Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

o zaman yorumlarını merakla bekliyorum..

lush'ın 9 to 5 diye bir temizleyicisi var canım, bi bak istersen.

ürün açıklaması şöyle:

Hassas, tahriş olmuş, yoğun makyaj yapanların kurtarıcısı süt bazlı temizleyicimiz tüm kir, yağ, makyaj kalıntılarını alarak güne temiz, taze bir ciltle başlamanızı sağlar. Cildi sakinleştirici, yumuşatıcı ve temizleyici hoş kokulu taze orkide özü, iltihap alıcı, antiseptik sonsuzluk çiçeği, ciltteki tahrişi alan, parlaklık veren, kolaylıkla ciltte emilen,besleyici, koruyucu, zengin E vitamini içerikli badem yağı, stres giderici hoş kokulu ylang ylang yağı içerir. Oldukça narin içerikli olduğu için göz kapaklarınıza da kullanabileceğiniz kremimizi, elinize bir miktar alıp tüm yüzünüze sürün, sonra ıslak pamuk ile temizleyin.

gerçi sen krem tarzı istemiyormuşsun, tam okumamışım

Son düzenleme:
NYX'te iyi bir temizleyici var mı acaba.Cruelty free seçeneğimiz o kadar dar ki..

Son düzenleme:
Bildiğim bazı markalar vardı lancome gibi almıyordum, güncel listeye bakınca clinique, la roche posayi falan görünce şok oldum, yok doğalmış, yok bilmem neymiş, kullanılır hale getirmek
için kaç canlıyı telef etmişler. Bu listedeki markalar benim için bitmiştir. Umarım herkes için biter.
çok üzüldüm, resimleri paylaştığın için teşekkürler

Bu haber cok guzel oldu allik alacaktım bende bourjois yapmıyor diye aldım sonra yapıldığını görünce iade ettim alliksiz geziyorum hemen bakıyorum canım cok Sagol

Superdrug al canım hep seklinde ben kullanıyorum guzel temizliyor
Kalirsa gözümde bsy bebak la siliyorum benim cildim kuru hassas hiçbir sorun yasamadım cildim pamuk gibi yumuşacik oluyor gözümüzde yakmadı zaten fiyatı uygun bi dene istersen 8 lira mı ne
Makyaj temizleme mendillerinde guzel

Kayıdımı diskleri merak ettim simdi hemen bakıyim doa kozmetikten 8 Mart'a aldığım siparişlerim hala gelemedi çıldırmak uzereyim

merhaba arkadaşlarım,
doa kozmetikten ürünlerim geldi. dün gece yüz yıkama jeli ile yüzümü yıkadım, ilk izlenimlerim şu şekildedir. içerisinde kayısı çekirdeği taneleri var peling misali yüzünüzü temizliyorsunuz. ormanda gibi hissettiriyor :) ferah bir kokusu var, doğadan gelen bir koku. yıkadıktan sonra hafiff bir yüz gerilmesi oluyor. sanki yer çekimine karşı derinin en altındaki bi doku geriliyor. insanı çok iyi hissettiriyor bu durum. toniğin bıraktığı gerginlik gibi değil. daha derinlerde. ben o şekilde hissettim. yüzümde makyaj vs yoktu dün. o nedenle temizlik konusunda ne yaptı bilemiyorum. bir kaç günlük kullanımdan sonra netleşirim.
kayısı yağının cilt kırışıklıklarına özellikle kazayaklarına iyi geldiğini bildiğim için arada bir göz kenarlarıma sürüyorum. yaş 30 olunca başlıyor kazlar iz bırakmaya :s
Onun dışında bugun, sitede stoklarda gözükmeyen ama benim telefon aracılığıyla aldığım everyday minerals flat top fırçam gelicek. onu fondöten uygulama amaçlı aldım. diğer sitelere gelirse de uzun flatı var onu alıcam inş.
Eco Toolsun milyonlarca çeşit fırçası olmasına rağmen ülkemize getirmeyen toptancılara da (toptancı evet) selam olsun!

Kayıdımı diskleri merak ettim simdi hemen bakıyim doa kozmetikten 8 Mart'a aldığım siparişlerim hala gelemedi çıldırmak uzereyim[/QUOTE]

Telefon ile hemen arayabilirsin. bazı ürünler stoklarında yokmuş, gelicekmiş. ve sanırım cenazeleri vardı ilgililerin, o nedenle siparişler de gecikmiş.

