Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

Resûlullah (s.a.v) buyurdu; Ne dersiniz? Birinizin kapısının önünde bir nehir olsa da, o kimse her gün bu nehirde beş defa yıkansa, kirinden bir şey kalır mı? Sahâbîler:
- O kimsenin kirinden hiçbir şey kalmaz, dediler. Resûl-i Ekrem:
- Beş vakit namaz da işte bunun gibidir. ALLAH beş vakit namazla günahları silip yok eder buyurdular.. Hz. Muhammed (s.a.v)

Kızlar Maun suresinde ne diyor ;
Namaz kılmayanları, dolayısıyla ilahi gözetimin kaçkınlarını bir tarafa bırakırsak Namaz kılanlara yazıklar olsun denilmektedir.
Peki ama niçin ? Onun cevabıda aynı surede yer almaktadır. Onlar ki namazlarını ciddiye almazlar sadece görüntü için yaparlar.
Peki ama bu neyin görüntüsü? Allah a namaz kılıyor görüntüsü vermek için.
Namazı ciddiye almak eti kemiği Allah ın huzuruna bırakıp kafamızla kalbimizle şöyle bi tur atmaktır.Duygu ve düşünce dünyanızda başka işlere koyulmaktır.
İşte bu Namaz ı ciddiye almamk, sırf Allah a karşı görüntü olsun gösteriş olsun diye namaz kılıyormuş gibi yapmaktır ki;
Böyle bibadet edenin vay haline denilmektedir.
Allah bizi ibadetlerimizi layıkıyla yerine getiren kullardan eylesin inşAallah

Namaz kılan yaşlıyı severim ama namaz kılan gence aşığım ( Ömer r.a)
Ben iyiyim çok şükür canım sen nasılsın

ben geldim kızlar :)

kaç sayfa ilerlemiş şimdi okuyamadım ama şu liste işini ilk mesaja taşısak isteyenler okuyup bildirse (ne okunacaksa yanına yazılsa)

yapıldı mı bilmiyorum ama çıkıcam şimdi aklıma geldi kolaylık olur
:26:

Namaz kılan yaşlıyı severim ama namaz kılan gence aşığım ( Ömer r.a)
Ben iyiyim çok şükür canım sen nasılsın

hamdolsun bende iyiyim canım :)
bir sohbette sohbeti veren şöyle birşey demişti aklıma geldi
zaman çok kötüleşti hani gençlerin yarısından çoğu neredeyse kılmıyor gençleri bırakın yetişkin ve yaşlılarında öyle bu devirde namaz kılmanın sevabı eskiye göre iki kat daha fazla demişti.

Ben sayılı sayısız Allah ın rızası için her duaya talibim sizlerde ya özelden ya burdan isimlerinizi bana bildirin dualarıma sizleride katayım.
1 fatiha okusanız bile yeter kızlar

Son düzenleme:

konu sahibine deriz ilk sayfaya taşır canım iyi olur
sedayla başladık canım 601 besmele okuyabildiğiniz kadarda dua Allah razı olsun şimdiden
evet okudum diyen desin ki başka bir arkadaşa geçelim

Zaman ahir zaman canım aynen öyle şu zamanda hakkıyla ibadetini yapan genç sayısı çok az.
Biz onlardan olalım inşaAllah ben çalıştığım için sohpetlere katılamıyorum ama bir arkadaşım sağolsun bana telefondan sohpet veriyo :)

Ben sayılı sayısız Allah ın rızası için her duaya talibim sizlerde ya özelden ya burdan isimlerinizi bana bildirin dualarıma sizleride katayım.
1 fatiha okusanız bile yeter kızlar

aynen öyle 1 fatiha bile yeterli Allah okuyanlardan razı olsun dertlerine deva olsun

Kızlar en büyük endişem konumuzun kapatılması. .
İnşaAllah olmaz öyle bi şey.
Benim şuan çok işim var birazda dünyevi işlere vakit ayırmak gerekir demi :)
Hepiniz Allah a emanetsiniz.
Gelicem yine :)

bende okuldan pek fırsat bulamıyorum katılabildiğim kadar ablalara falan gidyorum ordaki sohbetlere katılıyorum çok etkileniyo insan ya :)

Kapatılmasın nolur :) kötü bir şey yapmıyoruz birbirmize destek oluyoruz ibadetimizi yapıyoruz
canım benim sende Allaha emanet ol görüşürüz :)

ay kızlar ne çabuk ilerlemiş sayfalar
dün gece giremedim
neye karar verdik

Konuyu tam anlamadım ne okuyacağız namaz mı kılacağız:26: ama bir fatiha okuyun yeter demişsiniz hepiniz adına bir tane okudum

ay kızlar ne çabuk ilerlemiş sayfalar
dün gece giremedim
neye karar verdik

hoşgeldin canım
ilk sedayla başladık dua etmek isteyenler edebildikleri kadar etsinler
konu sahibi gelsin ilk sayfaya yazacak dua isteyenleri
dua edenler okudum desinlerki başka bir arkadaşa geçelim

Henüz verilmiş bi karar yok canım sanırım.
Anladığım kadarıyla konu sahibi herkesin hakkıyla okuyacağına güvenmiyo . .
aslında güvenmiyor değil de olur ya şi çıkar okuyamaz diye düşünmüştür belki
ama söz verince elbette herkesin okuması gerekir
bakalım ilk sayfaya konu sahibi yazar madem de ona göre biz de bize düşeni yaparız inşallah

hoşgeldin canım
ilk sedayla başladık dua etmek isteyenler edebildikleri kadar etsinler
konu sahibi gelsin ilk sayfaya yazacak dua isteyenleri
dua edenler okudum desinlerki başka bir arkadaşa geçelim

evet ilk sayfaya yapılması gerekeni yazması iyi olur.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…