Hatırladınız mı beniiii 😏😏

Aaaa eş siginma evinin kapisinda her gece havai fisekler atmis:rolleyes:
Alman polisi o fisekleri uzak olmayan biryerlerde patlatirdi bence,at martini debreli hasan:işsiz:
Demek ki, o havai fisekler yuzunden affetmis kocasini))))
Aslinda konu polemik yaratmak icin acilmis. Kim hatirlar 2 yil once acilmis konunu. Hem de farkli yeni nikle gelmis siteye. Zaten konu acsa kimse anlamazdi. Kendine bir senaryo yazip paylasti, bi de yalan konusunu da atti ortaya. Niyeti her kesi banlatmak))))

evet iyi basite aldiginiz bu gercekleri bizzat yazayan biriyim bende, almanyada yasamiyorum avrupa bu konuda oncelikle kadin ve cocuk arti hayvanlara asiri onem veren ulkeler

Uzun yillar yurt disinda yasamis biri olarak neyin ne oldugunu gayet iyi biliyorum. Sizin bilmediginiz kafa yapilarinizi degistirmediginiz surece fizana da gitseniz degisen bir sey olmaz. Almanya diye komik olursunuz sadece. Almanyada arkadas ama cok matah kocisine geri donmus. Sen de ayni zihniyettesin ki once yazdigimi cocuk gibi begenmedim yapmissin dayanamayip alintilamissin. Okudugunu anlamiyorsan alintilama rica ediyorum.

Böylece bir kez daha kanıtlanmış oluyor ki bizim kadınların “arkamda kimse yok, gidecek yerim olsa bir dk durmam” lafları palavraymış. Koskoca devlet bi lafıyla sığınma evine götürmüş, çalışıp gayet güzel, onurlu bir hayat yaşayabilecekken, iki güzel söze, kendisine açık açık “s..tir git” diyen kadının, “annemdir yapar” diyen oğluna dönmüş.

Valla üzülmeyeceğim buradaki dramlara artık. Ne kadar hakaret işitmişsiniz, ne kadar aşağılanmışsınız umrunuzda değil, yeter ki kocalarınız sizi seçsin siz de analarına nisbet yapın “ bak seni değil beni seçti ohh canıma değsin” diye. Ne diyeyim, yazık.

Hatırlıyorsunuzdur belki, ben Sibel.
Hani şu Kaynana ile oturup "Ana Kuzusu" bir kocaya sahip olan...
Beni merak edenler vardır belki.
O yüzden açtım bu konuyu...
Buradaki bir çok tepki ve mesajlara artık dayanamayıp çocukluk edip "Boşanıyorum" yalanından sonra daha fazla dayanamadım ve pes ettim -ki açtığım konu yalandı. Fark edenleriniz de olmuştu.
Şimdi 24 yaşındayım.
1.5 sene oldu sanırım buraya yazmayalı. Evet!!! Burdan atıldım ve daha sonrasında olaylar iyice çığrından çıkmıştı..
Artık dayanılmıyordu, aşağılamalar, ailemle görüştürmemeler, kimsem yok diye ezmeler, kovulmalar, çocuğumla tehdit edilmeler, kocamı doldurup, fişfikleyip dövdürtmeler.... Daha neler neler....
Herşeye susuyorum, sesimi çıkarmıyorum "Ana" dır. "Baba" dır diye görmezden geldiklerim, "Saygısızlık olur" diye içime attıklarım, başıma bela olacaktı, ya ölecektim, ya da katil olacaktım.
Ciddi söylüyorum.

07.06.2019 tarihi, başımdan kaynar sular döküldü. Kızımın telefon merakı, gözümü açmıştı. Kaynana "Bakkala" diye çıkmıştı ve mutfakta telefonunu unutmuştu. Kızım açıp kurcalarken karşılaştıklarım beni alt üst etmişti.
Namahremime kadar çekilen videolar,
Kocamla konuştuğum herşeye kadar Ses kaydı almalar...
Kızımı arada azarlıyorum diye, bunları gizli gizli çekip "Boşanma durumunda çocuğu elimden aldırtma" delilleri... Sözde vırt zırt deliller imiş, miş, miş...
Bunlara da susacaktım, bunları da sineye çekecektim.. Dedim "Cahilliktir, yapmıyordur artık"... Ama baktım devam ediyor, artık sabrımı taşırdı, Taş olsa çatlardı denilen bir çok şeye sustum, sineye çektim ama artık çatlamıştım.
13.06 günü Kıyameti kopardım. Her zaman susan, sineye çeken, sessizce kabullenen ben, olmuştum bir CANAVAR...
Ama sustu, çünkü haklı olduğumu anlamıştı.

