Hamileyken terkedildim

yalancı oldugunu söylemiyorum ama duygu sömürüsü yapıyorsun evet. ben yazdıklarını kendimce okudum ve iki tarafı da suçlu gördüm. biri tahammülsüz digeri de ailesine yapışık.

ayrıca neden sırf kadınsın diye sana destek olayım, pohpohlayım ki? burada zaten birsürü kadın yapmış bunu. pohpohlayanlara lafın yok ama birisi eleştirince hemen yine duygu sömürüsü yapıyorsun, ''biz kadınız destek olun yoksa erkekler eziyor'' diye. ne ilgisi var bunun kadın olmakla? :KK19:

Ailesine düskünmü? Her kadin ailesine elbette düskündür fakat mihriban kocasindan dolayi ailesini 2 senede ancak 2,3 sefer görmüs. Kendi annesini görmek için izin aliyor!!! Ona ragmen tokat yiyor kocasindan! Surda ben annemi 3 gün aramasam kadin deliye dönüyor acaba bana birseymi oldu diye. Mihrabanin annesi kizina yakin olmasina ragmen dogru düzgün evine bile gidemedi! O anne için bu nasil bir acidir, tahmin bile edemem!

Elbette mihribanin suçlari vardir, o'da kanimca bu evliligi bu kadar uzun sürdermesi fakat hata yapmis olsada, bu esinin hatalari ile, vurdumduymazlikla, vicdansizligi ile hiç ayni ölçüde degil. Hiç bir kadin böyle muameleyi hak etmiyor!

Gercekten cok zor bi durum. Iki arada bi derede kalmak.. ortada bi bebek ve daha 1.5 yillik bir evlilik varken ne kadar dogrudur yuvayi bozmak. Ama hamile bir kadina bu yasatilanlarda fazlasiyla agir !! Herseyden once hamile ve annesine ihtiyacı olabilir ailesine duskun olabilir.. bunu anlayisla karsilamaliydi esinin.. vazgecmeden once biseylerin yoluna girmesi icin ugrasmak gerek bence.. umarim hersey gonlunuzce olur bebeginizi huzurla buyutursunuz...

yalancı oldugunu söylemiyorum ama duygu sömürüsü yapıyorsun evet. ben yazdıklarını kendimce okudum ve iki tarafı da suçlu gördüm. biri tahammülsüz digeri de ailesine yapışık.

ayrıca neden sırf kadınsın diye sana destek olayım, pohpohlayım ki? burada zaten birsürü kadın yapmış bunu. pohpohlayanlara lafın yok ama birisi eleştirince hemen yine duygu sömürüsü yapıyorsun, ''biz kadınız destek olun yoksa erkekler eziyor'' diye. ne ilgisi var bunun kadın olmakla? :KK19:

Bence cok ilgisi var cunku kadinlar hep ezilip buzuluyor boyle. Erkeklerin kaci karim hamileyken beni terk etti yazar? Bu arada pohpohlamak ne kadar yanlos bir kelime. Destek olmakla bu kelime arasinda ciddi fark var. Eger birisinden cikariniz varsa pohpohlarsiniz. Burna kimin kimden cikari var ki? Ayrica lutfen bi siyleyin bu kadin neden ailesine yapisik? Bunu nereen cikartiyorsunuz cidden merak ettim. Hatasi mutlaka vardir ama buraya yazdigi gibiyse o suyu ikinci kez getirtmek disinda ben bir hatasini goremedim acikcasi. Niye bu kadar sert yaziyorsunuz onu da cidden anlamadim. Sizin tabirinizle pohpohlamayin ama biraz daha merhametli olsaniz ne olur ki..

Boşanmayı düşünüyorum. Ama çok zor annem babam belli etmiyor ama çok üzülüyorlar. Babam çok güçlüdür. Dik duruyor ama öfkeli eşime karşı

Babasını arıycam diyor babam. Ne desem bilmiyorum:KK43:
Bence babasını arayabilir.
Onlarda bilsinlerr neyin ne olduğunu..

