Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

evet bencede güzel bir paylaşım olmuş. Önemli olan devamlı uygulıyabilmek.

Ben de bir dönem aynı senin gibiydim. Hep böyle sorular soruyordum acaba problemim ne diye...
Aşık olursam ruh halim nasıl olur, ne yaparım, ne hissederim sorularım da cevapsız kalıyordu.
Çünkü kalbim atmıyordu. His yoktu. Ben ot muyum acaba diye soruyordum.
Ya da bir kalbim yok mu ? Neden bu kadar heyecansız ruhsuz hissiyatsızım ...
Hiçbir şey hayal edemiyordum, düşünemiyordum, dua edemiyorum.
Doğal olarak elimde aşkı hayatıma alacak bir güç yoktu.
Sorunu kendimde ara-ma-dım kesinlikle.
Bana göre sebebi karşıma beni heyecanlandırabilecek, benim sevebileceğim birinin çıkmamasıydı.
Ki bunun kesinlikle bu yüzden olduğunu beni etkileyen insanla karşı karşıya geldiğim gün anladım.
Ben de sevebilirim, benim de çok güzel bir kalbim var, ben de heyecan duyabiliyormuşum dedim kendi kendime.

Bu aşamanın öncesinde senin çözmen gereken şey "incinmekten korkmak" kodunu değiştirmen.
Aykut Oğut'dan bahsetmiştik hatırlarsan, onun kitaplarında bizi etkileyen olumsuz düşüncelerden kurtulabilmemiz için seçenekler var.
Kendinin farkına varman için kitapları okuman lazım. Hatta sadece evrenden torpilim var'ı okusan yeter şimdilik.

İncinmekten korktuğun için yanına kimseyi yaklaştırmıyorsundur. Bu da bir neden.

Ama bence sen de karşına sana uygun biri çıkmadığı için bu haldesin.
Eğer karşılaşırsan o kişiyle, aşabileceksin korkularını.

Bunun için aşık ruh haline bürünmen şart. Ben o hissiz dönemimin ardından çaba harcamaya karar verip aşık insanların, çiftlerin fotoğraflarına baktım, aşık ve mutlu insanlarla konuştum, gerçek aşk hikayeleri okudum, beğendiğim erkeklerin fotoğraflarını inceledim vs..
Sonrası daha önceki yazımda anlattığım gibi gelişti.

Aaayyyy harikasııınnnn.
İnşallah aşk seni de bulur.
Sana da sevgiler canımmm.

Son düzenleme:
topiğin hayırlı ugurlu aşklı olsun bitanem çoğu sayfaları okudum ne güzel motiweler bunlar çok hoşuma gitti burda olmamız tesadüf değil hiç birşey tesadüf değilde :) aynı konularımız üç aşşa beş yukarı ama ortak bir konumuz daha war biz gerçekten niyet etmişiz istemişizki burda bir aradayız bu çok önemli insan bişeylerin ters yada yanlş oldugunu farkına warıp we çıkış yolu aradığında karşına mutlaka çıkar bizim olumsuzluklarımzdan kaynaklanan aşk durumlarımızın farkında olmamızwe iyileşmeye niyet etmemiz başardığımızın yarısıdr ben öyle inanıorum.. burdaki olumlamaları yapan warmı yada kendi olumlamasını uygulayan??

merhaba kızlarr
son günlerde düşüncelerimi yönlendirme üzerine kafayı takmış durumdayım
en başından okumaya başladım sizi, 13. sayfaya yeni gelebildim ama olsun bitiririm inşallahh
bana da bir el atıverin pliiizzzzz

El atalım canım. Hoşgeldin. :)

Hoşgeldin canım. :)))

Olumlama eğer sen isteğin konusunda içinde hiçbir kıpırtı hissedemiyorsan, imajinasyon yoksa ortada hiçbir işe yaramaz.
Önce bunu bilmek lazım. Eğer o konuda sıkıntı yoksa destekleyici güçtür bu cümleler.

Muhakkak buradaki uygulamaları da kendi cümlelerini kurup da yapanlar vardır.

Misal ben. :)

Hem alıntı cümleleri kullanıyorum hem de kendime göre bir şeyler buluyorum isteklerime göre. :))
Ama dediğim gibi önce altyapıyı kurmak gerek. :))

Çok güzel yapmışsın.
Senin derdin ne ? Hangi konuda yardım ?

Sen de uğra bir şeyler de kuzum böyle.

inanır mısın sorularım aynı... ben ot muyum, neden sevemiyorum gibi sorularım var. ben daha olgun erkekleri seviyorum

kimseyi büyütecek vaktimde, sabrımda yok... karşıma istediğim gibi biri çıkmadığı için yalnızım...

seninle konuşmak iyi geldi, o karışık ruh halim biraz düzeldi. sen yaz hep böyle, gelip okuyorum....

kitabı daha almadım, artık alsam iyi olacak. bir de özel dualarım var, iyi geliyor yazmıştın topiğe. nedir bu ayet felan mı?