Siz memnun kaldiysaniz ben de alayim Üninin kayısılı dısklerıni

SOFTEM in şampuanlarından bahsedilmiş.Ben watsonstan sabunlarını almıştım.Bal sabunu diğerlerini de alacağım.Yosun günlük ağacı vardı sanırım.

Superdrug da loreal-thebodyshop tarzı mı
ağlarım.

Canım superdrug Dan ne aldıysam hepsinde buav logosu var bence çekinmeden al derim sonuçta lush markasininda sertifikası yok ama alınıyor test yapmıyor da deniliyor superug sertifikası olmasıda var bide

Marks & Spencer' ın bir ürününü çevirip baktığımda hem "MADE IN CHINA" yazıyordu, hem de BUAV SERTİFİKASI vardı...
Aynı şekilde Superdrug' ın bir ürününe baktığımda hem "DERMOTOLOGICALLY TESTED" yazıyordu hem BUAV SERTİFİKASI vardı..

yani her made in prc/china yazan veya her dermotolojik olarak test edilmiştir yazan hayvanlar üzerinde test edilmiştir demek değildir..Önemli olan o ürünün üzerinde tavşan resmi veya test yapılmamıştır ibaresi görmektir..

ama hem made in prc/china yazıp veya hem dermatolojik olarak test edilmiştir ibaresi yazıp ancak tavşanı veya test edilmemiştir ibaresi yoksa o zaman şüphe etmeliyiz.

zamanında "dermotolojik olarak test edilmiştir yazıyorsa bilinki hayvanlar üzerinde test edilmiştir bir anlatamadım şunu" gibi cümleler de söylenmişti, "made in prc china ise kesin test edilmiştir" de denilmişti...denildi denildi de demekki aksi de olabiliyormuş..

aynı şekilde "tavşan resmi,test edilmemiştir ibaresini kimse kontrol etmiyor, bunu nerden çıkarıyosunuz" da denilmişti ama yaptığım tlf görüşmelerinde o markaların bu logoyu o ürününe basmak için rapor sunduğunu vs de öğrenmiştim..aynı şekilde birkaç sayfa öncesine koyduğum petanın açıklamasının son cümlesinde de "ürünlerde tavşan resmi veya ibaresi aramaya devam edelim" denilmişti..yine essence markasının (logosu çember içinde e harfi olan) resmi sitelerinde test yapmıyoruz dese de (diğer büyük markalar gibi) bunu ürünlerine taşıyamadıklarından da bahsetmiştik..yani herşeyi araştıra araştıra, göre göre, akıl yürüte yürüte öğreniyoruz zaten..bu yolda yanlış yaptığımızda oldu, olacaktır da belki ama hiçbişey yapmadan reklamların süslü cümleleriyle hareket etmiyoruz..ya da "kafamızı çalıştırmadan" hareket etmiyoruz zaten..keşke olsa da istediğimiz soruların net cevaplarını yetkili bir ağızdan en doğru şekilde öğrenebilsek..şuan bu imkanımız olmadığı için kendi kendimize birşeyler yapmaya çalışıyoruz..

tüm parfümler test yapar denildi ama sonradan bazılarının test yapmadığını da gördük roll-onuydu,deosuydu,parfümüydü denk geldik ve denk geldikçe de paylaştık..

yine zamanında bildiklerinizi kendinize saklamayın diyen kişi, "ben özel olarak bu markayı araştırmayacağım bilsem de sölemem" diyebiliyor..(araştırmaya teşvik niyetlide olsa hoş değil çünkü asıl zarar gören biz değiliz hayvanlar)...herkesin kendi uslubudur, görüşüdür herkes kendini başka başka yollarla dile getirir tabiki ama zaten bu konuda aktif olan birkaç kişiyiz ve birbirimize bu tarz hitap etmeyi ben doğru bulmuyorum..en başta burada aktif olan kişilerin emeğine saygısızlıktır bu..nitekim kendisinin de yukarıda saydığım gibi yanlışlıkları olmuştur...demekki herkes hata yapabilir..bunu da biryerde hoşgörmek gereklidir ama "herşeyi ben bilirim, bu kesindir bu böyledir bi anlamadınız gitti,bi kendimi ifade edemedim gitti" gibi ifadeler çok yanlış...burada herkes birşeyler yapmaya çalışıyor resim ekliyoruz, foto ekliyoruz, duyduklarımızı gördüklerimizi paylaşıyoruz..biz sadece bu ürünlerin tüketicileri müşterileriyiz, o firmalardan birinde çalışsak olayın içinde olsak elbette daha çok şey biliriz ama elimizden gelen kadarıyla seçici olup "akıl yürütmeye" çalışıyoruz zaten...