14.06 günü kocam olacak oğlu "O benim Anam, yapabilir" demesine dayanamadım.
"Ben Anan böyle yapacaksa, onunla bu evde yaşamayı geç, aynı ortamın havasını bile solumak istemiyorum, kendi kızına yapılsa, ortalığı yıkayacak ama bende bi Ananın kızıyım" deyince,
Kaynanamın şu lafını ömrüm boyunca unutmayacağım:

"Sen benim kızımın boku bile olamazsın. Anan ayrı eve çıktı da ne oldu "Oros**" oldu, sende Oros** olmak için ayrı eve çıkmak istiyorsun!!!"

"O nasıl laf, dediğine dikkat et, ben sana muhtaç olmam, giderim" dememe karşılık bana
"Daha ne duruyorsan? HADİ S**TİRGİT" dedi...

"Kocan hiç mi bişey demedi" diye sorduğunuzu duyar gibiyim...
Dedi...

"Allah belanı versin"
"Ben seni nerden aldım"
"Ben senin gibi 50 tane bulurdum."
"Sen benim anamı nasıl üzebilirsin, ona böyle laflar nasıl edersin...." vs vs....

Tek lafım şu oldu: "Senin yuvana, annen sebeb olacak" ve yukarıya odama çıktım. Eşyalarımı hazırlayıp, gidecektim başk çözümü yoktu. Kalırsam, herşey daha kötü olacak, ben bu adamı gerçekten boşayacaktım. 4 senedir düzelmeyen bişeyi ben bu saaten sonra düzeltmek için de uğraşamazdım..

Arkamdan bağıra, çağıra gelen kocama hiçbişey söylemedim. Ağlaya ağlaya oturdum. Kocam denilen varlığın uyumasını bekledim -ki kızım onu oyalarken çantamızı hazırlamıştım. Uyuyup kaldığını fark ettim. Bavulu pencerenin dışarısına attım. Sırt çantamı taktım koluma, el çantamı da aldım omuzuma, evladımı da kaptığım gibi kendimi dışarı attım...
Ne yapacağımı bilmiyordum, 5 kuruşsuz, parasız, hiçbişeysiz kendimi ağlaya ağlaya yollara attım.

Ağlaya ağlaya giderken, 50 metre de bir kendime "Dön ve sabret, belki herşey iyi olur" diye kendimi ikna etmeye çalışıp, ardından "4 sene düzelmemiş, bu saaten sonra mı düzelecek diyip yoluma devam etmem ayrı bir mesele, bir yandan kızımın "Ağlamasana anne" diye tesellisi beni daha çok mahvediyordu. Teselli değil, adeta çaresizlikti. Daha çok ağlıyordum.
1.5 km ileride bi AVM vardı, bedava Wi-Fiye bağlanır, ne yapacağımı araştırırım.

Aklımda Almanya'nın bi ucunda olan tanıdığımızı arayıp, bana Tren veya Uçak bileti alıp, babamın yanına, Türkiye'ye dönmek.

O kadar yük ile dayanamadım kendimi bi evin arkasında park yere attım, AVM de bir sokak ileride.. Bastonlu bir ebe geldi "Hastane Arabası çağırayım mı?" diyor. Anlattım durumu.. O kadar çaresizdim ki, anlatamam...
Ebe tuttu kolumdan, beni AVM'de Kasiyer'in yanına götürdü. Onlara ilgilenmelerini söyledi. Beni arka depoya götürdüler. Bir yandan kızımın bana "Ağlama" diyişi, yıllardır yaptığım fedakarlıklarım, emeklerim, iyiliklerimin karşılığının bu olması.... Allah kimseye yaşatmasın...

Neyse fazla uzattım. Öyle, böyle derken... Polisler geldi ve bizi Kadın Sığınma Evine götürdüler (Frauenhaus)..