Ben de aynı düşüncedeyim seninle. Olgun erkekleri severim.
Bu yüzden üniversite okumakta olan erkeklerin, fakültemdekilerin falan hiç şansı yok.
Hepsi çoluk çocuk benim gözümde.

Demek ki neymiş sen de benim gibi ne istediğini biliyormuşsun.
Aynı zamanda neyi istemediğini de biliyorsun.

O zaman ne yap biliyor musun, istemediğini dile getirmek yerine istediklerine odaklan lütfen.

Yani benim kimseyi büyütecek sabrım yok demek yerine, hayatına girmesi muhtemel olgun erkekle ne kadar harika bir uyum içinde olduğunu düşünüp, hissedip gülümse.
Belki başta kolay olmayacak, hiçbir şey hissetmeyeceksin ama zamanla yapabileceksin.
Kararında net olup, kendinle olan problemlerini aş ve inan... gerisi gelecek.

Estanbul diye bir siteden aldığım dilek duaları var. Kafama göre seçmiştim geçen yıl.
Onları okurum. Çok iyi geliyor. Ben de dua meselesini yeni yeni öğreniyorum o site sayesinde.

heyy çok ayrı kaldım sizden kendimi toparlamaya ihtiyacım vardı bomba gibi döndüm :):)
çekelim kendimize en güzel enerjiyi...bereket kadının rahminde doğar ne güzel söylemiş Seda Diker :):)
Biz kadınız :) ve herşeyin en güzelini hak ediyoruz keşkelerle yaşanmadığını anladığımız an hayatın öylede böylede devam ettiğini bu yüzden gülücük saçmanın en doğrusu olduğunu ve kim ne derse desin hayatın bizim hayatımız olduğunu öğrendiğimiz an herşey zaten ayağımıza gelir o şanslı diye nitelendirdiğimiz gurupta oluruz :)
ayrıca kesinlikle atılması gereken en önemli olay değersizlik duygusudur çünkü hayat bizim hayatımız bizden daha değerliside yok

Evet evet.. Şu değersizlik duygusundan kurtulmak şart.
Bunu becerebilmek altın değerinde bi olay.
Hatta zaten çekim yasası falan hep kendine verdiğin değerle güzellikleri getiriyor sana.

Kendimi olduğum gibi seviyor ve onaylıyorum.
Ben güzelim ve sevgiyi hak ediyorum.
Mutluyum ve başarıya hazırım.
Yetenekliyim, deneyimlerimi başka insanlarla paylaşıyorum.
Tüm çevremle uyum ve denge içindeyim.
Hayatta emin adımlarla ilerliyorum.
Doğru zamanda ve doğru yerdeyim.
Yaşamla bütünleştim,bolluk ve huzur içindeyim.
Tüm düşlerim birbiri ardına gerçekleşiyor.
Zengin olmaya ve bolluk içinde yaşamaya hazırım.
Sağlıklıyım.
Geçmişimi sevgiyle affediyorum.
Hayatla derin bir uyum içindeyim.
Bu güzellikleri bana yaşatan ALLAH'a şükürler olsun...

Son düzenleme:

Çok güzel yapmışsın.
Senin derdin ne ? Hangi konuda yardım ?

teşekkür ederim kızlar

ben düşündüğüm zaman hep olumsuzlar geliyor aklıma
ve aklıma gelende başıma geliyor
bide neyi istemediğimi dile getirirdim hep, oda yanlışmış öğrendim
bende diyordum neden hep beni buluyor aynıları
demekki evren yanlış anlıyormuş
bugün enerjim düşük nedense..
regl oldum onun etkisi olabilir diye düşünüyorum
halbuki dün ne kadar havamdaydım

VAZGEÇMEK ZOR DEĞİL
Bazençok âşık olur insan. Çok güzel anılar biriktirir.
Ayakları yerden kesilmiştir çünkü. Bir süre karşılıklı mutluluk yaşanır, sözler verilir, hayaller kurulur. Çoğu zaman bir taraf, diğerini daha çok sever. O kendi yaşam enerjisinden ilişkisini beslerken, diğer taraf gerektiği kadar cevap veremez olur.
Duyguları bu kadardır çünkü. Zorlamakla düzelecek bir sorun değildir bu. Ve az seven taraf da zamanla soğur.
Hızla kopuşa doğru gidecektir bu ilişki.
Daha çok seven taraf bu gidişi görebilirse, acı çekeceğini de hisseder. Ama artık çok geçtir. O durum öylesine zordur ki, belki de vazgeçilmesi gereken, dönüp gitmesi gereken yerde, ilişkiye daha çok asılır. Oysa bu çabalar, hüsranla sonuçlanacaktır.
Buna rağmen âşık, sonradan pişmanlık yaşamamak için elinden geleni yapmalıdır.
Keşkeler, acabalar kalmamalıdır.
Hiç kendinizi bu durumda buldunuz mu? İşte bu durumda, evde kendi başınıza yapabileceğiniz küçük bir uygulama öğretmek istiyorum.
Yardım alamayanlar, bana gelemeyenler, kaptırdığı yaşam enerjisini geri isteyenler... Bu yazı, bu teknikler sizin için.
Kağıt ve kalem alın.
Oturun ve duygularınıza odaklanın. Gidenin yüzüne söylemek isteyip de söyleyemediklerinizi yazmakla işe başlayın. İçinizde muhakkak bir öfkeli, bir suçlu, bir pişman, bir kurban, bir çaresiz, bir yalvarmak isteyen zayıf, bir onun yüzünü bile görmek istemeyen güçlü çıkacaktır. Siz içinizdeki bütün bu karakterleri bir araya toplayın ve ayrı ayrı hepsini konuşturun. Bu kelimeleri tekrar tekrar yazın.

