Hep Birlikte Namaza Başlıyalım :)

Uyumadan önce 21 besmele çekin inşallah..

Ayet el kürsi , felak nas okuyun eşinize çocuğunuza üfleyin..Gecenin şerrinden şeytanın vesvesinden sana sığırınırım Rabbim die dua edin inşallah..

Uyumadan eşlerinize de dua okutun kızlar..Ben okurum ama eşim de okuyunca daha huzurlu yatarım hadi duarımızı okuyalım der hatırlatırım eşimede..

_çok saol canim
benim e$im her gece okur, yataga girince ama ne okuyor bilmiyorum duasini ediyor
soyleyimde o bana hatirlatsin :))
hafiza konusunda ciddiyim herseyi ama herseyi unuutyorum

unutuyorum dedimde hvallahuleeziyle elif lam mimi ezberlem$tim , regl olunca okumadim 1 haftadir ve unuttum tekrar okuyunca girer in$ aklima

KUran i kerim in her kelimesi ayri guzel
ama ben amenerrasulunun anlamini ogrendigimde yani turkçesini çok sevdimmm , içim akdi resmen anlaminda geçenlere
o zaman 2 gunde ezberlemi$tim, arada unuttum tekrar ezberledim falan $imdi ezberimde $ukur
onun turkçesinide payla$alim olmazmi :)
namazdan sonra okumaya çali$irim ben unutmayim diye tabi içindede okuyorum

AMENERRASULÜ

Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü'minun,küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih,la nüferriku beyne ehadin min rusülih,ve kalu semi'na ve ata'na gufraneke rabbena ve ileykelmesirLa yükellifullahü nefsenilla vüs'aha,leha ma kesebet ve aleyha,mektesebet,rabbena latüahızna innesiyna ev ahta'na,rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina,rabbena vela tühammilna,mala takatelena bih,va'fü anna,vağfirlena,verhamna,ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn

AMENERRASULÜ'NÜN MEALİ:

285 O peygamber de kendisine Rabbinden indirilene iman etti, Mü'minler de (onlardan) her biri Allah'a, onun meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine inandı."Onun (Allah'ın) peygamberlerinden hiç birini diğerlerinin arkasından ayırmayız (hepsine inanırız), dinledik, (kabul ettik) emrine itaat ettik, Ey Rabbimiz, mağfiretini isteriz. Son varışımız ancak sanadır" dediler.

286 Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez. Herkesin kazandığı hayır faidesine, yaptığı şer kendi zararınadır. "Ey Rabbimiz, unuttuk, yahut yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme. Ey Rabbimiz, bizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yükleme, Ey Rabbimiz takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma. Bizden sadır olan günahları sil, bağışla, bizi esirge. Sen mevlamızsın bizim. Artık kafirler ruhuna karşı bize yardım et."

çok saol canim
bi haftadir grip ti , sonunda hazin son oldu kulagina vurdu kuuzumun
$imdi uyyor

Allah beterinden korusun, evlatlarimizla , sevdiklerimizle sinamasin in$allah ..

ayy yavrum kulak ağrısı da çok zor..Kaç yaşında..

Amin inşallah Rabbim bizlere bağışlasın..

O unutganlık bende de var..HAFIZAyı güçlendirici dualar var diye biliyorum yarın araştırırım..Ama bol bol Allah'ı zikretmeliyiz..

bende kılıyorum kızlar elimden geldiğince Allah kabul etsin cümlemizin namazlarını,Allah cümlemize nasib etsin..

ayy yavrum kulak ağrısı da çok zor..Kaç yaşında..

Amin inşallah Rabbim bizlere bağışlasın..
3 ya$inda canim
evet kulak ba$ladimi yeri gogu yikiyolar ,gozunden ya$ geliyordu aglarken (
verdigim ilaçlar fayda edene kadar yarim saat geçti nerdeyse aglamasiyla
in$allah gece tekrralamaz

3 ya$inda canim
evet kulak ba$ladimi yeri gogu yikiyolar ,gozunden ya$ geliyordu aglarken (
verdigim ilaçlar fayda edene kadar yarim saat geçti nerdeyse aglamasiyla
in$allah gece tekrralamaz

maaşallah İsmi ne =)) Çok mu soruyorum ne

Ahh kuzum benimm inşallah benim oğlum da 12 mart da Rabbimin izni ile 2 bitecek..Benim ki de öksürüyor burnuşu akıyor peditus başladım doktor başla geçmez ise getirirsin diyor..İnşallah geçer de antibyotik e gerek kalmaz..

O unutganlık bende de var..HAFIZAyı güçlendirici dualar var diye biliyorum yarın araştırırım..Ama bol bol Allah'ı zikretmeliyiz..

çok sevinirim valla, hep duacin olurum
ke$ke bulabilsem bi çare unutkanligima
okurum tabi sen bi ara$tir beraber okuruz :)

namazlardaki dua sirasini bilen varmi kizlar
çok anlattirdim ama kafama girmedi belki sizden birinin sozu i$e yarar :)

farz da daha onemliumi$
buyuk sureden kuçuge goreydi galiba
yani ini$ SIRASI OLuyor galiba Kuran i Kerimdeki sirasina gore

Mukaşefetül kulüp- Kalplerin keşfi, diyebilirim ki can evimden vurdun beni. Baş ucu kitaplarımdan biridir benim. İMAM GAZALİ. Bence alabilecek durumda olan arkadaşlar muhakkak edinsin birer tane.

bu başlığı yeni gördüm. cok güzel bir konu herkes birbirinden motive olur ne güzel.
ben namazda duaları şu sırayla okuyorum. doğru bildiğimi zannediyorum ama ynlışım varsa doğru bilen biri düzeltsin.

fil suresi, kureyş, maun, kevser, kafirun, nasr, tebbet, ihlas, nas, felak. ben bu sırayla okuyorum .

Son düzenleme:

sayfayı açık bırakıp gitmişim içeri sıra konusunda ben eksiğim ya

dogru okuyorsun canım.kurandaki sırası bu.

Aynen bu şekilde.yani Fil suresinde başlanıyor.

La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym.
RABBİM herkesi her türlü şer,bela,musibet,hastalık,kaza beladan,dermansız dert ve hastalıklardan korusun kızlar AMİN

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…