Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

Kızlar merhaba allah dualarinizi kabul etsin inşallah
Ben de 9 aydır düzenli namaz kılmaya çalışıyorum allah hepimizi namazlarını dosdoğru kılanlardan eylesin
Geçen dönem okul zamanı sabah namazlarına hep kalkardım tatilden beri hiç sabah namazlarımı kılamadım uyandıktan sonra da kılamıyorum şeytan içime vesvese veriyor...
bana da dua eder misiniz 5 vakit namazımı da layıkıyla yapmam için
Allah hepinizden razı olsun

Rabbim cümlemizi ıslah eylesin ibadetlerimizi tam olarak yerine getirmeyİ düzenli içten yapmayı nasip eylesin hiç vazgeçme inşallah kılmadığımız bir vakit olmaz bul dua zikir etmeliyiz namaz dışında da dinimizle ilgilenmeliyiz ki namaz kolaylaşsın inşaallah

canımmm özledim seni neler yapıyosun bebiş nasıl ben işe başladım bile (

Canim ben geceleri yatmadan önce kevser süresini okuyorum Allahim beni sabah namazina uyandir diyorum ve uyuyana kadar kevser süresini okuyorum ya telefon caldiginda hemen uyanıyorum yada sabah ezanina uyanıyorum ben genelde unutmadigim okudugum her gecenin sabahinda kalkiyorum sende bi dene istersen internette de arastirirsan eger sabah kalkmak icin kevser süresi okunmasi gerektiğini gorebilirsin canim Allah kabul etsin namazlarini canim benim

Çok teşekkür ederim mutlaka yapıcam hepimizin namazlarını kabul etsin allah inşallah canım çok sağol tekrardan

kızlar hiç bırakmadan namaz kılmaya nasıl başladınız yaa ben başlıyorum sonra bırakıyorum hamşleyken kılardım. doğum yaptım yine bıraktım açıkcası başım sıkışınca kılıp rahata erince bırakıyorum bu isteği nasıl taze tutablirim. Allah aşkını hissetmek bağlanmk bunlar için önerebileceğiniz bişey varmı kitap filan

***Namaz kılıyor musun?

Lütfen burada yazdıklarımı sonuna kadar okuyun ve biraz düşünün...

Neden namaz kılmıyorsun???

namaz kılmamak için bir sebebin mi var yoksa?

ne olabilir ki namazdan önemli olan sebep???

dur ben tahmin edeyim:

namaz kılacak vaktin yok değil mi?

ama onların da yoktu...

ya bedir savaşına ne demeli:

savaşhiç durulmuyordu aksine gittikçe kızgınlaşıyordu, bu arada ikindi vaktiçıkmak üzereydi, ama kılacak zamanda yoktu karşında en az on katındüşma vardı.
kenara çekilipte namaza duramazdın, yada namazı kılmıyacaksın di mi ben ce en kolayı bu...
yaonlar ne yaptı Peygamberimiz 300 kişilik ordusun ikiye ayırdı yarısıgerye çekildi diğer yarısıda ha ileri atıldı ve daha bir kuvvetlesavaştı,
ve geriye çekilenler Peygamberimizin imamlığında namazıkıldılar, bitince de digerleri ile yerdeğiştirip onlar savaşmayabaşladı diğerleri geri çekilip yine Peygamberimizin imamlığında namazıeda ettiler...

sence onların zamanı varmıydı? ya da bunların...

ama o zaman bu yoktu değil mi?

yada bu

eee tek sebebin bu mu yani? başkaları da yok mu?

hem vakit bulsan bile nerde kılacaksın ki namazı yer yok ki evde değilsin zaten başka yerde yok değil mi?

sence onların yeri var mı?

buda tutmadı başka yokmu bahanen?

yada yolculuk yapıyosundur değil mi, kılacak yer yok ki olsa kılardın...

peki onların var mı?

buda olmadı galiba?

yada çok yoğunsundur, çok işin vardır hiç ayıracak vaktin yoktur değil mi?

onların da işi çok ama bi on dakika ayırabiliyorlar

ama senin bir dakikan bile yok değil mi?

bir düşün bakaım bu kadar vakti ne için harcıyosun, dünyalık için değil mi?
iyi para kazanıyım, rahat yaşıyım, param pulum olsun hepsi bunun için mi?
birdaha düşün sen önce kim götürmüş bir bez parçasından başka bir şey,orada rahat etmek için kim biriktirebilmiş veya götürebilmişkazandıklarını?
oraya gittiğinde ilk sorulacak soru ne biliyor musun?