ÖFKENİZİ BİRİKTİRMEYİN
Sonra durun ve yine gözlerinizi kapatıp, bu kez kendinize odaklanın. Suçlu bulduğunuz taraflarızı yazın. Sonra bu suçlu ya da eksik parçanızla konuşmaya başlayın. Suçluluk, öfke duygusunun kendinize yöneltilmiş halidir. Kendinize olan öfkenizi ifade edince rahatlarsınız. Sonra kendinizi takdir edebileceğiniz olayları saymaya başlayın. "Aferin bana...." ile başlayan cümleler kurun. Bunu en az üç dakika sürecek ve hissedecek şekilde yazın. Bir süre sonra kendinizi çok daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.
Sonra Allah ile teşekkür seansına başlayın.
Bunları da yazın.
Artık bitmiş olabilir, ama yine de yaşadıklarınız için gerçekten teşekkür edin. Son olarak da, bundan sonra nasıl bir ilişki modeli istiyor, bu ilişkinin içinde nasıl hissetmek istiyorsanız, o hissi zaten yaşıyormuş gibi bir olay yazın. Bu çalışmayı 21 gün yapmaya devam edin.
Daha üç haftanız dolmadan müthiş özgürleştiğinizi hissedeceksiniz. Zihnen çok kararlı olun. Giden gitmiştir ve bunun evrende muhakkak bir nedeni vardır.
Ama size daha güzel hisler yaşatabilecek, daha iyi bir partner muhakkak yoldadır.

Çok iyi geldi canım bu yazı bana. :) Teşekkürler paylaşımın için.
Seda Diker'in bi yazısını sevmemiştim doğru.
Ama bu çok güzel. Beğenmediğim bir tarafı olmadı.

Regl yüzündendir kesin. :)
Neyi yanlış yaptığını öğrendiysen çözüme ulaşma yolun ardına kadar açıldı şimdi.

Çok iyi geldi canım bu yazı bana. :) Teşekkürler paylaşımın için.
Seda Diker'in bi yazısını sevmemiştim doğru.
Ama bu çok güzel. Beğenmediğim bir tarafı olmadı.

bende bayıldım bu yazısına :):) çok güzel yazıları var aslında ben seni bu kadına ısındırma niyetindeyim :)

bebişimmm istek heycan olmazmı kendime tasarladığım olumlamamda war ortaya karışık bişilerrr işte..buarada bugun zero limit kitabını aldım çok merak ediodum okuycam inş.gece :) arkadaşımda aldı aşk kuantumunu bakalım o okusunda bende okurum.birde aynalı kitaba baktım fiyatı 30 tl :) adam aynası para edio dedi :) 2.5 kitap parası :) ama alıcam inş:)) çok met ediosunuz napiimmmm kıyacam paraya artık:)) şu ara içim bi hoş enerjim hafiftenn düşüoo böyle olunca sinirim bozuluo hep enerjik pozitif hahara hihiri istiorum kızlar birde adet sorunu yaşayıpta olumlamyla halleden varmı yaaa bana yardımcı olurmusunuz

. Acı çekeceğimiz bir durum yaşıyorsak, kendimizi bu acıya teslim ettiğimizde, duygunun bize vermek istediği mesajı alamamışsak, o karanlık bir tünel gibi bizi içine daha çok çekebilir. İşte o zaman düşüncelerimiz de olumsuz hale gelir. Negatif bir sarmalın pençesine düşebilir, hatta depresyona kadar gidebiliriz. Ya da acıdan kaçmak için bunu zihnimizle rasyonalize eder, hislerimizi bastırırız. Ama biliyor musunuz, böyle olumsuz hisleri bastırmak, çok büyük bir efor gerektirir. Hayatınıza güzel olayları çekmek için yeterince hayat enerjiniz kalmaz. Çok yorucudur. Pek çoğumuz, acıyı bastırmaya meyilliyiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…