Doğuma Hazırlık hastane çantanız hazırmı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
:roflol: toplu birlikde yatılıyamı gidiyonuz kız eşin içinde bişeyler almışın :roflol:

O benim yanımdan ayrılmaz tatlım. Kalır yanımda mutlaka. Çok titiz bi adam olduğunu göz önüne alırsam az bile kıyafet koydum ona kaydirigubbakcemile3

bebeğimin herşeyi var ama ben hala kendime birşey almadım havalrın birazdaha ısınmasını bekliyorum evimin temizliği olduktan hazılıcam çantamı uff benide heyecan sardı günlerde geçmek bilmiyo artık :CüvCüv:

ya bende 30. haftadayım 32 gibi hazırlayayım diyordum ama 32 de doğuranları okuyunca tedirgin oldum. Birde kızlar pipet unutmayın meyve suyu içerken rahat olur arkadaşım termosla kaynamış su da götür dedi bazen süt gelmiyormuş mama yedirmek zorunda kalınca hazır suyla yapmak yerine kaynamış suya yaparsınız dedi onuda söyleyeyim dedim.

Benım Çantam hazır ama hala karasızım bı gecelık bı pıjama takımı ve Çıkarkende gıymek ıÇın eŞofman takımı koydum yeterlımı bılmıyorum sezaryen olacak doĞumum sızce bı gecelık daha almalımıyım kıslar

arkadaşım 3 gecelik koymuş ancak yetmiş çünkü bazen kanama dışarı çıkabiliyormuş kirli durmaktansa koy bence bir tane daha

merhabalar, siteyi hastane cantasi icin karistiriken buldum..guzel de oldu..ben de ufaktan basladim 30. haftadayim. pnrhlt cantan cok duzenli ve hos gozukuyor. iyi dogumlar dilerim...bebeginin kiyafetlerinin oldugu sepeti cok begendim..nerden aldigini ogrenmek isterim..

merhabalar, siteyi hastane cantasi icin karistiriken buldum..guzel de oldu..ben de ufaktan basladim 30. haftadayim. pnrhlt cantan cok duzenli ve hos gozukuyor. iyi dogumlar dilerim...bebeginin kiyafetlerinin oldugu sepeti cok begendim..nerden aldigini ogrenmek isterim..

Merhaba canım. Hayırlı olsun hamişliğin. Umarım bebeğini sağlıkla, sağ salim alırsın kucağına a.s.

Bebişimin hastane çıkışı setini yani 1 takım hastane çıkışı ve o deri tüllü çantasını takım olarak Mothercare mağazasından aldım canım a.s.

Hayırlı uğurlu olsun.Bende çantamı hazırladım ama bu kadar geniş bir hazırlık değil.Özellikle kendime çok az şey koymuşum.Hazırlıklarımı tekrar gözden geçiricem

merhabalar;
30-32 hafta arasında artık hastane valizinizn hazır olması sizin açınızdan iyi olur.eğer ikiz bebk bekliyorsanız 30.haftaya bile kalmayın...

Kızım için iki tam takım hastane çıkışı ve battaniyesi , ağız silme ve omuz mendilleri , 10 adet bebek bezi, ıslak mendil , pişik önleyici krem , pudra , alt değiştirme bezi ve ana kucağı...

img0538q.jpg

img0533s.jpg

Kendim için gecelik, pijama takımı, 4 çift çorap, 3 alt çamaşır, 1 atlet, 2 emzirme sütyeni, havlu , lif , 15 adet göğüs pedi , 2 paket hijyenik ped , lohusa kurdelem , göğüs ucu için mustela krem ve iki terlik.

img0571ska.jpg

img0572vzb.jpg

Eşim için eşofman takımı, tişört , 2 çift çorap , iç çamaşırı takımı...

img0569lyy.jpg

img0576l.jpg

Haftasonu hastane çıkışında giymek için bi eşofman takımı ve bebişi çekmek için kamera alacağız. Birde eşimle ikimiz için diş fırçası, diş macunu , makyaj malzemelerimi , deodorantımı ve fotoğraf makinasını koyacağım... Sanırım tamamdır artık :uhm: Zaten bu götürdüklerimin bile çoğunu hastane veriyor ama yine de yanımda bulunsun hihoyyyt
Canim koyduklarin benim koyacagim seylerle nerdeyse ayni. Ben ped almicam cunku hastane veriyor. Bebek icin islak mendilide hastane veriyor, onlari almicam o yuzden. Esine aldigin seylerin aynini bende alicam ins.

Ayrica yanima internet kablosu, sac kurutma makinasi, su isiticisi, hurma alicam ins.

Bebek dogduktan sonra, babanin agzinda cignedigi hurmayi bebegin damagina surmesi sunnet.

Canim koyduklarin benim koyacagim seylerle nerdeyse ayni. Ben ped almicam cunku hastane veriyor. Bebek icin islak mendilide hastane veriyor, onlari almicam o yuzden. Esine aldigin seylerin aynini bende alicam ins.

Ayrica yanima internet kablosu, sac kurutma makinasi, su isiticisi, hurma alicam ins.

Bebek dogduktan sonra, babanin agzinda cignedigi hurmayi bebegin damagina surmesi sunnet.