yaa o zaman ne cevap vereceksin, vaktim yok diyemezsin, yer bulamadım diyemezsin, işim vardı diyemezsin değil mi?

belkişunu dersin: 'bu kadar çabuk beklemiyordum ölümü yoksa kılacaktımileride namazımı kaza namazıda kılacaktım'...ama senin yaşın genç dahayaşlanınca kılarsın değil mi hem o zaman bol bol vaktinde olacak,
ya yaşlanmazsan...

ya sen namaz kılmadan, senin namazını kılarlarsa...

bunlar kadar gençmisin sen,ama bak onlar kııyor neden?

namazayetişmek için koşan bir çocuğa Hz.Ömer 'sen daha çocuksun bu kadartelaş etmene gerek yok sen daha küçüksün namaz sana farz değil'demişti,
veçocuk demişti ki:'Amca, amca! Bu işin büyüğü küçüğü olur mu? Daha dünmahallemizde bir çocuk öldü. Üstelik benden de küçüktü. Ölüm denengerçeğin büyük küçük ayırdığı yok. En iyisi her yaşta buna hazırolmalı. Hem bu yaşta Namaza alışmazsam, büyüyünce kılmak zorgelebilir.'

sen hala gencim de...?

aaa olmadı hastasın değil mi onun için kılamıyorsun, özür dilerim...

amaiyileşmen için namaz kılman gerektiğini biliyor musun? öyle dememiş miPeygamberimiz'namazda şifa var' kalk bir kıl bakalım namazın hastalığınkalıyor mu o zaman

bak oda hasta üstelik kaç yaşına gelmiş...(HİÇ UNUTMAM DEDEM ÖLÜM DÖŞEGİNDE DAHİ KILIYORDU

ama ayakta duramıyosun değil mi?
oturarak kıl, oturamıyosunda(yatalaksın)
kafanlakıl o zaman, yoksa tamamen felç mi geçirdin (şimdi yıttın galiba)zannetme ki yırttın o zaman da gözlerin kıl bak bu kadar kolaylık var,eminim başka bahanelerinde vardır...değil mi?

yaaa boş ver hem sen niye namaz kılacaksın önemli olan kalp değil mi? senin kalbin temiz kılsan ne olacak ki?

O Güzeller Güzelinin kalbi kapkara mıydı, pislik içinde miydi de, ayakalarının altı şişinceye kadar namaz kılardı?

eee gördün mü kalbin Efrendimizin kalbinden de mi temiz acaba???

değil, değil mi?
bu da olmadı var mı başka bahanen kalmaı mı yoksa uyduracak bir şeyler?

tamam hepsini kılamıyorsun bari bir iki vakiti kıl olmaz mı?

oda mı yok?

bahanelerini dinleme(me)k isterim veya dur bunlarıda ben tahmin ediyim...

sabah namazına uyanamıyorsun, sabahın köründe kim kalkacak ki uykunu mahvedeceksin değil mi?

ya böyle bir ilan görsen ne yapardın acaba?

amagitmezdin değil mi değmez onun için felan uykunu bozmana, sen migitmeyeceksin yalan bari söyleme ilk sen olmak için geceyi ordageçirirdin...

olmadı, gelelim öğleye, off öğle vakti o kadartelaşede namaza vakit mi ayırcaksınbir sürü işin gücün varyetişemiyorsun zaten, bir de namaz hiç olmaz bu kadar işin arasındanamaz mı olur?

amayemeğini yemeden öğleyi geçirmiyorsun belkide zevkini çıkara çıkara 1saatte yiyosun yemeği değil mi, yemek daha önemli değil mi???

ya ikindin ne olacak??

durşimdi zaten yoruldun bütün gün işler hala bitmedi bu yorgunluklanamazını felan kılamazsın, ama dedim ya az önce bir daha diyeyim nedemiş Peygamberimiz'hasta mısın, yorgun musun, çaresiz misin,... ozaman namaz kılda geçsin bunların hepsi...

ya akşam namazı

oooo sende yaaa daha eve gidilecek, yemek yenilecek, zaten akşam vaktide kısa yetişemiyorsun değil mi?

