Arkadaşımın Destek Olmak Isterken Beni Zor Durumda Bırakması

Ben evimde misafir ettigim birinin tanimadigim arkadasini istemem. Ustelik ben isteyken. Kimdir necidir bilmedigim biri. Muhtemelen ev sahibi sizi uyarir duyunca hic buna gerek kalmadan ya arkadasinizin gelmesini onleyin ya da direkt evinize gecin

Merhaba, ben sizi anladım hak da veriyorum ama madem arkadaşınızın niyetinin iyi olduğundan bu kadar eminsiniz, tek bir tavsiye vereceğim haddim olmayarak: Bırakın gelsin, yapsın, yanınızda olsun.

Hayatımda önemli değişikliklerin olduğu bir dönemde kendisine ihtiyaç duyduğum bir arkadaşım yanımda olmadı, kendini çekti benden, tamamen kendi hayatıyla meşgul oldu. Bu da bizi bir kopuşa sürükledi. Hayatında size yer açan, sizin için çabalayan bir dostunuz var, bu taraftan da bakın.

Ev taşıyan insan,ev yerleştiren insan gider evinde kalır,misafirliğe gitmez. Hele hele hamile ve çalışan kadının evine asla gidilmez. Bir de üstüne kendi misafir olduğu eve yanında başka misafirle de gitmez. Siz de çok düşünceli bir insan değilsiniz belli ki.

Kendinizi onu iyi bir şekilde ağırlamak için kasmayın. Ona herşeyi anlatmışsınız, madem biliyor ve sizin yakın arkadaşınız her durumu da göze almıştır. Size yardıma geliyor, misafir olarak ağırlanmaya değil.
Öncelikle arkadaşınızda kalmayın madem, direk eve geçin. Onu terminalden de almayın, konum atın o taksiye atlasın gelsin. Siz niye taksi ile gidip alacaksınız ki?
Yemek için küçük bir tüp alın. Makarna, yumurta, kahvaltılık vs. idare edersiniz.
Yatak işini de yorgan ve battaniyeniz vardır diye düşünüyorum. Havalar sıcak zaten yorganı serin üstüne yatın, battaniye ile bir şekilde idare edersiniz.
Zaten bu şartları görünce arkadaşınız iki üç gün kalıp gider muhtemelen.
Çok yakınsanız anlayışlı olacaktır. Sıkmayın kendinizi, bu kadar da kontrolcü olmayın. En yakınlarımız bizim içimizde bulunduğumuz durumu anlayışla karşılayacaktır.

Evet arkadasimda kaldigimi biliyor zaten kardesim ve diger arkadasimda bu sebepten gelmekten vazgecti insanlara rahatsizlik vermeyelim dediler

Yani kac defa durumu anlattim izah ettim kendisine bu tarz durumlari disinda gercekten arksdas diyebilecegim biti hayatimda ciddi manada cok iyiligini dostlugunu gormusumdur

Yani bi an icin acaba onun yaptigi normalde ven arkadas iliskilerinde mesafe aradigim icin mi boyle bakiyorum diye dusundum bi ara
Gelme demeyin,siz davet etmişsiniz zaten. Ha size sorsaymış iyiymiş ama durumu da olduğu gibi anlattıģıniz icin evin durumunu falan dert etmeden tabi ki kendi evinize çağırın madem. Söylersiniz bak hicbirşey hazır değil evimde seni bu yüzden çağırmak istemedim diye. Yani çok samimi insanların birbirlerinin bu durumlarını dert etmeyecegini düşünüyorum.

Kafam dalgın çok okuyamadım ama sadece tavsiyem var sana , kimseye kendini muhtaç hissetme herzaman kendi işini kendin yap ve hiç bir işini şansa bırakma en güzeli kendi elinle herşeyi yapraktır taşınma olayı çok sıkıcı gerçekten bunaltan bir durum biliyorum ama zaten çok eşyan yokmuş keşke hiç bir şey demeseydin yardım etmek isteyen gelir gelmeyende canı sağolsun de geç. Zaten onca işin gücün arasında insanların tripli halleri hiç çekilmiyor boşver gitsin ..

Evet arkadasimda kaldigimi biliyor zaten kardesim ve diger arkadasimda bu sebepten gelmekten vazgecti insanlara rahatsizlik vermeyelim dediler

Yani kac defa durumu anlattim izah ettim kendisine bu tarz durumlari disinda gercekten arksdas diyebilecegim biti hayatimda ciddi manada cok iyiligini dostlugunu gormusumdur

Yani bi an icin acaba onun yaptigi normalde ven arkadas iliskilerinde mesafe aradigim icin mi boyle bakiyorum diye dusundum bi ara
Canım ikimiz birden yük oluruz sen otelde kal diyin
Ya sabır
Yardımcı olmak isteyen ekstra yük olmamalı, yükünüzü hafifletmeli

durumları kafanızda olduğundan daha zor bir hale sokuyormuşsunuz gibi geldi. buradan bakınca sadece kalacak yer sorun ama onun dışında taksiyle alıp dönüp işe yetişmeye çalışmak çok gereksiz, çay demlemenin yemeğin derdine düşmek de garip bence. kimse o durumda sizden yemek çay beklemez. havaalanından kendi gelebilir. iki lahmacun söyler ya da ekmek arası peynir domates yer geçersiniz. parasal sıkışıklığın sınırları nedir hiç mi para yok, ya da maddi durumdan arkadaşınıza mahçup olacağınızı mı düşünüyorsunuz asıl? o kadar yakın arkadaşsanız maddi durumunuzu biliyor olması lazım. kısaca gittiğiniz yerdeki otellerde öğretmen evlerinde 1 kişilik kalacak yer olması şuan tüm sorunu çözüyor aslında.

X