Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

molped hayat kimyanın

hayat kimya demekle iş bitmiyor:) kimin adına üretim yapıyor peki türkiyede,hayat kimya? örneğin scarlett marka pedi; türk firması bim birleşik mağazaları için üretiyor,,,,(yani ben tereddütsüz alıyorum),,,,ona bakarsanız p&g ürünleri de türkiyede patent altında türk firmalarınca üretiliyor ama asıl para kimin kasasındaaa? procter&gambleın,,,,özellikle araştırmıcam hayat kimyayı:) herkes araştırsın lütfen,,,,bilsem de söylemem,,,,forum üyelerine bir yaklaşım tarzı öneriyorum aylardır ama hiç dikkate alınmıyor,,,,,KİMSE SİZiN ZEKANIZ OLAMAZZZZZ....UNUTUN FİRMA SÖYLEMLERİNİ!!! ONLAR SADECE KENDİLERİNİ KURNAZ ZANNEDİYORLAR:) OYSAKİ BEN SİZLERE TİLKİ OLMANIZI ÖNERİYORUM AYLARDIR HEM DE,,,,BİR TÜRLÜ ANLAŞILAMADIM GİTTİ kindarr arkadaşım sana patlamıyorum,,genel bir birikim,,hala deney yapan firmalrdan acabaaa yapmıyor olabilir mi kuşkusu duyuluyor,,,,öfkem bundan,,,,özür

canım everyday fırça aldığında lütfen bana da haber ver,yazımdan alıntı yapıp,,,,bence o web sitesi aktif değil gibime geliyor benim,,stokta ne arasam yok yahu,,,,mineral fondoten alacaktım,,,sample ı bile yok:))

Avalon cok kopurmuyor ama en azından ıcınde kımyasal maddeler yok ve en onemlısı cruelty-free.
Avalonun sac kremını de alacagım.

en önemlisi değil benim için tek önemlisi o zaten. köpürmeyen şampuan bulamazsam kullanmaya devam ederim. köpürmüyo diye deneyci firmalar yönelme gibi bir durumum yok zaten aylardır. teşekkür ederim :)

""molped kime ait,,bana bi yazın,ambalajına bakın yazın,,,,,scarlett var,,bimlerde gördüm,,aldım,,,,fena değil,,o deney yapmıyor mesela,,,,,""

ya zaten bana patlayamazsın lyscim, yukarıdaki mesajında molped kimin biri paketine baksın söylesin demişsin onun üzerine yazdım.

hayat kimya cf dir demiyorum elbette. bilgi istemişsin vermeye çalıştım

o bahsettiğin kategoriye ben girmedğim için sıkıntı yok

Son düzenleme:

tamam. mail attım az önce stoklarınızda yok ürünler gibisinden...
ben trendyola düşünce (düşmek mi) alıcam. geçen hafta işlerimden dolayı fırsat bulup bakamadım. ama gelirse, hemen buraya da yazarım haber veririm. flat top fondoten fırçası vardı geçen hafta trendyolda 30 lira idi. sitesinden daha ucuzdu. ama büyük firçası 49 lira idi. artık bişiler almak lazım.

Son düzenleme:
arkadaşlar şu konuda bir açıklama yapmak isterim ki bizim diğer insanlardan (insan mı) farkımız var; duyarlıyız! dolayısıyla birbirimize karşı kredimiz yüksek olmalı. yani şunu demek istiyorum, bu başlık altında gelip yazanlar aynı felsefeye sahip kişiler. dolayısıyla bizi birbirimizden başka kimse anlamaz. ama biz birbirimizi anlamalı ve yanlışlarımızı kusurlarımızı örtmeliyiz. öperim hepinizi kedicikler :)

bende de urtekram diş macunu var. kesinlikle diğerlerinin ağzımda yarattığı hisle kıyaslayınca çok daha doğal bir içeriği olduğu belli.ama bu iyi temizlemediğini mi gösterir?

aşırı kimyasalla daha iyi mi temizlenir, sanırım evet. ama doğal ürünleri kullanarak sağlığımızı da korumuş oluyoruz bence :))

yalnız şampuan konusunda aynı şeyi söyleyemiyorum kendi adıma çünkü çok uzun saçlarım var, sls siz şampuanlar köpürmeyince sürdüğüm yerde kalıyor sanki özellikle urtekram öyleydi. bu nedenle hem deney yapmayan hem de azıcık sls li şampuan arıyorum.

ama tabi bulamazsam da cf forever

Doğal ve deney yapmayan bir şampuan olarak bahsedilen bir şampuanı ben de gecenlerde duydum, logona diye bir marka.alışverişe çıktığım en yakın zamanda alıcam.ben saçımın uzamasını hızlandıracak ürünler arıyordum.logonanın organik kafein ve kurt üzümü özlü şampuanı tavsiye edildi.Hem hayvanlar üstünde test yapmıyormuş,hem de organik.öyle olunca mutlu oldum tabi.alıcam en yakın zamanda fiyatı da uygunsa eğer.

