hamileyken boşanmak

Onun bilgeliği batsın. 😠

İşin içinde başka şeyler var muhtemelen, hamile karısına başka kadından çocuk yaparım diyecek kadar haysiyetsiz nasıl olur bir insan?

Çocuk konusuda herkes için değişecek bir karar. En doğrusunu yine siz bilirsiniz kendi hayatınız için.
Allah yardımcınız olsun.

Başkasından çocuk yaparım dediğine göre kesin bu işte bir bit yeniği var.Acaba sevgilisi varda o da mi hamile?Dindar falan demeyin konu sahibi biz ne dindar görünümlü adamlar gördük başka şehirlerde başka kadınlardan gizli çocuğu olan.Hala aynı evdeyseniz hayatında birisi mi var bunu araştırın.Boşanacaksanizda elinizde iyi bir koz olur

Allah yardım etsin zor durum gerçekten. Sonuçta siz çocuğunuzu istiyorsunuz. Bence aldırdım diyin ve aldırmayın. Yakanızdan düşsün. Sonuçta bu sadece onun değil sizin de evladınız. Uzatmadan da boşanın gitsin. Evladınızla temiz bir sayfa açarsınız. Tüm bunları tek başınıza veya ailenizle göğüsleyebileceğinizi varsayarak söylüyorum tabiki.

Rabbim imtihanınızı kolay etsin. Cok üzücü bişey gercekten. Cocuk oyuncagı sanmıs eşiniz evliligi de cocuk yapma işinide. O bastan babalıgı kaybetmiş. Vicdanınız nasıl rahat edicekse öyle davranın. Cocuk evliligi kurtarmıyor bazılarında kurtarsada her zaman mümkün degil. Boşanmak istiyorsa boşansın. Bebeginizi kendiniz de büyütebilirsiniz. Gercekten bebegi aldırmak gibi bir secenegin arasına girmek bile cok üzücü

Allah yardım etsin zor durum gerçekten. Sonuçta siz çocuğunuzu istiyorsunuz. Bence aldırdım diyin ve aldırmayın. Yakanızdan düşsün. Sonuçta bu sadece onun değil sizin de evladınız. Uzatmadan da boşanın gitsin. Evladınızla temiz bir sayfa açarsınız. Tüm bunları tek başınıza veya ailenizle göğüsleyebileceğinizi varsayarak söylüyorum tabiki.
Mantıklı bularak mı yazdınız bunları gerçekten 🤔🤔🤔

Merhaba,
5 yıldır evliyim.Severek evlendik ancak bir süre sonra şiddetli tartışmalar yaşadık yine de eşimin ağzından boşanalım lafını hiç duymadım. 2019 yılı Mart ayında eşim görevi için yurt dışına yerleşince tam 18 ay ayrı kaldık. Eşim döndüğünde yaşımız da arttığı için çocuk istemeye başladı ancak salgın hastalıktan çekindiğim için bu sefer de ben tedbirli olmak adına en azından aşının gelmesini beklemek istiyordum.bu esnada hayalim olan bir işe de kabul edilmişken hamile oldugumu öğrendim. Bizim için planlı değildi ama olmuştu. Herşeyden vazgeçmeye hazırdım, hayalim olan işten vazgeçtim, kendimi bebeğin sağlıgı için herşeyi yapmaya hazırşadım çünkü duydugum ilk andan itibaren kendimi anne gibi hissetmeye başlamıştım.ancak tam 2 gün önce eşim çocugu aldırmamı ve benden ayrılmak istediğini söyledi. Yakın zamanda annemle yüzeysel bir fikir uyuşmazlığı tartışması yaşamıştı, sebebi bu olarak gösterdi ve benim onun çocuğunu doğrumamı istemediğini, zaten ortada daha bebek olmadığını bu yüzden nazlanmamamı, şuan hayatında biri olmadıgını ama ona uygun birinden yine çocuk yapabileceğini söyledi. O ana kadar hamilelik sürecim rahat gelmişti ama bunu duyduktan sonra bulantı ve iştahsızlık başladı. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum, yanında kendimi ve bebeğimi güvende hissetmiyorum. Ne olursa oldun bebeğimi doğurmak istiyorum ancak eşimle de daha fazla evli kalmak istemiyorum ki o da benle istemiyor. Ne yapmalıyım, başına benzer şeyler gelen oldu mu? Hamileyken boşanmak nasıl olur? Lütfen akıl verin kızlar☹️ eşim benle iletişim kurmuyor, yüzüme bakmıyor. Hiç bir şey konuşmamız şu aşamada mümkün görünmüyor ve tüm bunlar olurken yarın bebeğimin ilk kalp atışlarını duyacağım. Dini olarak kendini çok bilge görüyor ama gözünü kırpmadan hiç uğruna ilk hamileliğimde ben ve bebeğim sağlıklı iken onu aldırmamı istiyor. Akıl verin nolur
Erkeksiz çocuk büyümüyor mu ?
Paşalar gibi boşanır dimdik çocuğunla ayakta da kalırsın ne çocuk doğurmak ne bakmak ne de büyütmek için kimseye ihtiyacımız yok.

Film mi çekiyorlar, aldırdım deyip aldırmasin?
Kadını başka bir yere gidip yeni bir hayat kursun, yıllar sonra çocuk bir babasının olduğunu öğrensin falan, ne güzel çözüm 🤦

Çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun ama bu pislik herif istedi diye bence bebeginizden vazgeçmeyin tabiki siz gerçekten istiyorsanız. Başka bir kadın var gibi görünüyor evet yoksa niye şimdiden başka birinden çocuk yaparım konusuna girsin ki. Hiç böyle biri için uzmeyin kendinizi demek kolay tabiki ama güçlü durun

Hmm yani şu aşamada ben aldırmazdım artık kalbi atan bi canlı o.

