Hangi yemek takımını kullanıyosunuz?

Evimde birçok yemek takımı var, severim kendilerini.
Günlük kullanım için yakın zamanda narin olmayan, modern ve başka alt üstlerle kombinleyeceğim bir şey aldım. Schafer stylish yeşil desenli.
Ürünler kalın ve kabartmalı, hem gold hem gümüş ürünlerle kombinliyorum.
Kahverengi ve siyah başka yemek takımlarla eşliyorum vs vs.
Schaferın günlük 4 kişilik yemek takım serilerine bakın derim.
Bunlarda çok güzelmiş, ben genelde daha çok parçalı yemek takımı arayışındayım tek takımla tüm ihtiyacımı kapatsın diye çok teşekkürler

Karaca aldım en son.
Öncekilerde sonradan soyulmalar oluştu.
Soyulma olmaması için elde yıkamak isterdim ama o da çok mümkün olmuyor.
Genel olarak çatlama,kırılma sorunu yaşamıyorum genelde soyulmalar ve renk kaybı olduğu için belli aralıklarla değiştirmek zorunda kalıyorum.Sade takımlar da çok ilgimi çekmiyor.
Kullandığım markalar içinde Karaca'yı önerebilirim.
Kesinlikle bakıcam o halde çok teşekkür ederim model çeşidi bol bende hem şık hem sade olabilecek bi şey arıyorum. Siz karacanın hangi modelini kullanıyosunuz?

Annem belki 40 sene olmuştur hala karacanın takımlarını kullanıyor çeyizindeki takımları :)) Ne modası geçti ne kalitesi bozuldu aktif olarak 15 senedirde makinede yıkanıyordur belki. O yüzden yemek takımı konusunda benim için karaca 1 numara kim ne derse desin. Tarzını bilmiyorum ama bendeki modeli bu belki beğenirsin; Karaca Fine Pearl Roma 58 Parça 12 Kişilik Yemek Takımı Karaca

Porland kullanıyorum bu konuda en iyisi o bence. Çok şık modelleri var bira tuzlu olanlar misafirlik vs. Ama günlük modelleri de okadar güzel ki misafire vs herseye cıkarıyorum daha ortalama fiyatları. Yine alacak olsam yine porland alırım..
Oraya baktım ama pek tarzım modeller yok teşekkürler önerileriniz için karacadaki modeller daha çok içime sindi

Karaca Mühür Fine Cream 60 Parça 12 Kişilik Porselen Yemek Takımı Gold Kare Karaca misafire şunu kullanıyorum, şimdi almış olsam oval olanlardan alırdım kareleri çok kullanışlı bulmuyorum.

Karaca Gem 24 Parça 6 Kişilik Porselen Yemek Takımı Karaca Karaca Pure 24 Parça 6 Kişilik Yemek Takımı Karaca

günlükte de bu ikisini dönüşümlü kullanıyorum genelde.
Çok teşekkürler önerileriniz için en çok gelenlerden birisi oldu gözüme kestirdiğim birkaç model var zaten artık karacada. Siz memnun musunuz kalitesinden vs?

Günlük kullanımda tulu porselen kullanıyorum. F/p ürünüydü aldığımda geçen sene 1000 TL bile değildi günlük takımı.
Misafir takımı jumbo.
Anladım teşekkür ederim hem f/p açısından hemde kullanım açısından en iyisini bulmaya çalışıyorum :)

bende bu modeli var karacanın çok memnunum, kenarları gümüş çizgili
WhatsApp Image 2024-10-18 at 17.44.34.jpeg
https://www.amazon.com.tr/Karaca-St...-lpcontext&ref_=fplfs&smid=A1UNQM1SR2CHM&th=1

Çok teşekkürler önerileriniz için en çok gelenlerden birisi oldu gözüme kestirdiğim birkaç model var zaten artık karacada. Siz memnun musunuz kalitesinden vs?
Valla 1 bardak makineye sığmasa elde yıkamak yerine ikinci turu bekleten biri olarak 3 senedir sayısız kere makineye girdiler, hiç çizilme soyulma damarlanma olmadı, mikrodalgaya da sokuyorum sıklıkla

Valla ben öğrenciyim, Migros ve Tedi tabaklarından devam ama hediye alacakken Porland veya Karaca'dan bakıyorum. Özellikle Porland takımları çok hoş
Ay öğrenciyken bizde öyleydik ne olursa artık :)) ama şu an karacanın takımlarından birkaç model gözüme kestirdim

X