yani demem o ki kırıcı olmayalım, hepimiz az çok emek harcıyoruz, bu emeklere saygısızlık etmeyelim..

Canım superdrug Dan ne aldıysam hepsinde buav logosu var bence çekinmeden al derim sonuçta lush markasininda sertifikası yok ama alınıyor test yapmıyor da deniliyor superug sertifikası olmasıda var bide

Lush hayvan deneylerine karşı olan bir firmaların başında gelmektedir..bu niyetle bir kampanya başlatmıştır resmi sitesinde zaten yazıyor ama burda da yer alsın diye kopyaladım..Lush ürünlerini güvenle alabilirsiniz..

FIGHTING ANIMAL TESTING

TÜM BU KAMPANYA NEDİR?

Kampanya, kozmetik için hayvanlar üzerinde teste karşı mücadele ile ilgilidir. Kozmetik ürünler için hayvanlar üzerinde test halen bu sektörde mevcuttur. Bunun yanlış olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden tüm dünyada LUSH mağazaları ve personeli birlik olup dünya toplumunun bu konuda verdiği desteği bir HSI (Humane Society International) dilekçesi veya taahhüt imzalatarak göstermektir. Bu kampanya Lush’ın olduğu tüm ülkelerde aynı anda sürdürülmektedir.

LUSH BİR KOZMETİK FİRMASI, NEDEN HAYVANLARI KORUMAK KAMPANYA YAPIYOR?

LUSH kurucuları 30 yıldır hayvanlar üzerinde teste karşı ayakta ve mücadele etmektedir ve bu kavgayı durdurmak niyetinde değiller! Biz kozmetik için hayvanlar üzerinde testin hala var olmasına sinirliyiz ve bu testler tarih olana kadar, mağaza cephelerimizi, web sitemizi, personelimizi bu mücadeleye dokunabilir her şeyi kullanacağız. Etik bir kozmetik üretici ve perakendeci olarak arkamıza yaslanıp rakiplerimizin hayvanlara işkencelerine izin verip sonrada pazara en “en yeni en gelişmiş” diye ürün pazarlamalarına seyirci kalamayız.

SORUN: KOZMETİK ÜRÜNLER İÇİN HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST YAPILMASI

KOZMETİK NEDİR?

"Kozmetik" tanımı genellikle cilt kremleri, sabun, deodorant, şampuan, güneş kremleri ve diş macunlarının yanı sıra parfümler, saç boyaları ve diğer güzellik malzemeleri gibi kişisel bakım ürünlerini de içerir.

'KOZMETİK TEST' NEDİR VE NEDEN YAPILIR?

Küresel Kozmetik Sanayi Dergisi göre, kozmetik sektöründe global olarak yılda yaklaşık 230 milyar $ satış yapılmaktadır. Bu kozmetik ürünleri oluşturan hammaddeler (ve bazen bitmiş ürünler) insanlara veya çevreye zarar ihtimali olup olmadığını görmek için test edilmektedir ve gelenekselleşmiş olarak bu testlerin çoğu hayvanlar üzerinde gerçekleştirilmektedir. Örneğin, tavşan ve fareler bir maddenin ciltte veya gözlerde tahriş veya yutulması halinde hastalığa neden olup olmadığını değerlendirmek için kullanıldı. Ancak hayvanlar üzerinde insanlar için ürünler test etkinliği hakkında çok bilimsel ve kamusal bir tartışma olmuştur.

HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST YAPMAK KOZMETİK VE TÜKETİCİ ÜRÜNLERİ İÇİN ZORUNLULUK MUDUR?