2 ay kaldım orda, ve eşimin bir çok çabasına, ağlayışına haykırışına dayanamadım, geriye döndüm. Şimdi herşey iyi evet. Kendi evim, kendi düzenim, herşey çok güzel. Artık dolduruşa getirilmeyen bir koca, beni kaybetme korkusuyla her zaman benim arkamda, beni savunan bir eş... Evet!!! Çok güzel..
Herşey çok değişti..
Gidişim, 4 senelik düzelmeyen herşeyi düzeltti.
Sabrettim, hemde çok sabrettim.
Herşey ALLAH'tan.. Evet!!! Ama en sonunda dayanamadım.

Alman Devletinde ise bilen bilir belki, Türkiye'de Kadına gösterilmeyen hak, hukuk, değer hepsi burda gösteriliyor.
O kadar güzel bir yeri var ki Kadının.
Türkiye bu konuda ilerlemeli, geliştirilmeli ve kolları sıvamalı.
Cinayetlerin, Kadına şiddetlerin önüne geçilmemesinin sebebi belki de budur!!!
Bilmiyorum!!!
Ama ne olursa olsun her halukarda Almanya'nın kadına verdiği değer, Türkiye'nin verdiği değer ile gram ölçüşemez.

Konuyu saptırmak istemiyorum.
Okuyan, okumayan, göz atan herkese teşekkürler.
İyi akşamlar...

Sibel Erbek.

Benim de gurbete köylerinden gelin giden akrabalarım var. Çok çektiler oradaki gurbetçi ailelerden. Genellemek istemem ama o gurbetçi aileler o kadar acımasız o kadar yobaz oluyorlar ki nasılsa Türkiye'den getirdik geri dönemez diye düşündükleri için o canım kızlara yapmadıklarını bırakmıyorlar.

Zaten artık insanlar anladı ve mümkün olduğu kadar o gurbetçi ailelerin oğullarına kızlarını vermiyorlar.

almanya veya başka bir medeni ülke, kadına verilen değerin farklılığını biliyoruz zaten.
neticeye bak; sen yine eziyet hakaret gördüğün yere döndün mü, döndün!
bize medeniyet farkını göstermenden başka ne değişti şimdi.

Kadına değer verme konusunda çok haklısınız. Maalesef, biz Araplara kayıyoruz bu konuda. Avrupa’da değil insanın, hayvanların bile gözlerinin içine bakıyorlar. Dilerim hep mutlu olursunuz.

Öncelikle umarım çok mutlu olursunuz - lakin çok gerçekç gelmedi. Kusura bakmayın.

Iyi de neden en basinda yalan bir konu acma cabasina girdniz ki.Isiniz mi yoktu?Bu konununda dogrulugu tartisilir.Sizi hatirlamadim Gereksiz birisiniz vesselam.

Bir buçuk yıl önce yalanlarla banlanan bir Sibel vardı. Tüm kk ahalisi bir buçuk yıldır Sibel'i merak ediyordu. Konuyu okuyunca herkesin zihninde aynı soru belirdi. "Sibel kim?" shsjsjsjjs.

Sibel sosyal mesaj hususunda oldukça başarılıydı. Can alıcı darbeyi yaptı ve biz kadınlara son nasihatini verdi. "eziyet gördüğünüz eve geri dönüp, eziyet eden adamı affedin. Çünkü güçlü kadınlar böyle yapar. Çünkü ben Almanyada yaşıyom acun abi"

Sibel 32 yıllık insanım. Böyle güzel kafa görmedim. Danke!

60 kusur yasinda havaalaninda çikolata satan çok tatli bir bayan gördum isvicrede.
Keşke bizdede böyle patronlar olsa ve yaşlı kadınları işe alsalar, halen ortadoğu kültürü var bizde, 40 yaşından sonra anneanne olarak görüp eve layık görüyorlar, kadın patronlarda erkekten, beter, işe almak için o kadar
Şeyler sıralıyor ki , kendini beğenmiş
Başka gezegenden gelenler, yetiştirme yok herşeyi bilmiş olman gerekiyor istenilen özellikler herhalde ağaçta yetişiyor

Sizi tanımıyorum, konularınızı da hiiç hatırlamıyorum. Konuyu da gerçekten saptırmamışsınız hı hı :işsiz:

X