Ya inanın sizi hiç tanımadan çok üzüldüm bu duruma. Ama içimden bi ses bu meseleden sıyrılacağınızı, çok güzel günlerin sizi beklediğini söylüyor. Acil duygusal destek alın yakınlarınızdan. Duygularınızı serbest bırakın ve bir uzmandan terapi öneririm.

Umduğunuzdan daha güzel günlere erişin inşallah 💛

Film mi çekiyorlar, aldırdım deyip aldırmasin?
Kadını başka bir yere gidip yeni bir hayat kursun, yıllar sonra çocuk bir babasının olduğunu öğrensin falan, öneriye bak. 🤦
Siz daha mantıklı fikirler verin arkadaşlar o zaman ne diyeyim. Adam illa aldır diyor, anladığım kadarıyla hanımefendi aldırmak istemiyor.

Ben aldırmam. Çocuk doğduktan sonra boşanacak olsanı çocuğu mu öldürecektiniz mesela? Ya da eşiniz de ölebilirdi. Siz bu bebeği istiyorsunuz ki hemen anne moduna geçmişsiniz. Eşiniz yüzünden dönmeyin istiyorsanız. Gül gibi de bakarsınız.

Canım çok zor bir durum, kolaylık diliyorum. Büyük ihtimalle eşinin hayatında başka biri var.

Çocuğu doğurmak tabi ki senin kararın ama bundan sonraki hayatını tamamen çocuğa adarım diyebiliyorsan aldırma, tek başına da büyüyebilir bir çocuk. Ama tek başına bebekliğinden beri çocuğunu büyüten bir anne olarak söylemeliyim ki bu çok zor. Çok çok zor. İş hayatım defalarca bu sebepten sekteye uğradı. Çocuk hasta oluyor, kreş kapanıyor, kreşte bakım- temizlik- ilaçlama gibi durumlar oluyor ve iş- çocuk arasında kalıyorsun. Baba yanında olsa bazı günler o idare eder ama senin durumunda o seçenek de ortadan kalkıyor.İş yerinde bazen idare ediyorlar ama eninde sonunda sorun çıkarıyorlar.

İkincisi maddi boyut. Her ne kadar baba nafaka ödese de çocuğun ihtiyaçları verilen nafakadan kesinlikle fazla. Sen otobüs, minibüsle işini halledersin ama kucağında bebekle, bebek çantasıyla, bebek arabasıyla taksi gibi bir alternatife yönelirsin. Sen her gün makarna yiyebilirsin ama çocuğun kaliteli gıdaya, giyime, barınmaya ihtiyacı var. Tek başına bunları karşılayabilecek misin?

Üçüncüsü duygusal boyut. Kızım en son babasından döndüğünde acı acı öyle çok gözyaşı döktü ki içim kan ağladı😭 “babamı istiyorum ama seni de istiyorum. Neden babam bizle kalmıyor neden neden?” diye isyan etti, beni de kahretti. Daha 5 yaşında. İleride ne kadar daha üzülür, arkadaşlarının yanında kendisini nasıl hisseder, Allah bana da ona da yardım etsin.

En sonuncu kısım da senin bundan sonraki hayatın. Gençsin; elbette sevmek ve sevilmek isteyeceksin, en doğal hakkın. Evlensen , evladın o kişiden nasıl bir muamele görür, bunu bilmiyoruz. Belki mükemmel bir insan çıkar karşına. Ama boşanmış genç bir kadın olarak söyleyeyim ki erkekler çocuklu annelere pek sıcak bakmıyor. Çöpsüz üzüm, para kazanan, güzel, ailelerine hizmet edebilecek köleler arıyor hala. Umrumda mı, asla! Ama sevilme ihtiyacımı görmezden gelemiyorum. Yok sayamıyorum. Çok şükür evladım var, saçının telini bir tabur erkeğe değişmem. İşin bu kısmını da göz ardı etme bence.

Evet bir çocuk babasız da büyür. Evet kadınlar bir çocuğu evelallah tek başına da büyütür. Evet maddi açıdan problem olmayabilir. Ama çok çok çok zor. Bütün bu maddelerden sonra söyleyeceğim, yasal süre geçmemişse kessssinlikle ve kesinlikle aldırırım. Hayat romantik şövalyeliklere kalkışılmayacak kadar ciddi ve sorumluluk gerektiren bir konu.

Ne karar verirsen ver, sana hayırlar getirmesini, kolaylık ve mutluluk vermesini diliyorum; yüreğinden öpüyorum. ❣️

Şerefsiz!!!
Aklinda boşanma varsa ne diye bebek istiyorsun.
Konuya aşiri uzuldum
Konu sahibi isiniz cok zor. Aldirsaniz bi parcaniz hep pisman olacak, aldirmasaniz da cok zorluk cekeceksiniz.
O kadar zor bir durum ki, kendimi yerinize koyamiyorum. Karar vermek benim icin de zor olurdu.

Ne kadar kolay karar veriyor sizin taşıdığınız bebek hakkinda, aldir ayak bağı olma diyor. Bakabilirim diyorsunuz aldırmayın, bebek doğmuş olsa ayrılsanız nasil bir çözüm sunacaktı beyefendi.

Ya bu adam 18 aylik zamanda kesin baska bir kadin buldu ki sudan bir sebeple bosanalim diyebiliyor tamamda cocugu nasil aldir diyebiliyor insan musveddesi...
Aldirip aldirmama konusu seninle vicdanin arasinda ben sunu yapardim diyemeyecegim....
Ama o adi herife cok seyler yazacam fakat.............malum yazamiyorum

X