Hamileyken terkedildim

tek suçlu adam degil. karşılıklı saçmalayıp durmuşsunuz. sen evlendiginin farkına varamamışsın henüz hala ailenle yaşıyor gibi davranıyorsun. kocan da sınırlarını esnek tutmamış, alttan almamış... bir de üstüne sen tutup aileni karıştırmışsın işin içine iyice çorbaya dönmüş. sen eşinle arandaki sorunları ne diye ailene taşıyorsun ki? abin de oradan kaplan kesilmiş ''adam olacak önce'' falan... tiyatroya çevirmişsiniz işi. gelip bir de tek taraflı olarak topa tutmuşsun adamı. kocan da dinlesek kim bilir neler anlatırdı. :26:

Çok merak ettim, sürekli kavga etseniz, eşiniz herşeyde abul sabuk tepkiler verse ve bir şekilde kavga etseniz, sonra sacma bir sebeple eşyalarını alıp gitse 7 koca gün gelmese, aramasa, sormasa üstelik bunları siz hamileyken yapsa, aynı olgunlukla karsılayabilecek misiniz cidden? hayır ben yapamayacağımdan eminim de merak ettim. bu arada öyle bir tablo çizilior ki burada, sanki bu olay konu sahibi ve eşinin ilk/tek kavgası. normalde süper anlaşan bir çift ama ne olduysa olmuş BİR KERE kavga etmişler normal bir şekilde, ama kız hemen ailesini karıştırmış işin içine??? gerçekten böyle bir algı var anlayamadığım. içi sevgi dolu olan bir evlilik değil, huzurlu olan bir evlilik değil, sürekli alttan bir kadının olduğu bir evlilik, bununla beraber erkek padişahliğını ilan etmiş, ne dersem o modunda. kim dayanır buna cidden soruyorum.

Son düzenleme:

Allah razı olsun kızlar. ben çok az bit kadar umut ışığı görsem ya diycem adam çabalıyor. ama baba olacak adam böyle davranması normal mi? bana merhamet göstermedi. bebeğime nasıl gösterir?

annem babam çok iyi niyetliler. hala barış diyorlar. ama tamam ben bir adım atayım yine. 2 gün sonra "neden böyle baktın" diyip yine sudan bir bahaneden tartışma gerginlik. 4 ayım var doğuma. onda da huzur istiyorum.

sağol canım benim. şuan ruh halimi hamile olduğun için çok iyi empati yapıp anlıyorsun. güzel sormuşsun. ben zaten eşimle kendimle mücadele ediyorum. burda böyle mesajlara cevap yazmaya gücüm yok. çok teşekkürler.

Son düzenleme:

arkadaş eşine padişahlığını ilan ettirmeyecek ama bu hareketlerle değil...şu an eşi devam etmek için eve gelmiş konu sahibi de bu evliliği devam ettirmek istiyorsa eşinden isteyecek isteklerini...
konu sahibine haklısın sen sana çok üzülüyorum sen çok doğru davranmışsın demek daha yararlı olacaksa öyle de derim...ama arkadaşım olayları daha çıkmaza sokmadan eşinle aranı düzelt sonra da aranızdaki problemler için tekrar oturup konuşursun ama şu an sen bu problemi sadece eşinle çözebilirsin ..baban eşinle ya da sen babanla değil....babanız ve kp neden görüşüyor ailelik bir şey yok ortada biraz daha akıllı davran ve git eşinle konuş iletişimi kesme yanlış anlarsınız birbirinizi ..git ve neden suyu istediğini anlat ve onun anlatacaklarını dinle orta yolu bulun....