Çoğu ülkede HAYIR, (Çin hariç ve bu yüzden biz Çin ile ticaret yapmıyoruz) ; Brezilya ve Hindistan da yeni maddelerin kullanımı söz konusu olduğu bazı durumlarda mevzuat gereği bazı yasal gereksinimler var. Ancak çoğu diğer ülkelerdeki yasalarda, sadece ürünlerin kullanım için güvenirliği kanıtlanmış olması gerekmektedir, fakat hayvanlar üzerinde test edilmesi şart değildir. Bu ürünleri güvenilir yapmak için şirketlere sorumluluk koyar ve böylece güvenilirliği kanıtlarken zulüm içermeyen yöntemler seçebilirsiniz

Avrupa Birliği test ve pazarlama yasaklarını tanımlayarak daha da ileri bir adım attı:
1) AB, içinde kozmetik testi amaçlı hayvanların kullanımı
2) Hayvanlar üzerinde test edilmiş hazır kozmetik ürünlerinin satışı, ve
3) Hammaddelerini Mart 2009 sonrası belirli hayvan testlerine tabi olan kozmetik ürünleri satışı.

Satış / pazarlama yasağının son aşamasının 2013 yılında yürürlüğe girmesi ile nihayet AB zulüm içermeyen kozmetik bölge olacak, ancak Avrupa Komisyonu şu anda bunu geciktirme ile tehdit ediliyor.

KOZMETİK VE TÜKETİCİ ÜRÜNLERİNDE HAYVANLAR ÜZERİNDE NE TÜR TESTLER YAPILMAKTADIR?

Bu testler genellikle deride tahrişi, göz doku hasarı ve toksidite ölçmek için yapılmaktadır. Örneğin, Draize testinde, belirli maddelere duyarlı göz dokularında hasarı değerlendirmek için sağlıklı denek tavşanların gözüne zorla uygulanmaktadır. Bu tavşanlar için son derece acılı olabilmekte ki bu maddeler uygulandığında genellikle çığlık ve bazen de kaçmaya çalışırken zapt edilirken boyunlarına veya sırtlarını kırılmaktadır.

Öldürücü Doz (LD) testleri madde miktarını belirlemek için kullanılır ve hayvanlar üzerinde anlaşılmış bir oran öldürecek kadar kullanılmaktadır. Örneğin, LD50 testi, 100 hayvandan 50’si ölünceye kadar (mide tüpleri, buhar sprey inhaleri ya da iğne yoluyla) maruz kalmaktadır.

TEST HAYVANLARININ KOŞULLARI NELERDİR?

Hayvan testi ('canlı zulüm'de denilebilir) muhtemelen modern dünyada hayvanlara karşı sistematik şiddetin en ağır formudur. Öncelikle, test için oradan oraya aşırı taşınma stresi altındaki hayvanların birçoğu bomboş olan laboratuvarlar kafeslerinde hapsini içermektedir ki bu hem hayvanlara psikolojik sıkıntı hem de fiziksel zarar vermektedir.

Bu testler zehirleyen, hayvanları sakat bırakan, hastalık bulaştırılan ve genellikle de öldürüldükleri aşırı acı verici uygulamaları içermektedir. Bazıları devam eden testlerde aylarca ve hatta yıllarca kullanılsalar da, bu hayvanlar genellikle testler için kullanıldıktan sonra öldürülmektedirler.

TESTLERDE KULLANILAN HAYVANLARA VERİLEN AĞRI KESİCİ VEYA DİĞER KORUMA YÖNTEMİ VAR MIDIR?

Hayır, ağrı kesici verilmemektedir.
Ayrıca, bazı ülkelerde (örn: Amerika Birleşik Devletleri) laboratuvar sıçanların ve farelerin ve memeli olmayan türlerin, testlerde kullanılan hayvanlarının bakım ve kullanımını düzenleyen, onları ulusal hukuk kapsamında koruyan standart yasada isimleri dahi listelerde yer almamıştır, (onlar 'hayvan' olarak dahi kabul edilmez, bu durum bazı ülkelerde bundan bile kötüdür, bazı ülkelerde laboratuvarlar hayvanlarının bakım ve kullanımını düzenleyen herhangi bir yasa dahi yoktur)

HAYVANLAR ÜZERİNDE UYGULANAN TEST SONUÇLARI GÜVENİLİR Mİ?