Yasadiklariniz cok zor. Adam sorun cikarmaya bahane bulmus iste. Bu olmasa baska bisey sorun. Zaten en basindan beri boyleymis adam hic degismemis ki. Boyle olunca insan merak ediyor, boyle bir heriften neden cocuk?
Çok doğru bir soru?
Eşimin ailesi etkisiz. Eşim ve görümcem ne derse o.
Ben onlar mutsuz olmasınlar diye ağlardım yüzümü yıkar onlara giderdim.
Ama bazen istemeden bile olsa belli ettiğime eminim.
Çünkü daha 2 günlük gelinimiz bile bana "noldu hayırdır çok moralsiz görünüyorsun" diye soruyor. Ama benim 1.5 senedir kayınvalidem görümcem kayınpederim sormadı.
Düşüncesiz insanlarla uğraşmak zordur..
Benim şuan bir üzümtüm varsa o da çocuğumu elimden alması. Kendisi özgürğüne düşkün. Hafta içi en az 3 akşam arkadaşlarıyla.
Annesi baksa evinde düzen yok. Kocasıyla ayrı yatıyorlar. Kayınpederim gece 2 de geliyor işten. Kayınvalidem onunla konuşmuyor.
Görümcem evli.
Ama ben tüm hayatımı çocuğumun mutluluğuna verebilirim.
Onu asla babasından mahrum büyütmem. Benim bir ablam ve abim babamın önceki beraberliğinden. Gayet de iyi insanlar ve mutlu evlilikleri var ve aramız da iyidir.
Ben sevmeyebilir yüzünü bile görmek istemeyebilirim ama babasıdır. Ne zaman istese gelip görebilir. Bana görünmesin yeter.
Ama çocuğumu benden almasın. Ağlamamk için zor tutuyorum kendimi.
Çocuğunu alamaz senden canım onu geç...
Sen en yakın zamanda boşanma davanı aç ve bu adamın dengesiz hallerini daha fazla çekme önüne bakk...

Ailesine düskünmü? Her kadin ailesine elbette düskündür fakat mihriban kocasindan dolayi ailesini 2 senede ancak 2,3 sefer görmüs. Kendi annesini görmek için izin aliyor!!! Ona ragmen tokat yiyor kocasindan! Surda ben annemi 3 gün aramasam kadin deliye dönüyor acaba bana birseymi oldu diye. Mihrabanin annesi kizina yakin olmasina ragmen dogru düzgün evine bile gidemedi! O anne için bu nasil bir acidir, tahmin bile edemem!

Elbette mihribanin suçlari vardir, o'da kanimca bu evliligi bu kadar uzun sürdermesi fakat hata yapmis olsada, bu esinin hatalari ile, vurdumduymazlikla, vicdansizligi ile hiç ayni ölçüde degil. Hiç bir kadin böyle muameleyi hak etmiyor!

her erkek de ailesine düşkündür diyelim de bari anasına yapışık gezen anakuzusu erkekleri de haklı çıkaralım hazır elin degmişken?

kadının yazdıklarını okumamışsın bile. ilk günlerde ilişkiden korkmuş adam trip atmış, sonra da yakın olan annesi yerine uzak olan kv sine gitmişler ilk ona sinir yapmış. boşanacagını söyleyince adamın yüzünü gözünü çizmiş. hiç bunlardan bahsetmiyorsunuz niyeyse?

ben diyecegimi dedim. adam tahammülsüz kadın da ailesine yapışık. istediginiz kadar duygu sömürüsü yapın, iki tarafın da birbirine söyleyecek lafı yok.