Açıkçası hamilelikle inan hiç alakası yok bu düşünce tarzımın. tam tersine çok da sertimdir normalde. hatta dedim ya ailemi katmam, boşanacağımı duyarlar. ama burdfa durum farklı. herkes aileni katmışsın deyip duruyor sana. ya ben bi yerleri gözden kaçırıyorum ya da yazdıklarını başkaları başka yorumluyor. mutlaka hatalı oldugun noktalar vardır ama bu bunları yaşaman için bir neden asla olamaz. bir arkadaş yazmış aileden ayrılamayan evlenmeyecek diye. katılmasına katılıyorum ama üstüne basa basa söylüyorum benim gördüğüm tablo senden yana böyle değil. kaç konu okuyoruz burda, anne babanın kuyrugundan ayrılamayan erkeklerin anası babası danası yılda üç defa mı anca yemek getirebiliorlarmış evlere? ben hiç hatırlamıyorum böyle bir şey. tam tersine evden cıkmıyorlar. ee sizde de böyle bir durum olmadığına göre, demek ki bazı şeyler yanlış analiz ediliyor. o yüzden bunu nalatmaya çalışıyorum.

kaldı ki herşei geçtim, tüm kavgaları, tokadı, küfürü.. bu kadar acımasız adamla cidden bir insan ne kadar mutlu olabilir. 7 koca gün hamile eşini arayıp sormanı engelleyecek öfke nasıl bir öfke olabilir? bu kadar kinlenmeye uygun bir bünyeye sahip bir insan nasıl sana eş çocuguna baba olabilir??? benim eşim görüp görebileceğiniz en sinirli adamlardan biridir, her an patlamaya hazır bomba gibidir. Ama hep derim sorumluluk duygunla, merhametinle iyiliğinle gurur duyuyorum diye. ve bence işin özü bu. kocanda araman gerekn tek sey de bu bence. sadece bunu düşün. bebeğini de üzme. sen ne kadar güçlü durursan o adam o kadar egilecek karsında.

beni kesseniz, beni bırakıp giden 7 gün arayıp sormayan adamın odasına girip bana su alır mısın demem! kesseniz demem, denmesini de doğru bulmuorum. varlığına bu kadar düşkün olan adam, yokluğunu göstermeyecek. yoksa bu şekilde göz ardı edilir. ister kızsın ister kessin. durup düşünmesi lazım..

arkadaşım eşi ne yapsın...nasıl olsa ailesi yanındadır zaten hiç ayrılmıyorlar ki diye düşünmüştür...eşine ihtiyacı olduğunu onun artık bir ailesi olduğunu hissetirmemiş ki konu sahibi.... burda konu sahibini yargılamak için değil inanın yardımcı olmak için yazıyorum ...ve inanın şu mübarek günde dua ediyorum düzelir evlilikleri ve mutlu olur konu sahibi....

ben de zaten bunu anlamıyorum. adamla değil konuşmak yüzünü göresim yok. aklımın ucundan geçmedi su ısıtıp soğutup içmek. o yokken de ben zaten babamı arayıp konuşuyorum o olmasa da ben suyumu zaten istiycektim.
gidip niye adamdan istiyim.
ben amcamı eve bırakırmısın derken uyuyormuş (ah Allah biliyor bunu) beni kıramamışmış. yatağından kalkmış gelmiş.
e bu dertse ben ondan su istesem yine "yatağımdan kaldırıp benden su istedi" diyecekti. yine kavga olacaktı.
mesele su falan değil.
geçimsizlik.
benim saçımı örsem gezsem ondan bile anlam çıkarıp kavga edecek. bi mantık silsilesi bulamıyorum adamda.

İnanın aynı durumdayız ama yukarıda da koyu kou belirttim. bu noktada çok keskin bir biçimde ayrılıyoruz. az önce de yazdım ine yazıyorum bu ailenin işe karıştırılma durumuna bakış açımı, özellikle de altını cizdim. Yanlış düşünüorsam düzeltin beni:

bu arada öyle bir tablo çizilior ki burada, sanki bu olay konu sahibi ve eşinin ilk/tek kavgası. normalde süper anlaşan bir çift ama ne olduysa olmuş BİR KERE kavga etmişler normal bir şekilde, ama kız hemen ailesini karıştırmış işin içine??? gerçekten böyle bir algı var anlayamadığım. içi sevgi dolu olan bir evlilik değil, huzurlu olan bir evlilik değil, sürekli alttan bir kadının olduğu bir evlilik, bununla beraber erkek padişahliğını ilan etmiş, ne dersem o modunda. kim dayanır buna cidden soruyorum.

