Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Hemoroid - Basur

kanama 3 gün art arda oldu sonra kesilsin diye bekledim ama en ufak zorlanmada az da olsa knama oluyo doktora gitsem mi diye düşünüyorum ama korkuyorum olup olmadığını bilmiyorum ama ilerlemesinden iyidir sanırım

kanama 3 gün art arda oldu sonra kesilsin diye bekledim ama en ufak zorlanmada az da olsa knama oluyo doktora gitsem mi diye düşünüyorum ama korkuyorum olup olmadığını bilmiyorum ama ilerlemesinden iyidir sanırım

al benden de okadar

kızlar bişi sorcam ben büyük tvltmi yapamadım kabız olmuşum sonra bir baktım kan geldi arka taraftan bugün oldu bu olay sizce doktora gitmelimiyim yaaa off

kabız olmmak için drum bi ilaç verdi kızlar o harfiyle başlıyorr bana çopk iyy geldii alalh razı olsun doktordan..sabah aç karnına içiyorum kabız olmuyoruma rttık ve kanamnda kesildi

Bir arkadaş sormuş ama cevap veren göremedim.
şeyy
Makat bölgesindeki tüğler için ağda zararlı mıdır bilgisi olan var mı? Normalde riskli midir yada hemoroid varsa ağda daha mı zararlıdır?

Bir arkadaş sormuş ama cevap veren göremedim.
şeyy
Makat bölgesindeki tüğler için ağda zararlı mıdır bilgisi olan var mı? Normalde riskli midir yada hemoroid varsa ağda daha mı zararlıdır?

canım 29 yaşındayım yaklaşık 12 yıldır bu sorunu yaşıyorum. önceden ağdamı kuaförde yaptırırdım. 2 sene önce lazere gittik artık öyle bir sorunum yok çok şükür.

Ama ağda yaptırdığım zamanda bir zararını görmedim. bence daha sağlıklı çünkü farkettiğim tek şey. o bölgede ki tüy uzamaya başlar başlamaz daha çok kaşıntı oluyor orada. temiz olması ve bol bol doktorun verdiği kremi sürmen en mantıklısı.

tavsiye isterseniz ben bir çok krem , fitil, sıcak suda oturma banyoları yaptım. bunlar rahatlatıp 3-5 gün sonra yine, o bölgede kaşıntı, yanma ve batmanın başlamasına sebep oluyordu. geçen sene Bepanthane merheminin ve kreminin bir çok şeye iyi geldiğini öğrendim.

merhemi vazelin kıvamında hemoroidimin olduğu yere ve birazcıkta içine doğru sürdüm. bana çok iyi geldi. umarım diğer arkadaşlara da iyi gelir. hiç bir zararı yok bu kremi herkes bilir

bebeklerin pişiklerinde kullanılır hatta

herkese geçmiş olsun

merhaba arkadaslar..dün gece makat bolgemde kücücük bi et parcasi fark ettim..normaldede zaten kabizlik yasiyordum..zorlandigimda hafif kanama olabiliyodu..ne yapmaliyim..4 aylik hamileyim..yardim edin nolur

genel cerrahiye başvurmalısın. sana krem verir rahatlatır. hamilelik ve kabızlık sebebiyle olmuştur. 2lt -3lt su, bol bol meyve sebze, kuru kayısı kuru incir vs. tüketirsen kabızlık hafifler. geçmiş olsun.

Arkadaşlar ben 3 yıl önce ağrılarıma dayanamayıp hemoroid ve anal fissür ameliyatı oldum. O zaman anüs bölgesinde tek meme vardı. Daha sonra iyileşeceğine dört meme oldu.Çok ciddi sıkıntılar yaşadım.. Kullanmadığım ilaç kalmadı ama bi yararını görmedim. Daha sonra bi doktor tanıdığıma danıştım. Dedi ki kabızlık ve sert dışkı sorununu çözmediğin sürece hiç bir ilacın faydası olmaz ve iyileşmez. Ve bana bi ilaç yazdı. Yazdığı bu ilaç fizyolojik bağırsak düzenleyicisi. Eczanelerden alabileceğiniz tıbbi bir ilaç. O dönemlerde ki iş yoğunluğumdan dolayı 3 gün düzenli kullanabildim. Ve tam 3 aydır ne kabız oldum ne de sert dışkı olayı yaşadım. Ayrıca gönül rahatlığıyla da bütün yiyeceklerden yedim. Şuanda anüs bölgesinde oluşmuş hiç meme ve kanama yok. Çevremdeki insanlara da önerdim. Şuanda onlarda da düzelme varmış.

İlacın ismi "duphalac".. Doktorunuza da reçete ile yazdırabilirsiniz. Günde 3 defa yemeklerden sonra 1 yemek kaşığı içiliyor. İnşallah benim gibi herkes şifa bulur. Allah'ım herkesin yardımcısı olsun..

İltihaplı durumda ise antibiyotik kullanmak faydalı. örnek: augmentin

Sorunlu bölgeye mümkün olduğunca az su değdirin.