Canım normalde kadın pedini, bebeğin bakım malzemelerini ve bebek bezini, havluyu falan hep hastane veriyor. Bebek için sadece bir takım hastane çıkışı da yeter sadece çıkarken giyecek ama ben yine de iki tane koydum. Hatta terlik bile veriyor ama benim içim rahat etmez yine de yanımda bulunsun istiyorum hihoyyyt

arkadaslar ben 30.haftayi bitirdim, yavas yavas hazirlayacagim cantayi, size sormam gereken birkac soru var....yaniniza aldiginiz ic camasirlarini kendi bedeninizde mi aldiniz?kanama cok oldugu icin hasta bezi kullaniliyormus ilk gunler bu nedenle kendi bedenimizden buyuk goturmek gerekiyor diye duydum.ayrica emzirme sutyeni icin kendi bedenimizden buyuk mu almak gerek yine?o zamana dek ne kadar buyur?su an zaten normalden 2 beden buyuk..

kızlar hasta bezini alırken bir kenarında 3 cırtcırtlı olanlarından alın kesinlikle ne leke ne bişi oluyo çok kullanışlı ve de iç çamaşırına bile gerek olmuyor ilk gün zor oluyor çünkü.eczaneden alın marketten değil tarif edin eczacı verir ona göre. zaten çok kanama ilk gün oluyor 2. gün daha azalıyo ve 3. gün ped e geçebilirsiniz.

hayırlı doğumlar diliyorum hepimize inşallahhhhhhkaydirigubbakcemile5

:CüvCüv:arkadaşlar merhaba bende 30 haftalık hamileyim hastane çantası hazırlamaya başladım ilk olarak 22 parçalık hastane çıkışı aldım ama bebeğin çok çabuk büyüdüğünü bunları anca 1 hafta kullanacağını, hastane çıkışının çok küçük olduğunu söylüyorlar siz hastane çıkışı olarak mı aldınız yoksa parça parçamı aldınız? birkaç kişiden bunu duyunca canım sıkıldı çok beğenerek almıştım acaba değiştirsem mi? bu takımlar standart bildiğim kadarıyla yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar :CüvCüv:

ben de hastane çıkışı dıye aldım.sıkma canını çocuk devleşmıycek ya 1 hafta içinde:) bı de kaç kg doğduğu ıle de ilgisi var.giydiği kadar gıyerler boşver.saklarız sonra bız de ilk cicileri dıye:)

canım bende hastane çıkışı aldım geçen gün bir arkadaşıma bebek görmeye gittim 10 günlüktü bebek ama hala hastane çıkışı büyük geliyordu.yalnız bazı hastaneler bebeği hiç silmiyormuş diye ben bir tanede ucuz aldım hastane çıkışı onu vericem ebeye

arkadaslar ben 30.haftayi bitirdim, yavas yavas hazirlayacagim cantayi, size sormam gereken birkac soru var....yaniniza aldiginiz ic camasirlarini kendi bedeninizde mi aldiniz?kanama cok oldugu icin hasta bezi kullaniliyormus ilk gunler bu nedenle kendi bedenimizden buyuk goturmek gerekiyor diye duydum.ayrica emzirme sutyeni icin kendi bedenimizden buyuk mu almak gerek yine?o zamana dek ne kadar buyur?su an zaten normalden 2 beden buyuk..

Valla canım iç çamaşırları zaten lohusa için diyince bayağı yüksek belli oluyor. Onlardan normalde şimdi giyebileceğim şekilde olanlardan aldım. Ama ben 37.haftamdayım. Karnım dah afazla büyümez. Sen 30 haftalıksan 1 beden büyük alman daha mantıklı. Ay nı şekilde emzirme sutyenini de 1 beden büyük aldım.

kızlar hasta bezini alırken bir kenarında 3 cırtcırtlı olanlarından alın kesinlikle ne leke ne bişi oluyo çok kullanışlı ve de iç çamaşırına bile gerek olmuyor ilk gün zor oluyor çünkü.eczaneden alın marketten değil tarif edin eczacı verir ona göre. zaten çok kanama ilk gün oluyor 2. gün daha azalıyo ve 3. gün ped e geçebilirsiniz.

hayırlı doğumlar diliyorum hepimize inşallahhhhhhkaydirigubbakcemile5

Hastane de zaten kalın olan pedlerden veriyorlarmış. O yüzden ben her ihtimale karşı yanıma 2 paket ince ama büyük boy orkidlerden aldım...

:CüvCüv:arkadaşlar merhaba bende 30 haftalık hamileyim hastane çantası hazırlamaya başladım ilk olarak 22 parçalık hastane çıkışı aldım ama bebeğin çok çabuk büyüdüğünü bunları anca 1 hafta kullanacağını, hastane çıkışının çok küçük olduğunu söylüyorlar siz hastane çıkışı olarak mı aldınız yoksa parça parçamı aldınız? birkaç kişiden bunu duyunca canım sıkıldı çok beğenerek almıştım acaba değiştirsem mi? bu takımlar standart bildiğim kadarıyla yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar :CüvCüv:

Valla canım ben 2 tam takım hastane çıkışı aldım. Zaten hastane ilk doğduğunda ve hastanede kaldığın sürece kendi takımlarını giydiriyor. Benim koyduklarım sadece hastane çıkışı eve gelirken giyilecek. Sonra da olmazsa olmasın yani. İLk giysileri diye saklıcam zaten. Benim aldığım takımlar 4,5'ya kadar olan bebekler için. Aldığım yerde 6 kiloya kadar olan bebekler içinde vardı ama ilk giyeceği cicilerinin büyük olmasını tercih etmedim. Sevimsiz durur yani... Tam olsun 1-2 kere giysin boşver a.s.

aklınızda bulunsun..istanbulda oturanlar.besıktas pazarına mutlaka ugrayın..girişte sper geceliklerr ve üst katta inanılmaz buyuk bavul gıbı derı çokkkk sık cantalar 10 tl..ben yarın gıdıp alıcam..kocaman cantaya gezmeye gderken de herseyı doldurup cok sık gezebılırsınız...genelde bebiş içn ayrı kendın içn ayrı ayyy hıc sevmıommm..:CüvCüv:

X