Annem 3-4 yil once Nival marka bir şampuan kullanmıştı.Sarımsak şampuanıydı.İçine 5-6 damla çam terebentin yağı katıp kullanmıştı.Arkasında tavşan vardı.Yalnız içeriğini hatırlamıyorum.Aktara bir ara sorarım ve yine arkasında tavşan varsa deneyebilirim.

az önce superdrugın aleo veralı killi çamur maskesini aldım ve hemen yaptım. 15 dk sonra yıkadım. ne yaptı yüzüme bilmiyorum :) ama sırf superdrug diye aldım yaptım:)) sorunsuz bi cildim var o nedenle tam bilemedim. yalnız maskelerinin arkasında tavşanda yok teste karşıyız yazısı da. yanlış bişi yapmamışızdır umarım.

molped kime ait,,bana bi yazın,ambalajına bakın yazın,,,,,scarlett var,,bimlerde gördüm,,aldım,,,,fena değil,,o deney yapmıyor mesela,,,,,
Scarlette almam bimin ne oldugu ortada tum para birilerinin kucuk oğluna gidiyor

superdrug ingiltere ne güne duruyorr:))) kaynağa neden yönelmiyorsunuz?
Turkiyeye getiren getirmiyorsa superduga mail atsak ne olur baska bir sürü ürününü senelerdir getirmiyor watsons sonuçta
Watsonsa söylemeliyiz ki adamlar getirsin ben burda yapacağımı yaptım kendim destek bekliyorum o mailide ing bilen biri atsın o zaman bi zahmet

Ben çikolatalasini aldım yazıyor memnunda kaldım deneyebilirsin
Bu arada doa kozmetik Yunanistan'da gönüllü insanlar uzerinde deniyor ürünlerini
Ufak tefek seyler var ellerinde hayvanlar uzerinde deney yapacak ekipmanı nasıl bulsun adamlar
Bebak ben kullanıyorum fakat tavşan yok arkasında
Doğal sabunlar en iyisi
Herkesin to faced nyx kullanacak kadar parası yok maalesef
Superug hem fiyatı hemde kalitesi acısından guzel bi ürün devamının gelmesi lazım

Son düzenleme:
Avrupa Birliğinin hayvan deneyleri yasağı
by vegankedi

Peta, Humane Society International, Buav gibi hayvan hakları örgüt ve gruplarının yıllarca süren baskı ve çalışmalarının sonucunda, Avrupa Birliği Mart 2013'ten itibaren hayvanlar üzerinde test edilen yeni kozmetiklerin Avrupa'da satışını yasakladı.
Bu yasak, her yıl binlerce, onbinlerce hayvanın deney laboratuarlarında gereksiz ve çağ dışı deneylerde acı çekmesinin önüne geçme yolunda atılmış çok önemli bir adım olsa da bazı eksiklikler içermiyor değil. Örneğin, bu yeni karar sadece 'yeni' üretilen kozmetikler için geçerli olacak, üretici eski ürünlerini hala satmaya ve hatta hayvanlar üzerinde test etmeye devam edebilecek. Bu nedenle kozmetik alışverişlerinde daima 'zıplayan tavşan' veya 'hayvanlar üzerinde test edilmemiştir' ibaresini arayarak, hayvanlar üzerinde test yapmamayı ilke edinmiş firmaların ürünlerinden alışveriş yapmak hala geçerliliğini koruyor. Her ne kadar eksik yanları olsa da, bu yasağın diğer ülkelere örnek olması ve çok uluslu dev kozmetik şirketlerine güçlü bir yaptırım uygulaması açısından çok önemli bir karar olduğu kesin.

Bu yeni karar ile ilgili olarak akla takılan soruları Peta bilim danışmanı Dr. Gilly Stoddart cevaplamış.