Hayır! Hayvanlar üzerindeki testler sadece insanlık dışı olmayıp, doğası gereği insan güvenliği değerlendirme açısından güvenilmezdir. Gerçek şu ki hayvanlar üzerinde testlerin bir ürün veya madde güvenilirliğini değerlendirmek için çok zalim ve temelde kusurlu yöntemi olmasıdır. Türlerin farklılıklar bunu zorlaştıran ana faktörlerden biridir - testlerde hayvanlar insan suretleri olarak kullanılır ve ne tür etkileri olduğunu görmek için kimyasallar uygulanmaktadır. Ancak, insanlar ve diğer hayvanlar arasındaki ve farklı türler ve hatta hayvan ırkları arasındaki farklar, test sonuçlarının ne kadar güvenilir olduğuyla ilgili bir etki yaratabilir. Bu farklılıklar, anatomik, metabolizmal, fizyolojik ve farmakolojik kaçınılmazdır ve daha fazla türe özgü genetik varyasyonları birleştirildiğinde, sonuçların bilimsel geçerliliği gerçekten çok kuşkulu olabilir. Moleküler düzeyde bile ince farkların organ veya sistemler düzeyinde önemli bir etkiye sahip olduğunu düşünecek olursak hayvanlardan insanlara uyarlama sonuçlarının ne kadar geçerliliği olabileceğini siz düşünün…..

HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST SONUCU HER YIL NE KADAR HAYVAN ÖLDÜRÜLMEKTEDİR?

Tahminler dünya çapında 100 milyon hayvanın (test dahil) deneylerde kullanıldığı yönündedir, bu da günde 274.000 veya saniyede 3 hayvan demektir. Ancak bu tahminler, yalnızca omurgalılar içindir.

KOZMETİK AMAÇLI HAYVAN TESTİ SINIRLAMASI İÇİN HERHANGİ BİR YASA VAR MIDIR?

Şu anda dünyada en sıkı yasaklar Avrupa'da, ama hala burada da yapılacaklar bulunmaktadır. 2009 yılında kozmetik ürün ve içeriklerinin hayvanlar üzerinde testi, Kozmetik Direktifi kapsamında, 7. değişiklik olarak AB içinde yasaklandı. Bu Direktif, aynı zamanda AB dışındaki hayvanlar üzerinde test içeren maddelerin kozmetik ürünlerde kullanımını sona erdirmek için üç aşamalı bir satış veya pazarlama yasağı içeriyordu.

Satış yasağı nasıl çalışıyor:
• Birinci aşama 2004: AB içinde, hayvanlar üzerinde test etme yöntemi içeren kozmetik ham maddelerin pazarlaması yasağı yerini almıştır.
• İkinci aşama 2009: Tüm hayvanlar üzerinde test içeren kozmetik satışı yasaklandı - tekrarlanan doz toksiditesi, üreme toksiditesi ve toksik kinetikleri testleri dışında;
• Üçüncü aşama: Satış yasağı şu son üç hayvan testlerinde de uygulanmalıdır ve 2013 yılında yürürlüğe girmesi gerekir. Ancak, Avrupa Komisyonu, AB şirketlerinin kendi ürünlerinde hayvanlar üzerinde test yapmaya devam edeceklerini ve ürünlerini Avrupa Birliğinde satmaya devam etmelerine izin verecek olan bu son aşamada bazı gecikmeler veya yumuşatıcı değişiklikler olacağını vurgulamıştır. LUSH bu son 2013 satış yasağının tam ve zamanında uygulanması konusunda destek vermekte Humane Society International için kampanya yürütmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri veya Kanada’da hiçbir yasa bulunmamaktadır. Kuzey Amerika'da 24 Haziran 2011 tarihinde hayvan deneylerine alternatifler geliştiren ve teşvik eden Güvenli Kozmetik Kanunu yasası 2011 tanıtılmıştır. (henüz uygulamaya geçilmemiştir),

TESTLER HAYVANLAR OLMADAN YAPILABİLİRMİ?

Evet. Hem de bilinenin aksine, 'geleneksel' hayvan testleri, hayvansal olmayan yöntemler ile daha kısa zamanda sonuç gösterir, maliyeti daha azdır ve sonuçları tür farklılıkları sebebi ile zor veya imkânsız değildir.

Etkili, ekonomik ve insani araştırma yöntemleri, insan nüfusu, gönüllüler ve hastaların yanısıra tüplerde karıştırılma, genomik (kalıtımsal) ve bilgisayar modelleme teknikleri çalışmalarını da içerir.