Acı, baharat, dometes, turşu, peynir vs nerdeyse herşey yasak.

Pek yemek yemeyin. Kepekliye yanaşmayın (herkes tersini söyler ama rahatsız ediyor) Beliritler hafifleyince serbest.

Kabız olmamak için kayısı ve kayısı suyu içemeye bakın mevsimine göre armut, kavun bolca yemek gerekiyor.. Kuşburnu sanki yanma yapıyor. Yine belirtiler hafifletyince içilmeli.

Patlıcan sapı kürü 10 patlıcan sapını 10 bardak su ile tencerey koyun kaynamaya başlayınca yarım saat daha kısık ateşte kaynatın. Sabah ve akşam yatarken aç karınla 1 er bardak için. Barsakları çalıştırıyor. Faydalı.

Eğer kabızlık sorunu büyükse tatlı kaşığı ucuyla Küçük hindistan cevizi rendesini yemeklerden önce suyla emerek tüketin.

Günde 2-3 kez Papatya çayı için. Papatyanın ağrı olayında biraz faydası var. Bağırsaklarada iyi geliyor.

Ağrı olayı için rahatsızlığın kötü dönemlerinde Majezik türü ağrı kesiciler içilebilir.

Bir tutam 3-5 gr Mürver çiçeğini kaynar sıcak suya atıp 5-10 dk dinlendirip için.Bağırsakları yumuşatır.İltihabada iyi gelir. Grip ve üşütmeyede birebir.

MUCİZE BAMYA yı 2-3 hafta nerdeyse hergün yemeye bakın. Başkada fazla birşey yemeyin aleyhe oluyor :).

Eczanede satılan flavonid (damarlar için) DAFLON faydalı.

Kantaron yağını sürmek fayda sağlıyor. Acı sızıyı hafifletiyor. Büzülme yapıyor.

Kantaron yağını günde 1 tatlı kaşığının dörtte üçü kadar aç karınla sabah içmek çok faydalı. Büzülme yaptığı için kanamayada çok faydalı.

Krem olarakda tavsiyem "Hemor+PLUS" . Kesinlikle SÜPER. Çamaşırda leke olmuyor.

Yemeklerden yarım saat önce Avicenna ballı BSR karışım da biraz faydalı. İdasilde kullandım biraz faydalı gibi ama böğürtlen kökünü deneyince hepsini bıraktım.

Gelelim esas mucizeye. BÖĞÜRTLEN KÖKÜ nden 200 gr ı iyice kumundan temizledikten ve yıkadıktan sonra tencere koyuyorsunuz ve üzerine 12 bardak su ekliyorsunuz. Kaynamaya başlayınca kısık ateşte 30-40 dk daha kaynatıyorsunuz. Kendi kendine kapağı kapalı soğumaya bırakın 2-3 saat sonra rengi iyice kırmızılaşınca kapağını açabilrisiniz. Soğuyunca suyu süzüp buzdolabına koyun. Elde ettiğiniz suyu 7 günde sabah kaşam içerek tüketin. Ölçeği kendiniz yaklaşık olarak hesaplayın.
Böğürtlen kökü doku ve damar büzücü özelliğe sahip. Kanamayı durdurucu özelliği var. Kantaron yağında ve kara halilede de benzer özellik var.
Böğürtlen kökü nedense muhteşem sonuç veriyor. Çünkü muhtelif vitamin ve antioksidan özelliği var.Ayrıyeten enerji ve performans artışı sağlıyor.
Dezavantajı kabızlık yapıyor. Armut, kavun, küçük hindistan cevizi, kayısı ne varsa denemek gerekiyor.

Fakat gece yatarken zeytinyağı sürmek iyi geliyor. Elma sirkesi sürmek de iyi geliyordu.

Böğürtlen kökü, kara halile, kanatron yağı, bitkisel haplar ve macunlar ekseriyeti damar büzücü özelliğe sahip. Bu yüzden kalp damar türü riskleri korunmak için kan sulandırıcı birşeyler kullanmak gerekir. Ginkgo bilopa veya aspirin türevleri gbi. Kalap damar hastalığı varsa doktora özellikle danışmak gerek.

arkadaşlar bende bundan 4 yıl önce kemoroid ameliyatı oldum.olmaz olaydım.hayatım karardı.yaşamadığım sey KALMADI.şimdi yine nüksetti doktor hemen ameliyat dedi.hatta 22 temmuza gün verdi.1. si cok kötüydü ben yine aynı olacak diye cok korkuyorum.kullanmadığım denemediğim hiç bişey kalmadı doktor artık ameliyat şart dedi.ben cok korkuyorum.1.sini eskişehir anadolu hastanesinde abdurrahman ışık yapmıştı her şey cok kötü oldu. şimdikini ise eskişehir osman gazi tıp ercüment paşaoğlu yapıcak.bir bilgisi olan varmı bu doktorun ameliyatları nasıl olur.ya hatta diretip hiç olmasammı acaba? cok kritik durumdayım.yardımcı olursanız cok sevinirim