Bence cok ilgisi var cunku kadinlar hep ezilip buzuluyor boyle. Erkeklerin kaci karim hamileyken beni terk etti yazar? Bu arada pohpohlamak ne kadar yanlos bir kelime. Destek olmakla bu kelime arasinda ciddi fark var. Eger birisinden cikariniz varsa pohpohlarsiniz. Burna kimin kimden cikari var ki? Ayrica lutfen bi siyleyin bu kadin neden ailesine yapisik? Bunu nereen cikartiyorsunuz cidden merak ettim. Hatasi mutlaka vardir ama buraya yazdigi gibiyse o suyu ikinci kez getirtmek disinda ben bir hatasini goremedim acikcasi. Niye bu kadar sert yaziyorsunuz onu da cidden anlamadim. Sizin tabirinizle pohpohlamayin ama biraz daha merhametli olsaniz ne olur ki..

sözüm ona yeterince merhametli var başlıkta zaten ben de sözüm ona merhametsiz olayım. çok mu?

Kizlar 1 haftadir aglamadim. Eve geldim. Dun abimin su sisesini biraktim. Yine icebilir belki diye.
Ama lavaboya dokmus oyle de birakmis. Bana gostermek istemis. Inanin sancim tuttu. Agliycam
Ben sirf olaylar tirmanmasin eve gelince evde olayim dedim ama bana yaptigini nasil karsiliyim simdi. Inanin sabir sabir aglama aglama nereye kadar 8 gun dayandim artik. Yetrr ben de insanim ya

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
Eve niye gittin diyenlere de soylim barismak falan degil. Ayrilcaksak ayrilalim. Yapma bu iskenceyi demek icin. Ama o iskencede israrli.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

arkadaşım şu an yapman gereken tek şey evinde sakince oturmak.... sakin ol hiçbişey yapma ...bırak olumluyu da olumsuzu da o yapsın sen sadece ve sadece sakin ol..dua oku...sakin ol.ailemle ilgili olumlu ya da olumsuz hiçbişey konuşma eşinle....

her erkek de ailesine düşkündür diyelim de bari anasına yapışık gezen anakuzusu erkekleri de haklı çıkaralım hazır elin degmişken?

kadının yazdıklarını okumamışsın bile. ilk günlerde ilişkiden korkmuş adam trip atmış, sonra da yakın olan annesi yerine uzak olan kv sine gitmişler ilk ona sinir yapmış. boşanacagını söyleyince adamın yüzünü gözünü çizmiş. hiç bunlardan bahsetmiyorsunuz niyeyse?

ben diyecegimi dedim. adam tahammülsüz kadın da ailesine yapışık. istediginiz kadar duygu sömürüsü yapın, iki tarafın da birbirine söyleyecek lafı yok.

Sizin gibi kadinlar koca olsunda camurdan olsun zihniyetine sahip

koco icin gerekirse bizleri bu yaslara getiren okuyup buyuten ana baba dan vazgecilebilir

ana baba bulunurda koca bulunmaz zihniyetinzdesiniz galiba

adam hamile karisini terk edip gidecek bir hafta o bir haftada artik ne haltlar yediyse sonra elini kolunu salayip gelecek sonrada karisi hic bisey olmamis gibi hayatim su alirmisin diycek

siz bence buralarda vakit kaybi yapmayin gidin kocaniza yemek bisey yapin
ama elden kacar sonra da naparsiniz

ya tabiki evine gideceksin..ayrılacaksan bile (inş. öyle bir şey olmaz) yine de gideceksin evine ..orası sizin eviniz.
biraz sakin olun inanın ilerde hatırlamıyacksın bile bu günleri..
yavrunu düşün canım sakin ol.evini de asla terketme

sözüm ona yeterince merhametli var başlıkta zaten ben de sözüm ona merhametsiz olayım. çok mu?

Gun gelirde bi derdinizi paylasir ve kendiniz gibi birisine denk gelirseniz burada o zaman anlarsiniz ne hissettirdiginizi, nasil gorundugunuzu. Mihriban i inatla bu kadar sucladiginiza gore de esini de cok iyi anliyor olmaniz lazim. Annenize de muhtemelen izinle gidip izinle evinize sokuyorsunuz bu da normal tabii. Neyse siz boyle laf sokmalara kin kusmalara devam edin iciniz rahat ediyorsa sorun yok.