HAYVAN TESTİ YERİNE NE GİBİ PRATİK ALTERNATİFLER VARDIR?

Daha güvenilir ve daha düşük maliyetli olan hayvansal olmayan test yöntemleri geliştirilmiştir. Bunlar insan hücre ve doku kültürleri deri, göz bankalardan kornea ve gelişmiş bilgisayar ve matematiksel modeller faydalanarak yapılmaktadır. Bazı şirketler beraberce, toksik olmayan doğal maddeleri ya da 20.000 e yakın zaten güvenli olarak kanıtlanan mevcut kozmetik bileşenleri test etmemektedir.

“Zulümden Uzak” “cruelty –free” her zaman aynı şey mi demek?
“Zulümden Uzak” “cruelty –free” etiketi yanıltıcı olabilir. Bazı şirketler kendi ürünlerini "hayvanlar üzerinde test edilmemiştir“ veya "zulümden uzak" “cruelty –free” diyebilir ama sadece bitmiş ürün hakkında konuşuyor olabilir (belirli maddeler için değil ama, içeriği oluşturan hammaddelerin yapım aşamasında hayvanlar üzerinde toplu test olmaktadır). Ya da onlar için test yapması için dışarıdan laboratuvarlarda kiralayabilmektedirler.

KAMPANYA: LUSH HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST YAPILMASINA KARŞI

LUSH ÜRÜNLERİ VEYA ÜRÜN HAMMADDELERİ HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST EDİLDİ Mİ?

Kesinlikle Hayır!

LUSH’ın benzersiz bir politikası vardır. Biz herhangi bir amaç için, herhangi bir hayvan üzerinde, herhangi bir malzeme test eden, herhangi bir tedarikçiden, herhangi bir madde satın almayız. Bu politika, kozmetik dünyasında tektir ve kozmetik sektöründe hayvan deneylerini durdurmak için yeni bir yolun öncülüğünü yapmaktadır.

LUSH Tedarikçi Özel Boykot Politikası ile çalışır. Bunu yaparak, firmaları “hayvanlar üzerinde test yapmadan sonuçlara ulaşan uygulamalara geçmek için ikna etmiş bulunmaktayız. Bir şirket kendi uygulamalarını değiştirecek olursa, biz de onların mallarını satın alırız!

Şu anda LUSH böyle bir politikası olan tek şirkettir bu politikayı benimseyerek biz hayvan zulmünü sona erdirme politikaları için herhangi bir kuruluş ya da şirketin çabalarını eleştirmek istemiyoruz. Bizim politikamız, hayvanlar üzerinde test yapılmasını azaltmak adına, hammadde tedarik şirketlerinin güvenilirlik için yaptıkları test yollarını değiştirmek ve ahlaki açıdan sağlıksız olduğuna inandığımız şirketlere para akışını durdurmak için kişisel bir çabanın sonucudur.

LUSH HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST ETMEZ İSE, ÜRÜNLERİN KULLANIM İÇİN GÜVENİLİR OLDUĞUNDAN NASIL EMİN OLABİLİRİM?

LUSH sadece hayvanlar üzerinde kozmetik ürünler ve malzemelerin test edilmesini değil, aynı zamanda bilimsel açıdan güvenilirlik ve verimliliğinin yeterli düzeye erişmediği ürün veya ham maddenin de pazarda yerini almasına izin verilmesinin gereksiz ve etik olmadığını düşünmektedir.

Biz ürünlerimizin bunları kullanacak insanlar için güvenli olduğunu bilmeyi tercih ederiz, bu yüzden tüm ürünlerimiz kendi sıkı değerlendirme testlerimizi geçip panelimizi kullanarak gönüllü olan kişilerin testleri ile yapılmaktadır. Biz güvenilirliği kanıtlanmış kaydı olan yalnızca doğal maddeler kullanmayı tercih ediyoruz ve sentetik maddeler kullanmak zorunda olduğumuzda yine uzun ve kullanımının güvenli olduğu ispat edilmiş ürünleri kullanıyoruz.

LUSH KOZMETİK VE ÜRÜN SEKTÖRÜNDEKİ HAYVANLAR ÜZERİNDE YAPILAN TESTLERDEN HAYVANLARI KURTARMAK İÇİN NE YAPMAKTADIR?