Evlendikten sonra, esinizin size göre yanlis secim oldugunu fark etmissiniz ve bu sebepten dolayida her yaptigi batmis... Esiniz hamile karisina suanlari yasattigi icin zaten hatali bunu tartismam bile ayni zamanda hangi sevepten olursa olsun tokar atmasiylada hatali... Ama bence siz esinizle babanizi cok kiyasliyorsunuz ayni zamanda aileleride ve bu sizi rahatsiz eden... Babaniz taninmis, hali vakti yerinde biri ama esiniz degil, babanizin cevresi genis ve sevilen biri, esinizde belki seviliyordur ama cevresi az... Bu nedenlede size göre es degil ve sizde bunlari kabullenmeYip diger olaylari daha ön plana geciriyorsunuz... Annenizle babanizin arasindaki muhtesem ask ve sevgi!!! Kusura bakmayin ama kendinizi kandiriyorsunuz, annenize bisey diyemiycem ama babaniz eger sevip saygi duyaaDi esini aldatmazdi, hatta sevgisine bisey diyemem ama annenize saygisi yokmus ki aldata bilmis, simdi kus tutsa neYe yarar... Annenize üzüldü, hangi sebepten ötürü affettiysede eminim icinde firtinalar kopuyor... Esinize bunlari cok yansitmisiniz yani sizin aileniz süper o ve ailesi degil... Ben yazdiklarinizdan bunu cikarttim, benim fikrim kusura bakmayin, hep bi benim annem benim babam benim abim, tamam herkesin ailesi kiymetlidir ama buladarda göze sokulmazki... Allah yolunuzu acik etsin, insallah evladiniz ve sizin icin en hayirlisi olsun, daha bisey diyemiycem.., saygilar

Evet, adam hamile karisina su vermek istemiyor kendi egosundan dolayi ve yine burdakiler kadini suçluyorlar. Olacak birsey degil gerçekten! Dedigin dogru, artik olaylar bu noktaya gelmis, elbette aile kendisini göstermesi lazim. Adam bir özür dilemeden eve yerlesiyor fakat gece ailesi hamile kizina su getirmek istediginde suçlu oluyor. Yani hem suçlu, hem güçlü olmaya çalisan adama parmak uzatilmiyor, aileye parmak uzatiliyor, yok adam sinirli diye.

Gerçekten burdaki kadinlari anlayamiyorum. Yuva yuva deyipte baska kadinlari bos yerine vicdan azabi çektirmeye çalisiyorlar. Sanki ortalikta yuva kalmista. Birde arkadas diyor "tokar vardir, tokat vardir" he he, biz kadinlar daima siddete maruz kalmak zorundayiz

çok şımarmış ve olgunlaşmamış erkek örneği..boşan demiyorum ama Allah ıslah etsin eşini..

ben yalancı bir kadın olsam burda duygu sömürüsü yapıp dururdum. burda herkes bu sefer vah vah kötü koca derdi.

ben yaptığım yapmadığım ne varsa hepsini noktasına kadar yazdım. dürüst olmaya çalıştım.

eminim eşim bu yazdıklarımı okusa hiç şaşırmaz. çünkü inkar edemez. onada burda yazdığımı mektup yazıp gösterdim zaten.

ama çok ünlü bir latin atasözü var. insan insanın kurdudur.

kadınlar birbirine destek olmazsa erkekler daha çok ezerler bizi. ama maalesef burda bile her an tartışma polemik çıkabiliyor.
çok yazık. çok üzücü.

yalancı oldugunu söylemiyorum ama duygu sömürüsü yapıyorsun evet. ben yazdıklarını kendimce okudum ve iki tarafı da suçlu gördüm. biri tahammülsüz digeri de ailesine yapışık.

ayrıca neden sırf kadınsın diye sana destek olayım, pohpohlayım ki? burada zaten birsürü kadın yapmış bunu. pohpohlayanlara lafın yok ama birisi eleştirince hemen yine duygu sömürüsü yapıyorsun, ''biz kadınız destek olun yoksa erkekler eziyor'' diye. ne ilgisi var bunun kadın olmakla?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…