Doğuma Hazırlık hastane çantanız hazırmı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

ayxsxegxuxl34

kuzucuklarım:)
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
513
8
42
çantanız hazırmı arkadaşlar yada nezman hazırladınız ben 31 haftalığım hazırlasammı erkenmi sizce ve neler koydunuz çantaya :CüvCüv:

canım ben daha 23. haftadayım ama 32. haftadan sonra hazırlamayı düşüyorum ne konulacağı hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazsa asında hepimize faydası olur

ben hazırladım valla 2 çanta oldu bebegin ayrı benim ayrı ama abarttımmı bilmem sezeryan olcam 38. haftada o yüzden erken oldugunu düşünmüyoum ben neler koydum:bebek hastane çıkışı takımı 2 tane daha kendime yedek takım kendime çorap havlu tarak ayna gecelik sabahlık 2 tk terlik saç bandı iç çamaşır orkid emzirme sütyeni evlilik cüzdanı sağlık karnesi nüfüs kağıdı elde taşınan ana kucagı diş macunu diş fırçası havlu kağıt ıslak medil çocuk bezi gögüs pedi anı defteri (gelenler yazıcak) pişik kremi lizöz fotograf mak kamera dudak nemlendiricisi biberon yenidoğan ıslak medil deodorant atlet kayısı suyu bu kadar yeter dimi

bayağ şey koymussun bebek için tulum koyucakmısın bide şuanda kaçıncı haftadasın

ayy canım bencede hazırlamaya başlasan iyi olur çünkü 32 haftadan sonra insanın kolunu kımıldatacak hali kalmıyor

bayağ şey koymussun bebek için tulum koyucakmısın bide şuanda kaçıncı haftadasın

cnm takım koydum o yüzden koymıycam ama bi takımım tulum şeklinde benim zıbın olarak değil ondan ayrıca koymadım ben 32. haftadayım bence hazırlayın kızlar uzun sürüyo hatta ben hala terlik alamadım eşimin terliklerinden koydum sezeryan olanlar böyle yapıyor hep çok serum verdiklerinden şiş oluyormuş eller ayaklaryerimseniben

valla alinacaklar aldim ama bizim burdaki hastanede beegin kendi malzemeler veriyorlar iste islak mendil pampers ates olcer ssikinti yasamiyorsun ama ben de kendime de aldim hazirlicam iste bu hafta

ya ben çok rahatım herhalde 36. haftadayım ve çantayı haftaya hazırlamayı düşünüyorum. Gerçi bazıları zaten hazır da valize konmuş değil
aslında bebğin alışverişini toplu yapmayı düşünüyorum o sırada da son hazırlıkları yaparım diyorum

ya aslında biz aceleciyiz galiba daha 1buçuk ay var çanta hazırlamayı düşünüyorum ben çok sabırsızım oyüzden oğlum 32.haftada geldi buda öle yaparsa:)

ayyy bu aralar yalancı doğum sancılarım oluyor neme lazım doğuruveririm falan hem herşeyimiz alındı bi valize koymak çokta güç birşey değil hazırladım herşeyi sadece emzirme sütyeni ve sabahlığım kaldı bebeğe 2 takım hastane çıkışı koydum birde bezi ne kadar koyucamı karar veremedim 5 azmıdır kaç tane koyayım bu arada 34 haftadayım

Canım 5 adet bez çok az arkadaşım geçen hafta doğum yaptı sezeryanla 18 bezden 2 tane felan geri getirmiş bence sende daha fazla al sezeryanda 2 gün kalınıyor hastanede ona göre koy canım Allah sağlıkla kucağına almanı nasip etsin kuzunu

ayyy kızlar sizleri okuyunca benimde hazırlayasım geldi cantayı ama daha bisürü eksik var tamamlamaya baslayım ben bariii ayyy cok heycanlandım ve sevincten kıpır kıpır oldum kaydirigubbakcemile2

Ben herşeyi aldım ama daha erken diye hazırlamadım hastane çantasını.. Aslında tırsmıyo da değilim son zamanlarda tanıdığım olan 2 kişi 8 aylık doğurdu bebişlerini.. Öyle bir durumda yarım yamalak götürürüm herhalde herşeyi :)

