. sıralamayı bir kağıda yazıp namaz kılarken göz ucuyla görebileceğim bir yere koydum ve öylelikle ezberledim sende ezberlersin canım.rabbim tüm ibadetlerini kabul etsin inş.

Herkeese gunaydın ben dun gece bir şey yazamadan çıktım acil işim vardı kusra bakmayın bir sürü yorum yazılmış çok mutlu oldum anlamadan sayfalar geçmiş artık nasıl muhabbet ettiysek :)
Ben pazartesiye başlarım diye düşünüyordum ama yarına çıkmaya senedimiz mi var birazdan yıkanıcam ve hemen başlıcam allahımın izniyle bir arkadaş yazmış 3 ihlas 1 fatiha oku sabah namazına kurulmuş gibi kalkarsın die çok saolsun deniycem her namazımı vaktinde kılmaya özen göstericem liste için kimse açık bişey yazmamış ben tekrar tekrar söyliyeyim tefriciye'ye herkes katılırsa bende katılırım ama üni. hazırlandığım için hepsini yapabilirmiyim bilmiyorum ama size zaten burdan bildiririm.Kimisi besmele demiş 601 defa ona her türlü katılırım bide şöyle bir fikrim var herkes kendine adasın kendine çeksin burayıda bilgilendirsin (ama bu pek samimi olmuyo galba dayanışma olmuyo yani) ozaman benm son kararım düzgün baştan bir liste yapalım yeniden girmek isteyenler kaldığımız numarayla adını yazsın mesela 7 bende kaldı atıyorum 8 yazsın derdini yazsın yanınada 601 defa besmele çekeriz tefriciye olursa çok uzun olur herkes yapmayabilir ama böyle olursa kısa olur herkes yapar yapmayan yazar onunkini başkası yapar nedersiniz böyle bir şey yapalımmı ? :)

erken dememek lazım canım bence çok iyi yaparsın küçük yaşta öğrendikleri daha çok beynine yer eder ve temeli sağlam olur,Rabbim banada evlat nasip ederse inş küçük yaşta vermeyi düşünüyorum...

ben bir melek annesiyim arkadaslar.6 ay önce kızımı Aysenazımı kaybettim.ve yeniden anne olmak için tutusuyorum.benim içinde dua edermisiniz?
Acımı dindirmek için melegimin kardeşine ihtiyacım var.

canım benim Rabbim sabır versin meleğin cennetin kapısında seni beklicek inşaallah,sana şefaatçi olacak..Rabbim tez zamanda bir evlat nasip etsin sana ve isteyen tüm kardeşlerime,içindede bana nasip etsin bende evlat diye yanıp tutuşanlardanım...

günaydın canım çok iyi düşünmüşsün yapalım tabi bende hayırlı bir evlat istiyorum hepimiz için çekelim inşaallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…