Sizin gibi kadinlar koca olsunda camurdan olsun zihniyetine sahip

koco icin gerekirse bizleri bu yaslara getiren okuyup buyuten ana baba dan vazgecilebilir

ana baba bulunurda koca bulunmaz zihniyetinzdesiniz galiba

adam hamile karisini terk edip gidecek bir hafta o bir haftada artik ne haltlar yediyse sonra elini kolunu salayip gelecek sonrada karisi hic bisey olmamis gibi hayatim su alirmisin diycek

siz bence buralarda vakit kaybi yapmayin gidin kocaniza yemek bisey yapin
ama elden kacar sonra da naparsiniz

koca olsun çamurdan olsun zihniyetinde degilim, niyet okuyuculugu yapmayın boş yere. ama aynı zamanda sudan sebeplerle eşler arasındaki kavganın büyüyüp sonra da taraflardan birinin gelip ''ben çok magdurum, ben melegim ama eşim inanın bana çok kötü bir insan'' edebiyatı yapmasını da samimiyetsiz buluyorum.

adam hamile kadını terk etti iyi yaptı mı diyorum ben? yoksa bu durumdaysanız sadece kocanda degil sende de birsürü hata var mı diyorum? yazılanları anlamıyorsanız benim suçum ne canım? :KK19:

Son düzenleme:
Canım öncelik bebegin onu üzme ve bu adam bu akşam gelirse kavga çıkar seni tartaklayabilir. Mümkünse erkenden uyu ve muhatap olma bebegin için lütfen

Gun gelirde bi derdinizi paylasir ve kendiniz gibi birisine denk gelirseniz burada o zaman anlarsiniz ne hissettirdiginizi, nasil gorundugunuzu. Mihriban i inatla bu kadar sucladiginiza gore de esini de cok iyi anliyor olmaniz lazim. Annenize de muhtemelen izinle gidip izinle evinize sokuyorsunuz bu da normal tabii. Neyse siz boyle laf sokmalara kin kusmalara devam edin iciniz rahat ediyorsa sorun yok.

ne münasebet canım kin kusma, suçlama falan... ne ilgisi var?

hemen de avukat kesildiniz yani siz de. sayfalarca pışpışlanmış işte, bir iki kişi de çıkmış eleştirmiş. eleştiriyi görünce hemen kin kusma mı oluyor bu?

hamileyken terk edildiyse, kocasıyla arasında bu kadar sorun varsa bu durumda onun da çok suçu var diyorum. sizce ne yapmam gerekiyordu peki? ''ayyy kocan ne pislik bişiymiş canım hemen boşan o terbiyesiz adamdan'' falan mı demem lazımdı?

Konuyu bastan sona kadar okudum canim hersey karismis
Burda senin yapman gereken bi karar vermek
Esin hakkinda neler yazmissin ama donup yine eve gidiyorsun
Eger karar verdiysen topla esyalarini cik orda adamda sana ev benim demis o kadar hirpalaniyorsun halada seni uzen o yuvaya geri donuyorsun.
Ya kestirip at yada sans ver. Burda bizim sana verdigimiz akil anca bi yere kadar artik somut bir karar verip o yolda yurumelisin yoksa bu insanlarla daha cok ugrasicaksin.

arkadaşım keşke kendini üzmesen
bu günler gelip geçecek sen hamilelik gibi güzel bir dönemi böyle üzüntüyle geçirdiğine üzüleceksin
bebeğin üzüntünü hisseder bunu düşün kendini üzme
zor bir adamla evlisin allah sabır versin
onun yaptıkları,davranışları,tutarsızlıkları kendi kişiliğiyle alakalı senle değil
başkasıyla da evli olsa buna benzer sorunlar yaşayacak ve yaşatacaktı
keşke onu hayatının merkezine koymamayı başarabilsen
dünya ondan ibaret değil, senin içinde kocaman bir dünya var
ona rağmen sakin ol, huzurlu ol,başka şeylerle ilgilen
kitap oku,zihnini başka işlerle meşgul et, dua et, allaha sığın
söylemesi kolay tabi bize göre
keşke elden fazlası gelse..