LUSH hayvan testlerini tamamen sona erdirmeye kararlıdır. Birincisi ve en önemlisi, biz hiçbir ürün veya ham maddesinde hayvanlar üzerinde herhangi bir test yapmayız ve herhangi bir hayvan üzerinde test yapan tedarikçiden malzeme almayız. İkincisi, kampanya ortaklarımız ile birlikte dünya çapında politikacılarla bir lobi oluşturup hayvanlar üzerinde test yasağı ve hayvanlar üzerinde test edilmiş kozmetik ürünlerin satış yasağı için sıkı bir şekilde çalışıyoruz.

Biz de kozmetik sektörünün bu korkunç tarafını gözler önüne serip tüm dünyadaki LUSH mağazalarını kampanya merkezleri haline çeviriyoruz ve müşterilerimize imza atmaya (veya bazı ülkelerde kişisel bir dilekçe) teşvik edip, kozmetik sektörü için hayvanlar üzerinde test yapılmasına tamamen bir son vermek için uğraşıyoruz.

LUSH BU KONUDA NE YAPILMASINI İSTİYOR?

Biz, kamunun hayvan deneylerine karşı mücadelede bize katılmasını istiyoruz…

Daha fazla bilgi için: fightinganimaltesting.com]Fighting Animal Testing | Fighting Animal Testing

şu deney yapan insanlar öbür tarafta nasıl hesap verecek ya hiç korkmuyorlar da 2tane hamsterim var doğum yaptı 6 yavrumuz oldu bakamıyorum çok zorlanıyorum ev kokuyo kafesi değişemiyoruz yavruları yerinden oynatmamak için vermek istiyorum kıyamıyorum yusyuvarlak gözleriyle bir bakıyo içim acıyo yazık ya düşünüyorum bunlara ne işkenceler ediyorlar diye aynı şekilde muhabbet kuşlarım var ne kadar kafımı şişirselerde onlarda kıymetlimdir :) 4 kedim var bahçede biri hamile şuan öğünlerini arttırdım sürekli acıkıyor diye yemek yediriyorum ona sık sık uğraştırıyor bunca hayvan ama mutluyum önce onları sevmek gerek vicdan gerek bu işkencelere ortak olmamak gerek çok üzülüyorum bu duruma uzun zamandır kozmetik ürün almıyorüm bir şampuan o da nude başkada aldığım bişi yok hem param cebimde kalıyor hem içim rahat temizlik ürünlerinde türk markalar seçmeye çalıyorum elimden geldiğince çabalıyorum

Size bişi söylemek istiyorum. keşke anne olma yetkisi sadece bizim gibi kadınlara verilse. biraz hitler tarzı gibi gelicek ama bizim gibi düşünmeyen insanların soyları tükenirse hayvanlar da doğa da mutlu mesut yaşar

onceleri dermatolojik test edilmistir i kalin yazarlardi sonralari paraben gundeme geldi paraben icermez yazilari kalin yazilmaya baslandi.hayvanlar uzerinde testler de gundee geldikce o da kalin yazilacak diye umut ediyorum...

Bu arada watsonsta alix avienin ten urunlerinde %20 indirim var..terracota mucize pudrasini almak isteyenler gidip alabilir ben yarin almayi dusunuyorum..ayrica superdrug in deolarinda ikincisi 1tl..deolar 4lira..bay bayan var..baylari da cok guzel kokuyor gidip deneyebilirsiniz axe maxa hic gerek yok..

Kayıdımı diskleri merak ettim simdi hemen bakıyim doa kozmetikten 8 Mart'a aldığım siparişlerim hala gelemedi çıldırmak uzereyim

Telefon ile hemen arayabilirsin. bazı ürünler stoklarında yokmuş, gelicekmiş. ve sanırım cenazeleri vardı ilgililerin, o nedenle siparişler de gecikmiş.[/QUOTE]

Bu kayısı diskleri nedir,ne işe yarar ben hiç bilmiyorum.:26

Bu arada doa nın ürünleri arasında bir kaç çeşit solid katı parfüm var içeriğinde ise balmumu.
Bir tanesinin yorum bölümünde bundan rahatsızlık duyduklarını ve artık üretmeyeceklerini yazmışlardı.Üretim devam ediyor mu bilemiyorum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…