hastane çantalarımızı hazırlamaya başlasak mı kızlar

ben hastane çantamı tamaladım gibi bişey mayısın 2. haftası sezeryen olcam ben şimdiden hazıladım 2 takım gecelik ped saç bandı dudak koruyucusu tarak diş fırçası bebek hastane çıkışı seti bebek bezi 1 tane küçük biberon bana çorap 2 takım 1 tane terlik kamera fotograf makinası bunları koydum fermuarını çektim eksik bişeyler varmı kızlar?

ben koyduklarımı size şöööyyle sıralayayım kıslar
BEBEK İÇİN
1 hastane çıkışı
2adet zıbın tak(önlüklü şapkalı vs.)
2adet tulum (bunlar hep ekstardan koydum tabi inşallah bi aksilik olmadan çıkar gelirim eve ama işte kirlenmelere karşı altını değiştirirken çiş yapmaya kusmaya vs.bolca koydum)
6 tane kusmuk mendili
3 adet çorap biri patik
2 adet çıtçıtlı badi kolsuz
1 adet yine ekstradan sadece patikli pantolon (belki çoğunu kullanmayacağım ama yinede bolca koydum)
yeni doğan ıslak mendil alkolsüz
yeni doğan emzik
20 adet bebek bezi
penye ve polar battaniye

BENİM İÇİN
gecelik
pijama çıkarken giymek için eşfman tak.
havlu birde bebeği temizlemek için yumuşak havlu koydum
üzerime şal
3tane çorap
3adet alt çamaşır ve emzirme atleti sütyen rahatsız eder gibi geliyo
göğüs pedi
göğüs pompası (biberonlu)
hasta bezi bir paket kadın pedi
terlik,toka,diş fırçası ve macun
parfümde aldım ama kullanırmıyım bilmiyorum
ve en son sabun
oğluşumu taşımak içinde ana kucağımızı alırız sanırım belkide almam kendi kucağımda taşırım ayy kuzum benim çok heyecanlıyım kıslar şurada ne kaldı ki

ay bu canta hazirlama olayi ne zormus ya..strese girdim vallahi :)) 2 küçük bavul hazirladim..biri kizimin biri benim :) pimpirikli bi annesi olcagini ögrensin boncukum :) gören dalga geciyor "tatilemi gidiyorsun" diye..aman napiyim..sirtimda taşimicam ya..bitireyim..sayarim neler koydugumu :)

vallaha hemde nasıl zor 29 haftalıkken çanta için gerekli olanları almaya başladım 36 haftalık oldum anca kapattım valizi ben tek valiz yaptım canım oğluşumun ilk giyeceği takımını battanesiyle ve bebek beziyle birlikte küçük bi poşete koydum en üstte duruyo doğum olacağı zaman hemen ebeye vericem iki çanta hazırlamadım ben yani ayrı ayrı.tek orta boy valize koydum özel hastanede olmayacağı için herşeyi kendim götürüyoruminşallah tek valizle gidip geleceğim ha bu arada kirlilerimizi koymak için poşette koydum

Son düzenleme:
Kızlar bende bebişin eşyalarını bir bohçanın içine koyup valize koydum kendim için de
banyo havlusu
şampuan
2 takım pijama
1 gecelik
sabahlık
hastane çıkışı için takım
sabo terlik
emzirme südyeni
bolca çorap
ped
şal
kirliler için poşet
kolonya
3 adet iç çamaşırı
emzirme atleti alıcam onu da koymayı düşünüyorum
Eksik varmı kızlar söyleyin ya acayip stresliymiş bu iş. Bu arada vakit yaklaştıkça korku başladı bende ya

ben daha hazırlamadım hiç birşey...
eşim dogurcxan gıtcen hala hazırda bişi yok dıyorkaydirigubbakcemile3anıden sancılanıp dogurursan ben ne goturcem nerden alcam dıye telaslanıor fallakaydirigubbakcemile3banada sebepsız bı rahatlık coktu ya bakalım...bu haftalarda bende baslıcam artık hazırlamaya cantamızı...en azından ewde hazır olun nolur nolmaz dımı kızlar...:CüvCüv:

kızlar prensesimle hastane çantalarımız

durumun çantası kızlar

buda benim çantam

Banucum hayırlısıyla kullandığın günleride gör inş., ama bunlara benim hastane çantasına koymayı düşündüğüm şeyler hayatta sığmaz, sanırım benimki hastane bavulu olucak:roflol:

aa bende çantaların içindekileri koydun sandım. çantalarınız çok şıkmış bu arada.a.s.

Benimkide bavul oldu banucum çok tatlı çantalarınız keşke içindekileride çekseydin.

sağolun kızlar içindekileride akşama çeker koyarım :)))))))))) ama tüm eksiklerim sığdı hem benim hem durumun çantasına

kızlar prensesimle hastane çantalarımız

durumun çantası kızlar

buda benim çantam

Banu'şum çok şık olmuş çantalarınız a.s.

Valla Defne'm için de ayrıca bi çanta yaptığım ve benim çoğu şeyi hastane vereceği bende seyahat bavuluna koydum ya kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 Bi eşofman takımım eksik. Onu da hafta sonu hallettim mi çeker resimlerini koyarım bende hihoyyyt

teşekkür ederim pınarcım inan yağmurumda bavul götürmüştüm üç gün kalmama rağmen çoğu kıyafeti kullanmadan geri getirdim bende şimdi fazla abartmak istemedim :))

daha güzelleri sizlerin olsun fıstıklarrrr

Tabi sen tecrübelisin bacım. Diyorum ya benim hastane nerdeyse herşeyi veriyor. Sadece kişisel eşyalarla , hastaneden çıkarken giyeceklerimizi götürsem yeter ama benim içim rahat etmez. Onların verdiklerini bile koydum kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

banucum ellerine sağlık iki ayrı canta daha mantıklı ama benim cantam biraz büyük oyüzden oğluşun cicilerini ayrıca bi keseye koydum valizin üstüne yerleştiricem bakalım

banucum cok tatli olmus cantalarin ama az degilmi ya :)) gerçi sen tecrübelisin..seni dinlemek lazim :) ama ne bileyim ben 2 ufak bavul hazirliyorum..sanki onlar bile yetmicekmiş gibi geliyor :))

kızlar ben bugün hastanede doğum için gelenlere baktım hiçbirinde bavul yoktu hatta sordum çok şey getirmeyin dediler çıkan anneler çoğunu kullanmamışlar zaten

olsun ya :)) biz şimdi az şey aliriz kesin lazim olur :))) tutturamayiz ne lazim ne degil diye en iyisi ne var ne yok götürelim :)))))))

valla ben kocaman valizle gittim..

iğne iplik bile vardı içinde...

ama rakadaşlar ben yaptım müthiş faydasını gördüm mutlaka doğumdan hemen sonra annenize söyleyin bi kuru soğanı ikiye bölüp göğüslerinizin ucuna sürsün hafif hafif..hiiç çatlak acı filan olmuyo..emzirmeden önce silersiniz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…