üstüne de gitme körükleme, düzeltmeye de çalışma nötr ol bence
bırak ne istiyorsa onu yapsın dönüp dolaşıp geleceği yer evi
ailen arkanda dursun, ezdirmesinler seni
baban yeri geldiğinde masaya yumruğunu vursun
bırak inceldiği yerden kopacak duruma geliyorsa da gelsin
dibe vurmadan yüzeye çıkamazsın bazen
bence evini terketme, o istiyorsa gitsin
geri gelecek nasılsa

Son düzenleme:
tek suçlu adam degil. karşılıklı saçmalayıp durmuşsunuz. sen evlendiginin farkına varamamışsın henüz hala ailenle yaşıyor gibi davranıyorsun. kocan da sınırlarını esnek tutmamış, alttan almamış... bir de üstüne sen tutup aileni karıştırmışsın işin içine iyice çorbaya dönmüş. sen eşinle arandaki sorunları ne diye ailene taşıyorsun ki? abin de oradan kaplan kesilmiş ''adam olacak önce'' falan... tiyatroya çevirmişsiniz işi. gelip bir de tek taraflı olarak topa tutmuşsun adamı. kocan da dinlesek kim bilir neler anlatırdı. :26:

durdum durdum duramadım allah aşkınaaa ne var kız ailesiyle görüşürse ben bu kadar iyi niyetli ailede eşde göremedim kimse basına gelmeden anlayamaz ne var kız ailesiyle görüşürse kendide görüşsün elinden alanmı var isterim abimden suuu kendindenmi isteyecem terk etmiş gitmiş ben o adamın suratına bile bakmam hatta aynı ortamda bile olmamm kızcaz iyi niyetlilik etmiş resimlerini göndermiş o bile kötüye çekilmiş aaynıı birinci evlilimdeki eşim gibi kibir dolu inanın öle bi insanla yasaması çok zorrr

durdum durdum duramadım allah aşkınaaa ne var kız ailesiyle görüşürse ben bu kadar iyi niyetli ailede eşde göremedim kimse basına gelmeden anlayamaz ne var kız ailesiyle görüşürse kendide görüşsün elinden alanmı var isterim abimden suuu kendindenmi isteyecem terk etmiş gitmiş ben o adamın suratına bile bakmam hatta aynı ortamda bile olmamm kızcaz iyi niyetlilik etmiş resimlerini göndermiş o bile kötüye çekilmiş aaynıı birinci evlilimdeki eşim gibi kibir dolu inanın öle bi insanla yasaması çok zorrr

kadın özeleştiri yapamıyor. kocasının yüzünü gözünü çizmiş, trip atmış, ailesini iç meselelerine dahil etmiş. ailesinden kopmasın kimse ama evlendiginin farkında da olsun insanlar.

sen de tutmuş eski kocanı eski kocanı kötülemişsin. ben bundan bahsediyorum. adama sorsak senin hakkında kim bilir neler anlatırdı bize. herkes kendi açısından bakıyor olaya, ben de diyorum ki bunun bir de diger tarafı var. ha tabi sen de meleksindir eminim, eski kocan da dünyanın en kötü 2. insanıdır.

aman neyse yaa tamam peki. adam %100 haksız, kadın %100 haklı.

kadın kanatsız bir melek, kocası da dünyanın en kötü insanı. siz kadının kocasını kötülemeye devam edin, gıybet edin daha bilmediginiz tanımadıgınız bir adam hakkında. iyice gaza getirin de kocasına daha düşman olsun, öz eleştiri yapmasını saglamak yerine. sonra da iş yaptım diye sevinin. :KK19:

X