evine 10 dakika sonra girsen ne olacak kaçmıyor ya ev, ama vakit gidiyor bir daha bulabilecekmisin o vakti???

yatsı namazını hiç sormuyum değil mi?

o saat te namaz mı kılınır insanın uykusu geliyor uykulu uykulu namaz kılınmaz ki...

ama nedense başka zamanlar uykun gelmiyor, mesela bunlara bakarken hiç uykun gelmiyor değil mi?

eeebunlarda olmadı vakitlerin birinden bile sıyıramadın yakayı,var mıbaşka bahanen benim aklıma bu kadarı geliyor, seninde aklına gelmiyordeğil mi? kalmadı çünkü başka bahane... aslında var ben sana söyleyimmi üstelik bu sefer kesin kurtulursun namaz kılmaktan(zatenkılmıyosunda) üstelik bir tane değil, ne mi dur söyleyim:

1 : ÖLÜ İSEN

2: DELİ İSEN
3: ÇOCUK İSEN

4: HAYVAN İSEN

5: KAFİR İSEN

ne d ersin sıyırdın bu sefer ha?

amayok, nasıl olur sen ölü veya deli değilsin, üstelik kocaman adamsın veinsansın, ALLAH korusun kafirde değilsin eee demek ki neymiş namazdankurtulamazsın..........

sana sesleniyorumey insan boşver sen nefsini o zaten hiç namaz kılmak istemez ki sendinleme onu bak yukarda birden sıraladı bahaneleri sonuç ne peki?koskoca bir hiç. yani gel namazını kıl uyma sen ona yoksa sende miuyduracaksın bahane ama kalmadı ki bahane, niye mi namaz kılacaksın?dur onuda söyleyim:

sen müslümansın degil mi?(elhamdülillah)eee kanıtın ne nasıl ispatlarsın bana müslüman oldugunu, tabi ki namazkılarak islam demek namaz demektir namaz dinin direğidir onun için...

bir de gözünü çevirde bak etrafına

bugüzellikleri Yaratan övülmez mi, ona sana verdiği binlerce nimet içinşükredilmez mi, tabi ki şükredilir bu da en güzel şekli olan namazlaolur, hem sen namaz kılmakla ALLAH 'ı yüceltemezsin O zaten YücelerYücesi , sen ancak Rabbimin katında kendini üceltirsin...

tamam sen boşver hepsini sen bunlara da mı acımıyorsun

Yüce ALLAH buyurmuyor mu:

'namazdan sonra edilen dua reddolunmaz' diye, haydi onlar için başka bir yapmıyorsun(yapamıyorsun) madem en azından dua et...

hem bak doğada herşey ona secde ediyor sen daha ne duruyorsun

şimdi gel ne dersin artık başlayalım mı namaza?
haydi mevlanaca namaz kılmaya var mısın??

onun gibi secde ede ede seccadeyi lime lime etmeye var mısın?

veysel karani gibi geceleri gündüzleri namazla geçirmeye var mısın?
öylegüzel bir namaz kılarmış ki mübarek bir geceyi sadece kıyamda, bir gecesadece ruküda, bir gece sadece secdede geçirirmiş...
Hz. Ali gibi,savaşta yediği okun acısından çıkaramıyorlar, ancak Hz. Ali namazadurunca çıkarıyorlar hem de kılı bile kıpırdamıyor, soranlara da 'biznamaz kılarken can kuşumuzu salıveririz' demiş, var mısın böyle namazkılmaya?,

Hz.Rabia gibi, gözlerinde yaş kalmayıncaya kadar namaz da ağlamaya var mısın?

ve O GÜZELLER GÜZELİ, namazı en güzel kılan O kimse onun gibi Kılamazdı, varmısın onun ümmeti olarak namaz kılmaya?

biliyorumsen onlar gibi namaz kılamazsın, onlar gibi olsan zaten bahaneuydurmaz, namaz kılmak için kendine yollar arardın bu zamanda...nası
l mı namaz kılacaksın?

öylebir namaz kılacaksın ki ezanı okuyan Bilal-i Habeşi olacak, namazkıldığın yer Mescid-i Haram(KABE) olacak ve imamın Hz. Muhammet Mustafaolacak ve Hz. ebubekir, Hz. Ömer, Hz.Osman, Hz.Ali ve sahabeylebirlikte namaza duracaksın....