arkadaslar bende hic yoktu hemoroid gecenlerde kabız oldum ozaman oldu cok fecı canım acıodu sonra aktarlardan kara halile aldım cok ıyı geldı bıde patlıcanın ustune oturdum gercekden 2 gunde ufacık kaldı ve acısı agrısı gectı herkeze kara halile yi ve patlıcanı tavsiye ederim:)

kabızlık için en iyisi geceden kuru incir veya kuru kayısıyı bir bardak su içerisinde bekletip sabah suyunu içip yemek.kara halile çok acı:)

bu kara halile dediğiniz çay gibi mi demlenerek mi içiliyo aktarda vardır sanırım bende denemek istiyorum da, bana da yengem soğanı folyoya sarıp fırında pişir gece onu bağlayıp uyu demişti çok iyi geliyomuş arkadası uygulamış doktora gitmiş doktor bile şaşırmış kaybolmasına :) patlıcanı da yeni duydum , gerçi sapını kaynatıp içtim ama faydası olmadı pek ne yapsam bir türlü düzene girmiyor doktora da gidemiyorum çekiniyorum acaba bu şeyler çoğalır mı bende 1 tane var ama çoğalır diyolar çok kötü yaa

yazılanların hepsinı okuyamadım. 2 aydır dıyetteyım 3 litre su içiyorum ve her öğünumde posalı yıyecekler var fakat dışkım keçi pisliği gibi oluyo sonra 4 gündür dışkımla birlıkde kan gelmeye başladı sizce nedir bu? önemlı bişey mı?

birsürü bitkisel ilaç kullandım sadece acını geçici olarak geçirir tedavi edeni yok sadece para tuzağı bunlar bence doktora gidin lazerle 10 dakikada hallolur sıkıntı olmaz ama çoğalırsa bir yerden sonra lazerde uygulanamaz geciktirmemek lazım.ayrıca çekinecek birşeyde yok hemşirelerde olur sonuçta hemoroitten kurtulmuş olacaksınız hastalık ters yerde malesef ister istemez arka kısım açıkta kalıyo ama gözünüzü kapatın gevşeyin başka şeyler düşünün olur biter zaten kısa sürüyor

Arkadaşımlar bende bu sorun yok ama bir yakınımda vardı ve diş macunu sürerdi o, bi eczacı önermiş, çok iyi geldiğini söylemişti, hala uyguluyo.

Yaklaşık 3 sene bu hastalığı sırf utandığım için çekip 3.seviyeye getirmek ameliyat olmaktan daha zordu.Üstelik hem fissür hem hemoroid vardı bende.Benden size tavsiye ameliyattan korkmayın ne kadar iyi geçeceğini düşünürseniz okadar iyi olursunuz.
Muayene nasıl yapılıyor onu anlatayım ilk:
Doktor yan yatırıyor sol ayak düz sağ ayagı hafif karnınıza çekiyorsunuz parmağının ucuyla bakıyo inanın.Ben doktor beni eğcek parmağını sokucak diye korkardım yok öyle bişey utanmayın.Bir hafta sonra gittiğimde doktor beni tanımamıstı bile ben seni muayenemi ettim dedi.Oysaki ben totomu gördü diye yerin dibine giriyordum.Neyse bana ameliyat günü verdi ve kısaca ameliyattan bahsediyim size öncelikle cok cüzi bi fiyata yaptırdım.Bildiginiz özel hastane ve sadece 150 liraya ameliyat oldum.Babamdan dolayı sigortalı oldgm için bir kısmını devlet karşıladı.Gittim hastaneye önlük giydirdiler.Hemşire hanım elime bir iğne yaptı uzan şöyle yoksa miğden bulanabilir dedi.Ben o iğneyi serum sanıodum narkozmuş megersem.Bi baktım odadayım ama ameliyt coktnn olmuş bitmiş popomda bi tampon var.En işkence kısmı oydu işte poponda bişey oldugunu hissetmek iğrenç.Neyse ben biraz mızıldanınca cıkardılar onu çok rahatladım.Zaten ayağa falan kalktım hemen bi acı falan olmuyo.Benim korkum tuvalete cıkmaktı ki ameliyattan önce 2 gn tuvalete hiç cıkmamıstm doktorm onun içinde tebeşir tozuna benzer bi ilaç verdi ameliytlı ameliytlı tuvalete cıktım.Buarada en önemli şey oranın hijyenik olması sonuçta dikişler dışarda ve bi zaman sonra dikiişler dökülüo açık yara oluyo.Her tuvaletten sonra oturma suyu yapıodum içinede dezenfekte ilacı döküyodum biraz.10 Günde iyileştim.Ben derimkii çekmeyin bu derdi gidin ameliyatsa ameliyat olun yazık size.

buarada merak ettiğiniz bişey varsa sorabilirsiniz prof oldum bu konuda:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…