Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Hemoroid - Basur

bu bon bon sekerı dedıgın nasıl bırsey canım yaaa???

banada doktor amelıyat dedı ama dusunmuyorum yıne nukseder dıye korkuyorum cunku kabızlık sorunu yasıyorum fazlasıyla bu yuzden dusunmuyorum cok kotu bı hastalık su yaa oluyorum agrıdan

benimkisi çok yeni. kanama yok. ama batma var ve kaşıntı oluyor.. sokakta fln yürürken batma girdiği zaman off çok felakaet oluyor insan. basur mu şimdi bu. :S

ya insna kabullenemiyor ama 5-6 aydır bende anlamadım basur galiba anneme bile diyemedim.doktoraysa asla gitmem. acaba kendiliğinden geçermi sivilce gibi ve bir tane.tuvalette canım yanıyor sadece.bitkisel bi çözüm varmı en basitinden?

arkadaslar bende bişey sorcam. basur mu anlayamıyorum,tecrübeli arkadaslar yardım edin lütfen.5 gün önce fln tuvalate girdiğimde acayip acı cektim ve kanamam oldu. o günden bu yanada her tuvalete girdiğimde canım cok yanıyo. ancak dokunduğumda hiç bi cıkıntı fln bişey yok. zaten acısıda içten gelen bi acı. sizce ne bu basur mu?

Eğer kanam filn varsa basur olabilir yada fissül denilen bir rahatsızlıkta olabilir bazı basurlar makatın içindede olabiliyor tabi ama mutlaka bir doktora gidin bence muayene sonucu belli olur zaten ..

2006 yılında lazerle yaktırdım bende memnunum tamamıyla sıfırlanmıyor zaten o bölge elinize pütürlü geliyor tek şartı kabız olmayacaksınız hanımlar lifli gıdalar ve kabuğu soyulmamış meyvelar yiyin özellikle muzdan uzak durun...

Arkadaşlar basur- hemoroid sizlere mukemmel bı onerım olacak bella b mama soak oturma banyosu ve bella b bee relıeved sprey kullanmnızı onerırım benım arkdasım amelıyat olacaktı çok fecı acı cekıyordu unlu bır prof doktor ona bunları onerdı 15 gunde tedavı ettı sımde gayet memlun hayatından eşinede aynı dert geldı basına onada kullandırttı onada çok ıyı geldı bende arastırdım kım kullandıysa çok memlun kalmış bence bu urunu bı deneyın derım

arkadaşlar benim çok farklı bi sorum olacak acaba hemoroidi olan bi kişinin ağda yaptırmasında bi sakınca var mıdır?
yani daha cok zarar vermesi falan söz konusu olabilir mi ??

olur mu öyle şeker filan, ilacı var fitili var bu hastalığın..sadece vazelin ve şekerin ne fonksiyonu olabilir..

merhaba arkadaşlar,
bende ya bu fissür denilen şeyden yada basur var ama hangisi bilmiyorum. zaten 2 aydır tuvalete çıkmakta sıkıntı yaşıyordum derken kabızlık geçti ama acı geçmedi ve kabız olduğum zamanlarınkinden bile çok daha fazla olmaya başladı ve geçende tuvalette daha tuvaletimi yapmadan makattan kan geldi bayağı çok korktum. doktora gittim ilk fırsatta ama müsait olmadığım için muayene edemedi, fissür yada basur dedi malum devlet hastanesi kalabalık çokta sorup konuşamadım. bana krem fitil falan verdi, dışkın yumuşak olmalı dedi birde toz verdi sulandırıp içmeli, ki ben o tozu daha önce kullanmıştım ve tuvaletten çıkamamıştım korka korka akşamdan içtim ama hala tuvalet ihtiyacı yok. birde ben yemeklerden önce en az 2bardak sıcak su içiyorum buna rağmen hiç hareketlilik yok.
neyse çok uzatmim sorunum işte böyle, benim asıl sorum basur muyum ve fissür müyüm nasıl anlayabilirim benim anlayabileceğim bir farkı varmı?

selam akdaşalrr bende buğün kabızlık sonucu damla dan daha fazlaca kan geldi çok korrktumm..makat bölgemde yanma ateşim çıktı bide...hemoritimidirkii....bilğidsi olann varmıııı:18:

ya bende makatta et parçası şişmiş var.kanama yok acı yok sorun yok neden var bu şişlik bi ara kabızlık çekmiştim onda n mı

gitigim dr iç hemeoroit oldugunu söyledi..kabız olmamak gerekmiş...herkeze geçmiş olsun

kızlar bende de kanama oluyor ama kabız değilim bir de kaşıntı geceleri özellikle doktora gitmekten çekiniyor artı korkuyorum hemoroid sorunu olanlar kaşıntı oluyor mu bir de kabız olmadıgınızda kanama oluyor mu ?

bende de kanama olmaya başladı 2 yada 3 kere kanadı geçenlerde çok korkuyorum yaa
iyikide böyle bi başlık varmış
internetten resimlere baktım çok korkunç
ben basur değilim ama olmaktan korkuyorym

bende kanama kaşıntı acı falan yok ama sadece makat kenarında kıvrılmış ten rengi bi parça var..bir ara kabız olmuştum ondan kalıntı sanırım deli olacammm

bende kanama kaşıntı acı falan yok ama sadece makat kenarında kıvrılmış ten rengi bi parça var..bir ara kabız olmuştum ondan kalıntı sanırım deli olacammm

canım sıcak su oturmaları diye bişi okudum nette araştır allah korusun ben sıvı tüketmeye çalışıyorum oladan engellemek istiyom
kanama oldu 2 3 kere korkuyom
çok feci doktora gidemem :78:
o yüzden engellemeye çalışıyom

bende cnm sabah uyandığımda aç karnıma hemen kuru kayısı ve incir yiyorum bağırsakları yumuşatıyor.bol bol sıvı tüketiyorum işte bakalım en baştan önlemini almak en iyisi sana da geçmiş olsn cnm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…