Yasak hayvanlar için ne anlama geliyor?
Kozmetik ürünleri ve hammaddelerinin hayvanlar üzerinde test edilmesi 2009 yılından bu yana Avrupa'da yasak. Fakat yasal boşluklar şirketlerin Avrupa dışında kozmetiklerini test ettirip, Avrupa raflarındaki satışından para kazanmalarını sağladı. Işte 11 Mart günü bu değişecek ve dünyanın herhangi bir yerinde hayvanlar üzerinde test edilmiş kozmetiklerin Avrupa'da satılmasına izin verilmeyecek. Bu yasak dünyadaki binlerce hayvanın acı verici ve korkutucu testlerden kurtulmasını sağlayacak. Avrupa'da 500 milyon tüketiciye ulaşmak isteyen şirketler artık tavşanlar, sıçanlar ve fareler gibi hayvanları, zorla yedirme, tavşanların gözlerine kimyasallar damlatma ve hayvanların derilerine kimyasal madde sürme gibi testlere tabi tutamayacaklar.

Artık herhangi bir şirketin ürünlerini güvenle satın alabilir miyim?
Satış yasağı 11 Mart'tan itibaren, Avrupa'da satılan tüm yeni kozmetiklerin hem hayvanlar üzerinde test edilmeyeceği hem de hayvanlar üzerinde test edilmiş hammaddeleri içermeyeceği anlamına geliyor. Avrupa'da satılan herhangi bir ürünün hayvanlar üzerinde yeni bir test gerçekleştirilmeden üretildiğini ve laboratuarlarda bu amaçla hiç bir hayvanın acı çekmediğini bilerek satın alabilirsiniz.

Kozmetik üretiminde artık hangi insani metotlar uygulanacak?
Bu yasak şirketlerin hem insanları hem de hayvanları en iyi şekilde koruyacak, daha ucuz ve çok daha etkili insani hayvansal olmayan modern test tekniklerini geliştirip kullanmasını sağlayacak. Bu teknikler arasında insan hücre ve dokuları ile gelişmiş bilgisayar modelleri bulunmakta, bu ileri teknolojiler hayvanlar üzerinde kozmetik testlerinin başladığı 1920'lerde mevcut değildi.

Yani kozmetik şirketleri hep beraber hayvan testlerine son mu verecekler? Avrupa Birliği dışındakiler ne olacak?
İşte burası biraz karmaşık. Çok uluslu şirketler Avrupa dışında hayvanlar üzerinde testler yapmaya devam ederek Çin gibi pazarlarda satabilirler. Ancak, Avrupa'nın hayvanlar üzerinde kozmetik testleri yapılmasının artık modasının geçtiğini ifade eden güçlü mesajı ve özellikle daha ucuz ve daha etkili insani test metotlarının geliştirilmesiyle bu durumun dünyanın her yerinde gelişme göstermeye başlayacağından umutluyuz. Örneğin İsrail çoktan hayvanlar üzerinde kozmetik testlerini yasakladı, Peta Hindistan hükümetini aynı şeyi yapması için ikna etmeye çalışıyor, Çin yetkilileri kozmetik hammaddeleri için ülkenin ilk hayvan testleri içermeyen yöntemini onaylamada son aşamaya gelmiş durumda.

Paramı başka ülkelerdeki zulümden kar elde eden bir şirkete verip vermediğimi nasıl garantilerim?
Bir şirketin asla hayvanlar üzerinde test yapmayacağını taahhüt eden zulümsüz logosu, zıplayan tavşan amblemlerini aramaya devam edin.

Çeviren: Yasemin Yıldız Avdan
Kaynak: Peta

Arkadaşlar everyday minerals biliyorsunuzki içeriğinde zararlı kimyasalları barındırmayan ve hayvanlar üzerinde test yapmayan bir marka. iyi de bir marka. yurt dışında çok ünlü yalnız ülkemizde bilinmez nedenlerle tanıtımı pek yapılmadığından olsa gerek pek bilinmiyor. Kaldı ki fiyatları da o kadar pahalı değil.
Everyday minerals'in Türkiye sayfasında aradığınız ürün stokta gözükmüyorsa firmanın telefonunu arayın (kaçaroğlu kozmetik ltd şti. diye aratabilirsiniz)ve ürünün ellerinde olup olmadığını sorun. ellerinde olabiliyor bazen. çok da ilgililer. saygılarımızı sunuyoruz.
everyday minerals hem sağlıklı hem tavşanlı
eğer bu sitede istediğiniz ürün yok ise, evim.net, vipdukkan, trendyol ve unnado.com' da zaman zaman kampanyalar oluyor. her ay bir kampanya var. mükemmel fırçaları var, kapatıcı, allık(renkleri meşhurdur) fondöten............hepsini denemek istiyorum.