öyle bir namaz kılacaksınki, sırat köprüsünün üzerinde olacaksın aşağısı cehennem ve karşındaYÜCELER YüCESİ ALLAH TEALA ve meleklerle saf tutarak...

öyle bir namaz kılacaksın ki mevlana'ca:

Namazatekbirle girmek,'İlahi,biz Senin huzurunda kurban olduk !' demektir.Tekbir getirerek kurban kesildi ğibi, tekbirle namaza başlamak da,'ALLAH 'ım canımız Sana feda olsun!' anlamındadır.

Namazdakıyama durmak, ALLAH 'ın huzurunda kıyametteki muhasebeyi hatırlatır.Kul, biraz sonraki hakkıyla yerine getiremediği kullndan ve işledğigünahlardan dolayı, utancından ayakta durmaya dermanı kalmaz, rükuyaeğilir.

Başı rükuda iken'Hakk'ın suallerine cevap ver' diyeİlahi ferman gelir. Kul, rükudan başını mahcup olarak kaldırır. Ayaktaduramaz, yüzüstü secdeye kapanır.

Tekrar ona,'Secdeden başınıkaldır! Yapmış olduklarından haber ver' diye ferman gelir. O, yinemahcup bir halde başını kaldırsa da, tekrar yüz üstü kapanır.

Aslındasen namazı Kabe de kılıyorsun bi liyor musun? evet sen o safın içindesinaslında, ilk saf Kabe'nin etrafını çeviren ilk halkadır ve sendegittikçe büyüyen bu halkanın içindesin bu safın içindesin sen namazıorda kılıyorsun sadece biraz arka saflardasın o kadar, inşALLAH önsaflarda da kılmak nasip olur...

var mısın böyle namaz kılmaya?

hadiey kalbim durma artık tövbe et ve Yaradanna en güzel hamdını sun,temizle kalbini pislikten, dünyalıktan ve kula yakışır bir şeklideMEVLA'ya yaklaş...

hadi be ruhum hadi be kalbim uymayın sizo nefsime o hep konuşur ve sizi kötüye götürür, siz ondan güçlüsünüz,siz ona hükmedersiniz hadi kırın onun gücünü

biliyorum yapacaksın sen bunu hadi o zaman bak Bilal-i Habeşi ezanı okumaya başladı

haydi şimdi namaz zamanı, haydi şimdi kurtuluş zamanı...

KURTAR KENDİNİ

Sen hamileyken eşin sana ne güzel kuran ogretiyordu yanlis hatirlamiyorsam sende namazlarini güzelce kiliyordun ki Rabbim sana mucizesini verdi artik annesin daha cok namaz kılıp evladin icin daha cok dua etmen gerek sorunların vardi anlatmistin namazdayken mutlu oluyorum düşünmüyorum diyordun yaziyi ekledim ciktisini al her sabah oku bence canim benim

sağol cnm yaa evet hamileyken ne güzel içimde heves vardı sonra doğumda ara verince bidaha toplayamadım cnm hemen toparlanmam lazım

Cansu Allah senden razi olsun gözyaşları içinde okudum yazdıklarını. ..Bugün başlayacağım namaza...dua et bana daim olsun. ..sen vesile oldun canım bu yazı çok etkiledi hiç böyle düşünmemiştim.

Canim Rabbim cumlemizden razi olsun bu yazi benim yazim değil bende biyerden kopyalamistim arada bi okuyup kendime gelmeye calisiyorum genelde hep kendime oleceksin tenin toprak olacak neyin derdindesin kendine gel diyorum okudukça okumak ogrendikce daha cok öğrenmek istiyorum namaza baslamana cok sevindim hep tavsiye ediyorum bu yazinin ciktisini al ve evde en cok dikkat cektigin yere as eminim daha etkili olacaktır Rabbim daim etsin insallah

çok sağol canım benim ne güzel bir vesile oldun dua edeceğim sana da sende unutma olurmu ne arzun varsa hayirlarla kaderine yazilsin inş. açıkçası hep istiyordum bir kıvılcım gerekiyor mus. ..çok sağol

çok sağol canım benim ne güzel bir vesile oldun dua edeceğim sana da sende unutma olurmu ne arzun varsa hayirlarla kaderine yazilsin inş. açıkçası hep istiyordum bir kıvılcım gerekiyor mus. ..çok sağol
Duanda olmak ne güzel hele namaz kilman herseyden daha güzel öpüyorum seni canim benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…