Allah herkese günününü tamamlatıp öyle kucagına almayı nasip etsin bebişlerini

ben koyduklarımı size şöööyyle sıralayayım kıslar
BEBEK İÇİN
1 hastane çıkışı
2adet zıbın tak(önlüklü şapkalı vs.)
2adet tulum (bunlar hep ekstardan koydum tabi inşallah bi aksilik olmadan çıkar gelirim eve ama işte kirlenmelere karşı altını değiştirirken çiş yapmaya kusmaya vs.bolca koydum)
6 tane kusmuk mendili
3 adet çorap biri patik
2 adet çıtçıtlı badi kolsuz
1 adet yine ekstradan sadece patikli pantolon (belki çoğunu kullanmayacağım ama yinede bolca koydum)
yeni doğan ıslak mendil alkolsüz
yeni doğan emzik
20 adet bebek bezi
penye ve polar battaniye

BENİM İÇİN
gecelik
pijama çıkarken giymek için eşfman tak.
havlu birde bebeği temizlemek için yumuşak havlu koydum
üzerime şal
3tane çorap
3adet alt çamaşır ve emzirme atleti sütyen rahatsız eder gibi geliyo
göğüs pedi
göğüs pompası (biberonlu)
hasta bezi bir paket kadın pedi
terlik,toka,diş fırçası ve macun
parfümde aldım ama kullanırmıyım bilmiyorum
ve en son sabun
oğluşumu taşımak içinde ana kucağımızı alırız sanırım belkide almam kendi kucağımda taşırım ayy kuzum benim çok heyecanlıyım kıslar şurada ne kaldı ki

teşekkürler canım allah razı olsun güzel duaların içina.s.

Ben cantami erken hazirladim...Arasira hala acip kontrol ediyorum insallah birsey eksik degildir diye..

Icinde.(3 gün hastanede kalirsam)
2 tane gecelik öncen dügmeli (emzire bilmek icin)
2 Tane esofman (hastane icinde gecelik ile dolasmamak icin)
2 tane Sütyen ( emzirme sütyenlerinden)
1 paket sütyen ici bezi (adini bilmyiorum ama akan sütü tutmak icn)
6 Kilot (hergün icin 2 tane nolur nolmaz bilemedim)
Terlik
3-4 corap
Havlu - ovunma bezi
Sampuan -dusgel vs.
El kremi -yüz kremi - labello ( ccilt kurulugu icin)

Bebek icin:
Hastanede bebege birsey giydirmeye gerek yok veya burda hastane icinde kiyafetleri hastane veriyor..Ben cikis icin:
2 tane ic atlet (alttan citcitli 50 -56 beden)
2 corap
2 uzun kollu ic bluz ( burda havalar daha soguk)
2 uzun pacali ve kollu takim...
sapka
1 battaniye
araba koltugu

Simdilik aklimda olanlar buinlar ,bakayim eksik varsa ekleme yaparim..

Kızım için iki tam takım hastane çıkışı ve battaniyesi , ağız silme ve omuz mendilleri , 10 adet bebek bezi, ıslak mendil , pişik önleyici krem , pudra , alt değiştirme bezi ve ana kucağı...

Kendim için gecelik, pijama takımı, 4 çift çorap, 3 alt çamaşır, 1 atlet, 2 emzirme sütyeni, havlu , lif , 15 adet göğüs pedi , 2 paket hijyenik ped , lohusa kurdelem , göğüs ucu için mustela krem ve iki terlik.

Eşim için eşofman takımı, tişört , 2 çift çorap , iç çamaşırı takımı...

Haftasonu hastane çıkışında giymek için bi eşofman takımı ve bebişi çekmek için kamera alacağız. Birde eşimle ikimiz için diş fırçası, diş macunu , makyaj malzemelerimi , deodorantımı ve fotoğraf makinasını koyacağım... Sanırım tamamdır artık :uhm: Zaten bu götürdüklerimin bile çoğunu hastane veriyor ama yine de yanımda bulunsun hihoyyyt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…