hediye olarak aldığım eşyayı sorun eden akrabam

Teyzeniz tam bir işgüzar.

Kendi yeğenlerimi düşündüm. Kalitesiz marka almış olsalar bile böyle bir şey yapmam. Kıyamam ben. Kaldı ki renk olayı tamamen şımarıklık. Kendine mi götürecek ne yapacak anlamadım. Olur mu olur yani.

haklısın, madem sana sormadan görev vermiş o zaman ne kadara aldığına, hangi renk ve hangi marka olduğuna karışmayacak. siz şimdi buna tamam derseniz bu olayın ardı arkası kesilmez ayrıca siyah yada beyaz ne farkeder, anneanneniz yeni gelin mi mutfağına diğer elektronik eşyalarına uygun küçük ev aleti dizilsin.

Teyzeme de aynen böyle söylerim .

Ben degistirmezdim kesinlikle, agzının payını da verirdim. Hani elbise olsa dersin ki modeli vs hosuma gitmedi. Elektrikli alette hediye olmasına rağmen rengi begenmedim nedir yahu

Amaaan salla ya, boş teneke konuşmuş durmuş. Bayramlarda falan da arama,zamanla aranız açılsın biraz.
ben aramıyorum zaten. sadece işi düştüğünde annemi falan arar, beni de hiç aramaz. doğum günümü falan asla kutlamaz ben de onunkini kutlamam. bu kadar müdahil olmaya çalışması aşırı rahatsız edici.

Ben bunu beğendim,bunu aldım teyze. Beğenmediysen ki sen kullanmayacaksın,haliyle senin beğenmenin pek bir önemi yok,iade ederim,sen gider beğendiğini alir ödersin. Yapabileceğim başka birşey yok şu an deyip geçin.
Hem ısmarlama yapıyor,hem de beğenmiyor.
En başından eksikleri söyleseydi,ortak karar verseydiniz kimin ne alacağına o zaman. Siz ona aldığı şeyler ile ilgili fikir beyan etmediyseniz oda etmemeli zira onu ilgilendiren bir konu değil. O kullanmayacak.

gerekçesi de o kadar komik ki... bunca zaman koyu renk kullanmış, bari açık renk kullansınmış bundan sonra. bu ne saçma iştir. koyusu açığı mı var ben ne bileyim, en başından söylenseydi tabii ki göz önünde bulundurup öyle alırdım.

ben onun aldıklarıyla alakalı asla fikir beyan etmedim, zaten sormadı da konusu bile geçmedi. bizden bu ürünü isterken ben de şunu bunu aldım falan dedi. kaldı ki teyzemin maddi durumu bizden çok daha iyi, bizden istendiğinde maddiyatı bahane edip alamayız para yok diyebilirdik, demedik. o zaman mecbur kendisi alırdı.

anneme de ayrı sinir oldum, onlara açıklama yapma peşindeydi. arayıp konucam falan dedi dedim hayır arama ya, neden açıklama yapıyorsun, ne gerek var? kendi paramla aldığım şey için asla açıklama yapmam.

Neyse ki teyze sen değil anaannem kullanacak bende siyahını beğendim değişimde yok de geç aman ne uyuz insan

Yerinizde olsam ben de iade etmezdim. Teyzenize gelin evi düzmüyorsunuz, yaşlı bir insanın ihtiyacını alıyorsunuz. Tahminimce de mutfak bütünlüğünü düşünmeden yapmamışsınızdır. Hiç oralı olmayın derim ben

Bak teyze diyeceksin bunu içimden geldiği için ananeme ben aldım. Senin hediyen için ben konuşuyor muyum diyeceksin. Kesinlikle iade etme. Hatasını da farkettir. İnsanlar gerçekten halden anlamıyorlar yahu. Sakın değiştirme. Gerekirse iade et parasini al teyzen kendi parasıyla aliversin begendigini.

anneannemi arardım ben. Beğenmedin mi başka renk mi istiyorsun diye sorardım. %99 yok kızım beğendim olur mu sağolasın falan diyecek. Sonra da annemle haber yollardım anneanne beğendi, beyazını çok beğendiyse kendi evine alsın diye.

Her ailede 1-2 işguzar oluyor böyle.
Bence verin ağzının payını, annenizi de uzmesin yok yere.
Onu ilgilendirmez yani, ona ne.

Ben de renge falan çok takarım, özelliği daha düşük olsun gerekirse ama rengi benim istediğimden olsun teyzeniz de kötü amaçla söylememiş olabilir, biz modern kafayla böyle renkleri beğeniyoruz ama eski kesim için çirki görünebilir, belki ananeniz beğenmemiştir. Değişim çok zor bir şey değil, iade de. Gönderiverin geri bence

ben iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. bence amacı tamamen kendi dediğini yaptırmak. almadan önce de bana saçma sapan markaları atıp bunları al falan demişti. yok ben daha iyisini alıcam, almışken düzgün bişey olsun dediğimde ben de dandik marka kullanıyorum ne var ki falan demişti. iyi niyetli insan neden kalitesiz şeyleri almam konusunda akıl vermeye kalksın ki? bazı şeylerin kötüsünü almak demek pişmanlık ve daha fazla masraf demektir bunu da herkes bilir. iade için yollansın desek birinin onu kargoya götürmesi lazım, o kişi ben olamam çünkü çalışıyorum. hadi kendisi götürüp verse ben iade onaylanıp parayı geri almadan yenisini sipariş edemem kartımda yer yok çünkü. kargonun satıcıya geri ulaşması ve iadenin yatması 1 hafta sürse, yenisinin de gelmesi 1 hafta sürüyor. 2 hafta fazladan beklemesi lazım bu durumda. e bu ürüne de ihtiyacı var kullanması lazım, ne zaman alacaksın diye beni sıkıştırmıştı teyzem. bak bunu yazmayı unutmuşum, evet bir an önce sipariş vermem için de beni sıkıştırmıştı kendince :) daha şimdiden 100 tl zamlanmış, 1 hafta sonra bi 100 TL daha zamlanacak. bence iyi niyetli insan bunları da düşünürdü ya. hani bu kızdan pat diye bişey istendi, aldı ama parası var mıydı yok muydu düşünen yok.

her şeyi geçtim hediye olarak aldığım, ihtiyaç dahilindeki bir ürün için beğenmedik geri yolla gibi bi görgüsüzlük, kabalık yapılmaz. ben yapmadım kimseye bugüne dek. ben teşekkür beklerken ağız burun kıvrılması hoş değil. zaten bi daha asla bişey almam onlara.

senin uzerinden annesine sukse yapmaya calisiyor, begenmiyorsaniz geri verecegim de, baska bi sey de alma. sonra sen anneannene gider kendi istegine gore istedigini alirsin. en sevmedigim sey boyle yonetmeye calisan insanlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…