Son düzenleme:

Softem markasının şampuanları da var deneyebilirsiniz..ben süvari kozmetik te gördüm

güneş ürünleri saç bakım ürünleri vs de var

şöyle bi ürününe denk geldim ama tavşanı var mı bilmiyorum

Nival i ben de merak ediyorum

cildin sorunsuzsa bence bişiy yapma

Bebak ın arkasında görmüştüm ben tavşan resmi

hatta 20 ml lik mi ne o küçük şişelere bile basmışlardı..bir de ıslak mendillerinde de gördüm diye hatırlıyorum..

doa kozmetik için

doakozmetik.com/default.asp?git=10&link=1 adresinde şu yazıyor :

DOA ürünleri çevreye gösterdiği duyarlılığı, dünyamızı paylaştığımız diğer canlılara karşı da göstermektedir, ürünlerimizde trans ve hayvansal yağlar kullanılmamaktadır. DOA ayrıca seçim hakkı bulunmayan hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik araştırmalarına da karşıdır.

ayrıca şu da yazıyor

DOA ailesi, kendi gösterdiği çevre duyarlılığını, siz sayın kullanıcılarından da beklemektedir, duyarlılığınızı maksimum geri dönüştürülebilir malzemeyle üretilen boş ürün ambalajlarımızı çöp yerine geri dönüşüm noktalarına bırakarak, gösterebilirsiniz.

ama nette tavşanlı ürün resmini göremedim

nette söyle bişey buldum

Superdrug is the UK's second largest beauty and health retailer offering customers accessible everyday beauty at great value. All of Superdrug’s own-brand toiletries, beauty and household cleaning products are certified. Superdrug is owned by AS Watson. This parent company is not certified.

BUAV da denildiği gibi Superdrug ın kendi marka ürünleri cf buav sertifikalı, ama ana şirketi buav sertifikalı değil...kindarrrr ın dediği doğru sanırım

Eklentiler

• $wtsn.jpg
    43,8 KB · Görüntüleme: 164

nival'in cruelty-free olduğunu ben de bi yerlerde okumuş gibiyim,,,,tavşan olması harika

arkadaşlar sizin de dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama bu yıl ocak şubat mart aylarındaki gratis ve watsons kataloglarının kapakları hep aynı ve bir keresinde (geçen ay) watsons a girdim görevli bi bayan vardı danıştım bişiyler sonra gratise gittim benden sonra o bayan da geldi orada da görevliymiş gibi durdu depoya girdi çıktı..bu olay nedir anlamadım? bi ortaklık var da ben mi bilmiyorum

2012 de böle bişey yoktu

Eklentiler

• $katlg.jpg
    46,8 KB · Görüntüleme: 164
Tesekkur ederim. Uye olmamda ve markalar konusunda secici davranmamda sizin payiniz cok buyuk.Sizin sayfaya yazmanizi merakla bekliyordum.Iltifatiniz ve bilgileriniz icin tekrar tesekkurler.

teşk:) markalar her an değişkenlik gösterir....önemli olan global dünyada şirketlerin gözünden analiz etmek tüketiciyi,,,,öngörü kazanmakla ilgili yani deney yapmayan markayı ,yapanından ayırt etmek,,markalar bir gösterge olabilir ancak asla emin olamazsınız; anlatmaya çalıştığım analiz gözünü kazanmazsanız,,,marka gider,yenisi gelir,el değiştirir firma,,,,,,bunlar önemli değil,,,satıraralarını okuyabilmek....benim nacizane düşüncem budur,,,

Kızlar cruelty free markalardan bana iyi bir makyaj temizleme jeli önerir misiniz?Temizleme sütü,yağı vs öyle bir şey değil de jel şeklinde bir temizleyici arıyorum.Makyajımın her zerresini çıkarsın atsın istiyorum.Eğer kullanıp memnun kaldığınız varsa duymayı çok isterim...

bugün doa kozmetikten yüz temizleme jelim gelecek. hatta 2 adet aldım. onu kullanınca yorumlarımı yazarım. şuan elimde superdrug yüz temizleme jeli var makyajdan sonra onunla yıkıyorum çok ağır değil ama beğeniyorum. üni markasının kayısılı diskleri var gözlerdeki makyajı çok iyi temizliyor, çok memnunum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…